Фото без опису

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

40 внутрішньо переміщених осіб зможуть жити у відремонтованому готелі в Ямполі Роздрукувати

29 березня у Ямполі урочисто відкрили двері відремонтованого готелю «Дністер», у якому будуть жити  переселенці зі сходу України. Будівля багато років стояла занедбаною, але завдяки спільним зусиллям ГО «Мрії Гальжбіївки», міської влади Ямполя та спільного  проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» готель відновили.

У готелі «Дністер» повністю відремонтовано частину приміщень – замінено вікна, двері, відновлено систему опалення, внутрішнього водопостачання та водовідведення, проведено оздоблювальні роботи. Усього в будівлі знайдуть тимчасовий притулок 40 осіб, в тому числі жінки, діти, люди похилого віку. Загальна вартість  даного мікропроекту становить понад  1.3 млн грн, з них -  кошти проекту ЄС/ПРООН понад 1 млн. грн.

- Європейський союз спільно з ПРООН та у партнерстві з міською владою підтримує 34 проекти громадян щодо відновлення соціальної інфраструктури  в 9-ти областях України – Вінницькій, Дніпропетровській, Харківській, Полтавській, Запорозькій, Одеській, Донецькій, Луганській,Черкаській на загальну суму близько 1.3 млн доларів, - говорить спеціаліст із моніторингу проекту Світлана Слабінська. -  Усього 26 об’єктів повністю відремонтовано та відкрито для проживання. І це радість, що ми відкриваємо такий об’єкт на Вінниччині. Адже покращення життя людей спільними зусиллями влади та громад є основним завданням.

З вересня 2014 року у 8-ми відібраних районах на Вінниччині розпочала  свою реалізацію третя фаза проекту ЄС/ПРООН. Завдяки проекту на Вінниччині також активно підтримується економічний розвиток сільських територій. Станом на сьогодні вже створено 4 сільськогосподарських кооперативи.

У відкритті взяли участь голова Вінницької облради Анатолій Олійник, перший заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко, спеціаліст із моніторинг проекту Світлана Слабінська,  координатори проекту у Вінницькій області  Анастасія Ланіна та Наталія Карпенко, голова Ямпільської РДА Михайло Вдовцов, голова  районної ради Сергій Гаджук та міський голова  Анатолій Юрченко.

– Ще 7 років  тому, підписуючи угоду з ПРООН, ми займались мирними речами – будували водогони, ремонтували школи, - згадує перший заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко. - Але 2 роки тому все змінилось. В Україні йде війна. І кожен, хто переселився на Вінниччину - це громадянин України. І він повинен відчувати, що знаходиться під опікою місцевих жителів та влади. Ніхто не сподівався, що війна затягнеться так надовго, тому питання житла і робочих місць потрібно вирішувати терміново. 

Виступаючі зазначали, що завдяки таким проектам повертається довіра до влади.

- Пам’ятаю той день - 4 березня 2014 року, коли до Вінниці приїхали перші переселенці з Криму, - каже голова обласної Ради Анатолій Олійник. – Сьогодні на Вінниччині проживає  42 сім’ї кримсько-татарського населення. Ми активно допомагаємо Донецькому національному університету. І ті уроки, які ми отримали завдяки співпраці з ЄС/ПРООН  нам знадобляться для великих справ, які нас чекають у рамках асоціації з Європейським Союзом. Вінниччина співпрацює з ПРООН з 2008 року. І саме зараз у нашій області реалізовується 32 проекти у 8-ми районах.  Вже реалізовано більше сотні проектів до 45 тисяч доларів кожен. Ми сподіваємось, що ПРООН продовжить співпрацю з Вінниччиною. У попередні роки витримали усі наші зобов’язання і показали себе, як серйозні партнери.

Міський голова Ямполя Анатолій Юрченко побажав, аби скоро війна закінчилася і цей готель використовували за призначенням туристи, які приїдуть на гостинну ямпільську землю.

Серед тих, хто перерізав стрічку нового центру для переселенців, була і Марія Слободянюк. Вона приїхала з міста Єнакієво з мамою, бабусею та двома дітьми. Завдяки підтримці місцевого центру занятості отримали гроші на ведення бізнесу і разом з мамою відкрили піцерію у Ямполі.

- Зараз ми знімаємо житло, але скоро господарі повертаються у Ямпіль і нам потрібно шукати інший будинок, - сказала Марія. – Тому відкриття такого готелю дуже вчасно для нас, як людей, які потребують житла.

Відкриття готелю стало прикладом того, як об’єднуючи зусилля влади і громади, вдалося  допомоги тим людям, які сьогодні найбільше сьогодні цього потребують.  

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Повернутись Створено: 29 березня 2016 року, 17:22

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація