Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

 На Вінниччині відновлюють старовинні релігійні традиції Роздрукувати

Цього тижня у селі Володіївка Барського району відбувся перший обласний історико-культурний фестиваль «Володіївецьке весілля». Влаштували його на подвір’ї біля храму Йоана Богослова. Цій дерев’яній церкві уже майже 200 років.

Голова Володієвецької сільської ради Надія Демова розповіла, що церкву колись будувало все село.

– За переказами старожилів, до будівництва храму були залучені усі. Заможніші виділяли по бикові, їх продавали, а за виручені кошти купували будівельний матеріал. Хто не мав грошей чи худоби – йшов на будівництво. Наша церква багато пережила важких часів, але слава Богу у ній зараз звучить молитва і здійснюються усі таїнства, – каже Надія Демова.

Територію цього храму для проведення фестивалю вибрали невипадково. Саме у цій церкві 119 років тому вінчався перший президент УНР в екзилі Андрій Лівицький та письменниця–мемуаристка Марія Ткаченко.

Організаторами фестивалю виступили керівник Вінницької письменницької організації, директор комунальної установи «Видавничий дім «Моя Вінниччина» Вадим Вітковський, депутат Вінницької обласної Ради Володимир Крисько та очільниця райвідділу культури у місті Бар Людмила Гапонюк.

Ініціатори  вирішили відновити старовинні традиції весілля та таїнства шлюбу. Сценарій свята написав член Національної спілки письменників України Олександр Горобець.

Участь у фестивалі також взяли депутати обласної Ради Жанна Дмитренко, Людмила Щербаківська та Володимир Саволюк.

Усе таїнство вінчання відбувалося, як сотню років тому. На території біля храму поставили столи. Місце для молодят прикрасили вишитим килимом та рушниками.  Майже усі гості були у національному вбранні.

Поруч зробили фотозону в етностилі з барвінка, дуба та верби, а ще з велетенськими ляльками-мотанками та домотканними доріжками. На роль молодят спочатку запросили акторів, але потім від їхніх послуг відмовилися. Одна місцева пара, яка прожила у шлюбі 12 років та нині виховує двох дітей, захотіла повінчатися на такому фестивалі.

Одружувалися молодята у національному вбранні, якому понад 100 років. Його брали у Барському місцевому музеї. Чоловік був у вишиванці. Жінка – у весільному вбранні, які одягали наречені на Барщині майже століття тому. Вінок був парафіновий.

Здійснити таїнство вінчання запросили вінницького протоєрея Назарія Давидовського. Тривало духовне дійство майже годину.

Після вінчання розпочалося весілля. Усіх пригощали національними стравами: борщем, голубцями, варениками, м’ясом, пампушками, млинцями та іншими наїдками. Присутніх розважали народні музики. Такий фестиваль стане традиційним у Барському районі.

За матеріалами інтернет-ресурсу https://risu.org.ua

 

Повернутись Створено: 18 липня 2019 року, 15:03 Переглядів: 840

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація