Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Актуально Роздрукувати

Українська асоціація районних та обласних рад: строк повноважень депутатів місцевих рад – 5 років

Українською асоціацією районних та обласних рад, за підписом президента Асоціації Сергія Чернова направлено листа Голові Верховної Ради України Володимиру Рибаку щодо проведення чергових виборів депутатів обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів. Текст листа наведено нижче:

Голові Верховної Ради України Рибаку В.В.

Вельмишановний Володимире Васильовичу!

Незабаром перед Верховною Радою України постане питання щодо прийняття рішення про проведення чергових виборів депутатів обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів, оскільки згідно із статтею 14 Закону України «Про вибори депутаті в Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» прийняття відповідного рішення віднесено до повноважень Верховної Ради України.
Разом із тим, питання щодо дати призначення проведення місцевих чергових виборів остаточно не врегульовано.
На день проведення останніх чергових місцевих виборів 31 жовтня 2010 року чинною була редакція Конституції України від 28 червня 1996 року, якою встановлений чотирирічний строк повноважень депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів. 1 лютого 2011 року прийнято Закон України № 11/40-10 «Про внесення змін до Конституції України щодо проведення чергових виборів народних депутатів України, Президента України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», яким внесено зміни до статті 141 Конституції України. Згідно із зазначеними змінами, чинними і на теперішній час, строк повноважень сільської, селищної, міської, районної, обласної ради, депутати якої обрані на чергових виборах, та строк повноважень сільського, селищного, міського голови, обраного на чергових виборах, становить п’ять років. Але цим Законом не визначено термін проведення наступних, після внесення змін до Конституції України, чергових місцевих виборів.
Враховуючи звернення рад. Українською асоціацією районних та обласних рад було розглянуто питання щодо строку повноважень депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.
Під час розгляду даного питання були враховані позиції Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Верховної Ради України (лист від 24 жовтня 2012 року № 04-15/11-2470) та Рішення Конституційного Суду України від 12 травня 2009 року № 10-рп/2009 у аналогічній справі за конституційним поданням Президента України щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини першої статті 17 Закону України «Про вибори Президента України та Постанови Верховної Ради України «Про призначення чергових виборів Президента України».
У зазначеному Рішенні Конституційний Суд України констатував, що при обчисленні строку повноважень Президента України та визначенні дати його чергових виборів, Верховною Радою України повинні застосовуватися положення чинної редакції Конституції України на час прийняття рішення про призначення виборів.
Отже, застосовуючи аналогію права, Українська асоціація районних та обласних рад схильна вважати, що строк повноважень депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, обраних 31 жовтня 2010 року, становить п’ять років, і наступні чергові вибори сільських, селищних, міських, районних, обласних рад, сільських, селищних, міських голів мають відбутися в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень відповідної ради чи відповідного голови, обраних на чергових виборах, тобто в останню неділю жовтня 2015 року.
Враховуючи наведене вище, просимо Вас, вельмишановний Володимире Васильовичу, дати доручення профільному комітету Верховної Ради України та Головному науково-експертному управлінню Апарату Верховної Ради України розглянути дане питання та внести пропозиції щодо його можливого врегулювання на законодавчому рівні.

З глибокою повагою
Президент Асоціації

Сергій Чернов

Повернутись Створено: 18 лютого 2013 року, 00:00 Переглядів: 848

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація