Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Агенція регіонального розвитку Вінницької області заручилась підтримкою бізнес-омбудсмена Роздрукувати

Сприяння у роботі Агенції регіонального розвитку Вінницької області пообіцяв на зустрічі із представниками обласної влади бізнес-омбудсмен в Україні Альгірдас Шемета. У зустрічі взяли участь голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій,  начальник Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко, бізнес-омбудсмен у Вінницькій області Ігор Швець та депутат обласної Ради, заступник голови постійної комісії з питань учасників АТО, бойових дій, Революції гідності, волонтерського руху та зв’язків з громадськістю Дмитро Чаленко.

Голова обласної Ради Анатолій Олійник розповів про роботу та існуючі напрацювання Агенції регіонального розвитку у Вінницькій області.

- Заплановано провести кілька економічних форумів, в тому числі, на цьому тижні буде обговорено можливість отримання фінансування від польського фонду ДЖЕРЕМІ, що створений при Лодзинській агенції регіонального розвитку, - розповідає Анатолій Олійник. - Це слугуватиме стимулом для нашого бізнесу.  Стимулювання буде  на основі співфінансування. Завдяки  Вінницькій обласній Агенції ми можемо  гарантувати, що бізнес-проекти будуть розглянуті та отримають належний супровід.

Альгірдас Шемета схвально відгукнувся на вінницьку ініціативу створення Агенції регіонального розвитку. Бізнес-омбудсмен висловив переконання, що, в тому числі і завдяки Агенції, в регіоні буде створено сприятливе для інвесторів бізнес-середовище та забезпечуватиметься підтримка економічного розвитку регіону. Шемета також запропонував налагодження комунікацій Агенції із представництвом бізнес-омбудсмена в Україні.

- Зараз стимулюємо малий та середній бізнес через обласні програми, які фінансуються з обласного бюджету, - констатував голова обласної Ради Анатолій Олійник. -  Агенція регіонального розвитку сприятиме можливості пільгового кредитування для малого і середнього бізнесу і з цією метою у п’ятницю, 11 листопада, Агенція спільно із Департаментом міжнародного співробітництва та регіонального розвитку обласної державної адміністрації проводить  «Ярмарку кредитів».  Банківські установи презентуватимуть підприємцям свої програми.

За його словами, також Агенція стане ініціатором проведення низки економічних форумів, щоб стимулювати бізнес до розвитку. Окрім того, очікується надходження грантових коштів від партнерського польського фонду для супроводження регіональних бізнес-проектів на теренах Вінниччини. Для залучення інвестицій Агенція також розширюватиме своє представництво у районах за рахунок вже існуючих на місцях ресурсних центрів, що мають досвід роботи із грантовими коштами.

Український бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета, в свою чергу,  зазначив, що їдучи з робочим візитом до Вінницької області, ознайомився із економічною її ситуацією та зауважив, що його приємно вразили результати нашої області стосовно збору зернових.

- Можу сказати, що в цьому питанні Вінницька область прирівнюється до передових країн світу, - зауважив Альгірдас Шемета.

Також Альгірдас Шемета підтримав думку про те, що потрібно більше звертати увагу і на  питання стосовно кредитування малого та середнього бізнесу та необхідність зробити цю процедуру простішою.

- Ми слугуємо своєрідною платформою для бізнесу, через яку вони можуть відкрито та прозоро вирішувати проблеми, з якими зіштовхуються в різних регіонах з різними органами влади, - зазначив український бізнес-омбудсмен в Україні. – За півтора року роботи Ради бізнес-омбудсмена в Україні від українських підприємців надійшло понад 1300 скарг. Отримали прямий фінансовий ефект від бізнесу більше 6 млрд. грн. Ми ведемо статистику у всіх регіонах України і половина наших клієнтів - це підприємства Києва та Київської області. Стосовно Вінницької області - в нас невелика кількість звернень – всього 10.

Найчастіше скаржаться на роботу фіскальної служби. Також надходили скарги на органи місцевого самоврядування, а саме, на регулювання роздрібної торгівлі.

Розповів також бізнес-омбусдмен і про те, що за результатами розгляду заяв вінницьких бізнесменів, фінансовий ефект складає близько 2 млн. грн. Звернув увагу Альгірдас Шемета на те, що поспілкувавшись із підприємцями області, почув лише позитивні відгуки стосовно роботи обласної влади з бізнесом.

- Думаю, що це дуже хороший показник, - зауважив український бізнес-омбудсмен. - Не у всіх областях таке ставлення бізнесу до влади.

 

Повернутись Створено: 9 листопада 2016 року, 10:40 Переглядів: 1415

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація