Фото без опису

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

21 травня - День Європи в Україні Роздрукувати

В Україні щороку в третю суботу травня відзначають День Європи.  Свято започатковано Указом Президента в 2003 році. «Враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію», - так було визначено в тому документі. До речі,  Україна - єдина країна, яка, не будучи членом Європейського Союзу, святкує цей День на державному рівні. Й справа тут не в тому, що географічно Україна є центром Європи. День Європи в Україні важливий завдяки прагненню нашого народу стати повноправним членом Європейської спільноти.

У Вінниці День Європи одразу став загальноміським святом, а згодом щороку набував масштабності, охоплював райцентри, села та селища. В обласному центрі свято було просто грандіозним! До  Вінниці приїжджали гості зі всієї України та інших країн.

Разом із вінничанами День Європи святкували посли Королівства Нідерланди,  Великої Британії, Республіки Польща, Румунії, Македонії,  Грузії тощо.  Серед гостей були делегації з міст-побратимів  - Паневежис (Литва) та Кельце (Польща), а також із польської гміни Коморники та міста Тарнов; представник групи підтримки України в Європейській комісії.  Крім того, в концертних програмах брали участь творчі колективи з Німеччини, Польщі, Румунії та Естонії.

На День Європи  навіть була введена  «спецвалюта» - вінницький євро. За його допомогою можна було отримати святкові знижки в кафе та ресторанах міста. Вінницькі трамваї «заговорили» мовами різних країн Європи. Назви зупинок зазвучали  англійською, італійською, польською, німецькою та іншими мовами.

У 2009 році на День Європи у Вінниці вперше відбувся 1-й байкерський з'їзд. Саме він згодом перетворився на  окремий мотофестиваль, в якому брали участь байкери з різних областей України, з Франції, Греції, Німеччини, Польщі, Угорщини, Молдови, Італії та ще багатьох країн.

Концерти класичної музики, виступи вуличних музикантів,  інтерактивні, танцювальні та музичні майданчики, вуличні театри, живі скульптури та середньовічне містечко – це все було у Вінниці на День Європи.

Епідемія коронавірусу протягом двох останніх років завадила Вінниччині традиційно  масово святкувати День Європи. А тепер в Україні – повномасштабна війна…

Але ми переможемо рашистів! І буде в нас велике свято – красиве, яскраве, європейське!

Нині весь світ знає, що Україна – це форпост Європи, що українці своєю кров`ю, тисячами життів захищають Європу від навали російського агресора. .

День Європи ніколи не буде для нас формальною календарною датою. Це свято для українців  -  символ причетності до європейських цінностей: поваги людської гідності, свободи, демократії, рівності, правової держави і дотримання прав людини.

Україна – це Європа!  І сумнівів не може бути!

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий

 

Повернутись Створено: 21 травня 2022 року, 07:32

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація