Фото без опису

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

1112 днів на посаді: голова обласної Ради відповів на запитання вінницьких журналістів Роздрукувати

1112 днів Анатолій Олійник перебуває на посаді очільника головного самоврядного органу області. Прийняті та не прийняті проекти рішень, нововведення та зміни у роботі Ради й депутатського корпусу, проведені конкурси та виграні проекти, прогули депутатів й кнопкодавство – на зручні та не зовсім питання вінницьких журналістів відповідав сьогодні на прес-конференції для місцевих засобів масової інформації голова обласної Ради.

– За трирічний термін роботи обласної Ради 7-го скликання було внесено на розгляд 741 проект рішення. Лише цього року до сесійної зали надійшло їх 385, з яких було прийнято 165, – зазначив Анатолій Олійник. – Цього року ми вісім разів збиралися на сесії та провели 105 засідань постійних комісій, на яких розглянули 1247 питань. У 2018 році продовжено дію 53 обласних програм, прийнято 8 нових програм, до 20 програм прийняті зміни, протягом 11 місяців цього року профінансовано 39 обласних програм на загальну суму понад 975 мільйонів гривень.

Анатолій Олійник повідомив, що цьогоріч проведено 15 конкурсів на заміщення вакантних посад керівників комунальних закладів – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області. На засіданнях конкурсних комісій кандидати представили свої концепції розвитку установ та закладів й перспективи на найближчий рік. Десятеро, котрі успішно пройшли співбесіду та склали тестове екзаменування, вже призначені на посаду керівників цих закладів.

Про один з найкращих прикладів співпраці влади, громади і бізнесу – Обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад,  запитала журналіст інтернет-ресурсу «Вінниця.info» Анна Гаращук:

– На останній із сесій один із депутатів запропонував змінити положення про конкурс, аби депутати мали можливість під час розгляду проектів лобіювати інтереси громади, яку представляють. Чи можете гарантувати, що ніяких змін не буде і цей конкурс проходитиме так, як і проходив, відкрито, чесно і справедливо?

– Протягом довгого часу ми відшукували оптимальну формулу для проведення цього конкурсу, –  відповів Анатолій Олійник. – Механізм конкурсного відбору пройшов нелегкий шлях вдосконалення, над яким багато працювали, аби він почав діяти за принципом, яким працює сьогодні. Для порівняння, у 2016 році засідання конкурсної комісії проводилося чотири рази, і кожна тривала по чотири години. Цього року перше засідання тривало півтори години, а друге – всього 27 хвилин, адже завдяки спеціально розробленій формулі визначати переможців конкурсу набагато легше. Адмініструє проведення конкурсу Секретаріат обласної Асоціації органів місцевого самоврядування. Ми дійшли висновку, що депутати повинні навчати свої громади писати проекти та допомагати в їх написанні не лише на обласний конкурс, а й на міжнародні. Поки наразі ніяких змін до Положення про проведення обласного конкурсу ми не вноситимемо.

– Яку оцінку за п’ятибальною системою Ви поставили б собі за свою діяльність? – запитала у голови обласної Ради журналістка видання RIA Оксана Пустовіт.

– Я – один із 84 депутатів і повноваження голови обласної Ради, які прописані Законом, несуть лише представницьку  і організаційну функцію. Мої повноваження значно відрізняються, скажімо, від повноважень міського голови, котрий може одноосібно призначати керівників комунальних закладів і є розпорядником бюджетних коштів. Очільник обласної Ради діє лише в межах повноважень відповідно до Конституції та Закону України про місцеве самоврядування. Разом з тим, ми маємо досягнення – Вінницька обласна Рада є найпрозорішою в Україні, наша обласна Рада занесена до Книги рекордів України за встановлення рекорду в категорії «Видавництво» за єдине в Україні найчисленніше, багатотомне видання історій сільських та міських громад однієї області.

Про перехід Вінницької обласної Ради на систему електронного документообігу та удосконалення системи голосування «Рада» запитала журналістка телеканалу «Вінниччина» Софія Бедарєва.

– З самого початку ми розуміли, що є проблематика з чесністю під час голосування і прийняттям рішень, – відповів Анатолій Олійник. – Ми звертались у відповідні органи, чи наша система голосування захищена від якогось зовнішнього втручання. Підтвердили – захищена. Звертались до розробників з питанням, чи є можливість унеможливити кнопкодавство, і тут потрібно навести  порядок. Я узгодив питання з облдержадміністрацією, яка є розпорядником коштів, щоб виділити кошти і модернізувати нашу систему «Рада». Наступного року депутати голосуватимуть, натискаючи кнопки двома пальцями одночасно. Плюс синхронізуємо систему голосування до індивідуального планшета, де будуть матеріали сесії. Перевага планшетів у тому, що всі матеріали депутати отримають в електронному варіанті, що значно зекономить папір. Зміни до проектів рішень, які вносяться під час сесії, оперативно відображатимуться у планшеті, це підвищить ефективність депутатської діяльності. Будемо робити все, щоб завершити роботи в першому півріччі 2019 року.

– Анатолію Дмитровичу, Вінницька обласна Рада першою в Україні створила Агенцію регіонального розвитку, як Ви оцінюєте ефективність її роботи на третьому році існування? – запитала журналістка телеканалу «ВІТА» Алла Хоменко.

– Наша Агенція регіонального розвитку протягом цих трьох років дуже активно і продуктивно працює. Вона вже має свою історію участі у багатьох проектах, зокрема, і міжнародних. Відтак, завдяки спільній роботі обласної Агенції та обласної Асоціації органів місцевого самоврядування на Вінниччині реалізовується міжнародний проект для сільської молоді. Його бюджет становить понад 150 тисяч євро. Втілюватимуть проект вінничани спільно з Польщею, Італією, Азербайджаном та Грузією. Націлений він на зниження рівня безробіття та сприяння розвитку підприємницького потенціалу сільської молоді в країнах Східного партнерства, зокрема і Україні. Цільовою аудиторією є сільська молодь віком від 18 до 30 років та фахівці, котрі працюють з молоддю, які і будуть майбутніми менторами, тобто наставниками. Семеро вінничан набудуть навиків, що необхідні для підтримки сільської молоді та молодих підприємців.  Окрім того, ці молоді люди зможуть ознайомитися з молодіжними ініціативами італійської та польської сільської молоді, прикладами успішного молодіжного підприємництва, соціального підприємництва, програм підтримки молоді в країнах Європейського Союзу та обмінятись досвідом зі своїми однолітками, завдяки залученню місцевої молоді.

Журналісти також запитали у голови обласної Ради про ліфт, який наразі монтується в приміщенні обласної Ради.

– Приміщення Вінницької облради та облдержадміністрації повинно бути доступним для всіх, – сказав Анатолій Олійник. – Це потрібно було зробити давно. Але лише цього року згідно з рішенням 34 сесії від 19 липня було внесено зміни до обласного бюджету на 2018-й рік, якими передбачено 2 мільйони 588 тисяч гривень на фінансування робіт з влаштуванням ліфта у цій будівлі. Департамент будівництва, містобудування та архітектури облдержадміністрації провів тендер, визначили переможця, який і виконує роботи. Дуже добре, що ми встановлюємо підйомник і дуже добре, що держава та суспільство «повертається обличчям» до всіх людей, які є його повноправними членами.

– Багато депутатів обласної Ради є систематичними прогульниками сесій, як Ви впливаєте на їхню відвідуваність? – запитала Оксана Пустовіт з видання «RIA»

– Щодо присутності депутатів на сесійних засіданнях цього року, то я оприлюдню у своєму звіті голови обласної Ради, так, як я це робив у і попередні роки. Постійна комісія з питань законності, боротьби з корупцією, люстрації, регламенту та депутатської діяльності розглядає це питання і оприлюднює інформацію. Проте, якихось реальних впливів на депутатів на рівні законодавства немає.

Повернутись Створено: 13 грудня 2018 року, 16:59

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація