Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • Депутати обрали представників громадськості до складу двох поліцейських комісій

    29 вересня на черговій 44 сесії обласної Ради депутати обрали представників громадськості до складу поліцейських комісій Управління поліції охорони у Вінницькій області Національної поліції України та Управління патрульної поліції у Вінницькій області департаменту патрульної поліції Національної поліції України. До складу поліцейської комісії У ....

  • Депутати погодили звільнення заступника голови Вінницької обласної Ради Дмитра Чаленка

    На черговій 44 сесії обласної Ради депутати розглянули заяву заступника голови обласної Ради Дмитра Чаленка про звільнення. – Переходжу працювати у промисловий сектор економіки, але продовжую свою діяльність, як депутат обласної Ради фракції «Української Стратегії Гройсмана» та координатор Міжрегіонального координаційного гуман ....

  • Відбулася 44 чергова сесія Вінницької обласної Ради

    29 вересня Вячеслав Соколовий провів чергову сесію Вінницької обласної Ради. На порядок денний було внесено 25 питань. Депутати заслухали та взяли до відома інформацію про результати діяльності органів обласної прокуратури у першому півріччі 2023 року. Рішенням сесії депутат Петро Струсевич увійшов до постійної комісії з питань будівництва, к ....

100-річчя відновлення Незалежності Республіки Польща відзначила польська громада Вінниччини Роздрукувати

Сьогодні, 10 листопада, в мистецькому центрі  Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського відбувся святковий концерт з нагоди 100-річчя відновлення Незалежності Польщі.

З ювілейною датою представників Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці, а також  польську громаду Вінниччини привітали народний депутат України Олександр Домбровський, заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк та заступник Вінницького міського голови Владислав Скальський.

Вітаючи із національним святом присутніх Михайло Кременюк прочитав вітальну листівку від імені голови обласної Ради Анатолія Олійника для Генерального консула Республіки Польща у Вінниці Дамьяна Цярціньского. 

«Від імені Вінницької обласної Ради та від себе особисто маю за честь вітати Вас зі 100-річчям Незалежності Республіки Польщі!

11 листопада 1918 року розпочався новий період в історії - процес відродження незалежної польської держави. Це була важка дорога, яка завершилась перемогою. Результатом стало повернення на карту Європи славетної назви - Польська Республіка.

Наявність ідеї, чітких вимог та плану реформи - зміцнили Польщу. Перейнявши ваш досвід у впровадженні процесу децентралізації нині справжні зміни в Україні відбуваються там, де є об’єднанні громади.

Польща - країна, яка будує партнерські стосунки з країнами всього світу, зокрема, й з Україною.

Цього святкового для Польщі дня щиро дякую Вам за сумлінну працю на ниві творення атмосфери братської солідарності, добросусідського порозуміння між поляками та українцями.

Тож, з нагоди Дня незалежності бажаю Вам, шановний пане Генеральний консуле, та у Вашій особі усім полякам щастя у власному домі, непохитності духу та великих звершень, миру й благополуччя!”, -  йдеться у тексті вітальної адреси.   

Після слів привітань для присутніх виступили відомі польські зірки, зокрема, Кшесіміра Дембскі - польський композитор сучасної музики та кіномузики, джазовий скрипаль і диригент, який написав більше 50 симфонічних і камеральних творів.

На концерті відомі твори Кшесіміра Дембского звучали у виконанні Симфонічного оркестру Вінницької обласної філармонії та хору «Verdiana» Великого театру у Лодзі. В унікальному польсько-українському проекті виступили також відома польська солістка Анна Юркштовіч, яка виконала, зокрема, «Пісню Гелени» - українську думку з фільму «Вогнем і мечем». На концерті також прозвучали відомі для шанувальників польського кіно, твори із фільмів «Стара казка», «Варшавська Битва 1920», «В пустині і пущі» та інших.

Національне свято Польщі святкують щороку 11 листопада на честь проголошення незалежності держави від панування Росії, Німецької імперії та Австро-Угорської імперії в 1918 році. Свято припадає на день завершення Першої світової війни. 11 листопада 1918 року першим головою відродженої Польщі  став маршал Юзеф Пілсудський. Тоді ж було сформовано перший демократичний уряд Польщі. У вересні 1939 року Польська республіка зазнала поділу між нацистською Німеччиною та СРСР. Після закінчення Другої світової війни поляки офіційно не святкували День Незалежності до 1989 року, коли у Польщі відбулися перші демократичні вибори. День незалежності у поляків – це загальнодержавний вихідний, який супроводжується підняттям прапорів, виступом президента країни та військовим парадом в центрі Варшави.

 

 

 

 

                  

Повернутись Створено: 10 листопада 2018 року, 20:11

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація