25 квітня голова обласної ради Ради Анатолій Олійник взяв участь у онлайн-семінарі «Створення Ресурсно-інформаційних Центрів в територіальних громадах», організатором якого виступила Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування. Представники 17 об’єднаних територіальних громад взяли участь у роботі семінару.
Анатолій Олійник зазначив, що усі попередні роки європейські проекти, які працювали на території Вінниччини, детально вчили, як піднімати активність громадськості.
– Проекти ПРООН, DESPRO, Єврокомісії, вчили збору інформації, аналізу та прийняттю правильних рішень щодо виокремлення першочергових проблем громади, – зазначив Анатолій Дмитрович. – Це потрібно людям на місцях в рамках тих ресурсів та можливостей, які сьогодні є. Необхідно залучати додаткові ресурси і можливості безпосередньої співпраці з міжнародними партнерами, грантодавцями і благодійними фондами. У минулі роки, завдяки проектам ПРООН, було профінансовано відкриття таких центрів у 17 районах області. Сьогодні такі центри необхідні кожній громаді.
Керівник Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк.
– Сьогоднішній захід є черговим кроком, який Асоціація втілює в життя з 2016 року, відколи ми взяли курс на створення грантової вертикалі – у кожній громаді має бути людина, яка займається грантовою діяльністю, - зазначив керівник Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк. – І створення ресурсно-інформаційних центрів має об’єднати роботу з промоції, брендінгу, комунікації та грантової діяльності задля розвитку спроможностей територіальних громад.
Працівники Вінницької обласної Асоціація органів місцевого самоврядування в онлайн режимі провели свої презентації. Так, головний спеціаліст Центру розвитку інвестиційної спроможності та залучення ресурсів ВОАОМС Вікторія Захарчук розповіла про посібник «Ресурсно-інформаційні Центри в територіальних громадах», який допоможе правильно організувати роботу у територіальних громадах. Звернула увагу на три головних напрями роботи Ресурсно-інформаційних Центрів: залучення додаткових ресурсів, налагодження та проведення промоакцій, брендингу та комунікацій і розбудова міжнародних зв’язків. Все це допоможе розвивати спроможність територіальної громади.
Керівник Центру промоції та зовнішніх зв’язків ВОАОМС Аліна Саволюк розповіла, як промоція і комунікація допомагає в роботі Ресурсно-інформаційних Центрів.
Координатор обласного підрозділу впровадження Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» Анастасія Ланіна повідомила, як залучати інвестиції завдяки Ресурсно-інформаційним центрам.
Радник з питань регіонального розвитку Відокремленого підрозділу «Центру розвитку місцевого самоврядування» у Вінницькій області Юрій Войціцький додав інформацію з залучення зовнішніх коштів на розвиток громад.
Головний спеціаліст Центру розвитку інвестиційної спроможності та залучення ресурсів ВОАОМС Віктор Іщук розповів про використання сучасних телекомунікаційних технологій при організації роботи Ресурсно-інформаційних Центрів в територіальних громадах.