30 липня о 09.30 в приміщенні обласної Ради каб. 211 відбудеться засідання постійної комісії з питань економіки, фінансів та бюджету; 30 липня о 10.00 у сесійній залі обласної Ради (2 поверх) відбудеться пленарне засідання 11 чергової сесії

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • У Вінницькій обласній Раді обговорили створення спостережних рад при медичних закладах

    Утворення спостережних рад, як наглядового органу, закладів охорони здоров’я, що надають медичну допомогу третинного рівня обговорили на засіданні круглого столу. Зібрання відбулося 27 липня у сесійній залі обласної Ради під головуванням заступника голови облРади Ігоря Івасюка. Участь у засіданні круглого столу взяли члени постійної комісі ....

  • Чергова 11 сесія Вінницької обласної Ради відбудеться 30 липня

    Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий підписав Розпорядження «Про чергову 11 сесію обласної Ради 8 скликання». «Скликати пленарне засідання чергової 11 сесії обласної Ради 8 скликання на 10 годину 30 липня 2021 року в приміщенні обласної Ради», - йдеться в розпорядженні голови облРади. На порядку денному - ....

  • Профільна комісія обласної Ради погодила програму «Питна вода»

    19 липня на позачерговому засіданні постійної комісії обласної Ради з питань з будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури депутати погодили проєкт рішення «Про програму «Питна вода» Вінницької області на 2021-2025 роки». Участь у засіданні комісії взяв заступник голови обласної Ради Анатолій Ткач ....

Анатолій Олійник окреслив пріоритети діяльності найвищого самоврядного органу Вінниччини на 2016 рік Роздрукувати

Напередодні новорічних та різдвяних святкувань голова обласної Ради Анатолій Олійник дав інтерв’ю журналісту програми обласного радіо «Громада». Під час спілкування він окреслив головні пріоритети діяльності найвищого самоврядного органу Вінниччини на 2016 рік, а також привітав вінничан з прийдешніми святами.

– Анатолію Дмитровичу, яким був для Вас рік, що минає, і які пріоритети роботи Ви особисто визначили для себе як голови обласної Ради та депутатського корпусу, зокрема?

– Для мене 2015 рік, як громадянина, був роком важким у моральному плані. Події, які відбуваються на Сході країни, в певній мірі пригнічують та дають можливість переосмислити багато істин, які є в житті. Так сталося, що я один із депутатів, який обраний для того, аби забезпечити діяльність Вінницької обласної Ради. Хотів би сказати, що це та робота, якою я займався на рівні району, і яка мені знайома. Все що стосується фундаментальних речей та позицій, то для мене завжди було основним – забезпечення прав і свобод людини, що має бути присутнє в роботі кожного посадовця такого рівня. По-друге, всі рішення, які я буду підписувати, мають бути в рамках діючого законодавства. Крім того, є регламент обласної Ради, де прописані механізми роботи представницького органу влади. Разом з депутатами обласної Ради вже зроблені перші кроки в цьому напрямі. Зараз ми працюємо над змінами до регламенту обласної Ради 7-го скликання, а також вивчаємо інші питання. Зокрема, на сьогодні існує проблема щодо механізму призначення керівників комунальних установ. Це питання – розбалансоване, тому воно буде досконало вивчене в депутатських групах, на засіданнях постійних комісій, аби під час сесій відбулось прийняття конструктивних рішень.

 

 Анатолію Дмитровичу, після виборів до місцевих органів влади, які проходили за новою виборчою системою, депутатський корпус обласної Ради вперше представлений аж вісьмома політичними силами. По-суті, він оновився на 85 %. Перші пленарні засідання показали, що більшість нобообраних депутатів черед відсутність досвіду ще не готові на сто відсотків виконувати свої обов’язки. На Вашу думку, це може певною мірою позначитись на якості роботи обласної Ради та прийнятті рішень?

– Обов’язково позначиться в позитивному плані. Депутати, які прийшли до рад усіх рівнів, мають велике бажання самореалізуватися, реалізувати свої передвиборчі обіцянки. Сьогодні завдання депутатів, які працювали в минулому скликані і мають певний досвід, максимально допомогти новообраним. Ми вже почали навчання депутатів з різних проблемних питань. Хочу вкотре наголосити, що вся наша енергія повинна бути спрямована на прийняття правильних рішень, які є в нашій компетенції. Все повинно відбуватись в рамках діючого законодавства.

 

– Які політичні сили можуть в найближчій перспективі сформувати більшість в обласній Раді, перемовини ведуться в цьому напрямі?

– Демократичні сили, які вперше в історії незалежної України мають більшість у Вінницькій обласній Раді, саме вони сформують таку більшість.

 

– Цікаво, як нині налагоджена співпраця з народними депутатами від Вінниччини. З ким Ви особисто контактуєте, та які проблемні питання вдалося вирішити за їхньої підтримки?

– Контактую з усіма народними депутатами, обраними від Вінниччини. Є пропозиції щодо окремих проектів, змін до діючого законодавства, які ми подавали. Зараз обговорюються, в тому числі, й зміни до Податкового Кодексу. Є депутатські звернення на моє ім’я з проблематики функціонування та прийому студентів, зокрема, в Бершадський медколедж і багато інших питань. Хочу зазначити, що депутати від Вінниччини у Верховній Раді України – найактивніші в поданні змін до законів України. Не секрет, що народний депутат України Олександр Домбровський працює в напрямі енергоефективності та енергозбереження, запровадження новітніх технологій в цій сфері. Завдяки його роботі вже з’являється багато державних програм з енергозбереження, відшкодування відсоткової ставки. На початку року народні депутати почали відкривати приймальні для того, аби долучитись до роз’яснювальної роботи щодо надання і оформлення субсидій та багатьох інших питань.

 

– Чи не вперше до Нового року депутати розглянули і затвердили головний кошторис Вінниччини. Скажіть, в чому була нагальність його прийняття, адже, по-суті бюджет є «технічним» і не дозволяє використання коштів на програми соціально-економічного розвитку?

– Сьогодні, відповідно но нового Бюджетного Кодексу, нам дозволено приймати бюджети різного рівня без затвердженого головного кошторису країни. Прийнявши «технічний» бюджет Вінниччини, ми відходимо від тимчасових кошторисів та в спокійному режимі фінансуємо бюджетні установи по захищених статтях. Все, що стосується капітальних вкладень та розвитку, зарезервована певна сума коштів, це – 165 мільйонів гривень, тому з прийняттям державного бюджету ми розконсервуємо ці фінансові ресурси. І кошти будуть спрямовані на виконання обласних програм, які у нас є, та цілу низку інших напрямів. Окрім цього, можуть бути преедбаченні додаткові кошти з державного бюджету у вигляді субвенцій і т.д. Хочу сказати, що вже прийняті бюджети базових рівнів, і ми зможемо спокійно фінансувати захищені статті.

 

– Якщо говорити про бюджетну децентралізацію, то наскілки зросла дохідна частина бюджетів базового рівня в поточному році, і чи можна розраховувати на те, що така тенденція буде збережена і в наступному році? Ймовірні зміни до податкового законодавства не стануть тут на заваді?

– Коли мова йде про бюджет, то завжди говорять про його збалансованість. Якщо цього досягнуто, то є можливість забезпечити нормальне фунціонувння  бюджетних закладів та установ. Окрім цього, з’являється можливість мати дотаткові кошти на розвиток та здійснювати відповідні капітальні вкладення. В 2015-му році були внесенні певні зміни до формування місцевих бюджетів, тобто, відбувалась бюджетна децентралізація. Це означає, що, наприклад, такий фіксований сільськогосподарський податок, який був на рівні шести гривень за один гектар, цьогоріч збільшився в двадцять разів і складає 120 гривень за гектар. В повному обсязі він почав надходити до бюджетів базового рівня. За рахунок цього та інших податків вдалося збільшити надходження до сільських та селищних бюджетів у поточному році на 800 мільйонів гривень.

 

– Пане Анатолію, реформа органів місцевого самоврядування матиме своє продовження лише після внесення відповідних змін до Конституції України щодо децентралізації влади. Певна робота в цьому напрямі була розпочата цьогоріч і на Вінниччині, зокрема, в частині виконання Закону України про добровільне об’єднання громад. Що ми маємо на сьогодні та які плани на перспективу?

– Якщо передача адміністративних повноважень від центру на місця залишиться тільки на папері, не відбудеться реального наближення послуг до пересічних громадян, повноваження органів місцевої влади не будуть підтримані фінансово, тоді це буде трагедія. Якщо говорити про виконання Закону України про добровільне об’єднання громад, то люди мають, в першу чергу, відчути не зміни в адміністративо-територальному устрої, а відчути те, що послуга в різних сферах життедіяльності їм надається безпосередньо в громаді. А для цього необхідно надати відповідний фінансовий ресур на місця.

 

– Непростий 2015-й рік добігає кінця. Щоб ви хотіли б побажати вінничанам в році прийдешньому?

– Насамперед, мирного неба над головою. Зауважу, що з колишніх пострадянських республік Україна заплатила найбільшу ціну за свою незалежність. Україна – це та держава, це – ті люди, які сотнями років найбільше прагнули бути незалежними. Тому хочу побажати нашим воїнам, які зараз на Сході країни, живими та неушкодженими повернутися до своїх домівок, щоб українські сім’ї не були роз’єднанні горем. Хочу побажати всім нам світлого майбутнього, здійснення мрій, удачі та кращої долі!

Створено: 25 грудня 2015 року, 17:34 Переглядів: 10824

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація