Фото без опису

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

95 років відзначив Іллінецький державний аграрний коледж Роздрукувати

З ювілеєм навчальний заклад приїхали привітати багато почесних гостей. Зокрема, на урочисті заходи завітали депутат обласної Ради, член комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм Сергій Лановик, заступник директора Департаменту освіти - начальник управління професійної освіти, інноватики та науки Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Валерій Бачинський, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Василь Темченко, народний депутат України Руслан Демчак, заслужений юрист України, кандидат юридичних наук, голова правління Громадського об’єднання «За демократію через право» Марина Ставнійчук, представники Вінницького аграрного університету, а також присутніми були випускники закладу, педагоги, студенти та гості.  

З вітальними словами до присутніх звернувся депутат обласної Ради Сергій Лановик.

- Від імені керівників обласної Ради та депутатського корпусу прийміть щирі вітання з нагоди 95-річчя вашого коледжу, - звернувся до присутніх Сергій Лановик. - За 95 років аграрний коледж випустив тисячі студентів, які сьогодні є не лише гордістю вашого коледжу, а й гордістю і славою всієї держави. Приємно відзначити те, що атмосфера закладу по-домашньому затишна. Це говорить про те, що люди, які працюють на землі, є носіями людського тепла. Адже душевність, доброта та людяність - це те, що нас усіх має об’єднувати. Я хочу побажати вам усім не лише продовжувати традиції, які були напрацьовані коледжем за такий великий проміжок часу, а й примножувати їх.  

Директор коледжу Василь Пиндус коротко здійснив історичний екскурс становлення та розвитку аграрного коледжу від витоків його створення до сьогодення.

 - 1 жовтня 1921 року постановою Липовецького повітового виконавчого комітету Рад для формування агротехніки землеробства була сформована Іллінецька сільськогосподарська професійна школа, - розповідає Василь Пиндус. - В рік становлення в школу було зачислено 35 учнів. Навчальне господарство навчального закладу мало 80 гектарів землі, 7 гектарів садів і невелику площу лісу, кінні плуги, борони, молотарку, нафтовий двигун, сівалку. Всі роботи з вирощування аграрних культур здійснювали учні.

Василь Васильович розповів, як у 1929 році агропрофесійна школа була реорганізована в агрономічний технікум. А в 1934 році його збільшили за рахунок об’єднання Вінницького і Полонського (Житомирська область) агрономічних технікумів.

- У 1964 році навчальний заклад перейменовано у радгосп-технікум, - продовжив Василь Пиндус. - У 1998 році радгосп-технікум одержав ранг державного аграрного технікуму з навчально-дослідним господарством.

При установі в 1999 році сформовано регіональний учбово-практичний центр з вивчення вітчизняної і зарубіжної техніки та прогресивних технологій вирощування аграрних культур, який об’єднує 9 аграрних технікумів центральних регіонів України.

У 2003 році заклад перейменовано в Іллінецький аграрний технікум Вінницького державного аграрного університету.

Цього ж року  на базі коледжу розпочав роботу спільний українсько-швейцарський проект «Еко-Лан Україна». Вагомим напрацюванням є трьохстороння співпраця ННЦ «Інститут землеробства Національної академії аграрних наук», Міжнародної асоціації учасників органічного виробництва «БіоЛан Україна» та Іллінецьким державним аграрним коледжем. А саме - у розробленні та освоєнні інноваційних технологій конкурентоспроможного органічного виробництва продукції рослинництва і наукових основ адаптивних систем землеробства.

Коледж неодноразово брав участь у щорічних міжнародних виставках: «Сучасні навчальні заклади» та «Агро»,  в яких здобув 6 золотих та одну срібну медалі. У  2011 році нагороджений дипломом переможця національної виставки «Інноватика  в сучасній освіті».

У коледжі діє регіональний навчально-практичний центр по вивченню вітчизняної та зарубіжної техніки і прогресивних технологій вирощування сільськогосподарських культур, лабораторії  тваринництва, рослинництва,  садівництва і лісівництва. Виробничі  лабораторії мають  загальну площу угідь 804,4 га. З 2011 року  за новітніми технологіями закладений яблуневий сад площею 28,2 га.

Наразі в коледжі  навчається 875 студентів: 723  на денній формі навчання та 152  на заочній.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

 

Повернутись Створено: 28 жовтня 2016 року, 16:34

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація