Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Аграрний комплекс Роздрукувати

Сільські ради підписали угоду з обласною владою в присутності міністра

Вінницька обласна асоціація сільських та селищних рад підписала меморандум про співпрацю з Вінницькою обласною Радою та облдержадміністрацію. Церемонія підписання відбулася 18 липня під час розширеної наради «Особливості розвитку аграрного сектору у Вінницькій області та стратегія розвитку українського села за участю Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Присяжнюка. Угоду підписами скріпили голова обласна Ради Сергій Татусяк, голова облдержадміністрації Микола Джига та голова обласної асоціації сільських та селищних рад Володимир Перепичай.

Угодою передбачено посилення позиції сільського голови у процесі соціального та економічного розвитку своєї громади. Це підкреслив і Микола Присяжнюк, презентуючи Стратегію соціально-економічного розвитку сільських територій «Рідне село». Міністр наголосив, що на сьогодні дана Стратегія є однією з найбільш важливих, але й найбільш складних ініціатив уряду.
– Її реалізація допоможе підняти зайнятість населення у селі, сприятиме зростанню доходів селян. У зв’язку з цим, з цього року державний бюджет переорієнтовується на середнього та дрібного сільгоспвиробника. І хай стосовно цього питання є багато скепсису, я переконаний – це наш «козир в кишені», – звернувся Микола Присяжнюк до сільських, селищних голів та представників агроструктур Вінниччини.
Урядовець наголосив, що програма «Рідне село» сфокусована не на соціальній сфері сільських територій, а саме на сільськогосподарському виробництві. Відтак реалізовувати її пропонується шляхом створення кооперативів. За інформацією міністерства агрополітики і продовольства, до кінця року у сільських населених пунктах відбуватимуться навчання щодо створення та ведення діяльності кооперативів.

 

У ході наради з міністром про стан агропромислового комплексу області доповідав перший заступник голова ОДА Іван Мовчан, про стратегічне планування розвитку територіальних громад до 2020 року – голова облради Сергій Татусяк, програму розвитку сільських територій, розроблену Вінницьким аграрним університетом презентував народний депутат Григорій Калетнік.
У вінницьких аграріїв до Миколи Присяжнюка було багато запитань, на які відповів сам міністр та керівники департаментів міністерства. Здебільшого вони стосувалися вартості землі, молока, зерна, а також дотацій у тваринництві.
Підсумовуючи нараду, урядовець відзначив, що в ініціативах щодо розвитку села Вінницька область знаходиться далеко попереду від інших регіонів. Головне, на думку М.Присяжнюка, щоб ідеї не залишися ідеями, а знайшли практичне втілення.
– Шановні сільські голови, я прошу вас, зробіть так, щоб ці ініціативи не пішли «в пісок», щоб вони не пройшли повз вас. А зі свого боку запевняю – міністерство не відступить від розпочатого, – резюмував Микола Присяжнюк.

Повернутись Створено: 19 липня 2012 року, 00:00 Переглядів: 1163

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація