Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Актуально Роздрукувати

Пріоритет-2011 – реформа моделі управління регіональним розвитком

Віднести до переліку реформаторських пріоритетів на 2011 рік Реформу моделі управління регіональним розвитком запропонував Президент Віктор Янукович на засіданні Ради регіонів 24 січня.

Зібрання представників місцевих органів влади під головуванням Президента, участь у якому взяв голова обласної Ради Сергій Татусяк, відбулося під девізом: «Системна модернізація України, спрямована на забезпечення її конкурентоздатності».
Віктор Янукович наголосив на негайності проведення реформ в Україні, в тому числі реформи державної влади і органів місцевого самоврядування.
– Я переконався, що сьогодні для втілення таких реформ у життя є політична воля, якої не було в Україні 20 років, – зазначив Сергій Татусяк. – Президент чітко наголосив, що в усіх реформах йому важлива думка громадськості та регіональних влад. Зокрема, щодо реформи місцевого самоврядування Президент звернувся до нас, представників органів самоврядування: я чекаю від вас пропозицій, я готовий зустрічатися з кожним регіоном за круглим столом...
Засобом посилення економічних реформ та максимального наближення їхніх результатів до кожної людини Глава держави назвав ефективну регіональну політику:
– Як ми з вами і раніше переконливо казали: сильні регіони – це сильна Україна. Тому я пропоную до переліку реформаторських пріоритетів на 2011 рік віднести Реформу моделі управління регіональним розвитком», – зазначив Віктор Янукович.
Що ж до стратегії у зовнішній політиці України, яку бачить Президент, то це – європейська інтеграція. І в її контексті – вирівнювання регіонального розвитку, що є безумовною вимогою європейської моделі розвитку держави.
Лідер країни особливо виділив питання міжнародного співробітництва України, а точніше – співпраці українських регіонів з регіонами європейських та азійських держав.
– Один з найважливіших напрямків у зовнішній політиці – це формування міжрегіональної співпраці на основі відповідних угод. Це дозволить розвивати міжрегіональні ринки, біржі, територіальні корпорації, – підкреслив В.Янукович.
Сергій Татусяк зауважив, що його позиція співзвучна з президентською, адже налагодженням міжнародних зв’язків Вінниччини та європейських країн він з колегами по товариству «Україна-Польща-Німеччина» займалися протягом 8 років.
– Ми це робили на громадському та особистому ентузіазмі. Нині – це вже пряма вказівка Президента органам влади на місцях: активізувати пошуки іноземних партнерів для українських регіонів, встановлювати економічні контакти з ними, – пояснив голова облради.
Також під час засідання Віктор Янукович детально зупинився на конкретних і дуже болючих проблемах у сфері регіональної політики: тарифи на комунальні послуги і цінова продовольча політика.

 

Повернутись Створено: 25 січня 2011 року, 00:00 Переглядів: 949

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація