Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Анатолій Олійник ініціюватиме звернення щодо прийняття держпрограми з виготовлення містобудівних документів Роздрукувати

60 науковців взяли сьогодні участь у IV Міжнародній науково-практичній конференції «Барська земля Поділля: європейська спадщина та перспективи сталого розвитку». Захід приурочено до трьох пам’ятних подій: 615-й річниці першої документальної згадки про місто Рів, 475-й річниці з часу надання місту Бар Магдебурзького права та 150-річчя з дня народження Михайла Грушевського. Авторами наукових розвідок з історії Поділля стали 4 академіки, 15 докторів та 20 кандидатів наук, студенти, магістранти та аспіранти провідних українських вузів, працівники галузі культури, співробітники музеїв, краєзнавці, колекціонери.

У роботі конференції активну участь взяв голова обласної Ради Анатолій Олійник, який є головою оргкомітету. Разом з учасниками конференції поклали квіти до пам’ятників Михайлу Грушевському, чиє ім’я носить місцевий  гуманітарно-педагогічний коледж та до пам’ятника Тарасу Шевченку на головній площі міста. Після того гості перейшли до приміщення міської ради, де урочисто відкрили пам’ятну дошку, присвячену річниці надання м.Бар Магдебурзького права.

На відкритті міський голова Артур Цицюрський повідомив, що 6 вересня на сесії Барської міської ради було прийнято рішення про об’єднання Барської територіальної громади та  Антонівської сільради, до складу якої водить два села. 

- Був зроблений перший крок до сучасного Магдебурзького права, яке сьогодні ми називаємо децентралізацією, і яке веде нас до європейської інтеграції, - сказав Артур Анатолійович. - Свого часу саме Магдебурзьке право стало одним із чинників культурно-правового наближення України до Західної Європи.

Звертаючись до присутніх мешканців Бару та гостей, на відкритті  меморіальної дошки Анатолій Олійник звернув увагу на історичність події.

- Саме зараз ми повертаємось до тих цінностей, які закладались у Європі з початком утвердження народовладдя, - сказав Анатолій Дмитрович. - Магдебурзьке право - це елемент, який конституційно надавав можливість утверджуватись через самоврядування. Тому сьогодні процес об’єднання  територіальних громад - це історичний процес повернення до тих інституційних засад, які прийшли до нас 475 років тому. І він незворотній для Україні, яка має велику традицію народовладдя  та демократії. І сьогодні головне – проговорити питання щодо перспектив в рамках об’єднаних територіальних громад та тих можливостей, які сьогодні надані нашими партнерами.

На конференції пролунали наукові доповіді гостей заходу. Під час свого виступу «Етномовна структура населення Барського району» професор Національного технічного університету «Харківська політехніка» Володимир Скляр на основі своєї роботи запропонував присвоїти Бару статус  міста обласного значення, адже місто має усі передумови для цього.

- Є можливість розглянути це питання, - відповів одразу Анатолій Олійник, - але даний статус  буде на кшталт «Почесного президента». Адже сьогодні процес  децентралізації дає можливість об’єднаним територіальним громадам фактично набувати статус міста обласного значення через  отримання фінансування  напряму з державного бюджету.

Виступ доцента кафедри інформаційних технологій в архітектурі Київського університету будівництва та архітектури  Неллі Лещенко «Ревалоризація історичного середовища як умова сталого розвитку малого міста» викликав серйозне обговорення.

- Зараз стан містобудівної документації - це те, що ми повинні були зробити  25 років тому, - сказав Анатолій Олійник. - У нас не має бачення, як мають розвиватися наші міста та селища. Однак, у Барі - треба віддати належне – запросили науковців, які дають фахові рекомендації для збереження історичної спадщини та створення привабливих туристичних маршрутів.  Потрібно на рівні держави створювати програми щодо підтримки та розробки  містобудівних документацій і всього, що  стосується збереження історичних цінностей в процесі подальшого розвитку населених пунктів. Буду готувати  звернення до депутатів обласної Ради, до Верховної Ради щодо прийняття державної програми з підтримки та виготовлення містобудівних документацій зі збереженням історичних та національних пам‘яток.

У рамках проведенням конференції впродовж дня її учасники брали участь у чотирьох секціях: «Барська земля Поділля як об’єкт міждисциплінарних досліджень та об’єкт інтеграції у євроатлантичний простір», «Надання міській громаді Бару магдебурзького права – історична подія Барської землі Поділля», «Михайло Грушевський – видатний державний, політичний і громадський діяч – дослідник історії і культури Україні та Барської землі Поділля», «Королева Бона Сфорца д’Арагона – нащадок досягнень італійської міської культури епохи Ренесансу та стратег утворення територіально-адміністративних об’єднань».

Організаторами науково-практичної конференції виступили Міністерство освіти та науки України, Центр соціокультурного проектування МТПЛ, Українська академія наук, Інститут історії НАН України, Центр дослідження історії Поділля, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

 

Повернутись Створено: 9 вересня 2016 року, 16:32
Оновлено: 9 вересня 2016 року, 16:56
Переглядів: 1106

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація