Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Січень

 

З 27 по 29 січня делегація Вінницької області перебувала з офіційним візитом у Республіці Румунія на запрошення Президента Ясської повітової Ради Марічела Попа. У складі делегації – голова обласної Ради Анатолій Олійник, заступник керівника виконавчого апарату обласної Ради Інна Кухарчук, працівники виконавчого апарату обласної Ради, депутати обласної Ради та голови 13 районних та трьох сільських рад Вінниччини. Основна мета візиту вінницької делегації – участь у міжнародному науково-практичному семінарі «Досвід функціонування системи місцевого самоврядування та децентралізації у Республіці Румунія».

Лютий

15 лютого відбулась зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Валерія Коровія з представниками місії ОБСЄ/БДІПЛ стосовно спостереження за президентськими виборами в Україні 31 березня 2019 року.

Керівники області ознайомили представників місії ОБСЄ/БДІПЛ із соціально-політичною ситуацією Вінниччини, її готовністю до проведення президентських виборів.

15 лютого відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Валерія Коровія із Генеральним консулом Румунії у місті Чернівці Іриною-Лоредана Стенкулеску, яка розпочала свою місію Генерального консула з 27 вересня минулого року.

На зустрічі також були присутні перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, директор Департаменту міжнародного та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко та заступник Вінницького міського голови Сергій Тимощук.

Вітаючи новопризначеного генерального консула Румунії в місті Чернівцях Ірину-Лоредан Стенкулеску, голова обласної Ради Анатолій Олійник зазначив, що дружні стосунки між Республікою Румунією та Вінниччиною з кожним роком розвиваються та набувають позитивних змін.

28 лютого голова обласної Ради Анатолій Олійник та заступник керівника Секретаріату – керівник Центру комунікації, зовнішніх зв'язків та залучення грантових ресурсів Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Ольга Олійник з робочим візитом відвідали район Унгени Республіки Молдова. 

В ході візиту зустрілись зі спікером Міністерства сільського господарства, екології та енергетики землі Саксонія-Ангальт Федеративної Республіки Німеччини Маттіасом Вілленбокелем. Обговорили потенціал Вінницької області, як надійного партнера та можливість започаткування міжрегіональної співпраці. Погодили наміри презентувати Вінниччину у м. Магдебург.

Березень

На Вінниччині стартував міжнародний проект з підтримки молодіжного підприємництва на селі «Спільні зусилля з об’єднання мереж  підприємницької молоді із сільської місцевості» – JoUrney (Joint Organization to Unite Rural Netvorks of Entrepreneurial  Youth), який фінансується програмою європейського Союзу ERASMUS+. Міжнародний проект реалізовуватимуть вінничани спільно з Польщею, Італією, Азейбарджаном та Грузією.

4 березня у Вінниці відбулась зустріч, під час якої представникам влади, бізнесу, державного сектору, громадськості, представникам місцевих вишів і потенційним учасникам – молоді сільській місцевості  розповіли про спрямованість проекту, його мету та значимість, зокрема, для Вінниччини.  Учасників зібрання привітав голова обласної Ради, голова Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Анатолій Олійник.

Проект JoUrney фінансується програмою європейського Союзу ERASMUS+, який виділив на його реалізацію близько 150 тис. євро, а також країнами-учасниками. Відтак, спільний кошторис проекту – 200 тис. євро, які використовуватимуться упродовж 23 місяців його дії – з 15 грудня 2018 року до 14 листопада 2020 року. З обласного бюджету Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування як учасник проекту отримає на його реалізацію суму еквівалентну  4,8 тис. євро.

6 березня на Вінниччині з офіційним візитом перебував Надзвичаний і Повноважний посол Республіки Білорусь  в Україні Ігор Сокол. Разом з першим секретарем посольства Андрієм Губкіним він зустрівся з головою обласної Ради Анатолієм Олійником, головою облдержадміністрації Валерієм Коровієм та заступником Вінницьким міським головою Миколою Форманюком. Участь в офіційній зустрічі взяли перший заступник голови ОДА Андрієм Гижко та директор Департаменту міжнародного співробітництва  та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко. На зустрічі були присутні генеральний директор та власник ПрАТ «ПлазмаТек» Віктор Слободянюк та його заступник Юрій Омельчук.

Під час розмови обидві сторони обговорили перспективи подальшої співпраці між Білоруссю і Україною. В тому числі, ініціативи щодо налагодження спільної діяльності. Білорусь займає четверте місце  за обсягами  експорту продукції з Вінниччини. Наприклад, підприємство «АгранаФрут» поставляє добавки до йогуртів та соків, ViOil  – шрот, «ПлазмаТек ВАТ» – зварювальні матеріали,  «Брацлав» – доїльне обладнання. До речі, підприємство «ПлазмаТек» має у Білорусі власне виробництво. Вінниччина отримує з Білорусі продукцію хімічної промисловості та сільськогосподарського машинобудування. Особливу увагу під час розмови звернули на взаємне співробітництво в агропромисловому секторі.

Надзвичайний та Поважний Посол Республіки Білорусь Ігор Сокол зазначив, що товарооборот експорту білоруського експорту у Вінницьку область складає 40 млн доларів, з з Вінничччини у Білорусь вдвічі більше – 80 млн. доларів.

16 травня  у Вінниці розпочала свою триденну роботу перша науково-практична конференція «Vin Smart Eco». До обласного центру з’їхались фахівці та науковці екологічного напряму з Литви, Польщі, Грузії, Білорусі. Метою заходу була зустріч спеціалістів з питань екології, охорони навколишнього середовища, екологічної безпеки, освіти для сталого розвитку, пошук спільних науково-методичних та практичних підходів, інженерних шляхів вирішення екологічних проблем України, обміну ідеями і досвідом, обговорення тенденцій і перспектив розвитку цієї галузі науки, освіти і практики. Одним з напрямів є заохочення  талановитої студентської молоді та аспірантів до наукового пошуку в екологічних та природоохоронних дослідженнях.

17 травня голова обласної Ради Анатолій Олійник та голова облдержадміністрації Валерій Коровій зустрічали офіційну делегацію Румунії. Представники Ясського повіту у Вінниці взяли учать у святкуванні Дня Європи. У складі делегації віце-президент Ясської повітової Ради Ромео Ольтенау, секретар Ясського повіту Лакраміора Верніка-Даскалеску, а також керівники закладів соціальної допомоги й соціальних послуг міст Ясси та Пашкань.

Цьогоріч виповнюється 11 років співробітництва Ясського повіту та Вінницької області. Щороку, починаючи з 2008-го, до Вінниці приїздить румунська делегація, аби разом розділити традицію відзначення Днів Європи з вінничанами.

На зустрічі сторони домовилися розширити двосторонню співпрацю для розвитку бізнес середовища обох країн.

17 травня, в рамках святкування Дня Європи, відбулася зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Валерія Коровія із делегацією Сьвєнтокшиського воєводства (Республіка Польща). В ході спілкування керівники області привітали польських партнерів та подякували їм за співпрацю впродовж 60 років.

Офіційну делегацію польської сторони представляли Маршалек Сьвєнтокшиського воєводства Анджей Бентковські, який заступив на цю посаду півроку тому, Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярцінський, віце-консул Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці Агнешка Гурльська, секретар Сьвєнтокшиського воєводства Маріуш Бодо, голова Комісії стратегії розвитку, промоції і міжнародного співробітництва Сеймеку Сьвєнтокшиського воєводства Гжегож Банаш,  координатор відділу інформації і видавництва маршалкової управи Сьвєнтокшиського воєводства Роберт Шівец.

18 травня,  в рамках святкування Дня Європи з першим візитом на Вінниччину прибув спікер у європейських справах та міжнародного співробітництва Міністерства навколишнього середовища, сільського господарства та енергетики Землі Саксонія-Ангальт Федеративної Республіки Німеччини Матіас Віленбокель.

На зустрічі були присутні голова обласної Ради  Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко та  перший заступник керівника секретаріату – завідувач центру інвестиційної спроможності та залучення ресурсів Володимир Репей.

 

18 травня відбулась офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Валерія Коровія із представниками молдовської делегації, зокрема,  головою Сорокського району Республіки Молдова Геннадієм Мунтяном, Почесним Консулом Республіки Молдова у Вінниці Михайлом Куницьким, начальником відділу культури Сорокського району Григорієм Букатару та начальником Агенції безпеки продуктів Сорокського району Тудором Морару.

Під час зустрічі сторони обговорили ключові тенденції соціально-економічного розвитку обох регіонів та про  реформування освітньої, медичної галузей.

 

18 травня на запрошення керівників області, у рамках відзначення Дня Європи у Вінниці, до регіону прибула делегація Ліберецького краю Чеської Республіки. Зокрема,  заступник гетьмана Ліберецького краю, директор департаменту молоді, спорту та зайнятості Петер Тулпа та член регіональної ради,  директором департаменту сільського господарства, навколишнього

 

З 23 по 29 червня в рамках проєкту JOURNEY, координатором якого є обласна Асоціація органів місцевого самоврядування, відбувався навчальний візит менторів проєкту до Лозинського воєводства, що у Польщі. Навчання організоване польськими партнерами проекту – Фондом соціальної довіри «Publica Fides» для 21 молодіжного працівника  з України, Грузії та Азербайджану. Вони відібрані за попереднім конкурсним відбором та вже взяли участь у мобільності менторів проєкту JOURNEY до Італії.

Метою навчання було набуття молодіжними працівниками навичок наставництва, а також знань, методів та інструментів підтримки сільської молоді та молодих підприємців із сільської місцевості.

 

3 липня у Вінниці стартував міжнародний форум з ефективного партнерства. Представники влади, бізнесу, наукових кіл, громадських об’єднань, експерти та охочі створити ефективні партнерства з різних регіонів України протягом двох днів у Вінниці обговорюють сталий розвиток територій. Відкрити ІІІ Міжрегіональний форум «Ефективні партнерства для сталого розвитку» запросили голову обласної Ради Анатолія Олійника.

На основі найкращих міжнародних практик через призму цілей ООН створюються ефективні партнерства на регіональному рівні, про це йшлося на заході, організованому програмами розвитку Організації Об’єднаних Націй. Разом з цим розробляються стратегічні ідеї для вирішення проблем сталого розвитку.


22 серпня на Вінниччину завітала офіційна польська делегація Сьвєнтокшиського воєводства Республіки Польща: Маршалек Сьвєнтокшиського воєводства Анджей Бентковські, Керівник апарату Сьвєнтокшиського воєводства Маріуш Бодо, депутат, член Комісії стратегії розвитку, промоції та міжнародного співробітництва Мєчислав Генбскі, Директор патронатної служби Маршалківської управи Марчін Пентак. Участь у офіційній зустрічі взяла і Віце-консул Генерального Консульства Руспубліки Польща в м. Вінниця Магда Арсеніч.

Сторони обговорили основні принципи співробітництва між регіонами, програми розвитку спільних проектів та перспективи подальшої співпраці.

 

22 серпня представники Лодзинського воєводства завітали до Вінниці на святкування Дня Незалежності України. Член Правління Лодзинського воєводства Роберт Барила очолив офіційну делегацію Лодзинського воєводства Республіки Польща, яка приїхала у Вінницю у рамках відзначення Дня Незалежності України.

Голова обласної Ради взяв участь у зустрічі з співробітником маршалківської управи Лодзинського воєводства Барбарою Рибак та віце-консулом Генерального Консульства Республіки Польща Магдою Арсеніч. Також гостей зустрічали голова облдержадміністрації Валерій Коровій, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко та директор Департаменту  агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук.

 
22 серпня офіційна делегація Ліберецького краю Чеської Республіки прибула на Вінниччину для відзначення 28-ї річниці Незалежності України. Голова обласної Ради Анатолій Олійник  зустрівся  з гетьманом Ліберецького краю Мартіном Путою, заступником гетьмана, директором департаменту молоді, спорту та зайнятості Петром Тульпою, членом регіональної ради,  керівником Департаменту культури Квєтою Вінкатовою та директором госпіталю «Чеська Ліпа» Павелом Мареком.

 

23 серпня у  рамках відзначення 28-ї річниці Дня Незалежності України на Вінниччину прибула офіційна делегація Сороцького району Республіки Молдова. До її складу увійшли заступник голови Сороцького району Юрій Тодірян та головний архітектор Сороцького району Іон Головатий.

 

29 серпня аграрії Вінниччини переймали досвід в Сполучених Штатах Америки. Депутат обласної Ради, директор агрофірми «Ольгопіль» Павло Каленич на запрошення компанії «Джон Дір Україна» разом з іншими керівниками сільськогосподарських підприємств з Вінницької, а також Черкаської та Житомирської областей відвідали штаб квартиру провідної компанії світу з виробництва сільськогосподарської техніки Deere & Company.

 

З 16 по 20 вересня Агенція регіонального розвитку Вінницької області присвятила ознайомленню з роботою бізнес-інкубаторів та акселераторів у Республіці Польща. 12 представників  АРР з різних регіонів України протягом чотирьох днів вивчали польський досвід в рамках начальної програми «Створення, розвиток та управління інституціями, що підтримують розвиток стартапів – інкубатори та акселератори». Відповідає за цей напрям в країні Польська агенція з розвитку підприємництва (РARP).

Досвід підтримки стартапів у Республіці Польща є актуальним для України, оскільки в кожній організації зустрічали українських стартапів.

Захід відбувся в рамках Проекту «Підвищення конкурентоспроможності регіонів України та розвиток польсько-української економічної співпраці» за підтримки Міністерства інвестицій та розвитку Республіки Польща.

 

25 вересня у азербайджанському місті Гянджа відбулася проміжна організаційна зустріч партнерів проєкту «Joint Organization to Unite Rural Networks of Entrepreneurial Youth – JOURNEY» (Спільні зусилля з об’єднання мереж підприємницької молоді із сільської місцевості). На зустрічі були присутні представники восьми партнерських організацій з України, Грузії, Азербайджану, Італії, Польщі та Франції, що спільно реалізовують проєкт.

Програма зустрічі передбачала роботу над плануванням подальшої діяльності в рамках проєкту серед партнерів та обговорення організаційних питань. Також делегація представників партнерських організацій проєкту «JOURNEY» відвідала міську раду міста Гянджі та зустрілася з мером Байрамовим Ниязи Музаффар, щоб обговорити необхідність реалізації проєкту та його вплив на молодь із сільської місцевості, оскільки і в Україні, Азербайджані та Грузії подібна проблема самозайнятості молоді. Перед проміжною зустріччю було проведено опитування серед сільської молоді в Україні, Грузії та Азербайджані на основі якого партнерськими організаціями з Італії, Польщі та Франції розроблятиметься онлайн-курс для менторів проєкту та сільської молоді.


17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом.

Посол Ісламської Республіки Пакистану Захід Мубашмір Шейх у зазначив, що в Україні він перебуває вже більше року і з впевненістю може  сказати, що Україна одна з найкрасивіших країн світу.

 

1 листопада Делегація швейцарського проєкту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO  на чолі з директором проєкту Юргом Крістеном зустрілась з головою обласної Ради Анатолієм Олійником. Юрг Крістен  зазначив, що Вінниччина – перший регіон в Україні, де розпочали реалізовувати проєкти DESPRO. За словами Юрга Крістена, для DESPRO це був досить вагомий і корисний досвід, адже вони теж навчались, як співпрацювати і реалізовувати проєкти в Україні. Юрг Крістен відзначив, що запорукою успішної співпраці з Вінниччиною є те, що в цьому зацікавлені всі гілки влади і представники громади.

 
9 листопада у приміщенні обласної філармонії танцювальний колектив з Бару «Оксамитки» зустрічали гостей у національному одязі Польщі.

День незалежності Польщі – національне свято Республіки Польщі, яке щорічно відзначають 11 листопада на честь проголошення незалежності держави від Росії, Німецької імперії та Австо-угорської імперії 1918 року.

З цієї нагоди до міста прибули польські делегації на чолі з Генеральним консулом Республіки Польща у Вінниці Дамяном Цярціньскі, котрого супроводжувала дружина Марія. На святі також були присутні представники дипломатичного корпусу, зокрема, заступник Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Міхал Гергонь, представник військового аташе Республіки Польща в Україні, полковник Агнешка Мальчевська, духовенство, представники органів місцевого самоврядування, ректори університетів, директори музеїв, архівів, неурядових громадських організацій з Вінницької, Хмельницької, Житомирської та Чернівецької областей, представники мистецтва та бізнесу, а також представники польської громади, котрі проживають в Україні.


14 грудня у Вінниці відбувся І-й Фестиваль польської коляди “Лети, колядко, лети”. Участь в заході взяли голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Владислав Скальський, заступник Вінницького міського голови Галина Якубович, а також віце-маршалок Сейму Польщі, вищої палати польського парламенту Малгожата Госєвска, Сенатор Республіки Польща Мар’я Коц, Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярцінські та представники Посольства Республіки Польща у Києві.

 

16 грудня, відбулась офіційна зустріч керівництва області з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Корея в Україні паном Кі Чанг Квоном, Консулом Республіки Корея в Україні паном Кван Хьон Со та адміністративним співробітником Консульського відділу паном Кьонгбе Джонгом. Вінниччину представляли голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Владислав Скальський, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Здітовецький та директор Департаменту міжрегіонального співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко.

Під час зустрічі голова обласної Ради Анатолій Олійник зазначив про важливість продовження співпраці з Республікою Корея та запевнив у всебічному сприянні зі сторони депутатського корпусу та обласної Ради реалізації спільних проєктів на теренах Вінниччини.

 

18 грудня відбулась зустріч керівництва області з офіційною делегацією Швейцарської Агенції розвитку і співробітництва. Вінницьку сторону представляли голова обласної Ради Анатолій Олійник, перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Здітовецький, заступник голови облдержадміністрації Олександр Піщик, директор Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталя Гижко, директор Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації Сергій Волков, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко, директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Микола Ткачук облдержадміністрації та радник голови облдержадміністрації Олег Левченко.

Швейцарську делегацію представляли директорка Швейцарського бюро співробітництва в Україні Ніколь Рудер, заступниця голови Департаменту співробітництва із країнами Євразії Швейцарської Агенції розвитку і співробітництва Барбара Еггі, старша радниця Посольства Швейцарії в Україні Айлін Хофштеттер, керівник DESPRO в Україні Оксана Гарнець, експерт DESPRO Вячеслав Сороковський, програмний менеджер співпраці з Україною Швейцарської Агенції розвитку і співробітництва Александр Гелєв, координаторка програм Швейцарського бюро співробітництва Ілона Постемська, національний координатор з впровадження інструментів е-урядування у регіонах програми EGAP Сергій Гунько, керівник програми EGAP Олена Саєнко, регіональний координатор програми EGAP у Вінницькій області Софія Сакалош.

Створено: 20 березня 2019 року, 10:37

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація