Фото без опису

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

21 лютого відзначаємо Міжнародний день рідної мови! Роздрукувати

Міжнародний день рідної мови відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО 1999 року в Парижі. В Україні це свято відзначаємо з 2002 року.

Рідна мова є важливим елементом культурної, національної свідомості людини. Мова – не просто засіб спілкування, це – історія народу, яка передається із покоління в покоління та вбирає в себе всю мудрість, культуру, традиції та обряди.

Історія кожного народу має героїчні й трагічні, щасливі й нещасливі сторінки. Наша рідна українська мова пройшла тернистий шлях у своєму розвитку, витерпіла безліч заборон та вистраждала велику долю. 

Ми пишаємося своїми великими письменниками, що народилися на Вінниччині або були з нею тісно пов’язані – Степаном Руданським, Михайлом Коцюбинським, Марком Вовчком, Оленою Пчілкою, Дмитром Марковичем, Михайлом Орестом, Михайлом Стельмахом, Василем Стусом, Володимиром Забаштанським.

Але подальша доля нашої мови залежить від нас. Від того, як буде рідне слово карбуватися в нашій душі, як воно буде жити в ній. Тож вболіваймо за рідну мову, адже вона того варта, бо це мова нашої країни, нашого народу!

Голова обласної Ради    Вячеслав Соколовий

Повернутись Створено: 21 лютого 2022 року, 11:13

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація