Фото без опису

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

11 тисяч вінничан отримали воду, завдяки швейцарському проекту DESPRO Роздрукувати

Фото без опису

На Вінниччині завершилася 2 фаза швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, яка тривала протягом 2010-2012 років. За цей період 11 тисяч сільських жителів Іллінецького, Калинівського і Тульчинського районів отримали послугу централізованого водопостачання.

Про ці та інші результати 2-ї фази проекту говорили члени Наглядової ради 5 липня у Вінниці. Доповідали: керівник DESPRO в Україні Оксана Гарнець та експерт з питань децентралізації та публічний послуг DESPRO В’ячеслав Сороковський. Вінниччину представляли голова обласної Ради Сергій Татусяк, голова постійної комісії облради з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів Наталія Гетце, директор Департаменту регіонального економічного розвитку облдержадміністрації Андрій Гижко, очільники районів-учасників проекту та потенційні партнери.

Представники DESPRO проінформували, що у 2-й фазі на Вінниччині було заплановано 15 проектів, з яких 10 виконано повністю, 4 – частково, а один довелося призупинити. В результаті було збудовано 128 кілометрів водогону у сільській місцевості вартістю 11 мільйонів гривень. З цієї суми 58% коштів внесли громади, 30% – DESPRO, а 12% – бюджети області різних рівнів.

Фото без опису

Голова обласної Ради подякував представникам проекту за ефективно проведену роботу та порозуміння з вінничанами. Він висловив сподівання на ще більший успіх у 3-й фазі проекту, яка триватиме протягом 2013-2017 років і у якій Вінниччина також буде брати участь.

– Ми вже знаємо «правила гри» у цьому проекті і наше завдання їх дотримуватися, щоби був взаємний результат. Впевнений, у третій фазі роботу над відбором проектів полегшить те, що кожна територіальна громада зможе представити свій стратегічний план розвитку до 2020 року, який і визначає пріоритети розбудови громади, – зауважив Сергій Татусяк.

Він наголосив, що проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO – це значно більше, ніж просто фінансова допомога громадам. Його навчальна, консультативна, методологічна робота сприяла підвищенню громадської активності, співучасті громадян у житті населеного пункту, ініціативності й відповідальності.

Наразі Наглядова рада проводить підготовчу роботу до 3-ї фази, участь у якій зможуть взяти всі райони області, адже проекти відбиратимуться шляхом відкритого конкурсу. Більше інформації та контакти можна отримати на сайті http://despro.org.ua.

Повернутись Створено: 5 липня 2013 року, 13:39

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація