Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

СІЧЕНЬ

11 січня, відбулась офіційна зустріч керівництва області та представників бізнесу області із польською делегацією, до складу якої ввійшли директор регіонального офісу Лодзинського воєводства в Брюсселі Марчін Подгурскі і президент компанії «Медикосистем» Збігнев Зінкевич. Під час зустрічі сторони обговорили досвід Польщі щодо співпраці з Європейським Союзом з питань розвитку й активізації підприємницького середовища. В ході спілкування було розглянуто механізми й інструменти, які сприяють розвитку малого та середнього бізнесу у Вінницькій області.

20 січня, перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська взяла участь у відкритті дводенного семінару в рамках спільного польсько-українського проекту «Школа молодих спікерів – дебатні клуби у Вінницькій області». Захід відбувся на базі КНВЗ «Вінницька академія безперевної освіти». Цей семінар є першим етапом спільного проекту обласної Асоціації органів місцевого самоврядування та Фундації «Ферсо» (Республіка Польща) за підтримки Маршалківської управи Лодзинського воєводства Республіки Польща.

ЛЮТИЙ

15 лютого в приміщенні Вінницької облдержадміністрації відбувся круглий стіл на тему: «Програма ЄС - практичні результати співпраці для Вінниччини». У зустрічі взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Коровій, перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, секретар міської ради Павло Яблонський, очільники структурних підрозділів облдержадміністрації і обласної Ради та представники проектів ЄС.

Учасники заходу мали нагоду ознайомитись із проектами ЄС у Вінницькій області, дізнатися про те, як отримати підтримку ЄС для власних ідей та написати вдалу грантову заявку, про допомогу малому та середньому бізнесу і практичні результати співпраці Україна - ЄС на Вінниччині.

БЕРЕЗЕНЬ

28 березня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Валерія Коровія із  офіційною делегацією Сьвєнтокшиського воєводства Республіки Польща. До складу делегації ввійшли Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці Томаш Олейнічак, віце-маршалак Сьвєнтокшиського воєводства Ян Мачков’як, заступник директора Департаменту  промоції, освіти, культури, спорту і туризму Маршалівської управи Сьвєнтокшиського  воєводства Ева Капел-Шньовська та експерт з регіонального розвитку та залучення коштів ЄС Маршалівської управи Сьвєнтокшиського воєводства Томаш Шуба.

Формат зустрічі відбувся в рамках відзначення в 2018 році 60-річчя співпраці між Вінницькою областю та Сьвєнтокшиським воєводством Республіки Польща.

 

30 березня з робочим візитом  Вінницю відвідала Надзвичайний і Повноважний  Посол Сполучених Штатів Америки пані Марі Йованович.  Із дипломатом офіційну зустріч провели голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації  Володимир Мережко та в.о. керівника  Агенції регіонального розвитку Вінницької області Валерій Нікітюк.

 

КВІТЕНЬ

З 17 по 20 квітня заступник керівника виконавчого апарату обласної Ради Ігор Хміль в складі офіційної делегації, яку очолив голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій, перебував у Ліберецькому краї Чеської Республіки. У робочій поїздці також взяли участь депутат обласної Ради, радник голови облдержадміністрації, голова правління ПАТ «Вінницький олійножировий комбінат» Дмитро Чаленко, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко, директор Департаменту  фінансів  облдержадміністрації Микола Копачевський, перший заступник директора ВФ НКУ «Вінницька  регіональна дирекція ВІНТЕРА» Іван Педорук.

Триденний візит мав насичену програму знайомства з життям та досягненнями Ліберецького краю, який розташований в історичній області Богемія на півночі Чехії. Це один із 14 країв, які було створено в процесі адміністративної реформи Чехії.

 

26 квітня у Вінниці перебувала з візитом делегація Посольства Французької республіки в Україні. Надзвичайний і Повноважний Посол Французської Республіки в Україні Ізабель Дюмон зустрілась з головою обласної Ради Анатолієм Олійником, головою облдержадміністрації Валерієм Коровієм, Вінницьким міським головою Сергієм Моргуновим, директором Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимиром Мережком та виконувачем обов’язківдиректора Агенції регіонального розвитку Вінницької області Валерієм Нікітюком. Пані посла у поїздці супроводжували перший секретар посольства Жюлі Фор,  радник з питань культури та співробітництва посольства Паскаль Сліванскі, генеральний директор ТОВ  «Alfagro Vinnitsya», генеральний директор ТОВ «Жежелівський коалін» Ірина Коваленко та регіональний директор ПАТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК» Андрій Чорнобаєв.

ТРАВЕНЬ

3 травня виконувач обов’язків директора Агенції регіонального розвитку Вінницької області Валерій Нікітюк у Києві зустрівся із президентом  Американсько-Української Ділової Ради (USUBC) Морганом Вільямсом. Участь у зустрічі взяв також радник голови Вінницької облдержадміністрації Ілля Гуменюк.

Під час зустрічі Валерій Нікітюк обговорив із керівництвом Ради можливі напрями співробітництва із вінницьким бізнесом. В свою чергу, президент Американсько-Української Ділової Ради Морган Вільямс зазначив, що його організація готова до співпраці і якщо вінницький бізнес виявить бажання дізнатись детальніше про можливості виходу на американський ринок або про специфіку роботи із американськими інвестиційними фондами, він готовий буде спільно із Агенцією регіонального розвитку Вінницької області провести зустрічі, або семінар з відповідної тематики.

3 травня голова обласної Ради Анатолій Олійник та голова облдержадміністрації Валерій Коровій провели зустріч з радником міністра Департаменту з програм надання допомоги Міністерства економічного розвитку Республіки Польща Кшиштофом Сівеком. Він є керівником проекту "Підвищення інвестиційної привабливості України та конкурентоспроможності регіонів". У зустрічі також взяли участь виконувач обов’язків директора Агенції регіонального розвитку Вінницької області Валерій Нікітюк та директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко. Метою є перейняття польського досвіду роботи з фінансовими інструментами: фінансовим механізмом EOG (Європейський економічний простір), Норвезьким фінансовим механізмом (відомим як «норвезькі фонди»), які були запропоновані для нових держав-членів ЄС Норвегією, Ісландією та Ліхтенштейном і аналогічною швейцарською моделлю. Таким чином, проект повинен також полегшити доступ до фінансування за рахунок синергії між наданими цією програмою послугами бізнес-консультацій, додатковими заходами, що фінансуються ЄС, а також фінансовими послугами, що пропонуються іншими донорами. Проект схожий на програму EU SURE: Підтримка Європейського Союзу у відновленні економіки України (55 млн євро; 2016-2020).

10 травня Агенцією регіонального розвитку  Вінницької області  підписано договір про супровід інвестиційної діяльності з інвестором із Саудівської Аравії. Підписання договору про взаємодію, співробітництво та супровід інвестиційної діяльності між Агенцією регіонального розвитку Вінницької області та ТОВ «Поларіснет» відбулось в присутності принца Саудівської Аравії, члена королівської родини Абдуллібін Ялаві Аль Сауда, голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Валерія Коровія. На зустрічі також були присутні перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко, заступник директора Агенції регіонального розвитку Вінницької області Інна Загнітко, директор ТОВ «Поларіснет» Сергій Векірчик та голова правління консорціуму «Енергобуд» Віктор Виговський. Завдяки реалізації цього інвестиційного проекту на території Піщанського та Чечельницького районів Вінницької області будуть побудовані сонячні електростанції потужністю 30 мВт екологічно-чистої електроенергії та створено близько 50 робочих місць. Компанія саудівського принца інвестує в будівництво сонячних електростанцій 30 млн. євро.

11 травня об 11 годині Рада міністрів Європейського Cоюзу схвалила рішення про надання безвізового режиму для громадян України. Після офіційного підписання документу 17 травня у Страсбурзі, власники біометричних паспортів зможуть вільно подорожувати в країни Євросоюзу. 

Участь в урочистостях взяли голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська, депутати обласної та міської рад, представники дипломатичного корпусу, громадських організацій, студентська та учнівська молодь, громадськість Вінниччини. Право підняти Державний прапор України та Європейського Союзу отримали уповноважений міського голови з прав дитини, учасниця парламентських слухань у Верховній Раді України, призер всеукраїнських, обласних та міських олімпіад з історії та правознавства, учениця вінницької школи №35 Вікторія Сологуб, переможець Всеукраїнських олімпіад з математики, фізики, інформатики, астрономії, учень фізико-математичної гімназії №17 Матвій Стретень, золотий призер Міжнародних конкурсів ІТ-технологій та комп’ютерної графіки, переможець чемпіонатів України з легкої атлетики, багаторазовий чемпіон Вінницької області з легкої атлетики та легкоатлетичних багатоборств, студент факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії Вінницького національного технічного університету Олександр Недоснований та переможниця міжнародних та Всеукраїнських конкурсів з комп’ютерної графіки, інноваційних технологій та комп’ютерної інженерії Вінницького Національного технічного університету Наталія Копитко.

17 травня відбулася зустріч з представниками Фонду Східна Європа щодо реалізації швейцарсько-української програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади». Зустріч проходила під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Гижка, також присутні були депутат обласної Ради, заступник керуючого справами виконавчого апарату обласної Ради Сергій Лановик, заступник Вінницького міського голови Сергій Тимощук, а також представники профільних департаментів облдержадміністрації та міської ради. Зустріч проведено з метою обговорення результатів виконання домовленостей, що були передбачені Меморандумом про співпрацю в рамках реалізації проекту «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади». Нагадаємо, що зазначений документ було підписано 10 червня 2015 року між Вінницькою облдержадміністрацією, Вінницькою обласною Радою, Вінницькою міською радою та Міжнародною благодійною організацією «Фонд Східна Європа».

З 17 по 19 травня у Вінниці перебувала нідерландська торгова місія на чолі із послом Королівства Нідерландів в Україні паном Кейсом Кломпенхаувером. В рамках її програми передбачені візити на місцеві підприємства, офіційні зустрічі та низка заходів для підприємців обох країн. 18 травня, за участі посла Королівства Нідерландів в Україні, 17 компаній, що зацікавлені у налагодженні та розширенні співпраці з українськими партнерами у місті Вінниці та регіоні загалом, відбувся круглий стіл із головою обласної Ради Анатолієм Олійником, головою облдержадміністрації Валерієм Коровієм та Вінницьким міським головою Сергієм Моргуновим. Радник з питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерландів в Україні Кароліна Спаанс представила 17 компаній, що ввійшли до складу торгової місії. Її склад відображає пріоритетні галузі голландської економіки: сільське господарство, виробництво продуктів харчування, рослинництво, логістику, біоенергетику та фінанси.

20 травня Україна святкує День Європи.  До Вінниці приїхали  посли 14 країн Європейського  Союзу. Перед початком урочистостей відбулась офіційної зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника, голови Вінницької облдержадміністрації  Валерія Коровія з представниками Ліберецького краю Чеської Республіки. Чеську делегацію представляли заступник гетьмана, директор Департаменту економіки, управління нерухомістю та інформатики, голова делегації Їтка Вольфова, директор Департаменту освіти, молоді, зайнятості, фізичної культури і спорту Петр Тульпа, проектний менеджер «KNL a.s.» (обласна Ліберецька лікарня) Йосеф Ядрни  та асистент відділу преси та зв'язків із громадськістю Вєра Їранкова. Сторони обговорили питання щодо передачі медичного обладнання Ліберецькою клінічною лікарнею Вінницькій області. Торкнулись ситуації наволоко організації візиту 30 дітей з Вінниччини, батьки яких загинули в ході проведення антитерористичної операції на Сході України для їхнього оздоровлення та відпочинку у Ліберецькому краї. Підняли питання підписання договору між Вінницьким та Ліберецьким зоопарком. А також обговорили можливі напрямки налагодження співробітництва між Вінницькою областю та Ліберецьким краєм.

20 травня Вінниця  святкувала 10-й ювілейний День Європи. Делегації 14 європейських країн світу приїхали до нашого міста:  з Польщі, Грузії, Молдови, Туреччини, Нідерландів, Румунії, Естонії тощо. Відзначають День Європи разом із вінничанами Посол Латвії в Україні Юріс Пойканс, Посол Молдови в Україні Руслан Болбочан, Посол Грузії в Україні Міхеїл Уклеба, Посол Македонії Столе Змейкоскі, Посол Хорватії Томіслав Відошевіч. Приїхали на святкуванні Дня Європи у Вінниці представники Посольства Королівства Нідерландів в Україні, Посольства Естонії в Україні та Посольства Румунії в Україні та керівник Швейцарського бюро співробітництва в Україні Хольгер Тауш. Відсвяткувати з вінничанами ювілейний день Європи приїхав Прем’єр-Міністр України Володимир Гройсман з дружиною. В урочистостях взяв участь голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій та Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

29 травня в Україні стартував проект GoCamp-2017. Це пришкільні мовні табори для 60 000 дітей з усіх регіонів України.  В тому числі, і шкіл Луганської та Донецької областей. Протягом літа у проекті візьмуть участь понад 600 іноземних волонтерів зі 140 країн світу, які за свій рахунок прилітають до України, аби іноземною мовою розповісти школярам що таке лідерство, критичне мислення, громадянська позиція, толерантність. Для волонтера з Великобританії, 24-річної Ребекки Бейтс, двері свого будинку радо відкрила сім’я депутата обласної Ради Олександра Крученюка. Дівчина протягом трьох тижнів проживатиме в сім’ї депутата та у пришкільному таборі навчатиме дітей іноземних мов, культури та традицій.

30 травня у Могилів-Подільському побувала офіційна делегація з Латвії на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Латвії в Україні Юрісом Пойкансом. Гості прибули до Вінниці та вирішили відвідати міста, з якими планують налагодити міжнародну співпрацю. З-поміж усіх міст області найбільшу зацікавленість у співпраці з латвійськими партнерами виявив Могилів-Подільський, тому іноземці виявили бажання поближче познайомитися з містом.

31 травня на прохання Шведського міжнародного Центру місцевої демократії, учасниці міжнародного проекту «Місцеві політичні лідери – підтримка жінок у політиці» отримали можливість ознайомитись з роботою обласної Ради. До Вінниці прибули політики зі Швеції, Боснії і Герцоговини, Македонії, Сербії, Індії, Індонезії та України. Програма заходів насичена візитами до обласної та міської рад для ознайомлення з політичною ситуацією в країні та місцем українських жінок у політиці.  Участь у презентації діяльності жінок-депутатів обласної Ради взяла голова постійної комісії з питань  освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Людмила Станіславенко. Вона відповіла на питання учасниць проекту, що стосуються бюджетної, соціальної та політичної складової діяльності Ради.

ЧЕРВЕНЬ

16-17 червня у рамках спільного українсько-польського проекту «Школа молодих спікерів – дебатні клуби  у Вінницькій області» студенти та викладачі Лодзинської Політехніки і Вінницького національного технічного університету провели інвентаризацію об’єктів культурної спадщини у Погребищенському районі та прозвітували про виконану ними роботу.

Протягом двох днів українсько-польська група працювала в селі Круподеринці Погребищенського району, де досліджувала історичну пам’ятку архітектури – церкву-мавзолей Різдва Богородиці (1901 рік). До України польські студенти приїхали не вперше. Раніше інвентаризаційні роботи та проектні документи вони вже робили  для пам’яток  історично-культурної спадщини, що знаходяться на Гуцульщині.

Викладач Лодзинської Політехніки Влодзімеж Вітковскі зазначив, що  метою поїздки було виконання  трьох завдань: перше – виготовлення метричної документації для Церкви, яка зможе в подальшому використовуватись при проведенні ремонтних робіт чи реставрації в ній; друге – можливість співпраці між студентами, порівняння методики праці та обмін досвідом; третє – взаємне пізнання та культурний обмін між Україною і Польщею.

 

17 червня на базі Вінницької академії неперервної освіти відбулася фінальна конференція у рамках спільного українсько-польського проекту «Школа молодих спікерів – дебатні клуби  у Вінницькій області». Засідання відбулося за участі голови обласної Ради Анатолія Олійника, представників Вінницької Асоціації органів місцевого самоврядування, заступника директора Департаменту освіти Вінницької облджержадміністрації Олени Чорної, проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва Вінницької академії неперервної освіти Олени Герасімової,  Уповноваженої зі справ місцевих органів влади Лодзинського воєводства, Воєводи Лодзинського воєводства, радника Маршалика Лодзинського воєводства пані Іоланти Хельмінської,  віце-консулів Агнєшки Біронт та Томаша Сіповскі,  а також члена правління фундації «FERSO» Ярослава Ващика, спеціаліста Департаменту промоції та міжнародного співробітництва Маршалківської Управи Лодзинського воєводства Міхала Пєтранека, спеціаліста Департаменту промоції та міжнародного співробітництва Маршалківської Управи Лодзинського воєводства Барбари Рибак.

 

23 червня депутат обласної Ради  Олександр Васильчук відвідав Копенгаген (Данія). Там він зустрівся з Мішель Шліппе-Стефансен та Марією Бадтє Андерсен. Обидві опікуються правами людей та боротьбою з корупцією. Жінки періодично відвідують вибори в Україні, читають лекції для українців. Міжнародна зустріч тривала біля трьох годин. В ході зустрічі обговорили питання співпраці.  Мішель Шліппе-Стефансен та Марія Бадтє Андерсен пообіцяли відвідати Вінниччину в жовтні цього року. На що Олександр Васильчук висловив переконання, що їхній візит буде цікавий багатьом громадським організаціям в темі боротьби з корупцією.

ЛИПЕНЬ

 

24 липня на Вінниччині з офіційним візитом перебував посол Республіки Корея в Україні Лі Янг Гу. Разом з консультантом з економічних та політичних питань Посольства Сергієм Лиходовським він зустрівся з заступником голови обласної Ради Ігорем Хмілем, головою облдержадміністрації Валерієм Коровієм та Вінницьким міським головою Сергієм Моргуновим.

Участь в офіційній зустрічі взяли перший заступник голови ОДА Андрій Гижко, заступник голови, депутат обласної Ради Олександр Крученюк, начальники департаментів облдержадміністрації Сергій Чернявський та Володимир Мережко.

Під час розмови обидві сторони обговорили перспективи співпраці між Кореєю та Україною. В тому числі ініціативи щодо налагодження спільної діяльності на теренах Вінниччини та міста зокрема. Мова       йшла про розвиток ІТ-технологій, альтернативних енергозберігаючих технологій, співпраці з Вінницьким національним технічними університетом. Особливу увагу звернули на взаємне співробітництво в агропромисловому секторі та залученні сучасних медичних методик роботи госпітальних округів.

СЕРПЕНЬ

22 серпня напередодні відзначення 26-ї річниці незалежності України голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, заступник голови обласної Ради Ігор Хміль, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, а також керівники окремих департаментів та управлінь ОДА зустрілися із офіційною делегацією Лодзинського воєводства Республіки Польща. До складу польської делегації увійшли член правління Лодзинського воєводства Йоланта Земба-Гзік, заступник голови Сейміку Лодзинського воєводства Дорота Рил, директор Канцелярії Маршалка Марчін Млинарчик, працівник відділу міжнародного співробітництва Маршалківської управи Лодзинського воєводства Міхал Петранек, а також депутати Сейміку.

Делегація Лодзинського воєводства прибула до Вінниці на запрошення керівників області для святкування 26-ї річниці Дня незалежності України.

 

22 серпня у рамках відзначення Дня незалежності у Вінниці до регіону прибула офіційна делегація Ясського повіту Румунії. Увечері, 22 серпня, Президент Ясської повітової Ради  Маріцел Попа зустрівся з головою обласної Ради Анатолієм Олійником, головою облдержадміністрації Валерієм Коровієм, директором Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимиром Мережком та директором Департаменту агропромислового розвитку, екології та природніх ресурсів облдержадміністрації Миколою Ткачуком.

Очільник ОДА розказав гостю про зміни, які відбулись у регіоні та в Україні загалом за останні роки, зокрема -  перші успіхи децентралізації, медичної та адміністративної реформи, формування системи безпеки та реформування поліції, позитивні напрацювання в економіці краю.

Голова обласної Ради Анатолій Олійник у своєму вітальному слові повідомив, що неодноразово був у Ясському повіті протягом останніх років і відзначив  серйозні результати покращення економічного стану та розвитку інфраструктури повіту.

23 серпня голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, заступник голови облдержадміністрації Василь Броварник, а також керівники департаментів та управлінь ОДА зустрілися із офіційною делегацією Ліберецького краю Чеської Республіки. До складу делегації ввійшли гетьман Ліберецького краю Чеської Республіки Мартін Пута, дружина гетьмана Сильвія Пута, статутний заступник гетьмана, керівник Департаменту економіки, управління нерухомістю та інформатики Їтка Вольфова, член обласної ради, керівник Департаменту економічного і регіонального розвитку, європейських проектів і планування Радка Лоучкова Котасова та керівник канцелярії гетьмана Йозеф Хіле.

Візит делегації до Вінниці відбувся в рамках відзначення 26-ї річниці Незалежності України.

23 серпня делегація Сьвєнтокшиського воєводства Республіки Польща, що складається з 13 осіб, зустрілись з головою обласної Ради Анатолієм Олійником, головою облдержадміністрації Валерієм Коровієм, першим заступником голови облдержадміністрації Андрієм Гижком, директором Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимиром Мережком та депутатом обласної Ради Дмитром Чаленком. Під час зустрічі відбулось підписання плану заходів до 60-ї річниці співпраці Вінницької області та Сьвєнтокшиського воєводства. Спільні заходи триватимуть до листопада 2018 року.

ВЕРЕСЕНЬ

 

5-7 вересня в місті Криниця-Здруй Республіки Польща проходить традиційний 27-й Міжнародний економічний форум «Проект Європи – рецепт на наступні декади». Участь у форумі взяла вінницька делегація, в складі якої - голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм облради Геннадій Мазур, депутати обласної Ради Тарас Фурман, Володимир Василишен, Василь Ліцький, представники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади.

Головна місія економічного форуму – створення сприятливого клімату для розвитку політичної та економічної співпраці в Європі. Протягом багатьох років в Криниці-Здруй лунають важливі декларації, які стосуються економічної політики, а заяви учасників форуму цитуються світовими засобами масової інформації та обговорюються в бізнесових колах різних країн світу. В рамках форуму відбулась дискусійна панель «Польща – Україна. Пошук нового партнерства та моделі співпраці».

 

7 вересня голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій та Вінницький міський голова Сергій Моргунов провели офіційну зустріч з членами Міжнародного трейд-клубу. Участь у зустрічі взяли Перший секретар Посольства Республіки Польща в Україні, радник з економічних питань Малгожата Гавін, аташе, радники з економічних питань та консули Посольств Республіки Польща, Литовської Республіки, Румунії, Королівства Бельгія, Королівства Іспанії, Чеської Республіки, Китайської Народної Республіки, Аргентинської Республіки, Федеративної Республіки Німеччина, представники компаній «Ukraine Invest», «Eurovira», «Global Technologies», ОАЕ, «Спілка підприємців і промисловців Азербайджану та України», Banking Club, ДП «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв».

 

8 вересня голова обласної Ради Анатолій Олійник та голова облдержадміністрації Валерій Коровій провели зустріч з Директором Офісу сприяння інвестиціям, керівним партнером київського офісу CMS Cameron McKenna LLC Данилом Білаком. Участь у зустрічі взяли представники Хмельницької, Кіровоградської, Черкаської облдержадміністрацій та міських рад. Вінницьку сторону представляли перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко, заступник Вінницького міського голови Владислав Скальський, директор департаменту економіки та інвестицій Вінницької міської ради Віталій Погосян.

Присутні на зібранні обговорили відкриття регіонального представництва Офісу сприяння інвестиціям у Вінниці, який об’єднає 5 областей: Хмельницьку, Черкаську, Кіровоградську, Одеську та Вінницьку для розвитку бізнес-бренду «Поділля».

8 вересня, голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій та Вінницький міський голова Сергій Моргунов взяли участь в V Міжнародному інвестиційному форумі  «Вінниччина – бізнес в центрі України». На заході були  присутні народні депутати України Олексій Порошенко та Олександр Домбровський, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Норвегії в Україні Уле Тер’є Хорпестад, Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Корея в Україні Лі Янг Гу, народні депутати України Олександр Домбровський та Олексій Порошенко, Віце-Прем’єр Міжнародного Трейд-клубу, Перший Секретар Посольства Республіки Польща в Україні, радник з економічних питань Малгожата Гавін, директор офісу із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest, радник Прем’єр-міністра України Данило Білак.

У зібранні також взяли участь депутати обласної Ради, представники бізнесового середовища з Вінницької області та іноземні делегації.

Основна мета Міжнародного інвестиційного форуму є активізація економічної співпраці, презентація інвестиційного, економічного, агропромислового та туристичного потенціалів Вінницької області, а також встановлення нових партнерських контактів і налагодження взаємовигідного співробітництва.

19 вересня заступник директора Агенції регіонального розвитку Вінницької області Інна Загнітко взяла участь у семінарі щодо регіональної політики та розвитку малого і середнього бізнесу, який проходив в Чернігові  за підтримки проекту «Підвищення інвестиційної привабливості України та конкурентоспроможності регіонів».

Представники міністерств, обласних державних адміністрацій та агенцій регіонального розвитку, українські та польські експерти дискутували про актуальність діяльності  агенцій регіонального розвитку, центрів підтримки бізнесу, їхню структуру, фінансування, послуги та співпрацю з підприємцями.

В рамках заходу відбулось обговорення можливості реалізації нового польсько-українського проекту, одним із пріоритетів якого буде підтримка агенцій регіонального розвитку в Україні. Запланований старт проекту – початок 2018 року. Агенції отримають можливість підвищити кваліфікацію своїх працівників та отримати підтримку в підготовці проектів для країн-донорів.

ЖОВТЕНЬ

 

3 жовтня голова обласної Ради Анатолій Олійник провів офіційну зустріч з італійською делегацією, яку представляли Президент АТ «Контаріна» Франко Заната, менеджер з міжнародного співробітництва АТ  «Контаріна» Марко Маттіелло, експерт з управління біовідходами, представник Аграрної школи дель Парко ді Монца Альберто Конфалоньєрі, спеціаліст з міжнародних проектів ТОВ «Формацйон» Кіара Палачетті, керівник проектів ЄС ТОВ «Формацйон» Сильвія Льюті.

Вінницьку сторону представляли заступник голови облдержадміністрації Василь Броварник, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, заступник Вінницького міського голови Микола Форманюк, директор Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації Сергій Волков, директор комунального унітарного підприємства «ЕкоВін» Петро Гриневич, директор департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради Володимир Ніценко. Обласну Асоціацію органів місцевого самоврядування представляв керівник Секретаріату Віктор Вікалюк, Агенцію регіонального розвитку Вінницької області  – директор Наталія Гижко.

Сторони обмінялись думками щодо подальшої плідної співпраці у впровадженні італійського досвіду технологій з переробки та поводження з твердими побутовими відходами. Також обговорили підписання Меморандуму про співробітництво, як інструменту економічного й соціального розвитку та європейської інтеграції.

3 жовтня в залі засідань приміщення обласної Ради відбулась міжнародна конференція «Правові, екологічні, економічні аспекти управління відходами: італійський та український досвід».

В засіданні взяли участь голова обласної Ради Анатолій Олійник, заступник голови облдержадміністрації Василь Броварник та заступник Вінницького міського голови Микола Форманюк.

Італійську сторону представляли Президент АТ «Контаріна» Франко Заната, менеджер з міжнародного співробітництва АТ  «Контаріна», Марко Маттіелло, експерт з управління біовідходами, представник Аграрної школи дель Парко ді Монца, Альберт Конфалоньєрі, спеціаліст з міжнародних проектів ТОВ «Формацйон», Кіара Палачетті, керівник проектів ЄС ТОВ «Формацйон», Сильвія Льюті.

Загалом в ході зібрання обговорили питання щодо впровадження італійського  досвіду технологій  з  переробки  відходів  в Україні: перші результати та шляхи подальшої співпраці, а також відбулась презентація плану управління відходами для Вінницької області.

5 жовтня на базі Хмельницької обласної ради відбулося засідання круглого столу «Добровільне об’єднання територіальних громад: реалії, проблеми, перспективи». У зібранні взяли участь керівники органів місцевого самоврядування Хмельницької та Вінницької областей. Зокрема, засідання розпочали голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний і голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник.

15-18 жовтня офіційна делегація Вінницької області, у складі заступника голови обласної Ради Ігоря Хміля, першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Гижка, депутата обласної Ради Сергія Кривешка та директора ТОВ «Ікрок» Андрія Колясова,  перебувала у Лодзькому воєводстві Республіки Польща, з метою участі у X Європейському Економічному  Форумі – ŁÓDZKIE 2017.

В рамках програми делегати взяли участь у дискусійних панелях на тему міжнародної кіберзлочинності, контролю в органах самоврядування та публічних інституціях, реалій четвертої промислової революції, стартапової інновації, успішних моделей співпраці з інвесторами.

Також відбулась офіційна зустріч з Маршалком Лодзького воєводства паном Вітольдом Стемпенем.

З 17 по 20 жовтня офіційна вінницька делегація, яку очолює голова облдержадміністрації Валерій Коровій, на запрошення президента Ясської повітової Ради перебуває у Ясському повіті Румунії. У складі делегації –депутати обласної Ради Володимир Саволюк, Михайло Вдовцов, Дмитро Чаленко, голови районних державних адміністрацій та міські голови міст обласного значення. Основна мета поїздки – перейняття практичного досвіду щодо реформи децентралізації, залучення прямих іноземних інвестицій, а також ознайомлення з кращими проектами, реалізованими за кошти Європейського Союзу.

18 жовтня делегація зустрілась з керівництвом Ясського повіту. Президент Ясської повітової ради Марічел Попа зосередив увагу присутніх на розвитку партнерських відносин на рівні районів Вінницької області та комун Ясського повіту, задля чого запросив до зустрічі з вінницькою делегацією примарів кращих комун повіту.

Після зустрічі відбулось офіційне підписання доповнення до Договору про співробітництво між Вінницькою обласною державною адміністрацією та Ясським повітом щодо співпраці в сфері соціального захисту. З нагоди підписання префект Ясського повіту Маріан Сербеску відзначив важливість розвитку міжрегіональної співпраці в розрізі соціальної сфери, адже Ясський повіт має чималий досвід у реалізації грантових проектів ЄС, направлених на розвиток соціальних інституцій.

19 жовтня вінницька делегація на чолі з головою облдержадміністрації Валерієм Коровієм та у складі депутатів обласної Ради Олега Легези, Михайла Вдовцова, Володимира Саволюка, Дмитра Чаленка, директора Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимира Мережка, голів районних державних адміністрацій та міських голів міст обласного значення, в рамках офіційного візиту до Ясського повіту Румунії, відвідала комуну Чуря.

Примар комуни Каталін Лупу презентував свою громаду та детально охарактеризував її соціально-економічний стан. Він зазначив, що населення комуни становить понад 16 тисяч осіб, в тому числі, тут проживає велика кількість етнічних українців. Також пан Лупу поінформував членів делегації про переваги децентралізації в розрізі формування місцевого бюджету та навів приклади залучення інвестицій у розвиток комуни.

26 жовтня в рамках співпраці Погребищенського району з Конецьким повітом Сьвєнтокшиського воєводства, на Вінниччині перебуває польська делегація. До її складу увійшли староста Конецький Богдан Собонь, віце-староста Анджей Марек Ленарт, секретар повіту Збігнєв Садорскі, начальник відділу землеробства, охорони середовища і лісництва в повітовому Старостві в Коньскіх Вітольд Вуйчік та спеціаліст повітового Староства в Коньскіх Маріуш Фабішевскі.

Зустрічали делегацію заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, заступник керівника виконавчого апарату обласної Ради Інна Кухарчук,  керівник Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк, голова Погребищенської районної ради Сергій Волинський та заступник голови районної ради Ігор Гордійчук.

ЛИСТОПАД

2 листопада на базі Головного управління Національної поліції України у Вінницькій області проведено конференцію щодо актуальних питань подолання та упередження корупції в Україні. Семінар відбувся за сприяння учасників міжфракційного депутатського об’єднання обласної Ради «Антикорупційний рух» та представника Королівства Данії Мішель Шліппе-Стефансен.  

Розпочав роботу конференції депутат обласної Ради, голова міжфракційного депутатського об’єднання обласної Ради «Антикорупційний рух» Олександр Васильчук.

До участі в засіданні також долучилися заступник голови обласної Ради Ігор Хміль, депутати облради Олександр Крученюк, Володимир Рубанський, Геннадій Мазур, Олексій Бородій, Людмила Щербаківська, Тетяна Редько, Григорій Зозуля, Михайло Повшедний, а також представники Національної поліції у Вінницькій області, представники Служби безпеки України, прокуратури, управління захисту економіки у Вінницькій області та  Вінницького апеляційного адміністративного суду.

Представник Королівства Данії, магістр політичних наук університету міста Орхус, дослідник питань подолання політичної і корпоративної корупції, політичний асистент в посольстві Королівства Данії в Україні  Мішель Шліппе-Стефансен поділилася позитивним досвідом Королівства Данії щодо питань подолання корупції та захисту прав громадян та розповіла про програму SUA.

З 13 по 24 листопада проходить навчальний візит до Польщі в рамках проекту «Зростання інвестиційної привабливості України та конкурентоспроможності регіонів» директора Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталії Гижко та проектного менеджера Юлії Кулакової. Проект фінансується Міністерством закордонних справ Польщі в рамках програми «Польська допомога». Учасники стажування – представники Агенцій регіонального розвитку з різних міст України мають можливість ознайомитись із діяльністю Центрів підтримки підприємництва та Агенцій регіонального розвитку, які функціонують в містах Плоцьк, Жешув, Тарнув.

Учасники навчального візиту в рамках Всесвітнього Тижня Підприємництва взяли участь у дебатах з підприємцями в м. Плоцьк та у конференції «Biznes Level Up», де ділились своїм досвідом та розповідали про свій бізнес.

Крім того, побували в Центрі підтримки підприємництва «Przetwornia», який створено як підрозділ комунального підприємства «Агенція відновлення старого міста» у Плоцьку. Центр створено в 2016 році для  підтримки мікро- та малого бізнесу. Підприємці мають змогу орендувати міні-офіс, є місце для переговорів, дві конференц-зали на 8 та 12 чоловік, кав’ярня.  Такий Центр є зручним для підприємців, адже там вони мають можливість скористатись офісною технікою та інтернетом, отримати  допомогу в реєстрації  в форматі "віртуальний офіс", провести ділову зустріч Поруч із  Центром знаходиться   кав’ярня-книгарня «Червоні апартаменти», яка  виявилась стартапом та була заснована трьома молодими людьми. Для початку справи ініціатори взяли в кредит під 6% річних 80 тис. злотих і створили 13 робочих місць.

21 листопада. До Дня працівника сільського господарства депутат обласної Ради Михайло Вдовцов спільно з головою Ямпільської районної ради Сергієм Гаджуком привітали аграріїв Ямпільського району. 

Делегація Сороцького району Республіки Молдови вкотре долучилась до віншування працівників сільського господарства України. У складі заступника голови Сороцького району Владіміра Нікуци, начальника управління сільського господарства Сороцького району Альони Андріуци, директора ООО «Діамант Агро» Іона Коцага делегація привітала аграріїв з професійним святом.

23 листопада заступник директора Агенції регіонального розвитку Вінницької області Інна Загнітко взяла участь у експортному Форумі «VinExport», що проходив у Вінниці. Організаторами заходу є Центр  підтримки бізнесу м. Вінниці, заснований на базі  ГО «Вінницький клуб ділових людей», за підтримки Європейського Банку Реконструкції та Розвитку в рамках ініціативи EU4Business Європейського Союзу.

Метою заходу, до участі в якому запрошені власники та керівники малих і середніх підприємств з Вінницької, Чернівецької, Хмельницької областей, є розкриття потенціалу, обговорення практичного досвіду та сприяння виходу українських компаній на міжнародні ринки. Задля досягнення мети Форуму, організовано зустріч підприємців з професійними експертами в діяльності, що стосується розробки та впровадження експортних та маркетингових стратегій, юридичного супроводу та сертифікації, а  також -  з успішними експортерами, які вже вдало пройшли цей шлях і можуть поділитися практичними навичками.

ГРУДЕНЬ

5 грудня. Протягом двох років при  Вінницькій обласній Асоціації органів місцевого самоврядування (ВОАОМС) у рамках проекту «Розвиток громад» працюватиме волонтер Корпусу Миру США Ешлі Блейк  Нельсон. Вона допомагатиме Асоціації з виконанням її статутних завдань, зокрема,  надаватиме допомогу громадам області  в написанні грантів,  навчатиме ефективно та правильно використовувати кошти, що надходять  з різних джерел, допомагатиме з пошуком партнерів та налагодженням співпраці з організаціями як в межах України, так і за кордоном. Також Ешлі Блейк сприятиме розвитку туристичної діяльності громад-членів ВОАОМС, розвиватиме та реалізовуватиме ідеї волонтерської діяльності в громадах, працюватиме над покращенням співпраці між державними установами та громадськими організаціями з метою  реалізації проектів в громадах.

Створено: 23 лютого 2017 року, 11:16

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація