Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

2020 рік

8 січня, з початком нового 2020 року, відбулась перша офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського з Надзвичайним і Повноважним Послом Латвійської Республіки Україні Юрісом Пойкансом.

Латвійську делегацію представляли третій секретар Посольства Латвійської Республіки в Україні Едвінс Северс та кандидат на посаду Почесного консула Латвійської Республіки у Вінниці Ігор Скоромний. Порушувались питання залучення регіону до проєктів і програм, які здійснюються в рамках Посольства Латвійської Республіки в Україні, Уряду Латвійської Республіки та Європейського Союзу. Обговорили й питання щодо відкриття Почесного Консульства Латвійської Республіки у Вінниці.


24 січня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського  із Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом. Пан Марюс Януконіс під час виступу зазначив, що співпраця із Вінниччиною для литовської сторони є дуже цінною. Говорили також про можливість реабілітації учасників АТО/ООС в Литовській Республіці та про перейняття досвіду у сфері освіти та туристичної галузі у Литовській Республіці.

 4 лютого відбулася зустріч керівництва області та міста з Надзвичайним і Повноважним Послом Киргизької Республіки в Україні Жусупбеком Шаріповим. З робочим візитом до Вінниччини також завітав третій секретар Посольства Киргизької Республіки в Україні Ермек Канибеков.

Під час зустрічі сторони обговорили можливості розширення співпраці у сфері економіки, транспортної галузі, сільського господарства та експорту сільськогосподарського машинобудування, обміну досвідом в галузях культури й туризму.

14 лютого, в рамках проєкту «Розвиток  управлінської  компетенції  в умовах «Нової української школи» досвідчені  тренери з Польщі проводять  дводенний тренінг для 20 учасників з Вінницької області. Захід відбувся на базі КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти».

Координатор проєкту з польської сторони, член Правління Фундації «FERSO», досвідчений тренер та вчитель Ярослав Ващик та директор  Комплексу шкіл ремесла імені Яна Кілінського в Лодзі Марцін Юзефацюк навчатимуть директорів, заступників директорів шкіл підвищенню якості роботи в українських школах і професійних кваліфікацій управлінських кадрів у школах Вінницької області.

14 серпня відбулась зустріч заступника голови обласної Ради Ігоря Хміля, голови облдержадміністрації Cергія Борзова та директора Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимира Мережка з Надзвичайним та Повноважним Послом Королівства Бельгія в Україні Алексом Ленартсом. 

Ігор Хміль передав вітання від голови обласної Ради Анатолія Олійника та депутатського корпусу найвищого самоврядного органу області. Коротко ознайомив з роботою обласної Ради зупинився на діяльності Агенції регіонального розвиту. Торкнувся питань взаємоспівробітництва Бельгії та України, яке триває вже понад 100 років. Також розповів про свій досвід  - Ігор Вікторович три роки поспіль був учасником "круглих столів" за участю трьох президентів Украни та  послів  європейских держав стосовно зведення новий магістралі - "шовковий шляху" - між Китаєм та Європою. Цей шлях пройде через Вінниччину. Якщо сьогодні. наприклад, вантаж з Шанхаю до Варшави  йде 36 днів, то завдяки такій магістралі термін скоротиться до  4-5 днів.

В свою чергу, посол відзначив, що це його перший візит на Вінниччину і висловив переконання, що він точно не буде останнім.

3 вересня Вінниччину з офіційним візитом відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні Руслан Болбочан. Участь у зустрічі взяли Почесний Консул Республіки Молдова у Вінниці Михайло Куницький, голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Сергій Борзов, заступник голови облдержадміністрації Сергій Здітовецький, директор департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко, начальник Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області Руслан Шевчук.

Присутні обговорили перспективи продовження двостороннього транскордонного співробітництва, поточного стану функціонування сорокських очисних споруд та будівництва мосту Ямпіль – Косеуци.

9 грудня перший заступник голови обласної Ради Володимир Кістіон взяв участь у відеоконференції на тему «Діяльність кластеру EMS. Обговорення питання розробки ТЕО системи водопостачання у м. Вінниці», яка відбулася у Вінницькій міській раді за участі заступників міського голови Андрія Очеретного і депутата обласної Ради Миколи Форманюка, голови постійної комісії з питань будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури обласної Ради Андрія Ковальова. Зустріч організована задля узгодження кроків співпраці за участі представників Посольства Франції в Україні, компаній BETEN, VITAGORA, AGRONOV, кластеру EMS, аграрних підприємств, Вінницького національного аграрного університету.

Вінницька міська рада з січня 2019 року реалізовує Проєкт децентралізованої співпраці з Францією, який передбачає роботу у створенні агрокластера за участю промислових компаній та агровиробників Вінниччини.

Загалом реалізація спільного проєкту дозволить Вінниці та області розвинути свою економічну діяльність в агропромисловій сфері, розширити експортний потенціал та здобути визнання  як інноваційного й динамічного регіону.

9 грудня відбулася зустріч представників французької компанії з першими особами області та міста. У зустрічі взяли участь заступник голови Вінницької обласної Ради Дмитро Чаленко, голова Вінницької облдержадміністрації Сергій Борзов, заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний.

Візит представників компанії BETEN на Вінниччину в рамках програми децентралізованої співпраці МЗС Франції пов’язаний із планами реалізації у нашому регіоні кількох проєктів. Один із них – створення аграрного кластеру, який дасть поштовх для розвитку бізнесу.

Президент компанії BETEN Жан Рош повідомив про намір розпочати активну роботу уже на початку 2021 року. Раніше, у 2019 році, відбувся візит вінницької делегації до міста Діжон.

– Під час цього візиту вінницька делегація познайомилася із кластером VITAGORA, а також мала зустріч з мерією міста Діжон і відвідала низку технічних об’єктів, зокрема, ті, що займаються обробкою водних ресурсів. Саме під час цього візиту і були розроблені ключові напрями, які лягли в основу програми нашого теперішнього візиту, – розповів пан Жан Рош.

Заступник голови Вінницької обласної Ради Дмитро Чаленко запевнив гостей у повній і всебічній підтримці з боку обласної Ради. Він також відзначив, що цей проєкт для Вінниччини – досить важливий.

23 грудня голова обласної Ради Вячеслав Соколовий та заступник голови Дмитро Чаленко напередодні різдвяних та новорічних свят зустрічались з Генеральним консулом Республіки Польща у Вінниці Дамяном Цярціньскі.

- Висловлюю щирі сподівання щодо плідної співпраці з польськими партнерами. Вінниччина готова до реалізації спільних проєктів в галузі культури, туризму та освіти, - зазначив голова Ради під час зустрічі.

- Напередодні різдвяних та новорічних свят прийміть вітання та побажання здоров’я, добра та продовження нашого співробітництва у прийдешньому році!

Заступник голови Дмитро Чаленко, в свою чергу, зауважив, що область зацікавлена в залученні європейських інвесторів, зокрема потужних виробничих підприємств. Адже для громад - це робочі місця та розвиток територій. За словами Дмитра Андрійовича, Вінниччина має чим зацікавити потенційних інвесторів, а обласна Рада наразі працює над механізмами заохочення європейського бізнесу до співпраці з нашим регіоном.

Дамян Цярціньскі засвідчив повну готовність до співпраці та розповів про вже реалізовані проєкти громад Вінниччини та польських воєводств.

 
 

 

 

Створено: 18 червня 2020 року, 16:34

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація