Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

40 писанкарок зі всієї України у Вінниці ділилися своєю майстерністю Роздрукувати

Писанкарі та майстри народного мистецтва з різних куточків України приїхали на три дні до Вінниці на всеукраїнське свято «Великодня писанка. Цього року свої вміння демонструють 40 писанкарок із 17-ти областей України.

Вп’яте на Вінниччині проводиться фестиваль писанкарства. В експозиції представлені писанки усіх регіонів. Мальованки, «шкрябанки», «травлені», керамічні, сувенірні, видувні, повні та традиційні писанки пропонуються відвідувачам у світлицях. Матеріал писанок не обмежується курячими, гусячими чи качиними яйцями. Тут продемонстрували писанки на яйцях страусів та навіть папуг.

– Бути майстринею – непросто, а ще й уміти донести своє мистецтво в суспільство – потрібно мати гарну вдачу, – ділиться народна майстриня з Луганщини Леоніда Ткаченко. – Пишучи писанку, маєш точно знати для кого ти її пишеш, що ти на ній зображаєш, в який час та з якими помислами. Адже писанка наділена надзвичайною енергетичною силою, яка здатна лікувати, оберігати, здійснювати бажання.

Писанкарки з різних регіонів країни провели майстер-класи для охочих написати писанку. Для роботи майстри використовують лише натуральні матеріали та спеціальні інструменти – писачки.

– Тут майстрині діляться своїми секретами, навчаються один в одного та навчають молодші покоління, – коментує провідний методист Вінницького обласного центру народної творчості Сергій Бугай. – Ми організовуємо цей фестиваль з метою збереження та популяризації традиційного народного мистецтва.

Як розповідає Сергій Бугай, писанка на Поділлі нині стала брендом, тому що вона є настільки оригінальною і унікальною, порівняно з писанками з інших регіонів. Вона має багато символів і знаків, які ми повинні зберегти і передати майбутнім поколінням.

Фестиваль продовжило театралізоване дійство з великодніми гаївками у виконанні  молодіжних фольклорних колективів Вінниччини, з обрядом посвяти у писанкарі та вшануванням майстрів України з врученням Дипломів та Великодніх кошиків.

Привітати гостей із святом прийшли заступник голови обласної Ради Ігор Хміль, депутат обласної Ради Жанна Дмитренко та начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації Станіслав Городинський.

– Я щиро радію, що в Україні не згасає інтерес до мистецтва писанкарства, – сказав Ігор Хміль. – Писанку не одягнеш, не з'їси її, у неї не поставиш квіти, бо вона є мистецьким об'єктом. У ній закодована сила думки та сила молитви. Яйце не випадково стало одним із магічних об’єктів культу наших предків, а писанка стала окремим маленьким світом, скомпонованим в узорі. Сьогодні відчув усім своїм серцем код української нації.

Жанна Дмитренко до свята написала вірш «Як писанка хай квітне Україна», який зачитала зі сцени.

V Всеукраїнське свято народного мистецтва «Великодня писанка» продовжиться і завтра, 4 травня, у фойє 2-го поверху обласної філармонії з 10-ї до 13-ї години за круглим столом на тему: «Українська традиційна писанка: її роль і місце в сучасних умовах» за участі науковців та писанкарів України.

Повернутись Створено: 3 травня 2019 року, 16:24 Переглядів: 338

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація