23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Актуально Роздрукувати

Українська асоціація районних та обласних рад: строк повноважень депутатів місцевих рад – 5 років

Українською асоціацією районних та обласних рад, за підписом президента Асоціації Сергія Чернова направлено листа Голові Верховної Ради України Володимиру Рибаку щодо проведення чергових виборів депутатів обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів. Текст листа наведено нижче:

Голові Верховної Ради України Рибаку В.В.

Вельмишановний Володимире Васильовичу!

Незабаром перед Верховною Радою України постане питання щодо прийняття рішення про проведення чергових виборів депутатів обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів, оскільки згідно із статтею 14 Закону України «Про вибори депутаті в Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» прийняття відповідного рішення віднесено до повноважень Верховної Ради України.
Разом із тим, питання щодо дати призначення проведення місцевих чергових виборів остаточно не врегульовано.
На день проведення останніх чергових місцевих виборів 31 жовтня 2010 року чинною була редакція Конституції України від 28 червня 1996 року, якою встановлений чотирирічний строк повноважень депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів. 1 лютого 2011 року прийнято Закон України № 11/40-10 «Про внесення змін до Конституції України щодо проведення чергових виборів народних депутатів України, Президента України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», яким внесено зміни до статті 141 Конституції України. Згідно із зазначеними змінами, чинними і на теперішній час, строк повноважень сільської, селищної, міської, районної, обласної ради, депутати якої обрані на чергових виборах, та строк повноважень сільського, селищного, міського голови, обраного на чергових виборах, становить п’ять років. Але цим Законом не визначено термін проведення наступних, після внесення змін до Конституції України, чергових місцевих виборів.
Враховуючи звернення рад. Українською асоціацією районних та обласних рад було розглянуто питання щодо строку повноважень депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.
Під час розгляду даного питання були враховані позиції Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Верховної Ради України (лист від 24 жовтня 2012 року № 04-15/11-2470) та Рішення Конституційного Суду України від 12 травня 2009 року № 10-рп/2009 у аналогічній справі за конституційним поданням Президента України щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини першої статті 17 Закону України «Про вибори Президента України та Постанови Верховної Ради України «Про призначення чергових виборів Президента України».
У зазначеному Рішенні Конституційний Суд України констатував, що при обчисленні строку повноважень Президента України та визначенні дати його чергових виборів, Верховною Радою України повинні застосовуватися положення чинної редакції Конституції України на час прийняття рішення про призначення виборів.
Отже, застосовуючи аналогію права, Українська асоціація районних та обласних рад схильна вважати, що строк повноважень депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, обраних 31 жовтня 2010 року, становить п’ять років, і наступні чергові вибори сільських, селищних, міських, районних, обласних рад, сільських, селищних, міських голів мають відбутися в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень відповідної ради чи відповідного голови, обраних на чергових виборах, тобто в останню неділю жовтня 2015 року.
Враховуючи наведене вище, просимо Вас, вельмишановний Володимире Васильовичу, дати доручення профільному комітету Верховної Ради України та Головному науково-експертному управлінню Апарату Верховної Ради України розглянути дане питання та внести пропозиції щодо його можливого врегулювання на законодавчому рівні.

З глибокою повагою
Президент Асоціації

Сергій Чернов

Повернутись Створено: 18 лютого 2013 року, 00:00 Переглядів: 819

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація