Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • 10 лютого стартував 17 обласний конкурс

    Конкурсна рада обласного конкурсу проєктів розвитку територіальних громад О Г О Л О Ш У Є 17 обласний конкурс проєктів розвитку територіальних громад Згідно з розпорядженням голови обласної Ради від 06 лютого 2020 року № 40 «Про сімнадцятий обласний конкурс проєктів розвитку територіальних громад» та рішенням Конкурс ....

  • Підтримали Стратегію збалансованого регіонального розвитку Вінницької області до 2027 року

    На позачерговій 42 сесії обласної Ради депутати розглянули Стратегію збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2027 року та план заходів на 2021-2023 роки. Стратегія розроблялась на основі чинного законодавства із використанням кращого європейського та українського досвіду робочою групою із розробки Стратегії збалансо ....

  • Розпочато громадське обговорення Стратегії 2027

    Вінницька обласна Рада оголошує проведення громадського обговорення проєкту рішення «Про Стратегію збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2027 року», внесеного облдержадміністрацією на розгляд сесії обласної Ради. Пропозиції до зазначеного проєкту рішення просимо вносити на адресу обласної Ради до 13 б ....

Актуально Роздрукувати

Сергій Татусяк: «Село опинилося на узбіччі розвитку, бо його продукція не має виходу на ринок»

Сергій Татусяк від імені обласної Ради висловив підтримку Стратегії соціально-економічного розвитку сільських територій «Рідне село», яку сьогодні впроваджує уряд за сприяння Президента України. Про це голова облради сказав під час розширеної наради «Особливості розвитку аграрного сектору у Вінницькій області та стратегія розвитку українського села за участю Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Присяжнюка, який 18 липня перебував в регіоні з робочим візитом та презентував стратегію.

– Ініціатива обласної Ради щодо формування стратегії розвитку області до 2020 року та програма уряду «Рідне село» взаємодоповнюють одна одну, оскільки мають спільну мету – забезпечення збалансованого розвитку сільських громад. Переконаний, якщо стратегія матиме фінансову підтримку, то в перспективі позитивні зрушення гарантовано будуть, – зауважив С.Татусяк.
Аналізуючи процес стратегічного планування розвитку сільських територій, голова облради висловив деякі застереження. Зокрема, він наголосив, що найголовніше – не забалакати цю важливу для виживання сучасного села справу.
– Село опинилося на узбіччі розвитку через те, що значна частка його продукції не має прямого виходу на ринок, а реалізується через посередників на дискримінаційних умовах. Як наслідок проблеми із заробітною платою, сплатою податків та наповненням сільських бюджетів, – зазначив Сергій Пилипович.
Крім того, він звернув увагу міністра агрополітики на фінансування дрібного сільгоспвиробництва. Адже на сьогодні ні українські, ні іноземні компанії та банки не беруться кредитувати сільські кооперативи. «Поки не фінансуватимуться дрібні господарства – шансів вижити у них дуже мало», підкреслив Сергій Татусяк.
– Також було б доцільно до стратегії «Рідне село» додати пункт про податок на соціальну сферу села з 1 га землі, яку обробляють великі товарні господарства. Адже сьогодні 70-80% сільських і селищних рад дотаційні, і цю проблему потрібно вирішувати на всіх владних рівнях, – запропонував міністерству С.Татусяк.
До того ж голова облради акцентував увагу колег-самоврядців та урядовців, що у сільських територіях Вінницької області виникли труднощі в підписанні угод про соціальне партнерство між громадами і великими товарними господарствами.
– Відповідно до законодавства, право укладати договори на оренду землі за межами села мають лише районні державні адміністрації, а не сільські голови. При таких умовах сільські голови постають у ролі прохачів коштів на розвиток соціальної сфери села, – наголосив Сергій Татусяк.
Відтак він попросив Миколу Присяжнюка законодавчо врегулювати дане питання.
А щодо стратегії «Рідне село», то голова висловив сподівання, що дана ініціатива Міністерства аграрної політики та продовольства стане дієвою для країни, для сільських територій та буде реалізована повністю.

 

 

Повернутись Створено: 19 липня 2012 року, 00:00 Переглядів: 857

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація