Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 05.12.2019 № 240 Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: 1. Провести пленарне засідання чергової 41 сесії обласної Ради 7 скликання 17 грудня 2019 року о 10.00 годині в приміще ....

  • Триває громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік»

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік» Пропозиції надавати до 16 грудня 2019 року до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0432) 611384 або на ел.пошту ....

  • Розпочато громадське обговорення Програми економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про Програму економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік». Пропозиції надавати до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0 ....

40 писанкарок зі всієї України у Вінниці ділилися своєю майстерністю Роздрукувати

Писанкарі та майстри народного мистецтва з різних куточків України приїхали на три дні до Вінниці на всеукраїнське свято «Великодня писанка. Цього року свої вміння демонструють 40 писанкарок із 17-ти областей України.

Вп’яте на Вінниччині проводиться фестиваль писанкарства. В експозиції представлені писанки усіх регіонів. Мальованки, «шкрябанки», «травлені», керамічні, сувенірні, видувні, повні та традиційні писанки пропонуються відвідувачам у світлицях. Матеріал писанок не обмежується курячими, гусячими чи качиними яйцями. Тут продемонстрували писанки на яйцях страусів та навіть папуг.

– Бути майстринею – непросто, а ще й уміти донести своє мистецтво в суспільство – потрібно мати гарну вдачу, – ділиться народна майстриня з Луганщини Леоніда Ткаченко. – Пишучи писанку, маєш точно знати для кого ти її пишеш, що ти на ній зображаєш, в який час та з якими помислами. Адже писанка наділена надзвичайною енергетичною силою, яка здатна лікувати, оберігати, здійснювати бажання.

Писанкарки з різних регіонів країни провели майстер-класи для охочих написати писанку. Для роботи майстри використовують лише натуральні матеріали та спеціальні інструменти – писачки.

– Тут майстрині діляться своїми секретами, навчаються один в одного та навчають молодші покоління, – коментує провідний методист Вінницького обласного центру народної творчості Сергій Бугай. – Ми організовуємо цей фестиваль з метою збереження та популяризації традиційного народного мистецтва.

Як розповідає Сергій Бугай, писанка на Поділлі нині стала брендом, тому що вона є настільки оригінальною і унікальною, порівняно з писанками з інших регіонів. Вона має багато символів і знаків, які ми повинні зберегти і передати майбутнім поколінням.

Фестиваль продовжило театралізоване дійство з великодніми гаївками у виконанні  молодіжних фольклорних колективів Вінниччини, з обрядом посвяти у писанкарі та вшануванням майстрів України з врученням Дипломів та Великодніх кошиків.

Привітати гостей із святом прийшли заступник голови обласної Ради Ігор Хміль, депутат обласної Ради Жанна Дмитренко та начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації Станіслав Городинський.

– Я щиро радію, що в Україні не згасає інтерес до мистецтва писанкарства, – сказав Ігор Хміль. – Писанку не одягнеш, не з'їси її, у неї не поставиш квіти, бо вона є мистецьким об'єктом. У ній закодована сила думки та сила молитви. Яйце не випадково стало одним із магічних об’єктів культу наших предків, а писанка стала окремим маленьким світом, скомпонованим в узорі. Сьогодні відчув усім своїм серцем код української нації.

Жанна Дмитренко до свята написала вірш «Як писанка хай квітне Україна», який зачитала зі сцени.

V Всеукраїнське свято народного мистецтва «Великодня писанка» продовжиться і завтра, 4 травня, у фойє 2-го поверху обласної філармонії з 10-ї до 13-ї години за круглим столом на тему: «Українська традиційна писанка: її роль і місце в сучасних умовах» за участі науковців та писанкарів України.

Повернутись Створено: 3 травня 2019 року, 16:24 Переглядів: 390

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація