Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • На 38 сесії обласної Ради депутати розглянуть 108 питань

    За результатами реєстрації 26 червня на 38 чергову сесію прибули 64 депутати з 84 загального складу обласної Ради. Перед початком роботи сесійного засідання депутати вшанували пам’ять про всіх загиблих в зоні Операції Об’єднаних сил хвилиною мовчання. У роботі сесії беруть участь керівники правоохоронних та судових органів: заступни ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Актуально Роздрукувати

Сергій Татусяк: «Село опинилося на узбіччі розвитку, бо його продукція не має виходу на ринок»

Сергій Татусяк від імені обласної Ради висловив підтримку Стратегії соціально-економічного розвитку сільських територій «Рідне село», яку сьогодні впроваджує уряд за сприяння Президента України. Про це голова облради сказав під час розширеної наради «Особливості розвитку аграрного сектору у Вінницькій області та стратегія розвитку українського села за участю Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Присяжнюка, який 18 липня перебував в регіоні з робочим візитом та презентував стратегію.

– Ініціатива обласної Ради щодо формування стратегії розвитку області до 2020 року та програма уряду «Рідне село» взаємодоповнюють одна одну, оскільки мають спільну мету – забезпечення збалансованого розвитку сільських громад. Переконаний, якщо стратегія матиме фінансову підтримку, то в перспективі позитивні зрушення гарантовано будуть, – зауважив С.Татусяк.
Аналізуючи процес стратегічного планування розвитку сільських територій, голова облради висловив деякі застереження. Зокрема, він наголосив, що найголовніше – не забалакати цю важливу для виживання сучасного села справу.
– Село опинилося на узбіччі розвитку через те, що значна частка його продукції не має прямого виходу на ринок, а реалізується через посередників на дискримінаційних умовах. Як наслідок проблеми із заробітною платою, сплатою податків та наповненням сільських бюджетів, – зазначив Сергій Пилипович.
Крім того, він звернув увагу міністра агрополітики на фінансування дрібного сільгоспвиробництва. Адже на сьогодні ні українські, ні іноземні компанії та банки не беруться кредитувати сільські кооперативи. «Поки не фінансуватимуться дрібні господарства – шансів вижити у них дуже мало», підкреслив Сергій Татусяк.
– Також було б доцільно до стратегії «Рідне село» додати пункт про податок на соціальну сферу села з 1 га землі, яку обробляють великі товарні господарства. Адже сьогодні 70-80% сільських і селищних рад дотаційні, і цю проблему потрібно вирішувати на всіх владних рівнях, – запропонував міністерству С.Татусяк.
До того ж голова облради акцентував увагу колег-самоврядців та урядовців, що у сільських територіях Вінницької області виникли труднощі в підписанні угод про соціальне партнерство між громадами і великими товарними господарствами.
– Відповідно до законодавства, право укладати договори на оренду землі за межами села мають лише районні державні адміністрації, а не сільські голови. При таких умовах сільські голови постають у ролі прохачів коштів на розвиток соціальної сфери села, – наголосив Сергій Татусяк.
Відтак він попросив Миколу Присяжнюка законодавчо врегулювати дане питання.
А щодо стратегії «Рідне село», то голова висловив сподівання, що дана ініціатива Міністерства аграрної політики та продовольства стане дієвою для країни, для сільських територій та буде реалізована повністю.

 

 

Повернутись Створено: 19 липня 2012 року, 00:00 Переглядів: 746

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація