Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Агрокластер «АгроВін» звернувся до обласної Ради щодо врегулювання сільськогосподарських потреб на внутрішньому та зовнішньому ринках збуту Роздрукувати

12 травня голова обласної Ради Вячеслав Соколовий взяв участь у виїзному засіданні Агрокластеру «АгроВін» у селищі Сутиски Вінницького району. Зібрання відбулося під головуванням Сергія Гуцола за участі заступника голови обласної Ради Дмитра Чаленка, заступника начальника обласної військової адміністрації Сергія Здітовецького, депутатів обласної Ради, сільгосппідприємців, фермерів, керівників агрофірм релокованих підприємств.

– Агрокластер «АгроВін» утворений на добровільних умовах агровиробниками, переробниками сільськогосподарської продукції, виробниками технологічного обладнання і має тісну співпрацю з науковими інституціями. Мета цього об’єднання – підвищення ефективності аграрного виробництва та стимулювання розвитку суміжних галузей, – зазначає голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. – Сподіваюсь, що  сьогоднішня зустріч стане майданчиком повноцінного обміну досвідом аграріїв, допоможе систематизувати виклики, які вийшли на перший план, та визначити напрями вирішення проблемних питань.

Виконавчий директор Агрокластера «АгроВін» Сергій Гуцол розповідає, що нині до об’єднання долучилося уже понад 50 учасників. Серед проблем – збут продукції, що вкрай важливо для виробників.

– Такий Агрокластер створений вперше в Україні. До нас уже долучаються підприємства, які були вимушені евакуюватися з тимчасово окупованих територій, – каже Сергій Гуцол. – На сьогодні нагально стала проблема реалізації готової продукції, адже порти і вихід до моря заблоковані. Тож ми сформували певний перелік тієї продукції, яка є у наших аграріїв – членів нашого агрокластера і не тільки. Запропонували ці контракти на зовнішні ринки. І вже, фактично, вийшли на фінішну пряму щодо реалізації цієї продукції у країнах ЄС.

Присутні на засіданні Агрокластеру ознайомилися з виробництвом на  підприємстві ТОВ «ОРГАНІК-Д». Його керівник Вадим Кричковський розповідає, що на постійній основі працює 50 людей. А у сезон, на кілька місяців, залучають ще 200 працівників.

– Зрошення – це перше, чого потребує таке виробництво, як у нас. Ми застосовуємо технологію ізраїльського типу, вона дає можливість вирощувати з гектару 80 тонн цибулі, 100 тонн – моркви. Аграрії знають, що це – величезні цифри, – розповідає Вадим Кричковський. – Наша компанія забезпечує овочами магазини Вінницької області, у нас є також технології зберігання. І Вінниччина звикла до нашого врожаю. Вирощуємо моркву, картоплю, буряк столовий. Тож це гарантує, що без борщу Вінницька область не залишиться.

Вадим Кричковський зазначив, що для зберігання продукції використовується сучасний склад, оснащений комплексом інженерних систем кращих європейських брендів і спроєктований з метою максимально утримати первинний вигляд овочів та їх свіжість.

– Наші воїни воюють на передовій. Аграрії виконують свою місію – це продовольча безпека, і їхній фронт тут. Війна перекреслила усі плани: логістику, поставку, збут продукції. І сьогодні перед нашими аграріями – дуже багато викликів. Посівна компанія проведена на ентузіазмі, в тому числі за рахунок запасів, – коментує Вячеслав Соколовий. – Овочівництво потребує зовсім інших підходів, це високі технології, це інвестиції. Але з урахуванням того, що в Україні Херсон, Крим і Миколаїв були основними виробниками овочів, то вкрай важливо, що таке виробництво розвивається на Вінниччині. Є перелік підприємств, які раніше цим не займалися, але включились цу цей процес.

Члени Агрокластеру та запрошені на засіданні обговорили сучасні тенденції стосовно реалізації та логістики сільськогосподарської продукції як готової, так і майбутнього урожаю, на зовнішні ринки, можливі державні  гарантії  щодо викупу сільськогосподарської  продукції.

Також розглянули актуальні аспекти урядової програми фінансування посівної за участі державних банків та питання постачання пального учасникам аграрного ринку на прикладі діяльності заправних мереж у Вінницької області.

Після обговорення питань порядку денного учасники засідання Агрокластеру ухвалили звернення, які направлять до обласної військової адміністрації та обласної Ради, а також – до Кабміну та Президента.

– Держава має втрутитися у питання, які турбують сільгоспвиробників. Аграрії відгукнулися на прохання Президента забезпечити продовольчу безпеку країни. Зараз ми маємо запаси на 2-3 роки вперед, але не маємо ресурсу, щоб рухатися далі. Тому будемо просити Уряд знайти шляхи реалізації сільськогосподарської продукції, побудувати нові логістичні напрями, – пояснює Сергій Гуцол. – Друге звернення стосується проблеми з пальним. Має бути зарезервована критична кількість дизельного пального та загалом паливно-мастильних матеріалів, які будуть використовуватися під час збору врожаю та на осінніх роботах. Третє питання – це кредитування. Проголошена Урядом та Президентом програма спрацювала частково. Багато підприємств до сьогодні не отримали кредитних коштів, а малі фермери, які мають у своєму обробітку до 100 гектарів, взагалі отримали відмови. Це велика проблема.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий зазначив, що звернення будуть опрацьовані.

– Там, де потрібно, обласна Рада підтримає такі ініціативи, зокрема, щодо реалізації сільгосппродукції. Потрібно буде вирішити логістичні проблеми. Як варіант, закупівля зерна державою до Аграрного фонду. Це, з одного боку, стимулюватиме підприємства, а з іншого – забезпечить резерви всередині країни, – підсумовує Вячеслав Соколовий.

Стежте за новинами у Теlegram.

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.

Повернутись Створено: 12 травня 2022 року, 20:35 Переглядів: 135

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація