Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

40 внутрішньо переміщених осіб зможуть жити у відремонтованому готелі в Ямполі Роздрукувати

29 березня у Ямполі урочисто відкрили двері відремонтованого готелю «Дністер», у якому будуть жити  переселенці зі сходу України. Будівля багато років стояла занедбаною, але завдяки спільним зусиллям ГО «Мрії Гальжбіївки», міської влади Ямполя та спільного  проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» готель відновили.

У готелі «Дністер» повністю відремонтовано частину приміщень – замінено вікна, двері, відновлено систему опалення, внутрішнього водопостачання та водовідведення, проведено оздоблювальні роботи. Усього в будівлі знайдуть тимчасовий притулок 40 осіб, в тому числі жінки, діти, люди похилого віку. Загальна вартість  даного мікропроекту становить понад  1.3 млн грн, з них -  кошти проекту ЄС/ПРООН понад 1 млн. грн.

- Європейський союз спільно з ПРООН та у партнерстві з міською владою підтримує 34 проекти громадян щодо відновлення соціальної інфраструктури  в 9-ти областях України – Вінницькій, Дніпропетровській, Харківській, Полтавській, Запорозькій, Одеській, Донецькій, Луганській,Черкаській на загальну суму близько 1.3 млн доларів, - говорить спеціаліст із моніторингу проекту Світлана Слабінська. -  Усього 26 об’єктів повністю відремонтовано та відкрито для проживання. І це радість, що ми відкриваємо такий об’єкт на Вінниччині. Адже покращення життя людей спільними зусиллями влади та громад є основним завданням.

З вересня 2014 року у 8-ми відібраних районах на Вінниччині розпочала  свою реалізацію третя фаза проекту ЄС/ПРООН. Завдяки проекту на Вінниччині також активно підтримується економічний розвиток сільських територій. Станом на сьогодні вже створено 4 сільськогосподарських кооперативи.

У відкритті взяли участь голова Вінницької облради Анатолій Олійник, перший заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко, спеціаліст із моніторинг проекту Світлана Слабінська,  координатори проекту у Вінницькій області  Анастасія Ланіна та Наталія Карпенко, голова Ямпільської РДА Михайло Вдовцов, голова  районної ради Сергій Гаджук та міський голова  Анатолій Юрченко.

– Ще 7 років  тому, підписуючи угоду з ПРООН, ми займались мирними речами – будували водогони, ремонтували школи, - згадує перший заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко. - Але 2 роки тому все змінилось. В Україні йде війна. І кожен, хто переселився на Вінниччину - це громадянин України. І він повинен відчувати, що знаходиться під опікою місцевих жителів та влади. Ніхто не сподівався, що війна затягнеться так надовго, тому питання житла і робочих місць потрібно вирішувати терміново. 

Виступаючі зазначали, що завдяки таким проектам повертається довіра до влади.

- Пам’ятаю той день - 4 березня 2014 року, коли до Вінниці приїхали перші переселенці з Криму, - каже голова обласної Ради Анатолій Олійник. – Сьогодні на Вінниччині проживає  42 сім’ї кримсько-татарського населення. Ми активно допомагаємо Донецькому національному університету. І ті уроки, які ми отримали завдяки співпраці з ЄС/ПРООН  нам знадобляться для великих справ, які нас чекають у рамках асоціації з Європейським Союзом. Вінниччина співпрацює з ПРООН з 2008 року. І саме зараз у нашій області реалізовується 32 проекти у 8-ми районах.  Вже реалізовано більше сотні проектів до 45 тисяч доларів кожен. Ми сподіваємось, що ПРООН продовжить співпрацю з Вінниччиною. У попередні роки витримали усі наші зобов’язання і показали себе, як серйозні партнери.

Міський голова Ямполя Анатолій Юрченко побажав, аби скоро війна закінчилася і цей готель використовували за призначенням туристи, які приїдуть на гостинну ямпільську землю.

Серед тих, хто перерізав стрічку нового центру для переселенців, була і Марія Слободянюк. Вона приїхала з міста Єнакієво з мамою, бабусею та двома дітьми. Завдяки підтримці місцевого центру занятості отримали гроші на ведення бізнесу і разом з мамою відкрили піцерію у Ямполі.

- Зараз ми знімаємо житло, але скоро господарі повертаються у Ямпіль і нам потрібно шукати інший будинок, - сказала Марія. – Тому відкриття такого готелю дуже вчасно для нас, як людей, які потребують житла.

Відкриття готелю стало прикладом того, як об’єднуючи зусилля влади і громади, вдалося  допомоги тим людям, які сьогодні найбільше сьогодні цього потребують.  

Повернутись Створено: 29 березня 2016 року, 17:22 Переглядів: 1507

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація