Фото без опису

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

150 засідань провела постійна комісія з питань бюджету, фінансів та обласних програм за 4 роки діяльності Роздрукувати

Постійна комісія обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм утворена відповідно до рішення 1 сесії обласної Ради 7 скликання від 4 грудня 2015 року №8 «Про затвердження переліку та обрання складу постійних комісій Вінницької обласної Ради 7 скликання». У комісії – 9 депутатів, які представляють більшу частину фракцій, що входять до складу обласної Ради.

З моменту обрання обласної Ради 7 скликання та формування постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм проведено 150 засідань, на яких розглянуто 1528 питань. За рекомендацією комісії на розгляд сесій обласної Ради спрямовано 602 проєкти рішень, більшість з яких були ухвалені на пленарних засіданнях сесій.

– Хочу наголосити,  що за кількістю проведених засідань бюджетна комісія є абсолютним лідером. В середньому, комісія збирається двічі на місяць. А в передсесійний період ми працюємо, практично в щотижневому режимі. Особливо це стосується періоду підготовки до сесій, на яких розглядаються питання про обласний бюджет, внесення змін до обласного бюджету, прийняття нових або внесення змін до діючих обласних програм – зазначив голова комісії Геннадій Мазур.

Депутати беруть активну участь у засіданнях комісії, залучаються до роботи в робочих групах відповідно до розпоряджень голови обласної Ради та його заступників, беруть участь у виїзних, апаратних нарадах та нарадах, присвячених  актуальним питанням розвитку області.

Основним завданням постійної комісії є участь у бюджетному процесі області. Комісія вносить пропозиції та розглядає проєкти рішень про обласний бюджет, про внесення змін до обласного бюджету, аналізує звіти про виконання обласного бюджету та фінансування обласних програм.

Завдяки активній позиції постійної комісії при розгляді проєкту рішення обласного бюджету та проєкту рішення про внесення змін до обласного бюджету, було передбачено наступне:

– у 2020 році доведено обсяг фінансування депутатського фонду до 12 млн грн, що є найвищим показником за весь час його функціонування;

– завдяки ініціативі члена бюджетної комісії Тараса Фурмана в обласному бюджеті передбачається фінансування компенсаційної виплати учасникам АТО і їхнім дітям за навчання у вищих навчальних закладах.

Зважаючи на активну життєву, політичну та соціальну позицію голови постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадія Мазура, який неодноразово брав участь у слуханнях Верховної Ради України, в ефірах на радіо та телебаченні, комісія за його ініціативою регулярно проводить моніторинг виконання обласного бюджету з доходів та видатків, готує висновки із зазначених питань, Геннадій Федорович виступає з доповідями та співдоповідями на сесіях. Активно співпрацює з Департаментом фінансів облдержадміністрації з питань внесення змін до обласного бюджету.

Зокрема, практично на кожному засіданні комісії розглядається проєкт розпорядження голови облдержадміністрації, «Про внесення змін до обласного бюджету», що дає можливість оперативно перерозподіляти кошти в межах призначень головних розпорядників коштів обласного бюджету, зараховувати субвенції з інших бюджетів. Такий режим роботи, коли комісія збирається один раз на два тижні (а інколи і частіше), робить бюджетний процес в області більш оперативним, ефективним та неперервним.

Постійна комісія  на чолі з Геннадієм Мазуром проводить цілеспрямовану роботу щодо підвищення ефективного розподілу та використання коштів обласного бюджету, а саме, контролює, здійснює моніторинг, а також отримуємо інформацію з різних джерел задля об’єктивної оцінки ситуації, тому депутати в комісії є неупередженими та приймають об’єктивні рішення.

Комісія у своїй роботі дотримується принципів відкритості, прозорості та ефективності. Ключовим у питаннях розподілу бюджетних коштів є ефективне проведення видатків саме на ті напрями, бюджетні заклади, обласні програми, де це може дати максимальний ефект для жителів області, підвищити рівень надання соціальних послуг, створити умови для економічного зростання.

Фактично усі проєкти рішень про затвердження нових та внесення змін до діючих програм проходили розгляд постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм. За весь період діяльності комісії близько 100 разів вносилися зміни та доповнення до обласних програм. В області діє 53 довгострокових програми в різних галузях соціально-економічного розвитку, 28 з яких фінансуються.

Саме тому особливу увагу комісія приділяє роботі із аналізу стану фінансування та виконання заходів обласних програм. Результатом цієї роботи є звіти про стан фінансування заходів довгострокових програм, які розміщуються на офіційному сайті обласної Ради. Також на сайті розміщено усі діючі довгострокові програми зі змінами та обсягом фінансування на останню дату. Ця інформація знаходиться на постійному контролі та систематично оновлюється.

Комісія в постійному режимі здійснює контрольну функцію за ходом та результатами виконання і фінансування обласних програм. На засіданнях комісії заслуховуються звіти про виконання програм у сфері освіти, охорони здоров’я, фізичної культури і спорту, оборонно-правоохоронної роботи, підтримки учасників АТО. За результатами розгляду цих звітів виконавцям програм надаються рекомендації щодо вдосконалення програм.

Одним із важливих напрямів роботи комісії є розгляд і затвердження фінансових планів комунальних підприємств – об’єктів спільної власності територіальних громад області та аналіз звітів про виконання фінансових планів. На засіданнях постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм у 2019 році затверджено фінансові плани 39 комунальних підприємств на 2020 рік.

За період роботи комісіє було розглянуто та підтримано близько 50 різноманітних звернень депутатів Вінницької обласної Ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України. Серед них 23 за ініціативою голови постійної комісії Геннадія Мазура.

На засідання постійної комісії запрошуються керівники управлінь, представники галузевих департаментів облдержадміністрації, зацікавлених сторін, що дає змогу всебічно та прозоро обговорювати питання та приймати виважені рішення.

При прийнятті рішення про обласний бюджет особливістю діяльності комісії є практика заслуховування усіх керівників департаментів-головних розпорядників коштів.

За пропозицією комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм звіти про діяльність фізкультурно-спортивних товариств, керівників окремих комунальних підприємств, звіти про хід виконання обласних програм були представлені у вигляді презентацій. Інтерактивність звітів підвищила ефективність сприйняття інформації.

Робота комісії висвітлюється у місцевих засобах масової інформації, що дає можливість залучати громадськість до обговорення важливих питань формування і використання бюджетних ресурсів, а сам бюджетний процес зробити відкритим і демократичним. Після кожного засідання комісії на офіційному сайті обласної Ради розміщується стаття щодо результатів розгляду питань.

Практика роботи постійної комісії є реальною формою участі та безпосереднього впливу на бюджетні процеси області, адже висновки комісії відіграють вирішальну роль при внесенні питань і проєктів рішень до  порядку денного засідання президії обласної Ради та пленарних засідань. 

Стежте за новинами у Теlegram.

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.

Повернутись Створено: 12 червня 2020 року, 15:59

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація