Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • ВИБОРИ-2020. Списки кандидатів у депутати до Вінницької обласної Ради

    Вінницька обласна територіальна виборча комісія прийняла низку постанов щодо реєстрації кандидатів у депутати до Вінницької обласної Ради по багатомандатному виборчому округу, включених до виборчого списку кандидатів у депутати від: ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «ЗА МАЙБУТНЄ» Вінницької регіональної організ ....

  • 336 студентів вінницьких вишів отримають компенсацію за навчання

    Під час чергового 45 сесійного засідання 44 депутати обласної Ради прийняли рішення «Про затвердження списку студентів учасників бойових дій та їхніх дітей для здійснення компенсаційної виплати за навчання протягом І-ІІ семестру 2019-2020 навчального року». Згідно із прийнятим рішенням компенсаційні виплати отримають 336 студентів із 26 ....

  • Членам сімей загиблих військовослужбовців надаватимуть матеріальну допомогу

    Сьогодні, 24 вересня, депутати обласної Ради розглянули зміни до рішення 21 сесії обласної Ради 7 скликання від 30 червня 2017 року № 392 «Про затвердження Порядку використання коштів обласного бюджету для надання матеріальної допомоги членам сімей загиблих військовослужбовців з нагоди ювілейних та пам’ятних дат створення військових час ....

Активісти руху ЧЕСНО розповіли про депутатів, які пропускають сесії обласної Ради Роздрукувати

         Про депутатів-прогульників сьогодні говорили під час прес-конференції активістів руху ЧЕСНО та голови обласної Ради Анатолія Олійника. Аналіз активності вінницьких обласних депутатів проводили за останніх півроку. Брали до уваги відвідування сесійних засідань та засідань постійних комісій. Аби ознайомитися із результатами проведеного моніторингу, на прес-конференції були присутні заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська, голова фракції Вінницької територіальної організації Радикальної Партії Олега Ляшка Сергій Кривешко, голова фракції Блок Петра Порошенка «Солідарність» Олександр Крученюк, голова фракції політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» Владислав Рой, голова постійної комісії обласної Ради з питань законності, боротьби з корупцією, люстрації, регламенту та депутатської діяльності, член політичної партії ВО «Свобода» Андрій Вигонюк, голова постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадій Мазур, депутат обласної Ради Юрій Яремчук, представники громадськості та засобів масової інформації.

         З результатами роботи руху присутніх ознайомили координатор регіональної мережі ЧЕСНО Ірина Федорів та координатор кампанії «Стеж за грошима» Віта Думанська.   

         Відтак, Ірина Федорів у своєму виступі зазначила, що до списку прогульників потрапили вже понад 40 депутатів. Тобто, прогульником в облраді, за результатами моніторингу відвідування засідань і сесій та комісій, є майже кожний другий депутат

Нас не тішить, що така велика кількість депутатів є на графіці, - зауважила координатор руху ЧЕСНО Ірина Федорів. – Червоним на графіці обведені ті депутати, які у попередній каденції були прогульниками. Ми розуміємо, що робота депутата - волонтерська, але ви на неї йдете добровільно, не під примусом. Закон України передбачає статтю, яка говорить про те, що якщо депутат пропустив понад 50%  засідань сесій або комісій, то він стає кандидатом на виключення із депутатського складу Ради.

Також Ірина Федорів розповіла, що раніше депутата могли відкликати виборці самостійно, тобто, це можна було зробити за їхньої ініціативи. Але в 2015 році перед місцевими виборами процедура ускладнилась. Виборцями, можна сказати, знехтували і дали можливість приймати остаточне рішення про відкликання політичним партіям. Тільки в селах та селищах громада може відкликати самовисуванців. На міському й обласному рівнях громада може лише ініціювати відкликання депутата, але згідно з законом кінцеве рішення приймає партія, яка цю людину делегувала. 

Прокоментував озвучену інформацію голова обласної Ради Анатолій Олійник.

- Насамперед хочу вам подякувати за зроблену роботу, - зазначив Анатолій Дмитрович. – Завдяки роботі руху ЧЕСНО ми сьогодні побачили результати активності депутатів.  Протягом піврічної роботи обласної Ради ми провели 9 сесійних засідань, більше 200 засідань постійних комісій.  Ця статистика говорить про те, що дехто випадає з такого ритму. В регламенті обласної Ради ми систематизували роботу наших комісій, пленарних засідань. Норма регламенту – кожний квартал, третій місяць, третя декада – це проведення пленарного засідання сесії обласної Ради. Ми дотримуємося цього регламенту і депутат може спланувати свій час таким чином, щоб бути присутнім на сесії обласної Ради.

Крім цього Анатолій Олійник наголосив, що в регламенті також передбачено, що кожен перший четвер місяця проводяться засідання постійних комісій.

- В цілому Вінницька обласна Рада працює результативно, продуктивно і це є свідченням прийнятих обласною Радою рішень,  за що хочу подякувати своїм колегам, - сказав Анатолій Дмитрович.

Про необхідність оприлюднення декларацій депутатів обласної Ради говорила Віта Думанська. Таку ініціативу підтримав голова обласної Ради Анатолій Олійник та запропонував внести таке рішення в порядок денний пленарного засідання наступної сесії обласної Ради.

Обговорили і питання розміщення на сайті Вінницької обласної Ради посилання, яке міститиме інформацію про місце знаходження приймальні кожного депутата, його прізвище та ім’я, часи прийому та його політичну приналежність.  

Повернутись Створено: 5 вересня 2016 року, 15:25 Переглядів: 1234

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація