13 листопада  о 10.00 в приміщенні Чернівецької районної ради (вул. Святомиколаївська, 103/1) заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк проведе особистий прийом громадян

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Актуально Роздрукувати

Сергій Татусяк звернувся до парламенту із законотворчими ініціативами

Голова Вінницької обласної Ради, член Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при Голові Верховної Ради України Сергій Татусяк звернувся до депутатів Верховної Ради України з проханням внести необхідні зміни до законодавства, яке регулює сферу регіонального управління та місцевого самоврядування.
Про це С.Татусяк сказав під час робочої наради Голови Верховної Ради України Володимира Рибака з головами Верховної Ради Автономної Республіки Крим та обласних рад 5 лютого у Києві.

Зокрема він звернув увагу колег, що в Україні не виконується низка вимог Європейської хартії місцевого самоврядування, є проблеми в чинній Конституції України, яка закріплює високий статус місцевого самоврядування, наділяє самоврядні органи низкою прав, але на практиці вони не мають можливості їх реалізовувати.
– До сьогодні не вдається децентралізувати бюджетну систему та реалізувати задекларований у Бюджетному кодексі України принцип формування бюджетів «знизу догори». Право громади управляти комунальною власністю, на жаль, також залишається законодавчо незабезпеченим – відповідного закону немає. В результаті територіальні громади та їх самоврядні органи залишаються віч-на-віч з власними проблемами, - наголосив у своєму виступі С.Татусяк.
У зв’язку з цим, додав голова обласної Ради, визначальним напрямом спільної діяльності парламенту і місцевих рад він вважає здійснення реформи місцевого самоврядування, яка повинна вирішити головну проблему – передати частину повноважень територіальним громадам сіл, селищ, міст. А також дозволити утворення виконавчих комітетів районних та обласних рад; зміцнення матеріально-фінансової основи територіальних громад, у тому числі і шляхом збільшення відсотку податків (до 70%), які повинні залишатися на місцях; проведення реформи системи публічних послуг, унормування адміністративно-територіального устрою.
– Враховуючи це, звертаюсь до Верховної Ради України з проханням завершити формування дієвого правового поля у сфері регіонального управління та місцевого самоврядування, шляхом прийняття нових та вдосконалення діючих законодавчих актів. У тому числі законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про засади регіональної політики», «Про державне стратегічне планування», «Про адміністративно-територіальний устрій», «Про комунальну власність», «Про службу в органах місцевого самоврядування» та інших, – зазначив Сергій Татусяк.
Він підкреслив, що Вінницька обласна Рада готова до спільної роботи з Верховною Радою щодо напрацювання законопроектів у сфері реформування місцевого самоврядування. Вже на сьогодні голови постійних депутатських комісій мають свої напрацювання з питань місцевого та регіонального розвитку і готові внести ці пропозиції до законопроектів.

 

Повернутись Створено: 5 лютого 2013 року, 00:00 Переглядів: 828

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація