Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

2016 рік

28 січня  голова  обласної Ради Анатолій Олійник зустрівся  із робочою групою з підготовки приїзду Надзвичайного і Повноважного Посла США в Україні Джеффрі Пайєтта. Приїзд Посла  планується 1 вересня цього року з нагоди відкриття дитячого садка у селі  Нова Гребля Калинівського району. Дошкільний заклад має бути відремонтований за кошти Міністерства оборони США у співфінансуванні з місцевими бюджетами.

Участь у зустрічі з головою обласної Ради взяли члени робочої групи з підготовки приїзду посла у складі керівника Програми гуманітарної допомоги відділу оборонного співробітництва посольства США в Україні Людмили Кириленко; представника підрядника,керівника Проектів Євгенія Сулими; директора ТОВ «Артбудсервіс» Олександра Радченка та  Новогребельського сільського голови Анатолія Андріюка.

Як зазначила Людмила  Кириленко, Програма гуманітарної допомоги, яка реалізується відділом оборонного співробітництва посольства США в Україні дозволяє використовувати кошти і на благо цивільного населення, а оскільки, за її словами, Вінницька область є унікальною щодо забезпечення переселенців  якісними умовами перебування для постійного або тимчасового проживання, було прийнято рішення про виділення коштів на утеплення фасаду колишнього гуртожитку профтехучилища,  в якому зараз компактно проживає група кримських татар.

Разом з цим було вирішено питання і про виділення коштів на капітальний ремонт дитячого садка, приміщення якого не експлуатувалось з 199І року і будова поступово руйнувалась. Проектом передбачено здійснення повного ремонту без оснащення.

4 лютого відбулась офіційна зустріч керівництва Вінницької області з Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Молдова в Україні Русланом  Болбочаном. Під час зустрічі було обговорено питання продовження співробітництва і започаткування  нових напрямів співпраці Вінниччини з Республікою Молдова.

Участь у зустрічі взяли голова облдержадміністрації Валерій Коровій, голова обласної Ради Анатолій Олійник, Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні Руслан  Болбочан, Перший секретар Посольства Республіки Молдова в Україні Ауреліан Деніле, Президент громадської організації «Інформаційно-комунікаційний менеджмент інтелектуальної власності» Михайло Куницький, посадовці ОДА.

В ході офіційної зустрічі голова облдержадміністрації Валерій Коровій та голова  обласної Ради Анатолій Олійник обговорили з Послом питання поглиблення співпраці прикордонних і митних служб, а також налагодження торгівельно-економічного партнерства, започаткування  нових напрямів співпраці Вінниччини з Республікою Молдова.

5 лютого у селі Непедівка Козятинського району урочисто запустили виробництво солом’яних брикетів.

Участь в офіційному відкритті лінії брикетування Biomasser Multi взяли перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, голова обласної Ради Анатолій Олійник, директор польської фірми «Asket» Роман Длугі та генеральний директор агрофірми «Світанок» Микола Мельник.

Директор польської фірми «Asket» Роман Длугі  відмітив, що їх установка за 10 годин переробляє близько 620 кілограм сировини. Тепловіддача 1-ї тонни брикетів дорівнює 2 тоннам чистої деревини. 

Голова обласної Ради Анатолій Олійник зазначив, що питання енергоефективності для Вінниччини зокрема, і України в цілому досить актуальне.

Нині у виробництві брикетного біопалива із соломи задіяні вісім ліній у дві зміни з перспективою до 5 тонн брикетів за зміну.

10 лютого відбулось засідання Регіонального наглядового комітету з підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні  DESPRO» у Вінницькій області, у якому взяли участь перший заступник голови ОДА Андрій Гижко, заступник голови обласної Ради Олександр Качур, виконувач обовязків директора Департаменту регіонального економічного розвитку облдержадміністрації Володимир Репей.Проект DESPRO представляли керівник проекту «Підтримка децентралізації в Україні DESPRO» Оксана Гарнець та експерти проекту.

Як поінформувала керівник проекту DESPRO в Україні, проект взяв участь у співфінансуванні майже на 15 мільйонів гривень, з яких основні кошти пішли на побудову водогонів. У 2015 році було відібрано і розпочато 13 мікропроектів. Є ще 6 практично завершених мікропроектів, розпочатих у 2014 році, які очікують останнього траншу коштів.

Загалом керівник Проекту позитивно оцінила співпрацю із вінницькими громадами і повідомила, що подальші плани на 2016 рік – завершувати те, що вже розпочато, тобто, в останній рік ІІІ фази DESPRO оголошення нового конкурсу мікропроектів не планується.

23 лютого перший заступник голови Вінницької обласної Ради Людмила Щербаківська взяла участь в робочій зустрічі із представниками Міжнародного фонду «Відродження» з питань реалізації на території Вінницької області проекту, спрямованого на запровадження моделі поліцейської діяльності побудованої на засадах взаємодії та партнерства поліції та громади. В ході зустрічі відбулось підписання Меморандуму про співпрацю між Вінницькою обласною державною адміністрацією в особі голови ОДА Валерія Коровія та заступником виконавчого директора Міжнародного фонду «Відродження» Тарасом Качкою.

В робочій зустрічі також взяли участь: перший заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації – Андрій Гижко, заступник Вінницького міського голови – Сергій Тимощук, заступник начальника ГУНП у Вінницькій області – Олександр Глянько, директор Депаратаменту цивільного захисту облдержадміністрації – Юрій Мельник та представники Міжнародного фонду «Відродження».

Директор програми «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» - Роман Романов зауважив, що поліція створена в першу чергу для швидкого реагування на виклики, але пріоритетним є мінімізація кількості викликів шляхом системної роботи з громадою та можливість впливу з точки зору превенції.

Заступник виконавчого директора – Тарас Качка повідомив, що Програма запроваджується на території мікрорайону «Вишенька» у м. Вінниця та у м. Бар, де також буде проводитись опитування населення щодо роботи поліції. Крім того, в рамках Програми планується впровадження комунікаційної платформи «Електронний кабінет дільничного офіцера поліції» та створення консультативно-тренінгових центрів.

Впродовж 2 березня італійська делегація з «Агенції співробітництва та розвитку» відвідувала виробничі підприємства Вінниччини задля подальшої співпраці. Група працювала у чотирьох напрямах  «Управління відходами», «Машинобудування», «Логістика» та «Агропромисловий комплекс». Окрім зустрічі з вінницьким бізнесменами, відвідали і такі підприємства як ЕкоВін, Літинський м’ясокомбінат, аеропорт, Дашівський ремонтно-механічний завод, харчосмакову фабрику у Вінниці.

Член делегації Паоло Паломбо зазначив, що на Вінниччині є серйозні перспективи для створення молочних кооперативів. І досвід роботи таких об’єднань у Італії може бути корисним для українських приватних виробників.

Також представники делегації звернули увагу на вирощування томатів на Вінниччині. Зазначили, що варто не лише вирощувати,  але й долучатися до процесу переробки. А задля цього підприємці, які  вирощують, і які переробляють томати, мають  працювати разом.

Учасник делегації Кіара Палачетті повідомила, що оглянувши наші підприємства, вона як експерт дасть свою оцінку, яка вплине на прийняття рішення щодо європейського фінансування Вінниччини.

2-3 березня у Вінниці перебував генеральний секретар  Конгресу місцевих регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер.  Він проводить семінар «Мери, лідери змін» для міських голів обраних на виборах-2015. У семінарі беруть участь міські голови Вінницької, Хмельницької, Тернопільської та Житомирської областей.

У перший день візиту Андреас Кіфер зустрічався з головою Вінницької облради Анатолієм Олійником. Обговорювали питання, пов‘язані з реформою місцевого самоврядування, впровадження принципів Європейської Хартії та участі громадськості у реалізації місцевої політики.

Андреас Кіфер відзначив, що Україна є членом європейської спільноти як країна з перспективами.

У зустрічі також брали участь Світлана Грищенко, керівник проекту Конгресу Ради Європи „Сприяння розвитку місцевої демократії в Україні” та Енріко Мартіал, представник „Агенції співробітництва та розвитку Італії”.

2 березня, на Вінниччину завітала делегація з Італії у рамках проекту  “Нарощування  потенціалу та передача знань  в управлінні відходами”. Під час зустрічі з головою Вінницької облради Анатолієм Олійником та головою Вінницької ОДА Валерієм Коровієм підписали меморандум про співпрацю між Вінниччиною та  “Агенцією співробітництва та розвитку Італії”.

Впродовж дня, 2 березня, п’ять представників італійської делегації працюватимуть та передаватимуть вінничанам свої знання і професійні навички у таких  секціях як “Управління відходами”, “Машинобудування”, “Логістика” та “Агропромисловий комплекс”.

Пан Енріко Мартіал запросив до співпраці  вінницьких менеджерів, повідомивши, що італійський парламент та уряд зацікавлений у співправці з українцями.

Голова Вінницької облради Анатолій Олійник відзначив, що напередодні створення “Агенції регіонального розвитку” у Вінницькій області досвід італійської сторони буде досить корисним. А італійцям буде цікаво дізнатись про кроки, які вже зробила Вінниччина в галузі переробки твердих побутових відходів.

У вересні  Агентство співробітництва та розвитку Італії чекає з візитом вінницьких підприємців.

1-3 березня на Вінниччині перебувала  делегація з Італії у рамках проекту «Нарощування потенціалу та передача знань в управлінні відходами». Під час зустрічі з головою Вінницької облради Анатолієм Олійником та головою Вінницької ОДА Валерієм Коровієм підписали меморандум про співпрацю між Вінниччиною та  «Агенцією співробітництва та розвитку Італії».

Члени делегації залишились задоволеними гостинним прийомом та  відвідуванням  виробничих  підприємств Вінниччини задля подальшої співпраці. Про це свідчить стаття під назвою «Європейська Вінниччина», яка 9 березня була розміщена  на сайті голови  проекту “Waste MGMT Project” Енріка Мартіала, що очолював делегацію Агенції співробітництва та розвитку Італії.

12 березня Вінницька область єдина серед інших областей України отримала у 2015 році грант на реалізацію спільного проекту з італійською стороною у галузі управління відходами під назвою ««Нарощування потенціалу та передача знань для підвищення та вдосконалення професійних навичок у галузі управління відходами у Вінницькій області» («WASTE MGMT in Vinnytsia – Capacity building and transfer of knowledge for increasing and improving professional skills in waste management in the Region of Vinnytsia»).

Проект співфінансується МЗС Італії, що є яскравим прикладом дружби обох країн та демонструє бажання Італії допомогти регіонам України у їх трансформаційному періоді.

Загальна вартість виграного проекту становить 79714 Євро, грантові кошти – 39755 Євро, решта – власний внесок учасників проекту. Проект реалізовуватиметься протягом 18 місяців (01.02.2016 р. – 31.08.2017 р.).

Нагадаємо, що Вінницька облдержадміністрація та КУП «ЕКОВІН» виступили партнерами у проекті. Головними подавачами були: «Contarina» S.p.A./ «ВАТ «Контаріна»» (Італія), «Agence de coopération et développement»/ «Агенціїя зі співробітництва та розвитку» (Італія) та «Scuola Agraria del Parco di Monza»/ «Аграрна школа Дель Парко Ді Монца» (Італія).

За наслідками зустрічі, яка відбулась ще у листопаді 2014 року, тодішній голова Вінницької облдержадміністрації Анатолій Олійник підкреслив перспективу співпраці з експертами з Італійської Республіки. Було погоджено розробляти окремі спільні пілотні проекти у різних сферах, зокрема наголошено на 4 основних – енергозбереження, водопостачання, розвиток сільського господарства та поводження з твердими побутовими відходами.

Метою проекту є зміцнення адміністративних структур на обласному та місцевому рівнях (у тому числі допомога у підготовці стратегій розвитку, здійсненні заходів щодо забезпечення транспарентності (прозорості) системи фінансів місцевої влади та розвитку людських ресурсів для співробітників адміністрації.

У рамках проекту планується перш за все полегшити процес узгодження українських національних стратегій з управління відходами із директивами ЄС (ціль 1) з проведенням ряду заходів; підтримати розвиток Плану з управління відходами для Вінницької області (ціль 2) з багатостороннім аналізом, ідентифікацією стратегії зі скорочення забруднення навколишнього середовища та відходів виробництва; здійснити підвищення потенціалу у сфері управління відходами (ціль 3), тобто передбачено навчання посадових осіб усіх рівнів, керівників та фахівців для поліпшення компетенції з управління відходами, зокрема, у проекті передбачено ознайомчу поїздку до Італії; проведення кампанії з підвищення обізнаності на рівні громад у Вінницькій області щодо класифікації відходів, скорочення відходів і сегрегації матеріалів у світлі нового Плану з управління відходами для Вінницької області.

16 березня на Вінниччину завітали спостерігачі спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Рюне Кастберг та Марян Скарлатеску. Вони зустрічались з головою Вінницької облради Анатолієм Олійником.  На зустрічі була присутня перший заступник голови облради Людмила Щербаківська.

Спостерігачів передусім цікавила ситуація безпеки для жителів Вінниччини. Запитували, наскільки реальною є загроза для області,  з огляду на нелегальне перевезення з зони АТО зброї для особистого користування, продажу чи як сувенір.

Гостей цікавило питання зайнятості населення області. За офіційними даними з 450 тис  людей працездатного віку понад 30 тисяч є офіційно безробітними.

На питання оцінки економіки, Анатолій Олійник повідомив делегації з ОБСЄ, що  Вінницька область за результатами минулого року увійшла у п’ятірку кращих областей України з позитивним сальдо. 

5 березня у Вінниці відбувся міжнародний форум-конференція „Ветерани війни за МИР”. Головним ідеологом і натхненником заходу стала громадська організація „Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО” під керівництвом Анатолія Слівінського.  Громадська спілка об’єднала в своїх рядах волонтерів, учасників АТО та бойових дій з інших країн світу, регіональні організації Самооборони Майдану, громадські формування та об’єднання. Від керівництва області в зібранні взяли участь перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська та заступник голови – директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігор Івасюк.  З вітальним словом перед учасниками конференції виступили народний депутат України Сергій Кудлаєнко, який зачитав вітального листа від голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана,  представник Фонду Девіда Лінча (США) Ешлі Дінс, співзасновник Міжнародної організації „Балтійсько-Чорноморська конфедерація” (Литва) Петро Олар, представники громадських та міжнародних організацій. Людмила Щербаківська подякувала присутнім іноземним гостям,  місії ОБСЄ, офісу НАТО в Україні, Представництву ЄС в Україні, представникам ветеранських організацій, учасникам  бойових дій і збройних конфліктів, за те, що знайшли час взяти участь в роботі зібрання. Наголосила, що тільки шляхом переговорів, бажанням та умінням почути один одного можна досягти єдиної мети всього українського народу – жити в мирній країні, де поважають права і свободи кожної людини, незалежно від її національності, політичних переконань, мови і віросповідання. 

1 квітня Лодзинське воєводство республіки Польща відвідала офіційна делегація у складі вінницьких підприємців та депутатів обласної Ради. Очолив делегацію голова Вінницької облради Анатолій Олійник. Мета поїздки – проведення переговорів для підписання договорів щодо співпраці між Вінницькою та Лодзинською Агенціями регіонального розвитку. Агенція у м. Лодзь діє з 1991 року, має серйозні здобутки і готова поділитися досвідом залучення та впровадження інвестицій.

Зранку делегація зустрілась з Маршалеком Лодзинського воєводства Вітольдом  Стемпенем. Разом відвідали Лодзинський науково-технологічний парк. Він діє для створення і розвитку компаній з новими технологіями, а також для підтримки економіки. 

Далі члени делегації поїхали до Інституту теплотехніки. Там ознайомились з основними напрямами роботи. Інститут  перевіряє опалювальне обладнання та визначає ефективність енергоспоживання, відповідність технічних стандартів і рівня захисту повітря.

 Потім вінничани відвідали офіс Агенції регіонального розвитку. Під час зустрічі проведено консультації щодо створення Агенції у Вінницькій області. Використовуючи досвід цієї інституції  планується організація роботи вінницької Агенції. 

Лодзинську Агенцію засновано 29 жовтня 1991 року, як апарат, що підтримує розвиток  малого і середнього бізнесу за допомогою розробки та реалізації програм, що фінансуються з фондів ЄС. Сьогодні Агенція діє як регіональний фінансовий інститут, відповідальний за реалізацію програм для фінансування інвестицій в нові технології. Агенція є постачальником комплексних послуг, пов'язаних із залученням коштів різних програм. Агенція не працює для отримання прибутку чи будь-яких вільних коштів, призначених для статутних цілей, а лише виступає як бізнес-середовище та підтримує економічний розвитку регіону.

6 квітня впродовж трьох днів на Вінниччині перебуватиме офіційна делегація Ясського повіту Румунії. Основною метою візиту є підписання договорів про співпрацю зі  Стрижавською селищною радою та румунською комуною Мірословєшть, а також між Вінницьким державним педагогічним університетом та Ясським університетом.

З Румунії на Вінниччину приїхали секретар Ясського повіту Лакраміоара Верніка, віце-ректор Ясського університету Думітру Лука, керівник інспекції з надзвичайних ситуацій Константін Арвінте, директор Департаменту соціальної допомоги та захисту дітей Ясського повіту Флорін Іон, виконавчий директор Департаменту економіки Ясської повітової Ради Елена Арвінте, виконавчий директор центру збереження та промоції національної культури Ясського повіту Адріан  Арделеану, мер комуни Мірословєшть Іонуц Господару.

10 років тому була підписана угода про співпрацю між Вінницькою областю та Ясським повітом. За це час зроблено багато кроків у взаємних проектах. Один з останніх спільних проектів вартістю 5 млн  євро діє між Вінницькою областю та Ясською повітовою радою «Трансагрополіс». Він стосується підтримки аграрного сектору.

Під час офіційної зустрічі  голова обласної Ради Анатолій Олійник повідомив гостей про готовність ознайомитись з досвідом співпраці між органами місцевого самоврядування враховуючи процес децентралізації в Україні.  

У перший день візиту гості відвідають Вінницький центр соціально-психологічної реабілітації, тренінговий центр самостійного проживання людей з інвалідністю у с. Дорожньому Вінницького району, здійснять візит до Стрижавського дитячого будинку-інтернату.

7 квітня делегація відвідає  Козятинский обласний  соціальний центр матері та дитини та Вінницький міський центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія».

На зустрічі голова делегації Лакраміоара Верніка відзначила, що Вінницька область є надійним і ефективним партнером.

1 квітня у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка сучасного мистецтва Польщі „Простір наявності”. Виставка організована спільно з інститутом  образотворчого мистецтва Університету ім. Яна Кохановського. Вінниця вже вдруге приймає митців з Кельце.

Перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська завітала на відкриття виставки та виступила перед польською делегацією з вітальним словом.

На виставці представлено роботи  11 авторів. Розміщено 39 творів з різних технік мистецтва: живопис акрилом, цифровий друк, пастель, олійний живопис, розпис розчинником на плиті. На виставці представлені роботи докторантів і професорів Інситуту. Наприклад, професор Веслав Лючія у своїх роботах „Домашні обов’язки” відобразив реальні статистичні дані по Польщі виконання домашніх обов’язків жінок – чорний колір та чоловіків – білий колір. Крім того, відображена статистика родин в Польщі, десь є головною жінка, десь – чоловік, а  десь є паритет.

Виставка має на меті популяризацію сучасного мистецтва Польщі на теренах України. Вона працюватиме до 25 квітня.

12 квітня у Вінниці пройшла презентація  «Вишеградський досвід для українського уряду та бізнесу». Приїхали представники Чехії, Угорщини, Польщі, Словакії аби поділитися досвідом розвитку малого та середнього бізнесу. Організаторами заходу стали Міністерство зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини у співпраці з Міністерствами закордонних справ Словацької, Чеської  та Польської Республік, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Міністерством закордонних справ України.

Учасники заходу зазначили, що Вишеградські країни зберігають політичну єдність щодо ратифікації угоди про асоціацію Україна-Європейський Союз і є надійними партнерами України на шляху до євроінтеграції.

99% бізнесу в України лежить у площині  малого та середнього бізнесу. На  Вінниччині 68 тисяч людей займаються  підприємницькою діяльністю. У 2015 році зареєстровано 2671 малих підприємств. Іноземні гості вказували, якщо зараз уряд не розпочне реформ, то Україну  чекає стрімке падіння. Часу практично не залишилось.

Як зауважила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Клименко, в Україні доля малого та середнього бізнесу складає понад 90%. Однак вважатися такими по суті можуть далеко не всі підприємства, які є "малими" номінально.

Такий стан речей Юлія Клименко вважає перепоною на шляху до розвитку України, адже розвиток середнього та малого бізнесу є запорукою політичної стабільності. А бізнесмени, як правило, є освіченими свідомими виборцями.

Виступаючи на заході, голова обласної Ради Анатолій Олійник зазначив, що  сьогодні процес децентралізації передбачає передачу повноважень і інструментів на місця і багато залежатиме  від активності представників влади і бізнесу.

Впродовж дня польські, чеські, угорські так словацькі посадовці обговорювали з українськими колегами та бізнесменами перспективи співпраці у сфері малого та середнього бізнесу та ділились бізнес-досвідом своїх країн. Зовсім скоро міністри закордонних справ країн Вишеградської четвірки знову відвідають Україну,  щоб обговорити процес реформування.

20 квітня Вінниччину відвідав Надзвичайний та Повноважній Посол Канади в Україні Роман Ващук. У поїздці його супроводжували помічник Ірина Лаврова та регіональний координатор проекту ПРОМІС у Вінницькій області Оксана Бондар. 

Вінниччина є фокус-регіоном для проекту ПРОМІС, в рамках якого проект проводить політичні тренінги та підтримує процес децентралізації. Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС) впроваджується в Україні  з квітня 2015 року до грудня 2020 року Федерацією канадських муніципалітетів за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.  

У рамках ознайомлення з регіоном делегація побувала у Ладижині, де відвідала теплоелектростанцію та  «Вінницьку птахофабрику».

У Вінниці побували у «Прозорому офісі» та зустрілись з головою Вінницької облради Анатолієм Олійником  і першим заступником голови облдержадміністрації Андрієм Гижком. Обговорили питання подальшої співпраці  у рамках проекту.

Проект ПРОМІС спрямовано на зміцнення муніципального сектору в Україні, впровадження ефективного демократичного управління та прискорення економічного розвитку шляхом підвищення спроможності українських міст у сфері демократизації врядування та місцевого економічного розвитку; створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу; підтримку процесу децентралізації та інтегрованого планування розвитку на місцевому, регіональному та національному рівнях.

22 квітня делегація Лодзинського воєводства Республіки Польща на чолі із Генеральним директором Лодзинської Агенції Регіонального Розвитку Пшемиславом Анджеяком ознайомилась із діяльністю установ та підприємств області і зустрілася з їх керівниками. Супроводжували  делегацію голова обласної Ради Анатолій Олійник, перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська, заступник керівника виконавчого апарату обласної Ради Ігор Хміль та голови постійних комісій обласної Ради.  

Зокрема, польські гості ознайомилась із діяльністю та матеріально-технічною базою Вiнницького нацiонального технiчного унiверситету і переглянули презентацію про цей заклад.

Ректор університету Володимир Грабко ознайомив учасників делегації з територією студентського містечка, його корпусами, музеєм Федора Коновалюка та Центром польської культури імені Ігнація Яна Падеревського. 

Він розповів, що національний  технічний   унiверситетет  добре вiдомий навчальний заклад, як в Українi, так i далеко за її межами, оскiльки уже бiльше 20 рокiв готує фахiвцiв для майже 70 країн Європи, Азiї, Африки та Пiвденної Америки.

Гості високо оцінили науково-дослідну  діяльність і  матеріально-технічну базу вишу та заявили про готовність всіляко сприяти подальшому розвитку співпраці  з університетом, зокрема  з обміну студентами та науковими ідеями.

У цей же день члени делегації ознайомились з роботою комунального підприємства „Вінницька транспортна компанія», на балансі якої нараховується 357 одиниць пасажирського рухомого складу, в тому числі: 129 трамваїв, 170 тролейбусів, 58 автобусів. Обслуговування пасажирів забезпечує 6 трамвайних, 15 тролейбусних та 14 автобусних маршрутів. Щоденно на лінії виходить: 74 трамваї, 131 тролейбус, 49 автобусів, 252 маршрутних таксі приватних перевізників.

Схвальні відгуки членів делегації були і про діяльність приватного підприємства „Вінея”, в салоні якого представлені найкращі весільні моделі сезону, як європейських виробників, так і провідних фабрик України. «Вінея» – це ексклюзивний представник вечірньої та весільної моди на території України відомих світових брендів.

Щe oдним oб’єктoм вiдвiдин дeлeгaцiї став завод  з переробки ягід та фруктів „Fruktona” . Як поінформував під час екскурсії співзасновник заводу Максим Борозенець, підприємство працює на ринку ягід з 2000 року. Займається вирощуванням, заготівлею, переробкою і збутом свіжих та свіжозаморожених ягід, фруктів, овочів і їхніх похідних, грибів, насіння, яке відповідає найвищим міжнародним стандартам. Fruktona — експортер замороженої продукції у європейські країни. На заводі здійснюється повний цикл виробництва — вирощування, збір, заморожування, пакування.

Під час екскурсії іноземні гості ознайомились з діяльністю підприємства, його матеріально-технічною  базою та процесом зберігання продукції.

22 квітня до Вінниці завітає офіційна делегація Лодзинського воєводства Республіки Польща на чолі з Генеральним директором Лодзинської Агенції Регіонального Розвитку Пшемиславом Анджеяком.

Іноземні партнери прибудуть на запрошення обласної Ради для поглиблення співробітництва між органами місцевого самоврядування, запровадження польського досвіду щодо використання потенціалу агенцій регіонального розвитку. Нагадаємо, що 30 березня депутати Вінницької обласної Ради першими в Україні підтримали ініціативу голови обласної Ради  і схвалили рішення про Агенцію регіонального розвитку Вінницької області. Обласна Рада, Вінницька ОДА та Асоціація органів місцевого самоврядування стали співзасновниками Агенції.

У програмі перебування делегації передбачено проведення  круглого столу на тему «Агенція регіонального розвитку Вінницької області: становлення, основні напрями діяльності та перспективи розвитку», де голова обласної Ради Анатолій Олійник виступить  з доповіддю «Агенція регіонального розвитку Вінницької  області  як  інструмент співпраці  органів   влади, бізнес   структур та громадськості у процесі стратегічного розвитку  регіону». Генеральний директор Лодзинської Агенції Регіонального розвитку    Пшемислав    Анджеяка   поділиться досвідом використання потенціалу   агенцій     регіонального   розвитку у Польщі.

В програмі візиту делегації також запланована  офіційна зустріч із очільниками Вінницької області та ознайомлення із роботою підприємств і закладів Вінниччини для налагодження подальшої співпраці. Спочатку представники делегації відвідають Винницький національний технічний університет. Далі ознайомляться з роботою Вінницького трамвайно-тролейбусного управління  та приватного підприємства «Вінея». А також завітають на завод з переобки ягід та фруктів «Fruktona».

10 травня  у Вінниці пройде семінар у рамках проекту «Нарощування потенціалу та передача знань для підвищення та вдосконалення професійних навичок у галузі управління відходами у Вінницькій області». Для участі у семінарі до Вінниці приїде делегація з Італії у складі представників акціонерного товариства «Контаріна» Марко Маттіелло і П‘єтро Піва та Енцо Фавоїно  з «Аграрної школи дель Парко ді Монца».   Італійські гості поінформують про різні системи обробки твердих відходів, їх утилізації і використання, про принципи організації стійкої системи управління відходами та про політику ЄС у сфері поводження з відходами.

У рамках семінару директор вінницького комунального унітарного підприємства «ЕкоВін» Володимир Чорновол  розповість  про стан управління відходами на прикладі очолюваного ним підприємства.

У семінарі візьмуть участь голова обласної Ради Анатолій Олійник та заступник голови Вінницької ОДА Василь Броварник.

Після семінару італійська делегація ознайомиться з роботою підприємства «ЕкоВін» та обговорять з його директором напрями і перспективи співпраці.

Семінар пройде за адресою: м.Вінниця, вул. Театральна, 15, Центр перепідготовки керівних кадрів. Початок семінару о 9.00. Підхід до преси планується з 13.25 до 14.00.

6 травня у Вінницькому художньому музею відбулась безкоштовна передача 48 полотен  художника Аркадія Павлюка у подарунок білоруській державній установі «Меморіальний комплекс «Брестська фортеця-герой». Картини створені у 60-70 роках минулого століття, коли автор зустрічався з захисниками оборони Брестської фортеці у 1941-му році.

Подякувати вінницькому художнику приїхав надзвичайний та повноважний посол Республіки Білорусь Валентин Величко,  перший секретар Посольства Олексій Понкратенко та директор «Меморіального комплексу «Брестська фортеця-герой» Григорій Бисюк.

Посол Валентин Величко вручив Аркадію Павлюку медаль «70 років визволення Республіки Біларусь від німецько-фашистських загарбників».

Символічно, що передача робіт проходила напередодні Дня перемоги, а також 75-річчя оборони Брестської цитаделі.

15 травня восьмий рік поспіль у травневі дні Вінниця святкує День Європи. Голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник цьогоріч взяв участь в урочистостях присвячених цьому дню. На свято також приїхали прем’єр-міністр України Володимир Гройсман  с дружиною, Президент палати регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Гудрун Мослер-Торнштрьом,  28 іноземних делегацій, дипломати, народні депутати України з родинами, представники громадських організацій та духовенства області.

На Майдані Незалежності перед міськрадою підняли прапори Європейського Союзу та України. Право підняття прапору ЄС надали почесному Президенту міста Кєльце Войчєху Любавському. А військовослужбовець 25-го окремого мотопіхотного батальйону ЗСУ Віктор Хом’як підняв прапор України. Оркестр виконав гімн Європейського Союзу  «Оду до радості» та гімн України. Ведучі зачитали лист-привітання від Президента України Петра Порошенка. Дитячі танцювальні колективи привітали усіх запальним виконанням українських танців. Під час урочистостей Володимир Гройсман вручив Орден князя Ярослава Мудрого V ступеня почесному президенту міста Кєльце Войчєху Любавському.

Після Урочистостей гості пройшли центром Вінниці. Подивились презентації десяти європейських країн, ярмарок-продаж виробів ручної роботи, живі скульптури, мистецькі лабораторії та виступи національних колективів.

Порядок на святі забезпечували 700 правоохоронців.

13 травня, в рамках відзначення Дня Європи у Вінниці, голова обласної Ради Анатолій Олійник і голова облдержадміністрації Валерій Коровій зустрілися з представниками делегації Ліберецького краю Чеської Республіки. Під час зустрічі керівники області охарактеризували соціально-економічний потенціал Вінниччини та визначили напрями співпраці на перспективу.

Анатолій Олійник подякував гостям і всьому чеському народу за підтримку у здійсненні євроінтеграційних прагнень українців і побажав представникам делегації Ліберецького краю приємного перебування на вінницькій землі та нових незабутніх вражень.

В свою чергу керівник управління канцелярії Гетьмана Ліберецького краю Йосеф Хилє озвучив досягнення чеського народу за останні роки та окреслив проблеми, над якими працює їхній регіон сьогодні. Він висловив сподівання, що Україна неодмінно ввійде в Євросоюз, а дружні взаємовідносини з Чеською Республікою стануть хорошим фундаментом для співпраці в майбутньому.

Також чеська делегація презентувала для господарів відеофільм про Ліберецький край, а на завершення зустрічі між сторонами відбувся традиційний обмін подарунками.

13 травня, напередодні святкування Дня Європи  у Вінниці, очільники області – голова  Вінницької облради Анатолій Олійник та голова Вінницької ОДА Валерій Коровій  зустрілись з польською делегацією. Цього разу вона складається з молодих людей. Саме на це звернув увагу віце-маршалек Сьвєнтокшиського воєводства Ян Мачков’як.

Дружбі між Вінницькою областю і Сьвєнтокшиським воєводством  у 2018-му році буде 60 років.

16 травня з офіційним візитом у Вінницькій області перебував Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індія в Україні Манодж Кумар Бхарті з дружиною Анамікою Бхарті. Для обговорення подальшого співробітництва  зустрівся з головою обласної Ради Анатолієм Олійником, головою обласної державної адміністрації Валерієм Коровієм, Вінницьким міським головою Сергієм Моргуновим, першим заступником голови ОДА Андрієм Гижком,  начальником Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Володимиром Мережком та депутатом обласної Ради Ларисою Білозір.За зустрічі було зазначено, що з вересня 2015 року в обсягах експорту з Вінницької області Індія посідає першу позицію, витіснивши з лідерів Росію.Посол Манодж Кумар Бхарті зауважив, що Індія була є і буде другом України. У 2016-му виповнюється 25 років з початку дипломатичних відносин між Індією та Україною, і за цей період між державами було підписано багато угод в усіх сферах. А зараз саме час поглибити це співробітництво, адже Індія для України є одним з найбільших іноземних партнерів.

Манодж Кумар Бхарті підкреслив, що Індія має великий потенціал для інвестування в українську економіку. Наприклад, Індія потребує імпорту бобових культур.

На зустрічі обговорили перспективи співпраці в освітній галузі, а саме -  збільшенні кількості студентів з Індії, що здобувають освіту у Вінницькому медичному університеті. Також посол інформував про можливість отримання українськими науковцями стипендії, яку надає Уряд Індії у 66 різних галузях.

ТРАВЕНЬ

10 травня мери міст та  заступники голів райдержаміністрацій Вінницької області проходили навчання  на семінарі у рамках проекту «Нарощування потенціалу та передача знань для підвищення і вдосконалення професійних навичок  у галузі управління відходами у Вінницькій області». У роботі семінару взяли участь голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник,  заступник голови Вінницької ОДА Василь Броварник, директор департаменту  екології Вінницької ОДА Микола Ткачук, а також директори комунального підприємства «ЕкоВін» Володимир Чорновол та приватного підприємства «Руслана» Валерій Башинський.

            Поділитися досвідом та сформувати  бачення вирішення проблем управління відходами приїхали італійські спеціалісти: представники акціонерного товариства «Канторина»  Марко Маттіелло та П’єтро Піва і представник неурядової організації «Аграрна школа дель Парко ді Монца» Енцо Фавоїно.

            13 травня в рамках відзначення Дня Європи у Вінниці, голова обласної Ради Анатолій Олійник і голова облдержадміністрації Валерій Коровій зустрілися з представниками делегації Ліберецького краю Чеської Республіки. Під час зустрічі керівники області охарактеризували соціально-економічний потенціал Вінниччини та визначили напрями співпраці на перспективу.

            Анатолій Олійник подякував гостям і всьому чеському народу за підтримку у здійсненні євроінтеграційних прагнень українців і побажав представникам делегації Ліберецького краю приємного перебування на вінницькій землі та нових незабутніх вражень.

            21 травня на Вінниччину завітала делегація польського сенату для відкриття Дому польської культури у місті Бар. Представники делегації – віце-маршалек сенату, сенатор Богдан Боруневич, Надзвичайний та Повноважний посол Республіки Польща в Україні Генрік Литвин, генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Томаш Олейнічак та сенатори, члени Сенаторської комісії у справах поляків за кордоном Ян Марія Яцковський, Анджей Пайонк, Мацей Лучак та заступник голови Верховної Ради України Оксана Сироїд зранку зустрілись з головою обласної Ради Анатолієм Олійником, головою облдержадміністрації Валерієм Коровієм, начальником Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку  Володимиром Мережком, начальником управління у справах національностей та релігій Ігорем Салецьким. Після зустрічі поїхали у місто Бар на відкриття Дому польської культури.

            Ініціатором створення польського осередку у м.Бар в 1988 році був, на той час, настоятель костелу св. Анни у місті Бар, а пізніше єпископ Одесько-Симферопольської дієцезії Броніслав Бернацький.

            23 травня голова Європейського Конгресу Українців, перший заступник голови Світового Конгресу Українців Ярослава Хортяні та голова Світового Конгресу українських молодіжних організацій Мирослав Гочак, а також заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема обговорили з очільниками Вінниччини питання про узгодження організаційних заходів щодо проведення Міжнародного форуму «Українська молодь діаспори».

            Як озвучили під час зустрічі з головою обласної Ради Анатолієм Олійником і головою облдержадміністрації Валерієм Коровієм представники СКУ, метою зазначеного заходу, проведення якого планується у Вінниці в серпні поточного року, є поєднання зусиль української молоді діаспори й молодих людей, які живуть в нашій державі, навколо ідеї суверенітету та цілісності України.

            25 травня у Ямполі відбулось засідання робочої групи з питань врегулювання екологічних і майнових питань, розвитку інфраструктури та транскордонного співробітництва між Вінницькою областю і Сорокським районом Республіки Молдова. В обговоренні питань щодо визначення спільних позицій і пошуку практичного їх вирішення взяли участь голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, заступник голови облдержадміністрації, голова робочої групи Василь Броварник, директори профільних департаментів ОДА, керівництво районної влади. Молдовську сторону представляв Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні Руслан Болбочан та представники керівництва Сорокського району на чолі з його головою Міхаєм Міцу.

В ході засідання обидві сторони визначали спільні позиції щодо пошуку практичного вирішення питання з врегулювання екологічних і майнових проблем, пов’язаних з функціонуванням очисних споруд із очистки промислових та побутових стоків в м. Сороки (Республіка Молдова), розташованих на території с. Цекинівка Ямпільського району Вінницької області.

Для вирішення цієї проблеми українська та молдовська сторони зобов’язалися провести незалежні дослідження щодо складу та об’єму забруднюючих речовин у водах річки Дністер з подальшим забезпеченням обміну результатами досліджень та продовження співпраці в цьому напрямі.

Учасники зустрічі також обговорили питання про співпрацю у реалізації транскордонного проекту «Впорядкування екологічного стану акваторії і прибережної зони річки Дністер та розвиток її туристичної привабливості».

ЧЕРВЕНЬ

9 червня під час зустрічі з головою Вінницькою обласної Ради Анатолієм Олійником та головою облдержадміністрацією Валерієм Коровієм президент Міжнародної благодійної організації «Фонд Східна Європа» Віктор Лях. Він разом з командою Фонду прибув на Вінниччину, аби подивитися як діють їхні проекти, яких результатів досягнуто, яку користь приносять людям, які є проблеми і як Фонд може долучитися до їх вирішення.

Вже рік на Вінниччині діє два проекти фонду: розвиток малого бізнесу та розвитку електронного врядування. Проект відкриття центрів дозвілля літніх людей стане третім проектом Фонду на Вінниччині.

10 червня, голова обласної Ради Анатолій Олійник виступив на парламентських слуханнях на тему «Транскордонне  співробітництво як чинник євроінтеграційних процесів України».  Під час свого виступу запропонував додати до пункту 2.15 рекомендацій парламентських слухань пропозицію зобов’язати Кабінет Міністрів України поновити український склад міжнародної комісії «Україна-Молдова» щодо будівництва мосту «Ямпіль-Косеуць» та здійснити всі необхідні  заходи щодо будівництва цього мостового переходу.   

16 червня голова обласної Ради Анатолій Олійник зустрівся з претендентами на стажування у Лодзинській Агенції регіонального розвитку. Під час спілкування він висловив свою думку щодо аналізу робіт, які були підготовлені представниками вінницьких вищих навчальних закладів при проведенні відбору на навчання у Республіці Польща, а також озвучив інформацію про плани щодо діяльності Вінницької Агенції регіонального розвитку.

Голова обласної Ради поінформував, що після зустрічі з керівництвом технічного, педагогічного, торговельно-економічого, аграрного, медичного університетів та Донецького національного університету у Вінниці, яка відбулася 28 квітня цього року, в зазначених закладах були відібрані кандидатури із знанням англійської мови для направлення на стажування до Лодзинської Агенції регіонального розвитку.

24 червня голова обласної Ради Анатолій Олійник взяв участь у зустрічі із керівниками Державного Департаменту США та Посольства США в Україні. Делегація у складі координатора з питань допомоги в країнах Європи та Євразії Державного Департаменту США пані Аліни Романовскі, координатора з питань допомоги Україні Посольства США в Україні пані Джоанни Вагнер та дипломата з політичних питань Посольства США  пані Енн Беркет відвідали Вінницю, аби обговорити питання запобігання корупції, децентралазації, перспектив розвитку Вінницької області та можливі шляхи підтримки Урядом США  нашої області на шляху реформ, а також обговорити реалізацію спільних грантових проектів та програм, що впроваджуватимуться Урядом та Посольством США в Україні.

У зустрічі також взяли участь перший заступник голови ОДА Андрій Гижко, заступник Вінницького міського голови Галина Якубович, директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Микола Копачевський, спеціалісти профільних департаментів ОДА.

            Також на зустрічі були озвучені пріоритети у співпраці з Посольством США в Україні, а саме: проекти Агенції регіонального розвитку, підтримка переселенців, робота з бійцями, які пройшли АТО,  розбудова мережі прозорих офісів у районах області,  запровадження інклюзивної освіти.

                                                                       ЛИПЕНЬ

            12 липня у Центрі перепідготовки керівних кадрів розпочав роботу семінар у рамках проекту «Нарощування потенціалу та передача знань для підвищення і вдосконалення професійних навичок у галузі управління відходами у Вінницькій області». Під час тренінгу із заступниками голів райдержадміністрацій та міських голів, а також селищними головами своїм досвідом поділилися італійські спеціалісти – представник акціонерного товариства «Контаріна»  Марко Маттіелло і представник Неурядової організації «Аграрна школа дель Парко ді Монца» Альберто Конфалоньєрі.

У роботі семінару взяли участь перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації Андрій Гижко, заступник керівника виконавчого апарату обласної Ради Ігор Хміль, директор Департаменту  екології та природних ресурсів ОДА Микола Ткачук, директор Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури ОДА Сергій Волков, голови постійних комісій обласної Ради, представники засобів масової інформації.

12 липня у Вінниці підписано тристоронній Меморандум про співпрацю між Агенціями регіонального розвитку Вінницької області, Польщі та Італії. Співпрaця між трьомa організаціями дозволить Вінниччині перейняти зaкордонний досвід і сприятиме подaльшому розвитку регіону та залучення коштів у різні галузі.

У заході взяли участь голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник, голова Вінницької ОДА Валерій Коровій, заступник Вінницького міського голови Галина Якубович, уповноважена зі справ місцевих органів влади Лодзинського воєводства Республіки Польща Іоланта Хельмінська, спеціаліст Департаменту промоції та міжнародного співробітництва Маршалківської управи Лодзинського воєводства Міхал Пєтранек,  генеральний директор Лодзинської Агенції регіонального розвитку Пшемислав Анджеяк, директор агенції зі співробітництва Валле-д’Аоста Італійської Республіки Енріко Мартіал,  перший заступник голови Вінницької обласної Ради Людмила Щербаківська,  заступник голови Вінницької обласної Ради Олександр Качур, голови фракцій та постійних комісій обласної Ради, керівники вищих навчальних закладів міста.

- Розвиток Вінниччини відбувається динамічно, - підкреслив під час підписання угоди голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник. -  Ми віримо, що підписання тристороннього Меморандуму стане новою сторінкою у розвитку партнерських стосунків із Польщею та Італією. Для нас є приорітетним співпраця із країнами ЄС, залучення інвестицій, розвиток ринку праці, вирішення проблеми тіньової зайнятості та безробіття. Найближчим завданням буде розробка деталізованого плану роботи до 2017 року. Плануємо також започаткувати обговорення спільних проектів у територіальних громадах регіону, щоб активізувати їхню діяльність, стимулювати на розвиток.

                                                                                      СЕРПЕНЬ

                18 серпня голова обласної Ради Анатолій Олійник провів зустріч із делегацією Лодзинського воєводства Республіки Польщі. До її складу увійшли інспектор Департаменту промоції та міжнародних відносин  Маршалівської Управи Лодзинського воєводства Міхал Пєтраник, координатор міжнародних проектів ГО «Ферсо» м. Лодзь  Александра Буковчик та член правління ГО «Ферсо» м. Лодзь Ярослав Ващик. Також присутніми були керівник Секретаріату Асоціації органів місцевого самоврядуванння Віктор Вікалюк, перший заступник начальника Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації Олена Чорна, в.о. Завідувача Центру розвитку інвестиційної спроможності та залучення ресурсів Секретаріату ВОАОМС Володимир Репей.

          Обговорювали організаційні питання щодо спільного грантового проекту Лодзинського воєводства з Вінницькою обласною Асоціацією органів місцевого самоврядування на 2017 рік.

Голова Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Анатолій Олійник, привітав польських гостей та зазначив, що зацікавлений в подальшій співпраці.

            22 серпня у Вінниці напередодні святкування 25-ї річниці Незалежності України підписано протокол про співпрацю з Ліберецьким краєм Чеської республіки. Офіційна делегація  у складі гетьмана Люберецького краю Мартіна Пута, його заступника Йосефа Ядрни, керівника Департаменту охорони здоров’я Петра Тульпи, директора медінституту Люберецького краю Яни Урбанової та члена правління Люберецької обласної лікарні Марії Фриауфової зустрілись з головою обласної Ради Анатолієм Олійником, головою Вінницької ОДА Валерієм Коровієм та керівниками області. Під час зустрічі обговорили можливості та перспективи міжрегіональної співпраці.

            На зустрічі говорили про прагнення Вінниччини  мати партнерів у Чеській Республіці, аби закріпити і розвивати в подальшому ті надбання, які є на сьогодні. Відтак було запропоновано підписати протокол намірів щодо розвитку торгівельно-економічного, науково-технічного і гуманітарного співробітництва між Вінницькою облдержадміністрацією та Ліберецьким краєм.

            23 серпня з нагоди святкування 25-ї річниці незалежності України та в рамках відзначення 10-ї річниці підписання угоди про співпрацю між  Вінницькою областю та Ясським повітом Румунії у Вінницькій області перебуває офіційна делегація Ясського повіту. До її складу входять президент Ясської повітової ради Маріцел Попа та президент Ясської торгово-промислової палати Паул Бутнаріу.

            В офіційній зустрічі взяли участь голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко, директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Микола Неїлик та голова комунальної організації «Обласний Фонд сприяння інвестиціям та будівництва» Володимир Бабошин.          Зустріч відбулася з метою розширення вже існуючої співпраці в напрямках як економічної, соціальної, так і культурної галузей. Один із основних напрямів, в якому планується розширення співпраці, це сільськогосподарський.

            23 серпня відбулася зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Валерія Коровія із делегацією Сьвєнтокшиського воєводства (Республіка Польща). Під час зустрічі обговорили питання розвитку подальшої співпраці.

            До офіційної делегації увійшли маршалек Сьвєнтокшиського воєводства Адам Ярубас, Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці Томаш Олейнічук, Віцемаршалек Сьвєнтокшиського воєводства Ян Мачков’як, заступник директора Департаменту промоції, освіти, культури спорту та туризму Маршалівської управи Сьвєнтокшиського воєводства Ева Капель-Шньовська, депутат Сейміку Сьвєнтокшиського воєводства Кшиштоф Джєкан, вуйт гміни Солец-Здруй Адам Палис, президент правління кооперативу споживчих магазинів «Spolem» в м.Бусько-Здруй Юзеф Журек, президент правління спа-курорту в м.Бусько-Здруй Войчех Легавєц.  

             23 серпня відбулася офіційна зустріч молдовської делегації із головою обласної Ради Анатолієм Олійником та головою облдержадміністрації Валерієм Коровієм. Делегація Республіки Молдова в складі голови Сорокського району Михая Мицу, заступника голови Сорокського району Володимира Нікуціа та секретаря Сорокської районної ради Стели Забріян взяла участь в урочистих заходахприсвячених 25-й річниці незалежності України.

            27-28 серпня вінницька делегація на чолі з заступником голови обласної Ради Олександром Качуром взяла участь у святкуванні національного свята Дня Незалежності та Дня міста Сороки в Республіці Молдова. Привітати наших південних сусідів поїхали заступник голови облдержадміністрації Василь Броварник та директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко.

В рамках святкових заходів відбулося покладання квітів до пам’ятника загиблим в роки Великої Вітчизняної війни та загиблим героям за незалежність і суверенність Молдови у військовому конфлікті в  Придністров’ї.

Заступник голови  Олександр Качур привітав від імені голови  Анатолія Олійника та депутатського корпусу обласної Ради  з 25-ю річницею великого національного свята - Дня Незалежності Республіки Молдова.

                                                                       ВЕРЕСЕНЬ

2 вересня, в приміщенні галереї «ІнтерШик» розпочав свою роботу 4-й Міжнародний інвестиційний форум «Вінниччина – бізнес в центрі України». Його учасників привітали голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

У зібранні взяли участь депутати обласної Ради, представники бізнесового середовища регіону, іноземні делегації із Казахстану, Румунії, Молдови, Швеції, Польщі, Грузії та Норвегії.

            Для присутніх було презентовано відеоролик щодо інвестиційного потенціалу Вінниччини та найбільш успішних інвестиційних проектів на її території. Зокрема, серед яких: ПАТ «Вінницький олійножировий комбінат», компанія «UBC Group», ВП «Птахофабрика «Вінницький бройлер», ТОВ «БарлінекІнвест», ТОВ «Валром Україна», ТОВ «Бастіон 2009».

Після пленарного засідання учасники Форуму продовжили роботу у форматі дискусійних панелей за такими напрямами: залучення інвестицій та розвиток промислового сектору Вінницької області; енергоефективність та альтернативні види енергії; залучення інвестицій та розвиток агарного сектору Вінницької області; розвиток туристичної галузі Вінниччини.

            16 вересня у приміщенні Верховної Ради України пройшов круглий стіл на тему: «Індія-Україна: великі можливості в галузях АПК, охорони здоров’я, культури та освіти». На заході Вінниччину представляли голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник,  депутати обласної Ради:  голова постійної комісії обласної Ради з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного і міжрегіонального співробітництва Лариса Білозір, голова правління ПАТ «Вінницький олійножировий комбінат» Дмитро Чаленко, народний депутат України Микола Кучер.

Голова обласної Ради Анатолій Олійник представив учасникам «круглого столу» презентацію на тему будівництва стратегічного об’єкту - міжнародного мосту «Ямпіль-Косеуць» та залізничного полотна «Вапнярка-Ямпіль».

Анатолій Олійник висловив переконання, що будівництво мосту Ямпіль-Косоуць може стати воротами у Європу, які забезпечать швидке та вільне переміщення людей, товарів і капіталів через кордон та стане ще одним вагомим механізмом зближення України з Європейським Союзом, так би мовити, додатковим інтеграційним містком до Євросоюзу.

З 9 до 15 вересня  делегація від Агенції регіонального розвитку Вінницької області у складі виконувача обов’язків директора Валерія Нікітюка та заступника директора Агенції Інни Загнітко відвідали Лодзинську агенцію регіонального розвитку Республіки Польща. Цей візит став можливим завдяки реалізації Меморандуму про співпрацю між Вінницькою, Лодзинською та Італійською агенціями регіонального розвитку, підписаному 12 липня 2016 року у м. Вінниці.

Метою відвідин було ознайомлення з роботою Лодзинської агенції регіонального розвитку, яка з 1991 року успішно працює у Польщі.

Делегація Вінницької агенції ознайомилась із проектами, реалізованими за кошти Європейського Союзу. Зокрема, серед них – Спеціальна економічна зона Лодзя та Новий центр Лодзя. Цікавою виявилась ідея перебудувати та реконструювати колишні ткацькі фабрики, багато яких  залишилось у місті, перетворивши їх на великі торговельні центри, офісні приміщення та зони відпочинку, які користуються неабияким попитом у поляків.

21 вересня відбулася офіційна зустріч керівництва Вінницької області із членами консульської місії польського проекту «Підвищення інвестиційної привабливості України та конкурентоспроможності регіонів». До складу польської делегації увійшли радник Міністра Департаменту з програм допомоги Міністерства економічного розвитку Кшиштоф Шівек, директор відділу цього ж Міністерства Мачєй Ауляк, заступник директора Департаменту економічної промоції Польської агенції розвитку підприємництва  (PARP)  Даріуш Войташек,   головний спеціаліст  Польської агенції інформації та іноземних інвестицій (PAIiIZ) Марчін Буліньский, керівник відділу розвиткових проектів Келецького технологічного парку Йоанна Рудавська та начальник відділу міжнародного співробітництв мерії в м. Битом Мачєй Бжежіна.

Вінницьку область представляли голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, начальник Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко, виконувач обов‘язки директора Агенції регіонального розвитку Вінницької області Валерій Нікітюк та директор Департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради Віталій Погосян.   

В ході зустрічі мова йшла про характеристику інвестиційного потенціалу Вінницької області, стану сектора малого та середнього підприємництва на території області, побудову інфраструктури підтримки бізнесу в області, діяльність центрів підтримки підприємництва та обговорення напрямів розвитку області з акцентом на пріоритетні галузі.

ЖОВТЕНЬ

6 жовтня офіційна делегація Вінниччини відвідала польське місто Лодзь, де кілька днів поспіль триватиме Європейський Біоекономічний конгрес.

У складі делегації – заступник керівника виконавчого апарату Вінницької обласної Ради Ігор Хміль, голова постійної комісії облради з питань житлово-комунального господарства, енергоефективності та енергозбереження Андрій Ковальов, секретар постійної комісії з питань розвитку промисловості і підприємництва, інвестиційної та регуляторної політики Олександр Корнійчук, член постійної комісії з питань свободи слова, інформаційного простору та реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації Владислав Рой, директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Микола Неїлик.

Робота біоекономічного конгресу розпочалася із сесійного засідання під назвою «Стабільна біоекономіка». З вітальним словом до його учасників звернувся відомий польський політик, Маршалек Лодзинського воєводства Вітольд Стемпень. Він висловив сподівання, що завдяки таким авторитетним зібранням біоекономіка, яка наразі є пріоритетною в Європі, пришвидшить свій розвиток, і це дасть змогу поліпшити якість життя кожного мешканця континенту.

Директор відділу наукових досліджень Джон Белл від імені Європейської Комісії, ректор Лодзинського технічного університету Станіслав Бєлецкі - від науковців, Йоанна Дупонт-Інгліс - від промисловців закликали учасників конгресу зосередити увагу саме на розвитку біоекономіки, яка базується на відновлювальних ресурсах та нанотехнологіях. Це, на думку виступаючих, – єдиний ймовірний шлях підвищення ефективності виробництва та поліпшення екологічної ситуації в глобальному масштабі. Оскільки людство, фактично, вичерпало природні ресурси з надр, лише технології, на основі відновлювальних джерел, - мають майбутнє. Це стосується і сільського господарства, і промисловості, й енергетики.

10-13 жовтня в Брюсселі (Бельгія) відбувся традиційний Європейський тиждень регіонів та міст (European Week of Regions and Cities), який є однією з ключових щорічних подій регіонального масштабу Євросоюзу. 

До складу української делегації ввійшли представники Мінрегіону, Всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, громадського сектору. Зокрема, від Вінницької області був присутній голова постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадій Мазур, депутат Вінницькою міської ради Микола Тихонюк, голова Міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина» Сергій Татусяк, голова Вінницької обласної організації «Єврорегіон Дністер» Олексій Гаврилов.

Цього року у Європейському тижні регіонів та міст Європи, що проходив під гаслом «Європейські регіони та міста: партнерство для інвестицій та зростання», взяли участь близько 6 тисяч учасників з 30 країн.

Під час проведення заходу регіони отримали можливість продемонструвати свій потенціал, інновації та можливості створення робочих місць, доводячи важливість розвитку місцевого і регіонального рівня управління.

15 жовтня делегація Вінницької області поїхала вивчати досвід роботи з міжнародними донорами Лодзинської агенції регіонального розвитку, яка з 1991 року успішно працює у Польщі. Цей візит став можливим завдяки реалізації Меморандуму про співпрацю між Вінницькою, Лодзинською та Італійською агенціями регіонального розвитку, підписаному цьогоріч 12 липня у м. Вінниці.

До складу делегації входять представники Агенції регіонального розвитку Вінницькій області, Асоціації органів місцевого самоврядування Вінницької області та студенти-переможці, які були відібрані після проведення конкурсу серед студентів вищих навчальних закладів Вінниччини. Суть конкурсу полягала в тому, що всі бажаючі студенти, які вільно володіють англійською мовою, повинні були написати конкурсну роботу про діяльність закордонних агенцій регіонального розвитку та висловити своє бачення розвитку такої агенції у Вінницькій області.

Під час візиту делегація Вінниччини ознайомиться з особливостями роботи, структурою та напрямами роботи, які здійснює Лодзинська агенція регіонального розвитку. Також делегація детальніше дізнається про проекти, реалізовані за допомогою Агенції за кошти Європейського Союзу.

ЛИСТОПАД

4 листопада голова обласної Ради Анатолій Олійник та голова облдержадміністрації Валерій Коровій зустрілися із головою Представництва НАТО в Україні, директором Офісу зв’язку НАТО Александером Вінніковим. Перебуваючи у Вінниці з робочим візитом керівник Представництва НАТО також відвідав Донецький національний університет ім.В.Стуса та взяв участь в міжнародній конференції.  

В ході зустрічі обговорили питання загальної ситуації в державі та області загалом. Окремо зупинилися на питанні про проведення децентралізації та про переваги, які отримують об’єднанні громади в результаті децентралізації. Звернули увагу і на те, що зараз в державі почали ґрунтовніше займатися проблемами мобілізації, безпеки, територіальної оборони та демобілізації.

Ознайомили голову Представництва НАТО Александера Віннікова і з інформацією про підсумки 9-ти місяців поточного року, адже за результатами роботи за цей період Вінниччина посіла перше місце за певними показниками у галузі агропромислового комплексу.

Голова Представництва НАТО Александер Вінніков окреслив основні напрямки співпраці: підтримка реформ в Україні у секторах безпеки і оборони та підтримка конкретних проектів і програм для зміцнення потенціалу, а також розвитку можливостей української держави у частині безпеки.

Стосовно співпраці на рівні області Александер Вінніков зазначив, що експерти НАТО вже провели кілька семінарів з психологічної реабілітації військовослужбовців на базі підрозділу Нацгвардії «Ягуар» та працюють над реалізацією завдань у сфері повітряної безпеки, де задіяне командування Повітряних сил України, що базується у місті Вінниці.

 

7 листопада у рамках офіційного візиту Надзвичайний і Повноважний посол Королівства Бельгія в Україні Люк Якобс зустрівся з головою обласної Ради Анатолієм Олійником, головою облдержадміністрації Валерієм Коровієм, заступником Вінницького міського голови Галиною Якубович, в.о. директора Агенції регіонального розвитку Валерієм Нікітюком та керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації.

Під час зустрічі посол зазначив, що за рік, який минув з часу його останнього візиту до Вінниці, місто дуже змінилось  і стало по-справжньому чистим та європейським. Відвідавши напередодні Фестиваль саксофонної музики імені винахідника саксофона Адольфа Сакса, посол наголосив, що Вінницю варто зробити столицею саксофонної музики.

Посол пообіцяв сприяти  у налагодженні економічної співпраці між Україною та Бельгією і запропонував відкрити Представницький офіс Вінниці у Брюсселі.

В свою чергу голова обласної Ради Анатолій Олійник відзначив, що обласна рада здійснює поступові кроки щодо викорінення двох важливих проблем сьогодення – корупції та непрозорості.

11 листопада у Вінниці відбувся ІІІ-й шведсько-український форум з енергоефективності та чистих технологій. Шведські компанії представили інноваційні рішення у сферах енергоефективності, водоочищення та водовідведення, управління муніципальними відходами й охорони довкілля для українського ринку. У відкритті форуму взяли участь посол Швеції в Україні Мартін Хагстрьом, депутати обласної ради Андрій Ковальов та Володимир Крисько, Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Мартін Хагстрьом у вітальному слові зазначив, що на відміну від України, де переробляється лише 0,7% сміття, у Швеції актуальне питання з імпортом відходів, так як вони переробляють сміття в енергію.

На форумі обговорювали фінансові інструменти для впровадження проектів з енергоефективності, урядові реформи у секторі комунального господарства. Тривали дискусії на теми водопостачання і водовідведення, енергоефективності й теплопостачання, поводження з твердими побутовими відходами і відновлювальної енергетики в Україні.

 

 

 

14-15 листопада офіційна делегація Вінниччини, у складі першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Гижка, заступника керівника виконавчого апарату обласної Ради Ігоря Хміля, в.о. директора Агенції регіонального розвитку Вінницької області Валерія Нікітюка, з офіційним візитом перебувала у Лодзинському воєводстві Республіки Польща, з метою участі у IХ-му Європейському Економічному Форумі.

14 листопада делегація разом з іншими учасниками Форуму взяла участь у виїзному візиті до м. Кутно Лодзинського воєводства, де ознайомилась із функціонуванням залізничного контейнерного терміналу РСС Intermodal - першого повністю функціонально логістично-розвантажувального центру, здатного обслуговувати вантажі, які прибувають і відправляються з центральної Польщі на схід, захід, і в напрямках північ-південь.

Після візиту до м. Кутно, українська делегація взяла участь у панельних дискусіях та виставках IХ-го Європейського Економічного Форуму, зокрема, щодо співпраці країн Вишеградської четвірки, їхнього досвіду у регіональному співробітництві та напрямів співпраці з країнами-сусідами і Китаєм. Крім того, під час зустрічей обговорювались також економічні тренди європейської та світової економіки, перспективні галузі промисловості для залучення інвестицій і здійснення експортно-імпортних операцій.

15 листопада, в рамках перебування офіційної делегації Вінницької області у Лодзинькому воєводстві Республіки Польща, представники Вінниччини разом з латвійською і білоруською делегаціями взяли участь у виїзному візиті на Лодзинський оптовий ринок „Zjazdowa”, який був створений за ініціативи працівників торгівлі та місцевого самоврядування м. Лодзь.

На площі понад 13 га розміщені шість торговельно-складських залів загальноспоживчого профілю і дві зали для продажу сільськогосподарської продукції. На території ринку функціонують понад 500 боксів і торгових стендів зі стандартною площею 24 кв.м. Крім того, на території закладу є логістична зала, холодильні камери та склади. На ринку успішно працюють 170 оптовиків та 3000 фермерів.

Після візиту на оптовий ринок делегація взяла участь у виставках, які проходили паралельно з IХ-им Європейським Економічним Форумом.

 

 

Сьогодні, 23 листопада, в рамках реалізації спільного українсько-італійського проекту «Нарощування потенціалу та передача знань для підвищення і вдосконалення професійних навичок в галузі управління відходами у Вінницькій області», представники вінницької делегації обговорили подальші кроки спільних дій із віце-президентом компанії Лісією Нарддіно та представником АТ «Контаріна» Марко Маттіелло.

Після проведеної зустрічі відвідали АТ «Контаріна», що розташоване в регіоні Венетто. Підприємство займається управлінням твердими побутовими відходами в 50 муніципалітетах провінції Тревізо, має достатньо великий автопарк – кількістю 430 одиниць техніки, 280 із яких власної конструкції, що використовуються для вивезення, сортування та переробки твердих побутових відходів.

Компанія була заснована, з метою управління системою збору відходів, а пізніше - для видалення відходів шляхом створення і управлінням сміттєзвалищами. Згодом повноваження АТ «Контаріна» розширилися. Сьогодні акціонерне товариство надає послуги щодо підмітання доріг, збору спеціальних і небезпечних відходів, а також збору та утилізації міських відходів.

Протягом багатьох років компанія «Контаріна» була лідером в Європі щодо переробки і є прикладом передових громадських організацій з точки зору послуг та результатів, працюючи з співтовариством для досягнення спільної мети – захисту навколишнього середовища.

З 20 по 26 листопада 2016 року делегація Вінницької області в складі в.о. директора Агенції регіонального розвитку Вінницької області Валерія Нікітюка, заступника директора Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Надії Насіковської та директора департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради Віталія Погосяна перебуває з робочим візитом в Мазовецькому воєводстві Республіки Польща. Візит відбувається в рамках проекту «Зростання інвестиційної привабливості України та конкурентоздатності регіонів», яка фінансується програмою «Польська допомога з розвитку».

Учасники делегації відвідали Польську Агенцію розвитку підприємництва (ПАРП), де обговорили стан та ключові показники середнього та малого підприємництва в Польщі. Окремо було розглянуто роль ПАРП в підтримці СМП Польщі. Також, учасників ознайомили зі стандартизацією послуг на прикладі Реєстру послуг розвитку.

 

З 21 по 25 листопада 2016 року делегація підприємців та науковців Вінниччини на чолі з заступником директора Агенції регіонального розвитку Вінницької області Інною Загнітко перебуває в Лодзинському воєводстві. На  запрошення Маршалківської Управи Лодзинського воєводства делегація бере участь у «Польсько-Українському Форумі Енергоефективності. Розробка і впровадження інноваційних технологій в галузі енергетики, використання відновлюваних джерел енергії».

Учасники Форуму отримали можливість вивчити теоретичний та практичний досвід Лодзинського воєводства у сфері енергоефективності. Так,  делегація відвідала Центр досліджень та інновацій Pro-Academia, яка займається дослідженням передових технологій у тому числі з енергозбереження та раціонального використання ресурсів. В м. Унеюв учасникам форуму демонстрували використання різних видів енергії для опалення.

24 листопада – другий день перебування вінницької делегації в місті Тревізо (Італія). Голова обласної Ради Анатолій Олійник, заступник голови Вінницької ОДА Василь Броварник, директор КУП «Ековін» Володимир Чорновол, директор Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури Вінницької ОДА Сергій Волков, генеральний директор підприємства «Віноблагроліс» Анатолій Іванець  та заступник керівника - завідувач Центру промоції та зовнішніх зв’язків Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Ольга Олійник. знайомляться із досвідом управління відходами.

Сьогодні делегація відвідала другий завод з переробки органічних відходів, в ході чого ознайомилися із технологічним процесом.

Напередодні вони спостерігали процес сортування і переробки основної маси сортованого сміття, а сьогодні вже мали змогу подивитися як працюють із органічними відходами.

- Таким чином ми побачили увесь цикл переробки сміття, - прокоментував Анатолій Олійник. -  Тобто, весь процес від збору сміття до його компосту та очищення повітря від процесів переробки відходів.

Також Анатолій Олійник зауважив, що є багато цікавих новацій, які варто впровадити на Вінниччині.

   Крім цього, сьогодні також мають відбутися перемовини із керівництвом акціонерного товариства «Контаріна», під час яких будуть підбитті підсумки поїздки та  обговорено наступні кроки співпраці.

ГРУДЕНЬ

1 грудня, на запрошення генерального консула Румунії в Чернівцях пані Елеонори Молдован вінницька делегація взяла участь в урочистих заходах з нагоди Національного Дня Румунії. Делегацію очолила перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська. Крім того, участь в запланованих заходах взяли депутат обласної Ради, голова фракції УКРОП Григорій Зозуля, заступник начальника відділу контролю виконавчого апарату Леся Мороз, ректор Вінницького національного технічного університету Володимир Грабко, проректор з науково-педагогiчної роботи по iнтеграцiї навчання з виробницвом та мiжнароднiй iнтеграцiї ВНТУ Віктор Мізерний. Урочистості проходили в місті Чернівці і розпочалися з покладання квітів до пам’ятників національному громадському діячеві, поету та письменнику Міхаю Емінеску та національному герою-пророку України Тарасові Шевченку.

Церемонією покладання квітів до пам’ятників та проведенням урочистого концерту, який відбувся в Чернівецькому музично-драматичному театрі ім. Ольги Кобилянської, керувала особисто генеральний консул Елеонора Молдован. Чернівецьку владу представляли заступник голови обласної ради Інга Маковецька, дипломати Генерального Консульства Румунії в Чернівцях, активісти румунських і українських національно-культурних товариств, учні та студенти освітніх закладів обласного центру.

Під час офіційного прийому з нагоди Національного Дня Румунії Людмила Щербаківська вручила вітальну листівку від голови обласної Ради Анатолія Олійника та презентаційні подарунки Вінниччини.

Створено: 8 листопада 2016 року, 16:04

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація