Фото без опису

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

29 січня - День пам'яті Героїв Крут Роздрукувати

29 січня 1918 року юні захисники Української Народної Республіки своєю кров'ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху. Тоді  на Чернігівщині військові УНР вступили в нерівний бій із більшовицькими військами.

Битва під Крутами тривала 5 годин. 4-тисячному війську «червоних» протистояли близько 300 бійців Студентського куреня, 250 – Першої української військової школи та майже 40 гайдамаків.  Оборонці української державності виконали наказ командування і зупинили стрімкий наступ ворога. Потім під тиском агресора більшість підрозділів організовано відступила до ешелонів на станції неподалік і вирушила в бік Києва, руйнуючи за собою залізничні колії. Але одна студентська чота – 28 юнаків, заблукавши у темряві, повернулася до станції Крути, яка на той час уже була зайнята більшовиками. 28 полонених юнаків (студентів і гімназистів) було розстріляно. Наймолодшим полеглим було по 16 років.

Тільки після здобуття Україною незалежності подвиг героїв Крут зайняв гідне місце в пантеоні національної слави, став символом патріотизму та жертовності в боротьбі за державну незалежність.

День пам’яті Героїв Крут – це день подвигу та прикладу для нинішніх і майбутніх поколінь, символ  надії й любові до своєї Вітчизни.  Шануймо гідних!

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий

Повернутись Створено: 29 січня 2022 року, 06:50

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація