Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Агенція регіонального розвитку вивчала досвід польських колег з підтримки розвитку стартапів Роздрукувати

Минулий тиждень Агенція регіонального розвитку Вінницької області присвятила ознайомленню з роботою бізнес-інкубаторів та акселераторів у Республіці Польща. 12 представників  АРР з різних регіонів України протягом чотирьох днів вивчали польський досвід в рамках начальної програми «Створення, розвиток та управління інституціями, що підтримують розвиток стартапів – інкубатори та акселератори». Відповідає за цей напрям в країні Польська агенція з розвитку підприємництва (РARP).

Оскільки ця тема є актуальною для багатьох регіонів України, польські колеги з РARP поділилися більш як 10-річним досвідом залучення різних джерел фінансування і ключових партнерів для створення бізнес-інкубаторів та акселераторів, розповіли про акселераційні програми PARP,  надали можливість ознайомитися з роботою декількох бізнес-інкубаторів та акселераторів у Варшаві та Гданську.

У створенні таких установ важливу роль відіграє держава, забезпечуючи 80% установчого фонду, і лише 20% дофінансовуються із приватних джерел. У Польщі інкубатори і акселератори формують цілісну екосистему, направлену на розвиток стартапів і результатом такої роботи є створення  конкурентоздатних приватних компаній  з готовим і життєздатним ринковим продуктом. Інкубатори займаються пошуком стартапів з цікавими ідеями і допомагають опрацювати їх до створення прототипу продукту, готового вийти на ринок. Задача акселераторів – сприяти розвитку уже існуючих компаній (стартапів) з цікавим продуктом, його доопрацювання і просування на ринку завдяки активній співпраці з інвесторами.

Під час відвідування інкубатора Starter у Гданську, його генеральний директор Томаш Шимчак розповів про програми підтримки стартапів від зародження ідеї до створення прототипу виробу. Гданськ – другий за величиною в Польші ІТ-кластер. Від заснування у 2015 році, інкубатор  налічує 15 тисяч учасників стартап спільноти. Кожен стартап має свого ментора (наставника). Інкубатор надає фінансову підтримку на розвиток стартапу в межах 200 000 злотих і 50 000 злотих на навчальну складову, а також надає офісні приміщення на пільгових умовах. Важливою перевагою таких інкубаторів є можливість спілкування стартапів між собою і з інвесторами – представниками крупних компаній, зацікавленими у втіленні нових ідей у своїх компаніях.

Неабияку зацікавленість викликав Польський академічний інкубатор (АІР), який за словами головного директора Дерека Жука є найбільш ефективною установою у Східній Європі і на сьогодні  є самоокупним.  АІР працює у чотирьох напрямах: преінкубація або «Практична школа підприємництва» для студентської молоді, де з 2004 по 2016 роки створено 3028 нових фірм, а це 1% від всіх фірм заснованих у Польщі за цей період; Bisiness link – 12 000м2 коворкінгу, де 1500 фірм мають офіси для роботи, зустрічей з інвесторами і колегами; SIDLY – фонд розвитку стартапів на ранній стадії (107 стартапів отримали підтримку на суму 15 млн злотих); Valve – венчурний фонд, який надає інвестиції на розвиток стартапів від 2 до 20 млн злотих. Такий підхід дозволяє реалізовувати різні програми підтримки як польських так і закордонних стартапів.

Досвід підтримки стартапів у Республіці Польща є актуальним для України, оскільки в кожній організації зустрічали українських стартапів.

Захід відбувся в рамках Проекту «Підвищення конкурентоспроможності регіонів України та розвиток польсько-української економічної співпраці» за підтримки Міністерства інвестицій та розвитку Республіки Польща.

 

 

Повернутись Створено: 24 вересня 2019 року, 15:03 Переглядів: 320

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація