Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

90-річний вінницький художник Аркадій Павлюк передав у Брестську фортецю 48 своїх картин Роздрукувати

6 травня у Вінницькому художньому музею відбулась безкоштовна передача 48 полотен  художника Аркадія Павлюка у подарунок білоруській державній установі «Меморіальний комплекс «Брестська фортеця-герой». Картини створені у 60-70 роках минулого століття, коли автор зустрічався з захисниками оборони Брестської фортеці у 1941-му році.

Подякувати вінницькому художнику приїхав надзвичайний та повноважний посол Республіки Білорусь Валентин Величко,  перший секретар Посольства Олексій Понкратенко та директор «Меморіального комплексу «Брестська фортеця-герой» Григорій Бисюк.

- Ці роботи пролежали 50 років у майстерні і він прийняв таке рішення - передати їх в дар  у Брест, - наголосив директор Вінницького художнього музею Ілля Безбах. - Цінність картин у тому, що це готова колекція, яку можна виставляти. 

Щирі слова вдячності автору Павлюку за такий щедрий подарунок висловив директор «Меморіального комплексу «Брестська фортеця-герой» Григорій Бисюк.

- Ми зможемо через його роботи  відчувати те, що він відчував розмовляючи з оборонцями Брестської фортеці, - сказав Григорій Григорович. – Це подарунок для всіх, хто приходить у нашу фортецю. Минулого року наш меморіальний комплекс відвідало 416 тисяч чоловік.

Посол Валентин Величко вручив Аркадію Павлюку медаль «70 років визволення Республіки Біларусь від німецько-фашистських загарбників».

- Ви -  людина історії. Ваша праця стане надбанням всього білоруського народу, - сказав Валентин Володимирович. –  Продовжуйте радувати людей своїми картинами. Від імені нашої країни хочу подякувати за ваш труд. Там ви творили і нехай це залишиться вічною пам’яттю там, у Брестській фортеці.

Символічно, що передача робіт проходила напередодні Дня перемоги, а також 75-річчя оборони Брестської цитаделі.

- Сьогодні історична подія в Україні і в Білорусі і це, завдячуючи Вам, Аркадію Григоровичу, Ви - герой України, - сказала  перший  заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська. - Це буда пам'ять для всіх нас.  І щоб згадували тих, хто власним життям здобув цю Перемогу.

Український живописець, графік і скульптор Аркадій Григорович Павлюк народився в 19 серпня 1925 року.  У 1951 році закінчив Одеське художнє училище. У 1958 році - Харківський художній інститут, живописне відділення. Член Національної спілки художників України з 1993 року. Ветеран Великої Вітчизняної війни. Створив понад 3000 художніх полотен.  У своєму активі художник має 24 персональні виставки.

 

 

Повернутись Створено: 6 травня 2016 року, 14:47 Переглядів: 1572

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація