Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

27 вчителів з Вінницької області створять дебатні клуби у своїх школах Роздрукувати

Завершився другий етап реалізації спільного проекту Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування та Фундації ФЕРСО (Польща) за сприяння Маршалківської управи Лодзинського воєводства Республіки Польща  «Школа молодих спікерів - дебетні клуби у Вінницькій області».  Візит до Польщі відбувся врамках програми RITA – «Зміни в регіоні», яку реалізовує Фонд «Освіта для демократії»/

Протягом 27 лютого-4 березня освітяни Вінниччини (27 вчителів, по 1 представнику з кожного району області) знайомилися із роботою польських шкіл у невеликих муніципальних утвореннях і округах Лодзинського воєводства. Також вчителі переймали досвід використання методів дискусій й активізації роботи учнів та вивчали питання, пов’язані зі створенням громадянського суспільства.

Детальніше про візит та про побачене розповіли начальник відділу загальної середньої та дошкільної освіти Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА Олена Дорош, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва, кандидат педагогічних наук, доцент КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» Олена Герасімова, вчитель початкових класів, польської мови та літератури СЗШ I-II ступенів с. Уладівка Літинського району Тетяна Маслова та вчитель української мови та літератури СЗШ  I-I I I ступенів c. Павлівка Калинівського району Оксана Гринчук під час прес-конференції 10 березня.

-  Проект «Школа молодих спікерів – дебатні клуби у Вінницькій області» є дуже важливим для нашої області та для суспільства в цілому, - зазначив у вітальному слові керівник Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк. - Він спрямований на школи сільської місцевості, які не так часто мають змогу брати участь в подібних ініціативах. В наш час дебати набувають особливого значення, адже вчать молодь висловлювати свою думку, аргументувати її та відстоювати. Таким чином діти готуються до життя в соціумі, вчаться комунікувати та вирішувати складні життєві питання.

Член правління Фундації ФЕРСО (Польща) Ярослав Ващек під час скайп-включення поділився своїми враженнями від перебування вінницької делегації в Лодзинському воєводстві, а також розповів про наступні етапи реалізації Проекту.

- Робота вінницької делегації в Польщі складалася  з двох етапів - візитів до навчальних закладів Лодзинського воєводства та навчальних семінарів для вчителів, - повідомив він. - Таким чином вчителі на власні очі побачили систему освіти в Польщі та формат роботи педагогів з учнями. Тренінгові заняття  полягали в тому, щоб сформувати у вчителів уміння і навички проведення дебатів методом Оксфордських дискусій. Адже саме вчителі будуть продовжувати роботу в своїх навчальних закладах та допомагатимуть своїм учням з утворенням дебатних клубів.

Начальник відділу загальної середньої та дошкільної освіти Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА Олена Дорош розповіла про основну мету та завдання поїздки. Вона додала, що проект «Школа молодих спікерів - дебетні клуби у Вінницькій області» є першим, що реалізовується на території України. Аналогічні реалізовувалися лише в Молдові та Грузії.

-  П’ять робочих днів наші педагоги переймали досвід спілкування з дітьми та  вивчали метод ведення дебатів. Вразила система освіти Польщі та відношення педагогів до учнів. Там дітей вчать бути рівними, відстоювати свої права та точку зору, - прокоментувала Олена Дорош.

Проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва, кандидат педагогічних наук, доцент КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» Олена Герасімова, у свою чергу, розповіла про навчальні заклади, в яких побувала вінницька делегація.

- Ми мали можливість відвідати близько 10 навчальних закладів. Вразило те, що в кожному навчальному закладі є зони відпочинку для дітей. Це або східці з подушками, де учні можуть поспілкуватися між собою та відпочити, або ж стоять шахові дошки та тенісні столи. Ще змалечку дітей вчать бути самостійними та відповідальними, - розповіла доцент КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти».

Олена Герасімова додала, що найбільше запам’ятався Центр інноваційних технологій. Навчання в ньому  є безкоштовним, але учневы має бути не менше 18 років та успішно складений атестат. Вже з першого тижня навчання учні мають можливість працювати. Три дні навчаються, три працюють, отримуючи при цьому заробітню плату. Центр займається також і  перекваліфікацією дорослих.

Педагоги-учасниці проекту «Школа молодих спікерів - дебетні клуби у Вінницькій області»  розповіли про принципи проведення дебатів та окреслили свої плани роботи в цьому напрямы.

Одне з головних завдань поїздки – підготовка вчителів для створення у своїх школах учнівських дебатних клубів. Адже після навчання в Польщі вони допомагатимуть учням старших (9-11)  класів організувати Дебатні клуби у своїх школах – створити їх, скласти статут, підготувати і провести дискусію.

Проект завершиться наприкінці червня 2017 року урочистою конференцією, під час якої його учасники представлять свої вміння дебатувати один одному і запрошеним гостям.

Повернутись Створено: 10 березня 2017 року, 16:39 Переглядів: 1004

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація