Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • ВИБОРИ-2020. Списки кандидатів у депутати до Вінницької обласної Ради

    Вінницька обласна територіальна виборча комісія прийняла низку постанов щодо реєстрації кандидатів у депутати до Вінницької обласної Ради по багатомандатному виборчому округу, включених до виборчого списку кандидатів у депутати від: ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «ЗА МАЙБУТНЄ» Вінницької регіональної організ ....

  • 336 студентів вінницьких вишів отримають компенсацію за навчання

    Під час чергового 45 сесійного засідання 44 депутати обласної Ради прийняли рішення «Про затвердження списку студентів учасників бойових дій та їхніх дітей для здійснення компенсаційної виплати за навчання протягом І-ІІ семестру 2019-2020 навчального року». Згідно із прийнятим рішенням компенсаційні виплати отримають 336 студентів із 26 ....

  • Членам сімей загиблих військовослужбовців надаватимуть матеріальну допомогу

    Сьогодні, 24 вересня, депутати обласної Ради розглянули зміни до рішення 21 сесії обласної Ради 7 скликання від 30 червня 2017 року № 392 «Про затвердження Порядку використання коштів обласного бюджету для надання матеріальної допомоги членам сімей загиблих військовослужбовців з нагоди ювілейних та пам’ятних дат створення військових час ....

Актуально Роздрукувати

Сергій Татусяк: «Село опинилося на узбіччі розвитку, бо його продукція не має виходу на ринок»

Сергій Татусяк від імені обласної Ради висловив підтримку Стратегії соціально-економічного розвитку сільських територій «Рідне село», яку сьогодні впроваджує уряд за сприяння Президента України. Про це голова облради сказав під час розширеної наради «Особливості розвитку аграрного сектору у Вінницькій області та стратегія розвитку українського села за участю Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Присяжнюка, який 18 липня перебував в регіоні з робочим візитом та презентував стратегію.

– Ініціатива обласної Ради щодо формування стратегії розвитку області до 2020 року та програма уряду «Рідне село» взаємодоповнюють одна одну, оскільки мають спільну мету – забезпечення збалансованого розвитку сільських громад. Переконаний, якщо стратегія матиме фінансову підтримку, то в перспективі позитивні зрушення гарантовано будуть, – зауважив С.Татусяк.
Аналізуючи процес стратегічного планування розвитку сільських територій, голова облради висловив деякі застереження. Зокрема, він наголосив, що найголовніше – не забалакати цю важливу для виживання сучасного села справу.
– Село опинилося на узбіччі розвитку через те, що значна частка його продукції не має прямого виходу на ринок, а реалізується через посередників на дискримінаційних умовах. Як наслідок проблеми із заробітною платою, сплатою податків та наповненням сільських бюджетів, – зазначив Сергій Пилипович.
Крім того, він звернув увагу міністра агрополітики на фінансування дрібного сільгоспвиробництва. Адже на сьогодні ні українські, ні іноземні компанії та банки не беруться кредитувати сільські кооперативи. «Поки не фінансуватимуться дрібні господарства – шансів вижити у них дуже мало», підкреслив Сергій Татусяк.
– Також було б доцільно до стратегії «Рідне село» додати пункт про податок на соціальну сферу села з 1 га землі, яку обробляють великі товарні господарства. Адже сьогодні 70-80% сільських і селищних рад дотаційні, і цю проблему потрібно вирішувати на всіх владних рівнях, – запропонував міністерству С.Татусяк.
До того ж голова облради акцентував увагу колег-самоврядців та урядовців, що у сільських територіях Вінницької області виникли труднощі в підписанні угод про соціальне партнерство між громадами і великими товарними господарствами.
– Відповідно до законодавства, право укладати договори на оренду землі за межами села мають лише районні державні адміністрації, а не сільські голови. При таких умовах сільські голови постають у ролі прохачів коштів на розвиток соціальної сфери села, – наголосив Сергій Татусяк.
Відтак він попросив Миколу Присяжнюка законодавчо врегулювати дане питання.
А щодо стратегії «Рідне село», то голова висловив сподівання, що дана ініціатива Міністерства аграрної політики та продовольства стане дієвою для країни, для сільських територій та буде реалізована повністю.

 

 

Повернутись Створено: 19 липня 2012 року, 00:00 Переглядів: 949

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація