Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

8 тисяч саджанців дуба, модрини й дугласії висадили у Медвідському лісництві Роздрукувати

21 березня відоме як Всесвітній день лісу, цю традицію було започатковано Європейською конфедерацією сільського господарства, а в 2013 році Генеральна Асамблея ООН проголосила його Міжнародним днем лісу. Так, сьогодні на Вінниччині стартувала Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу – у твоїх руках». Цьогоріч вона проходить під гаслом «Вчись любити ліс!».

До цієї акції долучилися голова облдержадміністрації Валерій Коровій, заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко та заступник голови облдержадміністрації Василь Броварник, а також керівники департаментів та управлінь облдержадміністрації, працівники виконавчого апарату обласної Ради та апарату облдержадміністрації, працівники обласного управління лісового та мисливського господарства, члени учнівського лісництва «Зелений світ» Грижинецької школи Тиврівського району.

Головний лісничий Державного підприємства «Вінницький лісгосп» Євген Ільченко провів інструктаж щодо посадки лісу. Потім учасники акції, на площі 2,4 га лісової ділянки Медвідського лісництва, створили культури дуба звичайного, модрини європейської та дугласії. Всього сьогодні висаджено близько 8 тис. саджанців, зокрема, 6 тис. дуба, 1 тис. модрини та 1 тис. дугласії. Норма виробітку на садінні склала близко  525 шт. саджанців на двох людей.

Євген Ільченко розповів, що за останні роки у зв'язку із тривалими посушливими періодами лісівники перейшли на нову технологію вирощування посадкового матеріалу в закритій кореневій системі.

- Така технологія дозволяє рослинам краще адаптуватись до природних умов, адже спочатку ми вирощуємо їх у тепличних умовах, де вони накопичують необхідну висоту, розміри та збагачуються відповідними мікроелементами. Після чого ми їх переносимо вже у місце де вони будуть рости у природних умовах, - розповів Євген Віталійович.

Начальник Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Бондар наголосив, що застосування садивного матеріалу із закритою кореневою системою, забезпечує надійну, практично стовідсоткову приживлюваність лісових культур.

- Коріння не травмується під час посадки, висаджується у відкритий ґрунт разом із спеціально підготовленим субстратом, сприятливим для росту молодих насаджень, - розповів Анатолій Омелянович. - Окрім дуба звичайного, модрини європейської та дугласії, вводяться культури горіха чорного, груші лісової й береки лікарської. Минулого року лісівники Державного підприємства «Вінницький лісгосп» виростили 250 тис. шт. стандартного посадкового матеріалу із закритою кореневою системою.

Анатолій Бондар повідомив, що на Вінниччині площа лісів постійно зростає. Зараз лісистість Вінницької області становить 13,8%.

- Щоб довести лісистість до оптимальних 15-20%, потрібно ще створити не менше 30 тис. га нових лісів. І лісівникам таке завдання під силу, - наголосив Анатолій Омелянович.

Також Анатолій Бондар повідомив, що на Вінниччині сьогодні діє 50 учнівських лісництв. Юні лісівники пропагують лісове господарство, вивчають основи ведення лісового господарства, допомагають у конкретних лісогосподарських роботах. Для змістовної та повноцінної роботи з підростаючим поколінням, жителями Вінниччини лісівники створили 33 лісівничих еколого-просвітницьких центри та 44 лісівничо-екологічних просвітницьких пункти.

Повернутись Створено: 21 березня 2019 року, 21:19
Оновлено: 21 березня 2019 року, 21:29
Переглядів: 540

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація