Фото без опису

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

100 фахівців-піротехніків з регіонів України прибувають до Вінниччини на розмінування території Роздрукувати

27 вересня перший заступник голови обласної державної адміністрації, начальник оперативного штабу Андрій Гижко, голова Калинівської райдержадміністрації Володимир Гаврилюк, заступник начальника Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Сергій Сокиран провели прес-конференцію та роз’яснили ситуацію станом на 9 годину ранку. На брифінгу були присутні голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадій Мазур.

– В області діє два оперативних штаби – один знаходиться безпосередньо в облдержадміністрації, в ньому працюють не лише фахівці з Вінниччини, а й група оперативного реагування центральних органів виконавчої влади, керівництво Державної служби надзвичайних ситуацій України, керівництво Національної гвардії та Міністерства оборони України. Крім того, розгорнутий штаб в Калинівській районній державній адміністрації. Станом на 9-ту годину ранку евакуйовано мешканців з шести населених пунктів – міста Калинівки, Павлівки і Сальника Калинівського району та сіл Медвідки, Лаврівки, Дорожного Вінницького району  – це 23 тисячі мешканців. Крім того, в добровільному порядку частині мешканців села Сосонки і селища Стрижавки, які залишили свої домівки, були надані автобуси для евакуації. Таким чином, в 5-кілометровій зоні ураження населення повністю евакуйоване. Наразі в Калинівці біля приміщення райдержадміністрації перебувають автобуси для оперативного вивезення мешканців, які залишились на місцях, – розповів начальник оперативного штабу Андрій Гижко. – Траса М21, від села Махнівки до селища Стрижавки, повністю закрита для пересування, людей вивозять в напрямку міста Козятина, Козятинського та Хмільницького районів. Майже 14 тисяч населення розміщені в сільських радах, будинках культури сіл Калинівського району, близько 2 тисяч перебувають в санаторіях Хмільницького і Немирівського районів, у Вінниці люди розміщені в школах №6 та №31. Калинівська центральна районна лікарня повністю евакуйована разом з хворими, які наразі розміщені у Вінницьких міських лікарнях, їм надана першочергова медична допомога. Немає жодного загиблого, одна людина травмована, якій надана оперативна допомога у Вінницькій ЦРЛ.

На складах продовжують розриватись артилерійські снаряди, інтенсивність вибухів зменшилась. Над локалізацією зони працюють військові, які мають відповідний досвід подібних подій, що були в Харкові і Сватові. Працює два важких танки, які гасять пожежу та перешкоджають її розповсюдженню. На мирних територіях було чотири попадання в будинки, пожежу локалізовано.

– Випадків мародерства не зафіксовано. В епіцентрі події працює 250 правоохоронців, в яких достатньо сил та засобів для забезпечення правопорядку на території області. У Вінниці перебувають виконувач обов’язків голови Національної поліції України В’ячеслав Аброськін та заступник голови Національної поліції України підполковник Олександр Фацевич, які координують дії правоохоронних органів щодо недопущення проявів мародерства в евакуйованих селах, – повідомив заступник начальника Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Сергій Сокиран.

О 7 годині ранку Прем’єр-Міністр України Володимир Гройсман провів засідання оперативного штабу, о 11 годині планується екстрене засідання Уряду, де будуть розглянуті питання надання фінансової допомоги для ліквідації наслідків з державного резервного фонду. Наразі мова йде про виділення 100 мільйонів гривень.

Номери гарячої лінії: Калинівська районна державна адміністрація, т. (04333) 2-28-02, Департамент цивільного захисту Вінницької облдержадміністрації, т. 67-11-37.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Повернутись Створено: 27 вересня 2017 року, 11:10

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація