Фото без опису

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

73% населених пунктів Вінницької області перейменували комуністичні об’єкти Роздрукувати

6 грудня на базі Ямпільської районної ради відбулося виїзне розширене засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради. В її роботі взяли участь голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, голова Ямпільської районної ради Сергій Гаджук, голова райдержадміністрації Михайло Вдовцов, депутати обласної Ради, керівники окремих департаментів облдержадміністрації, а також голови районних рад та адміністрацій.

Розпочинаючи зустріч, Анатолій Олійник зазначив, що засідання Координацйної ради відбувається в знакову дату – День Збройних Сил України. Тому зібрання розпочали із вшанування хвилиною мовчання пам’яті про всіх військовослужбовців Української армії, загиблих в зоні антитерористичної операції.

До порядку денного пленарної частини Координаційної ради ввійшло два питання: про відзначення з нагоди Дня місцевого самоврядування і про виконання в області Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

- Наше зібрання відбувається напередодні 7 грудня – Дня місцевого самоврядування, - звернувся до присутніх Анатолій Олійник. – В Україні місцеве самоврядування, як гілка влади, має найбільшу довіру серед населення країни та є великою і потужною силою.

В рамках відзначення Дня місцевого самоврядування Анатолій Олійник та Валерій Коровій вручили Почесні грамоти обласної Ради та облдержадміністрації керівникам районів та депутатам місцевих рад.

Про виконання в області Закону України стосовно засудження комуністичних та тоталітарних режимів в Україні присутніх ознайомила директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, секретар обласної комісії з питань реалізації Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистських) тоталітарних режимів в Україні та заборону їхньої символіки» Світлана Василюк.

Виступаючи перед присутніми, Світлана Михайлівна зазначила, що закони про декомунізацію, ухвалені півтора року тому (9 квітня 2015 року), викликали в Україні великий суспільний резонанс і дали можливість українцям реально переоцінити тоталітарне минуле країни та переосмислити історію.

- Для реалізації законів про декомунізацію були встановленні чіткі часові рамки, - зазначила Світлана Михайлівна. – Зокрема, протягом місяця були внесені зміни до назв юридичних осіб, які містили символіку комуністичного режиму. Протягом трьох місяців – до назв комунізованих друкованих ЗМІ. Протягом шести місяців, тобто 21 листопада 2015 року, мали бути демонтовані комуністичні пам’ятники.

У виступі також відзначила, що відповідно до моніторингу, проведеного Депаратаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, станом на 25.11.2016 рік, всі позиції виконанні в Гайсинському і Чернівецькому районах, в Жмеринці, Козятині, Ладижині та Могилів-Подільському.

Перейменування об’єктів топоніміки в повному обсязі здійснили 73% населених пунктів Вінницької області, тобто це 18 районів.

Не в повному обсязі виконали вимоги Закону щодо перейменування об’єктів топоніміки 9 районів області, яким ще необхідно перейменувати 79 вулиць і провулків.

В 24 районах та 6 містах обласного значення області вже проведено демонтаж пам’ятників, що становить 92%.

Заслухавши питання порядку денного першої пленарної частини Координаційної ради, учасники прийняли рішення в цілому.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Повернутись Створено: 7 грудня 2016 року, 13:12

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація