Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Степан Нешик взяв участь в обговоренні Проекту Концепції реформи місцевого самоврядування Роздрукувати

31 липня заступник керівника виконавчого апарату – керуючий справами Вінницької обласної Ради Степан Нешик взяв участь у засіданні круглого столу на тему «Проект Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні: шляхи впровадження», організатором якого виступила Українська асоціація районних та обласних рад за підтримки Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду».

Захід відбувся за участі Віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула, та представників Адміністрації Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, міністерств, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, громадських організацій.

Під час роботи круглого столу були розглянуті питання про хід громадського обговорення проекту Концепції; про додаткові завдання з популяризації проекту Концепції; про шляхи імплементації Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

В обговоренні взяли участь представники громадських організацій, органів місцевого самоврядування та державної влади.

Зокрема, заступник керівника виконавчого апарату - керуючий справами Вінницької обласної Ради Степан Нешик зауважив, що необхідність проведення змін в системі регіональної влади і місцевої самоврядності назріла дуже гостро, бо нагромадилась критична маса проблем, які залишаються невирішеними та суттєво гальмують регіональний та місцевий розвиток.

Він також висловив пропозиції Вінницької області щодо системного  підходу до конституційних новацій, які стосуються територіальної організації влади в Україні.

Степан Нешик наголосив, що необхідно дати науково обґрунтоване визначення системи адміністративно-територіального устрою України, до складу якого мають входити лише адміністративно-територіальні одиниці. Це дасть можливість здійснити адміністративно-територіальну реформу й реформу місцевого самоврядування.

Також потрібно дати обґрунтоване конституційне визначення громади як адміністративно-територіальної одиниці та водночас сукупності громадян, які проживають на її території. Така формула створює передумови для створення дієздатних громад, оптимізації територіальних основ врядування.

І основне, необхідно із збереженням нинішнього статусу районних та обласних рад передбачити створення їхніх виконавчих органів з одночасною зміною статусу відповідних місцевих державних адміністрацій щодо виконання ними переважно контрольно-наглядових функцій. Це дає реальну можливість здійснення політики децентралізації.

В ході роботи круглого столу були схвалені рекомендації в яких, зокрема, зазначалась необхідність продовжити практичну роботу із роз’яснення та популяризації положень Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні і проекту Концепції внесення змін до Конституції України в частині місцевого самоврядування.

Повернутись Створено: 1 серпня 2013 року, 12:34 Переглядів: 1911

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація