Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Актуально Роздрукувати

Виступ голови обласної Ради Татусяка С.П. на засіданні колегії ОДА «Про підсумки соціально-економічного розвитку області за 2011 рік та основні завдання на 2012 рік», 7 лютого 2012 року

 

Шановні учасники колегії, депутати, присутні в залі!
Практика суспільного життя засвідчує, що лише на основі глибокого аналізу стану справ та визначення стратегічних напрямів розвитку можна вибудувати своє майбутнє.

Відрадно, що ця аксіома на Вінниччині стала сприйматися більш усвідомлено і прагматично.

Ми прожили непростий 2011 рік і чудово розуміємо, що наше завдання як влади не лише підбивати підсумки проведеної роботи, а головне – аналізувати та прогнозувати майбутнє, бути готовими до наступних життєвих викликів.

Люди на місцях – у селі, селищі чи місті - не бажають вдаватись до подробиць і з’ясовувати, хто й на якій посаді має більше повноважень і впливу на поліпшення їхнього життя. Влада у їх розумінні завжди була і залишається єдиною, незважаючи на гілки, рівні та ранги. Вона має нести спільну відповідальність за те, що відбувається у країні, регіоні, конкретно взятому селі.

Саме тому, проголошений Президентом України курс на здійснення перетворення, в центрі уваги яких є громадянин, спонукає нас всіх до проведення масштабної реформи регіональної влади.

Сьогодні я констатую той факт, що в минулому році ми зробили для реформи регіональної влади те, до чого йшли протягом двадцяти років незалежності. А саме: дали реформі «зелене світло»!

По перше. Ми напрацювали «Концепцію реформування місцевого самоврядування».

ЇЇ реалізація – стане основним завданням всіх органів самоврядування області 6-го скликання.
Підтвердженням цьому є заява Президента України Віктора Януковича про те, що розширення повноважень регіонів стане реальним початком реформи місцевого самоврядування і децентралізації влади.

По друге. Вінниччина першою всерйоз заявила про необхідність зміни моделі влади на регіональному рівні. Це – прецедент і визнання наших ініціатив як іншими регіонами, так і центральними органами влади країни.

По третє. Область має всі шанси увійти до чотирьох експериментальних регіонів, які з наступного року впроваджуватимуть реформу. Якщо таке рішення на державному рівні буде прийнято, то для регіону це буде якісно новий, вищий етап розвитку.

По четверте. Застосовуючи системний підхід, ми почали формувати «Стратегію регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року», розпочавши її обговорення з перспектив розвитку сіл, селищ, міст за участю широких верств населення.
Готується рішення обласної ради про розроблення стратегій розвитку територіальних громад Вінницької області на період до 2020 року, яке буде затверджене черговій сесії. Напрацьовані відповідні методичні рекомендації.

Вважаю, що повинен бути єдиний алгоритм наших дій щодо розроблення даного документу.
Тому просив би керівників районі взяти ці питання на особистий контроль.

Я глибоко переконаний, що єдиною командою ми напрацюємо дієві механізми створення програмного документа області – стратегії розвитку.

Адже ми працюємо не заради процесу, а заради результату.

Наступне. Обласна Рада ефективно вирішує актуальні проблеми розвитку сіл, селищ, міст області шляхом їх участі в обласних конкурсах,
В цьому скликанні ми продовжили традицію проведення обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад.

Збільшився не тільки обсяг фінансування конкурсу, але й кількість учасників, тематика і напрями.

З 158 проектів поданих в минулому році – 60 отримали позитивний експертний висновок і визнано переможцями.

Серед найактивніших учасників хочу відзначити такі райони як: Томашпільський – (16 проектів), Теплицький – (14), Барський і Хмільницький по 11, Липовецький – 9 проектів. Разом з тим міста Вінниця та Хмільник подали по 1 проету, а Вінницький, Крижопільський, Могилів-Подільський, Мурованокуриловецький,Ямпільський райони і місто Могилів – Подільський по 2 проекти. Жодного проекту не подав м.Ладижин.

В минулому році також підбито підсумки обласного конкурсу на кращу організацію робіт під час проведення двомісячника благоустрою населених пунктів області.
На проведення конкурсу було використано 150 тис. грн. з обласного бюджету.

Але на превеликий жаль в 2011році не були профінансовані 9 традиційних конкурсів.

Вихід один.

Ми не повинні надіятися на бюджет – сільський, районний, обласний – у них видатки обмежені.

Активізуйте роботу із залучення інвестицій. Беріть приклад з громад, які вже працюють з іноземними партнерами. Вони за кілька років співпраці змогли за європейські кошти відремонтували школи, клуби, отримати комп’ютерне обладнання, пожежні та медичні автомобілі.


Для прикладу. У с. Северинівка Жмеринського району започатковано проект «Розвиток тепличного господарства» за участю Міжнародної благодійної Фундації «Хайфер Проджект Інтернешенл» Загальна сума фінансування з боку Фундації в с. Северинівка – 38 240$. Частину проектних прибутків використовуються на різні соціальні програми у селі, такі як будівництво дитсадочка, відкриття дитячих гуртків та ін.

Тому іще раз настійно рекомендую залучати до роботи в своїх громадах інтелігенцію, людей з активною життєвою позицією, які б займалися інвестиціями та соціально-економічним розвитком громади шляхом залучення позабюджетних коштів.

Це нововведення не потребує великих додаткових коштів, оскільки посади на початковому етапі мають запроваджуватися на громадських засадах.

Це європейська практика роботи місцевих органів самоврядування. Наприклад, у Польщі кожна рада має кілька людей, які займаються позабюджетними інвестиціями, у вигляді написання грантів, участі у різних програмах тощо.

Іще одне питання-фінансуванням та виконанням обласних програм, прийнятих на сесіях обласної Ради, які як доведено практикою, є найбільш ефективним механізмом подолання диспропорцій, дієвим засобом активізації регіонального ресурсного потенціалу.

Для прикладу. В області діє Регіональна програма індивідуального житлового будівництва "Власний дім" яка спрямовує кошти на завершення недобудованого житла, придбання житла на вторинному ринку з подальшою його реконструкцією та будівництво нового житла, впровадження енергозберігаючих технологій.

Разом з тим сьогодні існують проблеми в співфінансуванні заходів цієї програми. Тому, звертаюсь до районних державних адміністрацій і районних рад, взяти до уваги, що виділення коштів із державного бюджету для надання пільгових довгострокових кредитів буде проводитись за умови співфінансування місцевих бюджетів.

Наступне- здійснення дієвого контролю за реалізацією обласних комплексних і галузевих програм, яких на сьогоднішній день нараховується 72. 
З них, термін виконання 13 програм завершився в 2011 році.

Тому пропоную начальникам управлінь і відомств в двотижневий термін підготовити аналітичні звіти про виконання цих програм та надати їх обласній Раді для внесення на засідання постійних комісій і зняття їх з контролю.

Треба взяти за правило, і я на цьому наголошую, що хід виконання кожної прийнятої програми обов’язково повинен заслуховуватися не рідше одного разу на рік на засіданнях відповідних постійних депутатських комісій або пленарних засіданнях сесій. І не формально, не для звіту, а по діловому, за участю виконавців і всіх зацікавлених сторін.

Іще одне важливе питання.
В 2011 році 29 програм, або майже половина від тих, які стоять на контролі були позбавлені фінансового забезпечення минулого року.

Так, на виконання заходів програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів у Вінницькій області на 2010-2015 роки ні в 2010, ні в 2011 роках з обласного бюджету не виділено ні копійки. І це в той час коли Президент, Кабінет Міністрів України, Європейська спільнота придає цьому питанню першочергового значення, а в області заходи щодо зменшення споживання енергоресурсів є пріоритетними.

Не кращі перспективи відносно фінансування програм і на 2012 рік, адже обласним бюджетом передбачено фінансування лише 21 програми з 60 діючих.
Одним із шляхів вирішення вбачаю в активізації роботи щодо участі місцевих органів влади в державних та міжнародних програмах і конкурсах, використовуючи наявну базу відповідних програм.

До речі, 2 лютого у Києві Вінницька область та Республіка Молдова офіційно закріпили домовленість про створення Єврорегіону «Дністер». Підписання угоди дозволить зміцнити і надалі ефективніше розвивати добросусідські відносини із прикордонними районами Молдови,об’єднувати матеріальні та фінансові ресурси обох сторін для реалізації спільних програм і проектів, в тому числі в рамках європейських програм.

Шановні колеги.
2011 рік був дуже непростим. Влада Вінниччини працювала у важких умовах, але зуміла у складних ситуаціях прийняти вірні рішення та продемонструвала гарну динаміку розвитку.

Попри труднощі наша область за темпами зростання економічних і соціальних показників досягла помітних позитивних зрушень і займає ведучі місця серед регіонів України, у т.ч. й серед тих, що мають значно кращий потенціал.

Не буду повторюватися оскільки це питання, було детально відображено в цифрах і фактах головою обласної державної адміністрації Миколою Васильовичем Джигою.

І головний висновок, який, я думаю, зробив кожен з нас, слухаючи доповідь голови обласної державної адміністрації - це те, що на Вінниччині вдалося уникнути соціальних потрясінь, зберегти злагоду й порозуміння, відшукати оптимальні варіанти співпраці усіх гілок влади, політичних сил та громадськості, забезпечити подальший прогнозований розвиток основних галузей виробництва та соціальної сфери. Вважаю, що він є надійним підґрунтям для подальшої розбудови місцевого самоврядування, примноження й розширення нашої майбутньої діяльності в інтересах народу.

Хочу ще раз заявити, що у нас в області склалися толерантні, партнерські стосунки між Радою і державною адміністрацією. Відсутність розбіжностей у завданнях, методах їх реалізації, розмежування компетенцій і самостійність у розв'язанні питань, співробітництво та взаємна повага - ось ці принципи, які притаманні нашим стосункам. Вони належним чином впливають і на рівень роботи районних рад і райдержадміністрацій, сільських рад та їх виконавчих комітетів.


І насамкінець. 
27 лютого виповнюється 80 років з часу утворення Вінницької області. З цього приводу підготовлено відповідне розпорядження голови обласної державної адміністрації.

Свято, яке наближається – це не просто чергова дата в хронології нашого історичного літопису. Це чудова нагода поглянути у глиб тисячоліть, побачити своє прадавнє коріння,це урочиста мить зустрічі великої історії із сьогоденням, для осмислення його майбутнього.

Тому нам всім необхідно взяти під особистий контроль виконання заходів з підготовки до свята.

Особливу увагу необхідно звернути на організацію культурно-мистецьких заходів, зустрічей з видатними людьми вінниччини, ветеранами війни і праці.

Завдань надзвичайно багато. Але вирішуючи їх, завжди маємо пам’ятати, що найвищим ціннісним орієнтиром у діяльності усіх гілок влади має стати Людина і умови її економічного буття.

Ця увага має бути не декларативною і показною, не ситуативною та епізодичною, а реальною і системною.

Шановні колеги!
Навіть напружено працюючи спільно з обласною державною адміністрацією ми не зможемо самотужки виконати поставлені завдання, якщо з вашого боку не буде зворотних дій.

Переконаний, що ситуація зрушиться з місця лише тоді, коли запрацює алгоритм взаємовідповідальності.

Сподіваюсь, що правильне розуміння суспільно-політичної ситуації, вагомий практичний доробок, виважена і конструктивна позиція, а головне, сильна воля діяти злагоджено, впевнено, з чітким і конкретним баченням перспектив дадуть нам, шановні, енергії і наснаги у праці в ім’я народу України та Вінниччини.

Створено: 18 червня 2013 року, 11:21 Переглядів: 1017

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація