Фото без опису

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

21 лютого вінничани відзначатимуть Міжнародний день рідної мови Роздрукувати

До Міжнародного дня рідної мови у читальній залі Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки імені К. А. Тімірязєва сьогодні, 20 лютого, відбулось літературно-мистецьке свято «Душа народу бринить у слові».

Привітати учасників прийшли заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці Даміан Цярцінські, заступник начальника відділу культурно-мистецьких установ управління культури і мистецтв облдержадміністрації Ольга Зелінська, заступник начальника управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Алла Ратинська.

– Завтра ми відзначатимемо Міжнародний день рідної мови. Пісні, культура, національна ідентичність є великим надбанням українського народу. Впевнений, що закон про державну мову підштовхне до кращого вивчення та розуміння рідної мови в навчальних закладах і прийдешні покоління краще знатимуть походження мови та її джерел. Вважаю, що всі в країні, починаючи з нас, державних чиновників, повинні розмовляти державною українською мовою, – зазначив Михайло Кременюк під час свого виступу.

Перед присутніми з презентацією «Мова – душа народу» виступила кандидатка педагогічних наук, завідувачка відділу української мови та літератури, мов національних меншин і зарубіжної літератури Вінницької академії неперервної освіти Лариса Коваленко.

У жовтні 1999 року на 30 сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний день рідної мови. Встановленням цього дня привернута особлива увага світової прогресивної спільноти до важливої ролі мови в розвитку освіти та культури. На Вінниччині проживають понад 100 національностей. Збереженням своєї самобутності та ідентичності в області опікуються 80 національно-культурних товариств 19 національностей.

Вінницька обласна бібліотека двадцятий рік поспіль проводить творчі акції в рамках відзначення Міжнародного дня мови. Цьогорічний захід супроводжувався книжково-ілюстрованою виставкою «Мова, рідна мова – пісня стоголоса».


Стежте за новинами у Теlegram.

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.

Повернутись Створено: 20 лютого 2020 року, 16:25

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація