Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Січень

 

З 27 по 29 січня делегація Вінницької області перебувала з офіційним візитом у Республіці Румунія на запрошення Президента Ясської повітової Ради Марічела Попа. У складі делегації – голова обласної Ради Анатолій Олійник, заступник керівника виконавчого апарату обласної Ради Інна Кухарчук, працівники виконавчого апарату обласної Ради, депутати обласної Ради та голови 13 районних та трьох сільських рад Вінниччини. Основна мета візиту вінницької делегації – участь у міжнародному науково-практичному семінарі «Досвід функціонування системи місцевого самоврядування та децентралізації у Республіці Румунія».

Лютий

15 лютого відбулась зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Валерія Коровія з представниками місії ОБСЄ/БДІПЛ стосовно спостереження за президентськими виборами в Україні 31 березня 2019 року.

Керівники області ознайомили представників місії ОБСЄ/БДІПЛ із соціально-політичною ситуацією Вінниччини, її готовністю до проведення президентських виборів.

15 лютого відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Валерія Коровія із Генеральним консулом Румунії у місті Чернівці Іриною-Лоредана Стенкулеску, яка розпочала свою місію Генерального консула з 27 вересня минулого року.

На зустрічі також були присутні перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, директор Департаменту міжнародного та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко та заступник Вінницького міського голови Сергій Тимощук.

Вітаючи новопризначеного генерального консула Румунії в місті Чернівцях Ірину-Лоредан Стенкулеску, голова обласної Ради Анатолій Олійник зазначив, що дружні стосунки між Республікою Румунією та Вінниччиною з кожним роком розвиваються та набувають позитивних змін.

28 лютого голова обласної Ради Анатолій Олійник та заступник керівника Секретаріату – керівник Центру комунікації, зовнішніх зв'язків та залучення грантових ресурсів Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Ольга Олійник з робочим візитом відвідали район Унгени Республіки Молдова. 

В ході візиту зустрілись зі спікером Міністерства сільського господарства, екології та енергетики землі Саксонія-Ангальт Федеративної Республіки Німеччини Маттіасом Вілленбокелем. Обговорили потенціал Вінницької області, як надійного партнера та можливість започаткування міжрегіональної співпраці. Погодили наміри презентувати Вінниччину у м. Магдебург.

Березень

На Вінниччині стартував міжнародний проект з підтримки молодіжного підприємництва на селі «Спільні зусилля з об’єднання мереж  підприємницької молоді із сільської місцевості» – JoUrney (Joint Organization to Unite Rural Netvorks of Entrepreneurial  Youth), який фінансується програмою європейського Союзу ERASMUS+. Міжнародний проект реалізовуватимуть вінничани спільно з Польщею, Італією, Азейбарджаном та Грузією.

4 березня у Вінниці відбулась зустріч, під час якої представникам влади, бізнесу, державного сектору, громадськості, представникам місцевих вишів і потенційним учасникам – молоді сільській місцевості  розповіли про спрямованість проекту, його мету та значимість, зокрема, для Вінниччини.  Учасників зібрання привітав голова обласної Ради, голова Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Анатолій Олійник.

Проект JoUrney фінансується програмою європейського Союзу ERASMUS+, який виділив на його реалізацію близько 150 тис. євро, а також країнами-учасниками. Відтак, спільний кошторис проекту – 200 тис. євро, які використовуватимуться упродовж 23 місяців його дії – з 15 грудня 2018 року до 14 листопада 2020 року. З обласного бюджету Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування як учасник проекту отримає на його реалізацію суму еквівалентну  4,8 тис. євро.

6 березня на Вінниччині з офіційним візитом перебував Надзвичаний і Повноважний посол Республіки Білорусь  в Україні Ігор Сокол. Разом з першим секретарем посольства Андрієм Губкіним він зустрівся з головою обласної Ради Анатолієм Олійником, головою облдержадміністрації Валерієм Коровієм та заступником Вінницьким міським головою Миколою Форманюком. Участь в офіційній зустрічі взяли перший заступник голови ОДА Андрієм Гижко та директор Департаменту міжнародного співробітництва  та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко. На зустрічі були присутні генеральний директор та власник ПрАТ «ПлазмаТек» Віктор Слободянюк та його заступник Юрій Омельчук.

Під час розмови обидві сторони обговорили перспективи подальшої співпраці між Білоруссю і Україною. В тому числі, ініціативи щодо налагодження спільної діяльності. Білорусь займає четверте місце  за обсягами  експорту продукції з Вінниччини. Наприклад, підприємство «АгранаФрут» поставляє добавки до йогуртів та соків, ViOil  – шрот, «ПлазмаТек ВАТ» – зварювальні матеріали,  «Брацлав» – доїльне обладнання. До речі, підприємство «ПлазмаТек» має у Білорусі власне виробництво. Вінниччина отримує з Білорусі продукцію хімічної промисловості та сільськогосподарського машинобудування. Особливу увагу під час розмови звернули на взаємне співробітництво в агропромисловому секторі.

Надзвичайний та Поважний Посол Республіки Білорусь Ігор Сокол зазначив, що товарооборот експорту білоруського експорту у Вінницьку область складає 40 млн доларів, з з Вінничччини у Білорусь вдвічі більше – 80 млн. доларів.

Створено: 20 березня 2019 року, 10:37 Переглядів: 1876

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація