Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • ВИБОРИ-2020. Списки кандидатів у депутати до Вінницької обласної Ради

    Вінницька обласна територіальна виборча комісія прийняла низку постанов щодо реєстрації кандидатів у депутати до Вінницької обласної Ради по багатомандатному виборчому округу, включених до виборчого списку кандидатів у депутати від: ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «ЗА МАЙБУТНЄ» Вінницької регіональної організ ....

  • 336 студентів вінницьких вишів отримають компенсацію за навчання

    Під час чергового 45 сесійного засідання 44 депутати обласної Ради прийняли рішення «Про затвердження списку студентів учасників бойових дій та їхніх дітей для здійснення компенсаційної виплати за навчання протягом І-ІІ семестру 2019-2020 навчального року». Згідно із прийнятим рішенням компенсаційні виплати отримають 336 студентів із 26 ....

  • Членам сімей загиблих військовослужбовців надаватимуть матеріальну допомогу

    Сьогодні, 24 вересня, депутати обласної Ради розглянули зміни до рішення 21 сесії обласної Ради 7 скликання від 30 червня 2017 року № 392 «Про затвердження Порядку використання коштів обласного бюджету для надання матеріальної допомоги членам сімей загиблих військовослужбовців з нагоди ювілейних та пам’ятних дат створення військових час ....

Анатолій Олійник: «Газові мережі належать громадам» Роздрукувати

Відбулося перше засідання робочої групи щодо проведення інвентаризації майна газових мереж, що є власністю територіальних громад області. Зустріч  пройшла під головуванням очільника обласної Ради Анатолія Олійника за участі керівників профільних департаментів облдержадміністрації, управління спільної комунальної власності обласної Ради, депутатів обласної Ради.  

– Останнім часом напругу у суспільстві викликали платіжки за транспортування газу для населення і, як представники органів місцевого самоврядування, ми не можемо стояти осторонь, – сказав Анатолій Дмитрович. – Необхідно визначити чи є можливість ефективно використати  майно, яке фактично належить громадам. У 2005-2007 роках люди власним коштом чи беручи кредити, які надав Фонд сприяння інвестиціям та будівництву, оплатили прокладання газових мереж у населених пунктах до своїх домівок. Замовниками виступали самі жителі, сільські, селищні ради, фермерські та колективні господарства. Тобто, усі газові мережі належать замовникам. Щоб отримувати газ, рішеннями сільських та селищних рад були укладені договори з газовими господарствами про передачу останнім у тимчасове користування газових мереж. Таким чином, усі газові мережі належать людям, а сьогодні вони мають платити за те, що їхніми мережами й у їхні будинки йде газ.

До речі, завдяки комунальній організації обласної Ради «Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву» в період з 2010 по 2016 роки було укладено 19 000 кредитних договорів  на суму 54 млн грн, завдяки чому у 234  населених пунктах Вінниччини було прокладено 2627 км газопроводу. 6 млн грн досі не повернуто.

– Необхідно провести повну інвентаризацію наявних фондів газових мереж та створити структуру, яка поетапно пройде шлях з передачі мереж від монополіста до власності територіальних громад, – продовжує голова обласної Ради. – Далі – на конкурсній основі усі мережі передати газовим постачальним організаціям, яких в нашій області діє чотири. Тобто, увійти на ринок зі своїм товаром – газовими мережами. Після цього, частину кошти, які необхідно сплачувати за використання газових мереж, залишатимуться у бюджеті громад. Наприклад, днями Мукачівська міська рада прийняла рішення, згідно з яким усі газові мережі, які використовує ПАТ «Закарпаттягаз», повернули до власності громади.

Учасники робочої групи зазначили необхідність поетапних дій задля забезпечення повноцінних технологій функціонування системи. Одним з перших кроків має бути  направлення  відповідних листів до Держохоронпраці,  Міністерства енергетики, а також АТ «Вінницягаз».

Стежте за новинами у Теlegram

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

 

Повернутись Створено: 3 березня 2020 року, 12:43
Оновлено: 4 березня 2020 року, 09:36
Переглядів: 550

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація