Фото без опису

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

110 років тому о 13-ій годині відкрили першу Вінницьку бібліотеку Роздрукувати

15 лютого Вінницька обласна наукова бібліотека імені Тімірязєва відзначає 110-річний ювілей з дня свого заснування. Відкривали заклад як Міську бібліотеку імені Миколи Гоголя 2 лютого (15 лютого за новим стилем) 1907 року о 13.00. З цієї нагоди 15 лютого 2017 року о 13-ій годині у читальній залі наукової бібліотеки відбулися урочистості. Привітати  ювілярів від імені депутатського корпусу обласної Ради завітав  заступник керівника  виконавчого апарату Ігор Хміль, який зачитав вітальні слова від голови Верховної Ради Андрія Парубія та голови Вінницької обласної Ради Анатолія Олійника. Також в урочистостях взяли участь депутати обласної Ради Тетяна Редько, Людмила Станіславенко, Жанна Дмитренко та Тарас Кобець. Приїхали народні депутати України  Олександр Домбровський та Сергій Кудлаєнко. Від імені обласної державної адміністрації працівників бібліотеки привітав заступник голови ОДА – Директор департаменту освіти та науки Ігор Івасюк, який вручив почесні грамоти співробітникам книгозбірні.

До ювілею у бібліотеці проходить тематична книжково-ілюстративна виставка та експозиція фотоілюстрацій «Бібліотека-книга-читач». Нині бібліотеку називають візиткою міста не лише тому, що вона розміщена в самому його центрі, у приміщенні, що є пам'яткою архітектури, а, передусім, через той вагомий внесок, який колектив за свою 110-літню історію зробив для культури і просвітництва вінничан.

А починалось усе 20 лютого 1902 року, коли  на засіданні міської Думи було прийнято рішення про заснування міської публічної бібліотеки в честь вшанування пам'яті великого письменника М. В. Гоголя. Наступного року був затверджений Статут майбутньої бібліотеки, Дума розглянула питання про виділення місця під її забудову, проект якої виготовив міський архітектор Григорій Артинов за зразком американських бібліотек. 7 лютого 1906 року Розпорядчий комітет у присутності вінницького зодчого Григорія Артинова прийняв новозбудоване приміщення, а вже 15 лютого 1907 року відбулося урочисте відкриття міської Гоголівської бібліотеки.

Першою бібліотекаркою була дворянка К. С. Вознесенська. Зберігся каталог книг (1909 р.), частина яких складає і донині «золотий» фонд відділу рідкісних і цінних видань. Є чимало книг - ровесниць бібліотеки. Після революції фонд поповнився виданнями з націоналізованих поміщицьких та інших бібліотек. 1923 року бібліотеці було присвоєно ім'я К. А. Тімірязєва.

Бібліотека сьогодні - це потужна книгозбірня майже з мільйонним фондом на різних носіях інформації, книги, газети, журнали, карти, ноти, аудіовізуальні матеріали, електронні видання більш ніж 40 мовами світу. Рідкісні і цінні видання, хронологічні рамки яких сягають від ХV до ХХІ ст. І все це багатство доступне кожному, хто сюди завітає. А ще сучасні послуги, які надає бібліотека, безкоштовний доступ до власних електронних продуктів, які постійно поповнюються новими бібліографічними записами. У бібліотеці є вільний доступ до інформаційних ресурсів всесвітньої мережі Інтернет, зона Wі-Fі, 3Д сканер, 3Д принтер тощо.

 У бібліотеці завжди людно, адже її працівники створюють сприятливі, комфортні умови для неформального спілкування своїх користувачів, розкриття їх особистих здібностей, розширення знань з літератури, мистецтва, історії рідного краю.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Повернутись Створено: 15 лютого 2017 року, 16:54

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація