Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Актуально Роздрукувати

Сергій Татусяк звернувся до парламенту із законотворчими ініціативами

Голова Вінницької обласної Ради, член Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при Голові Верховної Ради України Сергій Татусяк звернувся до депутатів Верховної Ради України з проханням внести необхідні зміни до законодавства, яке регулює сферу регіонального управління та місцевого самоврядування.
Про це С.Татусяк сказав під час робочої наради Голови Верховної Ради України Володимира Рибака з головами Верховної Ради Автономної Республіки Крим та обласних рад 5 лютого у Києві.

Зокрема він звернув увагу колег, що в Україні не виконується низка вимог Європейської хартії місцевого самоврядування, є проблеми в чинній Конституції України, яка закріплює високий статус місцевого самоврядування, наділяє самоврядні органи низкою прав, але на практиці вони не мають можливості їх реалізовувати.
– До сьогодні не вдається децентралізувати бюджетну систему та реалізувати задекларований у Бюджетному кодексі України принцип формування бюджетів «знизу догори». Право громади управляти комунальною власністю, на жаль, також залишається законодавчо незабезпеченим – відповідного закону немає. В результаті територіальні громади та їх самоврядні органи залишаються віч-на-віч з власними проблемами, - наголосив у своєму виступі С.Татусяк.
У зв’язку з цим, додав голова обласної Ради, визначальним напрямом спільної діяльності парламенту і місцевих рад він вважає здійснення реформи місцевого самоврядування, яка повинна вирішити головну проблему – передати частину повноважень територіальним громадам сіл, селищ, міст. А також дозволити утворення виконавчих комітетів районних та обласних рад; зміцнення матеріально-фінансової основи територіальних громад, у тому числі і шляхом збільшення відсотку податків (до 70%), які повинні залишатися на місцях; проведення реформи системи публічних послуг, унормування адміністративно-територіального устрою.
– Враховуючи це, звертаюсь до Верховної Ради України з проханням завершити формування дієвого правового поля у сфері регіонального управління та місцевого самоврядування, шляхом прийняття нових та вдосконалення діючих законодавчих актів. У тому числі законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про засади регіональної політики», «Про державне стратегічне планування», «Про адміністративно-територіальний устрій», «Про комунальну власність», «Про службу в органах місцевого самоврядування» та інших, – зазначив Сергій Татусяк.
Він підкреслив, що Вінницька обласна Рада готова до спільної роботи з Верховною Радою щодо напрацювання законопроектів у сфері реформування місцевого самоврядування. Вже на сьогодні голови постійних депутатських комісій мають свої напрацювання з питань місцевого та регіонального розвитку і готові внести ці пропозиції до законопроектів.

 

Повернутись Створено: 5 лютого 2013 року, 00:00 Переглядів: 970

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація