30 січня о 14.00 у приміщенні обласної Ради (каб. 209) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

16 могилівчан увіковічнили у Меморіалі Шани Роздрукувати

Громада міста Могилів-Подільський віддала шану 16-ти землякам, які стали «живим щитом» за захисті української землі з початку антитерористичної операції на сході країни. «Площу Героїв» відкрили урочисто у центрі міста 19 серпня за участі городян, іноземних гостей, депутатів та представників влади – голови обласної Ради Анатолія Олійника, голови облдержаміністрації Валерія Коровія, першого заступника голови облради Людмили Щербаківської, міського голови м.Могилів-Подільського Петра Бровка.

- Історично Україна боролась за свою незалежність і суверенітет, - відзначив під час заходу голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник. - І ця боротьба забирала найкращих наших синів. Меморіал Шани, який зводився спільним коштом місцевої громади, меценатів – це данина тим, хто поліг у перших рядах під час військового конфлікту на Донбасі. Зараз саме наше покоління може вибороти справжню незалежність для неньки України, довівши, що недарма її діти поклали свої голови за волю і мирне життя.

На гранітній стіні – портрети тих, хто не повернувся у рідне місто – Могилів-Подільський. Наймолодшому із 16 воїнів Владиславу Дюсову тільки-но виповнився 21 рік. Вшанувати їх пам’ять на площі перед центральним парком, де зведено Меморіал, зібрались могилівчани, волонтери, військовослужбовці Могилів-Подільського прикордонного загону, їх побратими із «Айдару» та «Азову», місцевої «Народної самооборони», «Козацького полку», всеукраїнської громадської організації «Катарсіс», почесні іноземні гості у складі делегацій міст-побратимів Шаля (Словаччина) і Каврилья (Італія), представники місцевої та обласної влади. Поряд стояли матері та батьки, дружини та діти загиблих.

Кожному з тих, хто назавжди залишився на полі бою, місцеві автори присвятили вірш, який озвучили під час урочистої частини заходу. Не стримували сльози рідні загиблих, а військові побратими дали обіцянку повернути країні мир. Хвилиною мовчання, схиливши голову і ставши на коліно, кілька сотень людей, що зібрались на площі, згадали могилівчан, яких вкрала у них війна.   

Під час свого виступу, міський голова Могилева-Подільського Петро Бровко згадав кожного Героя поіменно і пообіцяв, що влада не залишить родини загиблих наодинці із проблемами, завжди підтримає. 

Державні нагороди і відзнаки органів місцевого самоврядування вручили під час заходу могилівчанам, які підтримували українську армію під кулями ворога і волонтерською допомогою. Відзнаку від волонтерів, як вдячність за підтримку і всебічне сприяння, отримав і Петро Бровко. 

Значну підтримку у створенні цілісної концепції меморіального комплексу надав депутат Вінницької обласної Ради, меценат Геннадій Вацак. Коштом родини засновників Кондитерського Дому «Вацак» збудовано фонтан протяжністю в 40 метрів, що на передньому плані об’єкта. За словами Вацака, це його власне зобов’язання, яке визначив для себе, як свідомий городянин і патріот.

Над спорудженням Майдану Шани на честь загиблих в зоні АТО земляків та героїв Небесної Сотні спільно працювала вся громада  міста: хто доклався коштом, хто допоміг матеріалом чи «робочими руками». Приурочили подію до Дня незалежності України, за яку віддали свої життя наші земляки.

 

Повернутись Створено: 20 серпня 2016 року, 00:41 Переглядів: 1122

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація