Фото без опису

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

13 країн, крім України, почали розслідування воєнних злочинів рф Роздрукувати

Окрім нашої країни, ще 13 держав розпочали розслідування воєнних злочинів, скоєних рф в Україні. Про це повідомила генпрокурор Ірина Венедіктова.  

Вона зазначила, що світова спільнота об‘єднується у пошуку найефективніших механізмів притягнення рф до відповідальності за звірства в Україні.  

- У нас вже є команда експертів із США та країн ЄС, які допомагають нам у документуванні та розслідуванні злочинів. Створені мобільні команди, в рамках яких іноземні експерти працюватимуть разом із українськими слідчими та прокурорами. 13 держав, крім України, розпочали розслідування злочинів, скоєних рф в Україні, - уточнила генпрокурор.

За словами Венедіктової, раніше була створена спільна слідча група на платформі Євроюсту; також йде дуже активна співпраця з Міжнародним кримінальним судом.

Генпрокурор також поінформувала, що долучилася до обговорення шляхів досягнення справедливості, організованого Американським інститутом миру, за модерації Президента центру Роберта Ф.Кеннеді «Права людини» Керрі Кеннеді. Участь у цій надзвичайно плідній дискусії взяли представники дипломатичної спільноти, уряду США, науковці та юридичні експерти.

- Тільки спільними зусиллями на міжнародному та національному рівнях нам вдасться адекватно відповісти на політику сили та людських страждань, яку проводить росія, - наголосила Венедіктова.

На її переконання, наразі світова спільнота повинна дати чіткий сигнал, що вчинення міжнародних злочинів тягне за собою міжнародну відповідальність.

Нагадаємо, Україна направила позов проти рф до Міжнародного суду ООН у Гаазі.

Повернутись Створено: 19 квітня 2022 року, 11:27

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація