Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Січень

З 29 січня по 2 лютого делегація Вінницької області на чолі з головою обласної Ради Анатолієм Олійником перебуває з офіційним візитом у Ліберецькому краї Чеської Республіки. Участь у поїздці взяли голови районних рад, представники профільних департаментів облдержадміністрації, керівництво виконавчого апарату обласної Ради, головні лікарі обласних медичних закладів, представник Агенції регіонального розвитку Вінницької області.

 

 31 січня в місті Сороки відбулась зустріч керівництва Сороцького району Республіки Молдова та Ямпільського району Вінницької області. Інститут розвитку та соціальних ініціатив «Вііторул» в партнерстві з Сороцькою районною радою і Ямпільською районною держадміністрацією впроваджують проект «Сільський туризм – вірний крок для стимулювання транскордонного співробітництва між Сороцьким і Ямпільським районами». Проект профінасований за кошти Європейського Союзу у рамках програми територіальної кооперації, в рамках Східного Партнерства та програми транскордонної кооперації Молдова-Україна.

Метою проекту є зміцнення потенціалу постачальників туристичних послуг та місцевих органів влади в Сороцькому і Ямпільському районах для розвитку сільського туризму за допомогою транскордонного співробітництва.

Участь в обговоренні та підписанні декларації про партнерство взяла вінницька делегація на чолі з депутатом обласної Ради, головою Ямпільської райдержадміністрації Михайлом Вдовцовим.

 

Лютий

8 лютого Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Ернст Райхель зустрівся головою обласної Ради Анатолієм Олійником, головою облдержадміністрації Валерієм Коровієм та директором Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимиром Мережком. Посол Німеччини перебував на Вінниччині у рамках дводенного робочого візиту. Сторони обговорили перспективні напрями співробітництва.

Співробітник відділу промоції у Маршалковій управі Лодзинського воєводства Лукаш Швітуняк  до 10-ї річниці співпраці Вінницької області та Лодзинського воєводства привіз до нашого міста  фотовиставку «Лодзинське воєводство у фотографіях». Відкриття експозиції відбулося 9 лютого у приміщенні Вінницької академії неперервної освіти. Участь взяли голова обласної Ради Анатолій Олійник, радник генерального консульства  Республіки Польща у Вінниці Пшимислав Шиманські, віце-президент правління фундації «ФЕРСО» Ярослав Ващик, керівник секретаріату Вінницького обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк та ректор Вінницької Академії неперервної освіти Степан Дровозюк.

 

Березень

15 березня до Агенції регіонального розвитку Вінницької області завітали 26 представників органів місцевого самоврядування з Чернівецької області. Зустріч відбулася з метою перейняття її досвіду.

Директор Агенції Наталія Гижко розповіла про діяльність та  напрацювання Агенції, джерела фінансування. Окрему увагу зосередила на конкурсах, які адмініструвались Агенцією в 2017 році в рамках Регіональної програми розвитку малого і середнього підприємництва та нещодавно проведених заходів для суб’єктів підприємництва. Також директор поділилась досвідом із підготовки та впровадження проектів, пошуку партнерів, комунікації з владою та бізнесом.

 

15 березня відбулось урочисте підписання Меморандуму про взаєморозуміння і співробітництво між Швейцарсько-Українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DЕSPRO та Вінницькою обласною Радою та облдержадміністрацією.

Міжнародний проект DЕSPRO представляли керівник проекту в Україні Оксана Гарнець, експерт з питань публічних послуг та моніторингу проекту В’ячеслав Сороковський, експерт з питань поводження з відходами проекту Дмитро Лазненко та спеціаліст з PR проекту Анастасія Голотенко.

Після обговорення основних аспектів подальшої спільної діяльності у сфері децентралізації та місцевого самоврядування, розвитку інфраструктури і вирішення соціальних питань сторони підписали Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво. Від Вінниччини офіційний документ скріпили своїми підписами голова обласної Ради Анатолій Олійник та голова облдержадміністрації Валерій Коровій, а Оксана Гарнець – від  Міжнародного проекту DЕSPRO.

18-24 березня проходив другий етап реалізації спільного проекту Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування та Фундації ФЕРСО (Польща) за сприяння Лодзинського воєводства Республіки Польща  «Школа молодих спікерів – дебатні клуби у Вінницькій області. Видання 2» – тижневий візит вчителів  до Лодзинського воєводства.

Делегація з 27 освітян Вінниччини, які представляють кожний район області, ознайомилася із роботою польських шкіл у невеликих муніципальних утвореннях і округах Лодзинського воєводства. Також вчителі переймали досвід використання методів дискусій та активізації роботи учнів і вивчали питання, пов'язані зі створенням громадянського суспільства.

Протягом візиту вінницькі педагоги ознайомились з функціонуванням середньої школи в польській системі освіти, з функціонуванням приватних та спортивних  шкіл, а також із системою  альтернативної освіти – проектом «Школа в дорозі» та освітньою діяльність кінематографічної школи.

28 березня відбулась офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника, голови облдержадміністрації Валерія Коровія та заступника Вінницького міського голови Галини Якубович із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Україні Яном Пєклом і Генеральним Консулом Республіки Польща у м. Вінниці Даміаном Цярціньскі.

У ході зустрічі сторони обмінялись думками щодо продовження співпраці між двома країнами та обговорили перспективи посилення співробітництва Вінницької області з Лодзьким та Свєнтокшиським воєводствами Республіки Польщі.

Після завершення офіційної зустрічі керівництва області із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Україні Яном Пєклом та Генеральним Консулом Республіки Польща у м. Вінниці Даміаном Цярціньскі відбулась церемонія покладання квітів, у якій взяли участь усі учасники зустрічі.

Квітень

19-20 квітня в м. Вінниця відбувся тренінг «Електронне урядування та електронна демократія – ключ до успіху громади». В заході взяли участь 25 представників громадських організацій Вінницької області. Учасниками тренінгу  були також працівники Агенції, які в подальшому усіляко сприятимуть та допомагатимуть зацікавленим сторонам у запровадженні електронного врядування та електронних послуг в громадах.

Захід проводився Агенцією регіонального розвитку Вінницької області у партнерстві з Академією електронного врядування Естонії за підтримки Програми  «Е-урядування задля підзвітності влади та участі громади», що фінансується Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва.

Слухачів ознайомили з основами інформаційної безпеки користувачів та інфраструктурними можливостями впровадження інструментів е-врядування та е-демократії на місцевому рівні.

25 квітня голова обласної Ради Анатолій Олійник провів нараду щодо приїзду на Вінниччину студентів-архітекторів Лодзинської політехніки „IX Piętro”, що діє в Інституті архітектури і урбаністики Лодзинської політехніки.

Під час зібрання було обговорено, як на належному рівні організувати прийом та перебування молодіжної делегації. Зокрема, учасники наради розподілили між собою обов’язки і розпланували програму перебування студентів.

В рамках реалізації спільної польсько-української програми, що розпочала співпрацю між Науковим колом студентів-архітекторів Лодзинської політехніки „IX Piętro”, що діє в Інституті архітектури і урбаністики Лодзинської політехніки, і ВНТУ), пропонується на 2018 рік участь 13 студентів Наукового кола студентів архітекторів Лодзинської політехніки „IX Piętro” і 2 опікунів для участі в заходах до Дня Європи 17-20 травня 2018 року (разом з делегацією Маршалківської управи Лодзинського воєводства): проведення польсько-українських занять урбаністичних та пленеру малюнків разом із студентами ВНТУ, спільна виставка виконаних малюнків в рамках пленеру під час Дня Європи.

Травень

16 травня відбулась офіційна зустріч делегації Швейцарської агенції розвитку та співробітництва в межах швейцарської тематичної групи «Децентралізація, демократизація та місцеве самоврядування» з керівництвом області та міста Вінниці. Мережева конференція триває в Україні з 13 по 17 травня.

Вінниччину представляли заступник голови обласної Ради Ігор Хміль, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко. Швейцарську делегацію очолили директор Швейцарського бюро співробітництва при Посольстві Швейцарії в Україні Тауш Хольгер та керівник швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO Оксана Гарнець.

Під час офіційної зустрічі сторони обговорили залучення міжнародної технічної допомоги як одного із пріоритетних напрямів соціально-економічного розвитку Вінницької області та ефективного інструменту фінансового зміцнення територіальних громад.

18 травня керуюча справами виконавчого апарату обласної Ради Тетяна Яременко і керівник Секретаріату Вінницької обласної Асоціації місцевого самоврядування Віктор Вікалюк зустрілися з делегацією студентів-архітекторів з Лодзинського воєводства Республіки Польща. На зустріч також були запрошені студенти Вінницького національного технічного університету.

Візит відбувся в рамках співпраці наукового кола студентів-архітекторів Лодзинської політехніки „IX Piętro”, що діє в Інституті архітектури й урбаністики Лодзинської політехніки та Вінницьким національним технічним університетом.

18 травня, напередодні відзначення Дня Європи, заступник голови обласної Ради Ігор Хміль, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко та начальник Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області  Руслан Шевчук зустрілися із Президентом Ясської повітової ради Марічелом Попою. Заступник голови обласної Ради Ігор Хміль під час  виступу передав вітання від голови обласної Ради Анатолія Олійника та депутатського корпусу.

18 травня, в рамках святкування Дня Європи, відбулася зустріч заступника голови обласної Ради Ігоря Хміля та голови облдержадміністрації Валерія Коровія із делегацією Сьвєнтокшиського воєводства (Республіка Польща). В ході спілкування керівники області привітали польських партнерів та подякували їм за співпрацю впродовж багатьох років.

Від імені голови обласної Ради Анатолія Олійника та депутатського корпусу  польських партнерів привітав заступник голови обласної Ради Ігор Хміль.

18 травня в приміщенні Вінницької обласної філармонії ім. М.Д. Леонтовича відбулася офіційна церемонія відкриття виставки художньої фотографії «Сьвєнтокшиське – Вінниччина. Очима партнера» під патронатом облдержадміністрації, Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці та Посольства України в Республіці Польща. Участь в урочистому заході взяли заступник голови обласнї Ради Ігор Хміль, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, керівництво Сьвєнтокшиського воєводства Республіки Польща, Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці, представники польських громад на Вінниччині та представники медіа.

Фотовиставка, що реалізується в рамках Плану заходів щодо відзначення у 2018 році 60-ї річниці співробітництва Вінницької області та Сьвєнтокшиського воєводства, має на меті висвітлити повсякденне життя громадян та мальовничість пейзажів обох країн.

19 травня в рамках святкування Дня Європи, до Вінниці приїхало кілька іноземних делегацій. Серед них – представники Ліберецького краю Чеської Республіки у складі заступника гетьмана краю Пшемсла Соботка, керівника апарату Ліберецького краю Рене Хавліка, координатора відносин між Ліберецьким краєм та Вінницькою областю Йозефа Ядрни, начальника відділу преси та зовнішніх зв'язків канцелярії гетьмана  Вери Їранкова. Вони зустрічались з заступником голови обласної Ради Ігорем Хмілем, головою облдержадміністрації Валерієм Коровієм, першим заступником голови облдержадміністрації Андрієм Гижком,  директором Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережком.

Заступник голови обласної Ради Ігор Хміль передав вітання від голови Анатолія Олійника та депутатського корпусу найвищого самоврядного органу Вінниччини.

19 травня, у рамках святкування Дня Європи голова обласної Ради Анатолій Олійник, заступник голови обласної Ради Ігор Хміль, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко, а також директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук зустрілися із офіційною делегацією Сороцького району Республіка Молдова. До її складу увійшли голова Сороцького району Геннадій Мунтян, заступник голови Сороцького району Володимир Нікуца, начальник відділу культури Сороцького району Григорій Букатару та Почесний Консул Республіки Молдова у Вінниці Михайло Куницький.

24 травня заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, депутат обласної Ради Олександр Васильчук та заступник керівника виконавчого апарату Інна Кухарчук у складі вінницької делегації взяли участь у відзначенні 20-річчя Сейміку Лодзинського воєводства. В ході перебування у Лодзі вінничани відвідали Інститут архітектури і містобудування Лодзинської політехніки. Вони поспілкувались зі студентами з України, обговорили питання взаємовідносин між українськими та польськими студентами, проблему міграцї українців.

Делегація зустрілася з членом Правління Лодзинського воєводства пані Йолантою Жєнба-Гзік. Під час зустрічі обговорили продовження співробітництва Вінниччини та Лодзинського воєводства задля подальшого розвитку і зміцнення дружніх відносин.

Урочистості щодо ювілейної дати відбулись в приміщенні Великого театру Національної Опери. Після офіційної частини та привітань делегацій України та Литви, присутні переглянули фрагменти балетних спектаклів у виконанні колективу і солістів Національної Опери і Загальноосвітньої Балетної Школи.

Червень

1 червня з офіційним візитом на Вінниччині перебував Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Норвегія Уле Тер’є Хорпестад. Вінницьку сторону під час зустрічі представляли голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, заступник голови облдержадміністрації Ігор Івасюк, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко, ректор Вінницького національного технічного університету Володимир Грабко.

В ході зібрання сторони обговорили перспективи розвитку норвезько-українських відносин та окреслили основні напрями співпраці. Серед них – енергоефективність, впровадження правових реформ, зокрема, судочинства та залучення нових інвестицій в економічному секторі.

1 червня Надзвичайний і Повноважений Посол Королівства Норвегії Уле Тер’є Хорпестад разом з головою обласної Ради Анатолієм Олійником, головою облдержадміністрації Валерієм Коровієм, заступником Вінницького міського голови Владиславом Скальським та ректором Вінницького національного технічного університету Володимиром Грабком офіційно відкрили міжнародний центр «Україна – Норвегія».

Мета створення міжнародного центру полягає у зміцненні і розвитку дружніх відносин між Україною і Норвегією, ознайомлення студентів, викладачів та вінничан з історією, культурою, освітою та економікою норвезького народу. Реалізація проекту також спрямована на налагодження співпраці з університетами Королівства у сферах мехатроніки, інформаційних технологій та енергоефективності.

20 червня голова обласної Ради Анатолій Олійник взяв участь у Всеукраїнському Форумі старост об'єднаних територіальних громад «Становлення інституту старост в Україні: перші  кроки». Форум проходив на Хмельниччині та тривав два дні. Першого дня учасники зібрання на дискусійних панелях обговорили різні тематичні питання. Зокрема, на першій тематичній панелі на тему: «Реформування місцевого  самоврядування: основа успіху розвитку територій» та «Старостинський округ: реалії та  перспективи» було понад 300 осіб.  

Метою Форуму є узагальнення особливостей становлення інституту старост в Україні, наявних практик і проблем, визначення пріоритетів розвитку старостинських округів, адже староста є найближчим до людей представником органів місцевого  самоврядування. Це нова посадова особа, нова інституція, створена для того, щоб  інтереси всіх жителів сіл в об'єднаних територіальних громадах були враховані, щоб  соціальні, побутові та інші потреби мешканців села були задоволені, щоб проблеми  місцевого значення вирішувалися швидко, відкрито, зрозуміло. 

Учасниками форуму є представники Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України;  Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; асоціацій місцевого самоврядування; Центрів розвитку  місцевого самоврядування; голови обласних рад; голови, старости об’єднаних  територіальних громад областей України; представники Фонду Ганса Зайделя,  громадських організацій регіону. 

Форум проводиться за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та  житлово-комунального господарства України. Фінансову підтримку проведення заходу здійснює Представництво Фонду Ганса Зайделя в Україні.   В рамках Форуму видано науково-практичні посібники «Настільна книга старости»,  «Становлення інституту старости в Україні: перші практики» та підготовлено відео-сюжети про діяльність старостинських округів на Хмельниччині «Староста громади:  проблеми, успіхи, перспективи», а також інші інформаційні матеріали.

22 червня голови обласних рад Анатолій Олійник і Михайло Загородний підписали Меморандум про співпрацю між Вінницькою обласною Радою та Хмельницькою обласною радою.

Зокрема, підписаний документ включає співробітництво у сфері розвитку територіальних громад та реформування місцевого самоврядування, у сфері соціально-економічного розвитку, в галузі освіти, культури, туризму та спорту, охорони здоров’я; у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Також відбулось підписання меморандумів про співпрацю між ОТГ Хмельницької та Вінницької областей – між Волочиською міською і Іллінецькою міською ОТГ, Меджибізькою селищною і Тростянецькою селищною ОТГ, Староушицькою селищною і Краснопільською сільською ОТГ, Крупецькою сільською і Райгородською сільською ОТГ, Вовковинецькою селищною і Росошанською сільською ОТГ, Смотрицькою селищною і Ситковецькою селищною ОТГ, Солобковецькою сільською і Студенянською сільською ОТГ, Жванецькою сільською і Шляхівською сільською ОТГ, Колибаївською сільською і Якушинецькою сільською ОТГ.

Основними напрямами співробітництва підписантів є координація дій, спрямованих на зростання соціально-економічного потенціалу громад обох сторін; організація і проведення спільних заходів – конференцій, симпозіумів, семінарів, виставок та інших заходів, в тому числі, міжнародних, спрямованих на вирішення питань, що становлять взаємний інтерес сторін; обмін інформацією щодо досвіду успішного виконання повноважень органами місцевого самоврядування та розвитку територіальних громад; моніторинг проектів і програм, що реалізуються в регіонах, з метою прийняття участі та запровадження нових методів роботи в органах місцевого самоврядування; ініціювання та розробка спільних проектів, програм та заходів, метою яких є підвищення соціально-економічного розвитку територіальних громад обох сторін; організація та проведення заходів із залученням фахівців сторін та іноземних партнерів; розробка та впровадження навчальних та інформаційних програм, курсів, проектів, спрямованих на підвищення рівня поінформованості представників територіальних громад; організація навчальних візитів та сприяння навчанню спеціалістів сторін; обмін документами, дослідженнями, виданнями тощо, які були опубліковані сторонами.

Липень

2 липня Агенція регіонального розвитку Вінницької області провела Семінар «Стандарти обслуговування інвестора в громаді». Захід мав на меті ознайомити учасників із стандартами єдиного підходу обслуговування інвесторів на прикладі пілотного проекту, який реалізовано у 46 ґмінах Вармінсько-Мазурського воєводства Республіки Польща. Зустріч  проводилася в рамках проекту «Підвищення конкурентоспроможності українських регіонів та польсько-українського економічного співробітництва» Міністерства розвитку Республіки Польща в рамках програми Польської допомоги з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща в 2018-2020 роках.

Головними спікерами проекту були Кшиштоф Сівек – керівник проекту «Підвищення конкурентоспроможності українських регіонів та розвиток польсько-українського економічного співробітництва» Радника Міністра економічного розвитку Польщі та Мніка Здроек – експерт  Польського Агентства Інвестицій і Торгівлі РАІН. Вони презентували польську модель Національної системи підтримки інвесторів, поділилися досвідом запровадження стандартів обслуговування інвестора органами місцевого самоврядування. Учасники семінару дізналися, які фактори є важливими для інвесторів, ознайомилися з  правилами підготовки інвестиційних пропозицій на прикладі місцевого самоврядування Республіки Польща.

За результатами презентації польського досвіду учасники семінару обговорили шляхи запровадження послідовного та скоординованого підходу обслуговування інвестора органами місцевого самоврядування в масштабах області.

20 липня до Агенції регіонального розвитку Вінницької області завітали експерти Львівської Громадської школи бізнесу/ Business Community School, щоб провести майстер-класи для вінницьких підприємців. В рамках зустрічі відбувся майстер-клас «Управління ресурсами в умовах обмеження» для 25 підприємців малого та середнього бізнесу, які планують впроваджувати бізнес-процеси або вдосконалювати їх.

В ході заходу експерти та учасники моделювали й аналізували різноманітні ситуації, що потребують прийняття відповідного рішення, а також  вивчали методи залучення ресурсів.

Майстер-клас провів керівник напряму консультування Business Community School Олександр Білоус, який має управлінський досвід з 1994 року, за останні 5 років він реалізував понад 200 бізнес-моделей, провівши більше 650 годин тренінгів та консультацій.

Захід проводився Агенцією регіонального розвитку Вінницької області спільно з Business Community School на базі Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації.

Серпень

2 серпня депутат обласної Ради Ірина Колесник та 20 голів та представників  об’єднаних територіальних громад Вінницької області відвідали Польщу в рамках навчального візиту з промоції та територіального брендингу. Поїздку організувала Асоціація органів місцевого самоврядування Вінницької області за підтримки Маршалківської управи Лодзинського воєводства.

Візит вінничан розпочався з тренінгу «Вплив бренду на регіон, або як перетворити абстракцію в прибуток». Спеціаліст Департаменту промоції та міжнародних зв’язків Лодзинського воєводства Лукаш Швітуняк вже декілька років займається розвитком та просуванням бренду «Lodzkie». З вінничанами ділився власним досвідом.

6 серпня директор Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталія Гижко та завідувач сектору економічного розвитку, інвестицій та енергоменеджменту Гніванської ОТГ Ірина Пугач взяли участь у тренінгу «Зовнішнє позиціонування та маркетинг громади», який відбувся у місті Київ в рамках проекту «Мери за економічне зростання» (M4EG) .

Більше 30 представників органів самоврядування, відповідальних за іміджеві питання та просування громад у зовнішньому середовищі, навчались основам маркетингу території та брендингу.

Європейські експерти Кай Партале (Німеччина) та Пітер Корсбі (Данія) розповіли про маркетинг муніципалітетів, що сприяє промоції місцевого економічного та інвестиційного потенціалу громад й особливості розробки, реалізації маркетингової стратегії, яка покликана зробити територію конкурентоспроможною.

Суть Ініціативи «Мери за економічне зростання» полягає в наданні підтримки мерам і муніципалітетам країн Східного партнерства і сприянні тому, щоб вони ставали активними провідниками місцевого економічного зростання та створення робочих місць.

З 12 по 19 серпня у Вінниці реалізувався проект з польсько-українського молодіжного обміну. Учасниками обміну є 30 молодих людей з Польщі та України віком від 16 до 24 років. Втілюється програма обласною Асоціацією органів місцевого самоврядування спільно з Регіональним Центром волонтаріату м. Кельце в рамках Українсько-Польської ради обмінів.

В рамках візиту польська та українська молодь знайомляться з традиціями, танцями та піснями обох країн. Вдень учасники проекту прослуховують тренінги на актуальні молодіжні теми: ведення бізнес-переговорів, створення web-дизайну тощо. А щовечора разом готують страви своїх національних кухонь.

16 серпня пройшло засіданні круглого столу в Києві, який організувала Українська асоціація Шовкового шляху «SilkLink» та Асоціація Високошвидкісних Магістралей. Вінницьку область представляв заступник голови обласної Ради, депутат Ігор Хміль.

Українська частина високошвидкісної магістралі, за планом, пролягатиме Одеською, Вінницькою, Хмельницькою, Тернопільською і Львівською областями і на перший час забезпечить роботою 80 тисяч людей. Термін експлуатації магістралі – 150 років при окупності за 15-17 років. Такі прогнози роблять експерти. Вартість будівництва 1 км цього Шовкового шляху – 21 млн доларів і низка країн-учасниць готові на такі інвестиційні витрати.

Нові технології дозволять перевозити вантажі з високою доданою вартістю, на швидкостях до 360 км/год з Китаю в ЄС. Експерти зауважили, що високошвидкісна магістраль в Україні принесе дохід, за перші 10 років будівництва і експлуатації, у вигляді податків до бюджетів різних рівнів, не менше 70 млрд доларів і значне зростання ВВП України.

23 серпня, в переддень святкування 27-ї річниці Незалежності України, голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, заступник голови облдержадміністрації Василь Броварник та директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко зустрілися з Генеральним Консулом Республіки Польща у Вінниці Даміаном Цярцінським, Консулом Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці Анджеєм Сломським і делегацією Сьвєнтокшиського воєводства Республіки Польща.

Святкувати річницю разом з вінничанами у складі польської делегації будуть Маршалек Сьвєнтокшиського воєводства  Адам Ярубас, Віце-маршалек Сьвєнтокшиського воєводства Ян Мачков’як, депутат Сейміку Сьвєнтокшиського воєводства, голова статутної комісії Сейміку Анджей Свайда, заступник директора Департаменту промоції, освіти, культури, спорту і туризму Маршалківської управи Сьвєнтокшиського воєводства Ева Капел-Шньовська, працівник канцелярії Правління Сьвєнтокшиського воєводства Павел Гарбузік.

В рамках відзначення 27-ї річниці Незалежності України на Вінниччину прибула делегація Ліберецького краю Чеської Республіки, у складі гетьмана Ліберецького краю Мартіна Пута, заступника гетьмана Марека Пітер, керівника апарату Ліберецького краю Рене Хавліка та  директора адміністративного Департаменту Їржі Немеця.

Українську сторону зустрічі представляли голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко,  директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко і директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Микола Копачевський.

23 вересня на Вінниччину в рамках святкування Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України прибули молдовські партнери регіону – делегація Сорокського району Республіки Молдова на чолі з головою району Геннадієм Мунтяном. Вінниччину на офіційній зустрічі представляли голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, його заступники Андрій Гижко та Олександр Крученюк, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко і директор Департаменту ЖКГ, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації Сергій Волков. У зустрічі взяв також участь Почесний Консул Республіки Молдова у Вінниці Михайло Куницький.

24 серпня голова обласної Ради Анатолій Олійник взяв участь в урочистостях, присвячених 27-й річниці Незалежності Молдови. Заходи проходили у Палаці мистецтв м. Сороки, де була організована урочиста асамблея за участі керівника районного округу Геннадія Мунтяна, віце-президента району Владіміра Нікуци, секретаря району Стелли Забріян, єпископа Сорокского, вікарія Кишиневської єпархії Іоанна, члена Республіки Молдова Бориса Головина, а також мешканців району.

Від усіх вінничан Анатолій Олійник передав вітання з державним святом та побажав розквіту, розвитку, зростання та відновлення Європи в кожному куточку Молдови, аби кожен житель країни пишався своєю Батьківщиною.

Вересень

3 вересня депутат обласної Ради, голова міжфракційного депутатського об’єднання «Антикорупційний рух» у Вінницькій обласній Раді Олександр Васильчук, на запрошення представників Скандинавсько-Українського Альянсу (Scandinavian Ukrainian Alliance) – Марії Будц Андерсен та Мішель Стефансен, побував з робочим візитом у місті Копенгагені Королівства Данія.

Під час круглого столу обговорили питання щодо запобігання та протидії корупції, порушення прав та свобод людини в Україні, а також тему російської агресії проти України. Домовилися про співпрацю та приїзд членів Scandinavian Ukrainian Alliance в Україну в наступному році, з метою проведення спільних лекцій та круглих столів.

 

6 вересня відбулася зустріч керівництва області з Генеральним Консулом Румунії в м. Чернівці Елеонорою Молдован. Вінниччину представляли голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій  і директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації  Володимир Мережко.

В ході офіційного прийому керівники обговорили з Консулом Румунії сегмент транскордонного партнерства та впроваджені двома країнами спільні проекти. Наприкінці зустрічі сторони домовились про налагодження подальшої співпраці та добросусідських відносин.

 

7 вересня, у Вінниці проходив Міжнародний інвестиційний форум «Вінниччина – бізнес в центрі України». Участь у заході взяли голова обласної Ради Анатолій Олійник, заступники голови обласної Ради Ігор Хміль та Михайло Кременюк, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, екс-Віце-прем’єр-міністр та міністр фінансів Словацької республіки, а нині – керівник стратегічної групи радників Прем’єр-міністра України Іван Міклош. Послухати панельні дискусії на форум приїхали народні депутати України та депутати обласної Ради.

До Вінниці на VI Міжнародний інвестиційний форум «Вінниччина – бізнес в центрі України» прибули понад 150 іноземних делегацій, аби не тільки познайомитися з інвестиційною привабливістю міста та області, а й втілити конкретні проекти.

Основними  темами, які обговорюють сьогодні учасники інвестиційного форуму, є питання щодо посилення конкурентоспроможності регіонів. Зокрема, в з0азначеній групі обговорень порушуються такі важливі питання, як впровадження інструментів підтримки українських експортерів та експортні можливості для малого-середнього бізнесу Вінниччини, експорт української агропродукції. Окремо розглянули інструменти додаткового залучення фінансування ОТГ.

До обговорень важливих тем на інвестиційному форумі долучилися Віце-прем’єр-міністр та міністр фінансів Словацької Республіки (2002-2006 та 2010-2012рр.), керівник групи радників Прем’єр-міністра України Іван Міклош, голова Наглядової ради Державної установи «Офіс із залучення та підтримки інвестицій» (UkraineInvest), підприємець Юрій Косюк, головний інвестиційний радник Прем'єр-міністра України Даніель Білак та керівник Офісу з просування експорту (ExportPromotion Office), радник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Мар’яна Каганяк.

Метою Міжнародного інвестиційного форуму є активізація економічної співпраці, презентація інвестиційного, економічного, агропромислового та туристичного потенціалу Вінницької області, а також встановлення нових партнерських контактів та налагодження взаємовигідного співробітництва.

24-25 вересня у Люблінському конференц-центрі та Центрі Зустрічі Культур Республіки Польща проходив VII Конгрес Ініціатив Східної Європи. У заході взяли участь заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк і депутат обласної Ради, голова постійної комісії з питань будівництва, розвитку населених пунктів, транспорту та зв’язку Андрій Мельник.

В рамках святкування 100-річчя відновлення Польщею незалежності місто Люблін створило спеціальну програму святкувань, частиною яких став Конгрес.

Конгрес Ініціатив Східної Європи впродовж декількох років є місцем зустрічі тисячі спеціалістів-практиків у сфері транскордонної співпраці та платформою діалогу для представників культури, освіти, мистецтва, органів державної влади та місцевого самоврядування, а також неурядових організацій Центрально-Східної Європи.

Конгрес організовується в рамках діяльності Центру східних компетенцій – програми, реалізованої містом Люблін та органом самоврядування Люблінського воєводства. Завданням Центру є створення мереж та ініціювання нових заходів, а також спільне створення нової якості у співпраці для розвитку.

Жовтень

8 жовтня Жовтень став ювілейним в міжнародних партнерських відносинах між Вінницькою областю і Сьвєнтокшиським воєводством Республіки Польщі. Наші регіони відзначили 60-річчя дружніх стосунків, адже саме 8 жовтня 1958 року між керівництвом Вінницької області та на той час ще Келецького воєводства було підписано Угоду про співробітництво, яка започаткувала співпрацю між двома регіонами.

За цей час відбулось чимало історичних подій, які змінили історію двох держав. Однак, два дружні регіони пліч-о-пліч, об’єднавши свої можливості та приклавши чималих зусиль змогли закласти фундамент, створити і зміцнити своє партнерство, яке на сьогодні є унікальним, адже жоден інший регіон Польщі й України не має аналогічного досвіду такого довготривалого співробітництва.

З нагоди 60-річного ювілею наших відносин до міста Кельце з офіційними візитом відправилась делегація Вінниччини на чолі з головою обласної Ради Анатолієм Олійником та головою облдержадміністрації Валерієм Коровієм. До її складу також увійшлидепутати обласної Ради Дмитро Чаленко, Лариса Білозір, Геннадій Мазур, Людмила Головашич, Василь Ліцький та Сергій Кривешко. З польської сторони делегацію Вінниччини приймають Маршалек Свєнтокшиського воєводства пан Адам Ярубас та очільник Сейміку Свєнтокшиського воєводства пан Аркадіуш Бонк, Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці пан Даміан Цярцінські, дипломати, керівники Департаментів маршалковської управи та Сейміку.

Наразі партнерство між Вінниччиною та Свєнткошиським воєводством реалізує шість підписаних та повноцінно функціонуючих угод про співробітництво між районами та селами Вінницької області й повітами ігмінамиСьвєнтокшиського воєводства.

 

8 жовтня З робочою поїздкою в Сьвєнтокшиському воєводстві Республіки Польща перебувала офіційна делегація Вінницької області.

Вінничани ознайомилися з роботою комплексу «Сьвєнтокшиська поляна», до якого входить океанаріум, парк мініатюр історичних об`єктів воєводства та центр реабілітації й рекреації «Поляника» для дорослих і дітей. Географічно центр знаходиться в одному з мальовничих регіонів Польші – серед Сьвєнтокшиських гір, у лісовій місцевості.

Попередньо сторони обговорили можливість реабілітації наших хлопців, учасників Операції Об’єднаних сил з інвалідністю, у центрі реабілітації й рекреації «Поляника». Така процедура можлива буде лише після переговорів та погоджень відповідними Міністерствами України.
 

 

8-9 жовтня офіційна делегація Вінницької області на чолі із головою обласної Ради Анатолієм Олійником та головою облдержадміністрації Валерієм Коровієм, у складі депутатів обласної Ради, керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, голів громадських організацій та представників студентської ради Вінниччини, перебувають у Сьвєнтокшиському воєводстві Республіки Польща.

Делегація взяла участь у зустрічі із керівницвом партнерського регіону Маршалком Адамом Ярубасом, Віце-Маршалком Яном Мачков’яком, Головою Сейміку Аркадіушом Бонком, під час якої було згадано всі історичні події міжрегіонального співробітництва та обговорити не менш перспективні напрями співпраці й спільні ініціативи на найближчі роки. Перед мистецькою частиною урочистостей відбулися офіційні привітання сторін.

Багато представників польської та української сторін були відзначені нагородами за вагомий внесок у всебічний розвиток українсько-польських відносин та зміцнення дружніх стосунків між Вінниччиною та Сьвєнтокшиським регіоном.

Приємним сюрпризом для керівництва Сьвєнтокшиського воєводства і жителів міста, який підготувала українська сторона, став феєричний концерт у виконанні народного ансамблю танцю «Барвінок» та вокально-інструментального ансамблю «Водограй». Артисти передали багатство української культурної спадщини, а також майстерно і з неймовірною віддачею презентували кілька польських музичних композицій із запальними танцями.

Фінальним акордом святкування діамантової річниці співробітництва стала презентація двох виставок художньої фотографії «Сьвєнтокшиське – Вінниччина. Очима партнера», яка підсумувала результати міжрегіонального співробітництва, показала багатство людської дипломатії, щирі емоції звичайних жителів регіонів та справжнє почуття гордості за здобуті протягом 60 років результати.
 

9 жовтня під час святкування та урочистих промов з нагоди відзначення 60-річчя співробітництва двох регіонів Вінниччини та Сьвєнтокшиського воєводства (Республіка Польща) було акцентовано увагу на тому, що очікує обидва народи у майбутньому, і як нинішня молодь розвиватиме міжнародні відносини із побратимами. Голова Студентської ради Вінниччини Олександр Мельник, який зі своїми колегами також є учасником офіційної делегації Вінниччини, у своїй промові запевнив в осучасненні та удосконаленні цих відносин, переконливо пояснив, що і польська, і українська молодь не стоять осторонь актуальних викликів сучасності. Свідченням цього є регулярний обмін студентами, викладачами, проведення спільних лекцій та інтернет-навчань, зустрічей, колоквіумів.

У рамках урочистостей з нагоди відзначення 60-річчя співробітництва двох регіонів Вінниччини та Сьвєнтокшиського воєводства (Республіка Польща ) очільники обох регіонів заявили, що на наступні роки одним із напрямів сьвєнтокшисько-вінницького співробітництва буде розбудова взаємовідносин між молоддю, в руках якої – майбутнє наших дружніх стосунків.

У зв’язку з цим, голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, голова Студентського парламенту Вінниччини Олександр Мельник, Маршалек Сьвєнтокшиського воєводства Адам Ярубас, Голова Сейміку Аркадіуш Бонк та голова молодіжного Сейміку м. Малец підписали спільну Декларацію підтримки діяльності молоді з Сьвєнтокшиського воєводства та Вінниччини, з метою побудови відкритих та дружніх відносин між молоддю обох регіонів.

 

19 жовтня Заступник голови обласної Ради Ігор Хміль перебував на стажуванні в міжнародних інституціях Європи, зокрема Берліну, Страсбургу, Женеви та Нюрнбергу. З 15 по 21 жовтня проходив проект «Парламенти світу. Міжнародні установи». В програмі якого візит до Європарламенту, Організації Об’єднаних націй, Європейського Суду з Прав Людини, Раду Європи та Бундестаг.

Участь у програмі проекту «Парламенти світу» – це унікальна можливість відвідати офіційні інституції різних країн, парламенти та судові установи, отримати досвід та знання, послухати лекції та поспілкуватися з офіційними представниками політико-правової сфери Європи.

 

29 жовтня Громадянка Сполучених Штатів Америки Райан Карісса Анн як експерт з міжнародної технічної допомоги за програмою Корпусу миру США в Україні переїхала із Мічігану до Вінниці на два роки. 29 жовтня, у її один із перших робочих днів відбулося знайомство з головним самоврядним органом влади області – обласною Радою та очільником – Анатолієм Олійником.

Міс Карісса прибула до Вінниччини за клопотанням комунального закладу «Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій». Допомагатиме американка закладам соціальної сфери області організувати сталий організаційний розвиток у громадах, вестиме просвітницьку роботу та розроблятиме стратегічне планування центрів соціальної допомоги населенню. Дівчина є фахівцем зі стратегічного планування та має досвід роботи з дітьми із функціональними обмеженнями.

 

Листопад

5 листопада Голови районних рад Вінницької області відвідали Закарпаття з метою перейняття досвіду об’єднання та розвитку громад. В Україні відбуваються процеси децентралізації, об’єднання громад та численні зміни в бюджетному законодавстві, які напряму стосуються органів місцевого самоврядування. Громадам важко адаптуватись у вирі таких змін та використовувати нові підходи в роботі, зокрема, з питань об’єднання громад. Співпраця між громадами дозволяє досягти позитивних зрушень з різних питань: економії громадських та бюджетних ресурсів, удосконалення послуг, що можуть позитивно вплинути на економічний розвиток громад та поліпшувати стан інфраструктури.

Вінничани побували в громадах Мукачівського району, ознайомилися з напрямами роботи смт Берегово, оглянули об’єкти соціальної сфери міста Рахова, побували у смт Великий Бичків.

Підбиваючи підсумки візиту, керівник Центру організаційно-правового забезпечення, розвитку і реформування місцевого самоврядування Секретаріату обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Світлана Буяльська зазначила, що найважливіше під час таких поїздок перейняти досвід, вивчити успішні практики задля впровадження у своїх громадах.

Нагадаємо, що Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування активно працює у напрямі налагодження міжрегіонального партнерства на рівні територіальних громад області та громад з інших областей України. Метою є розвиток та поглиблення двостороннього співробітництва. Вже підписані Меморандуми про співробітництво ОТГ Вінниччини і Хмельниччини.

 

10 листопада, в мистецькому центрі Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського відбувся святковий концерт з нагоди 100-річчя відновлення Незалежності Польщі.

З ювілейною датою представників Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці, а також польську громаду Вінниччини привітали народний депутат України Олександр Домбровський, заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк та заступник Вінницького міського голови Владислав Скальський.

Вітаючи із національним святом присутніх Михайло Кременюк прочитав вітальну листівку від імені голови обласної Ради Анатолія Олійника для Генерального консула Республіки Польща у Вінниці Дамьяна Цярціньского. 

 

20-21 листопада выдбувся офіційний візит делегації Вінницької області до м. Торонто, провінція Онтаріо, Канада. У складі делегації – депутати обласної Ради Дмитро Чаленко, Андрій Поліщук та Ігор Лещенко. Очолює представництво Вінниччини голова облдержадміністрації Валерій Коровій.

Також до складу делегації увійшли керівники основних бюджетоутворюючих підприємств області, які об’єднані в ГО «Вінницький Бізнес-Клуб» і нині активно долучаються до пошуку нових шляхів збуту своєї продукції на міжнародних ринках, зокрема, і канадському. Варто зазначити, що прямий товарообіг Вінниччини з Канадою поступово збільшується і лише цього року склав майже 2 млн дол. США. Це продукція машинобудівельної галузі, сільського господарства, зокрема, зернові культури, а також полімерна продукція.

Цього дня відбулись офіційні зустрічі делегації з Генеральним консулом України у Торонто Андрієм Веселовським та перемовини з керівництвом Україно-Канадської торгово-промислової палати та проекту CUTIS, що покликаний надавати Україні технічну й фінансову допомогу з експортування українських товарів, щодо здійснення торгової місії України.

Також члени делегацій вшанували пам’ять та поклали квіти до меморіалу жертвам Голодомору, який відкрито у Торонто минулого місяця, а також до одного з найстаріших в Канаді пам’ятників Лесі Українки.

Грудень

5 грудня відбула перша робоча зустріч з представниками виконавчої гілки влади,  департаментів облдержадміністрації та обласного Центру зайнятості в рамках міжнародного проекту JOURNEY, що реалізовуватимуть вінничани спільно з Польщею, Італією, Азейбарджаном та Грузією.

Проект JOURNEY «Спільні зусилля з об’єднання мереж підприємницької молоді із сільської місцевості» Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування пройшов конкурсний відбір та став переможцем грантової Програми Європейського Союзу. Націлений він на зниження рівня безробіття та сприяння розвитку підприємницького потенціалу сільської молоді в країнах Східного партнерства, зокрема і України.

Важливими інноваційними та  практичними підходами до перейняття досвіду у сфері молодіжного підприємництва стануть тренінги для менторів та молодіжні обміни для підприємців-початківців, які поїдуть до Італії та Польщі.

Створено: 22 лютого 2018 року, 11:51

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація