Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Анатолій Олійник розповів про роботу обласної Ради в міжсесійний період Роздрукувати

Під час пленарного засідання 7-ї чергової сесії 7-го скликання голова обласної Ради Анатолій Олійник поінформував депутатів про роботу Ради в міжсесійний період.

- В період між сесіями відбулося ряд важливих  заходів, зустрічей, засідань щодо основних напрямів  міжнародної та міжрегіональної співпраці, - повідомив Анатолій Дмитрович. -  Обговорювалися питання щодо поглиблення співпраці у різних сферах, зокрема, у сфері економіки, культури, освіти і науки, охорони здоров’я, туризму; проблемні питання реалізації проектів транскордонного співробітництва; залучення в область іноземних інвестицій; проблеми корупції та шляхи їх подолання; питання реабілітації та соціальної адаптації учасників антитерористичної операції; можливості співпраці на міждержавному та міжрегіональному рівні. Протягом березня-квітня відбулися:

- форум міжрегіональної співпраці, що проходив протягом двох днів у Вінниці, за участю 150 осіб – представників міжнародних донорських організацій та грантових програм, які допомагають внутрішньо переміщеним особам в Україні, підприємцям із зони АТО та Криму, переселенцям та місцевим підприємцям у налагоджені нових ділових контактів на Вінниччині;

- презентація  «Вишеградський досвід для українського уряду та бізнесу» за участю представників Чехії, Угорщини, Польщі, Словакії, які поділитися досвідом розвитку малого та середнього бізнесу та зазначили, що є надійними партнерами України на шляху до євроінтеграції.

В рамках відзначення Дня Європи в середині травня, керівництво області зустрілося з представниками делегацій Ліберецького краю Чеської Республіки та делегацією Сьвєнтокшиського воєводства Республіки Польща.

В період між сесіями відбувся ще ряд офіційних зустрічей та перемовин з питань подальшої співпраці та можливих сфер залучення інвестицій в область:

- з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Індія в Україні Маноджом Кумар Бхарті, в ході зустрічі з яким учасники домовились про проведення у Вінниці Днів культури Індії;

- з Надзвичайним та Повноважним Послом Канади в Україні Романом Ващуком щодо подальшої співпраці у рамках проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС) ;

- з представниками Державного Департаменту США та Посольства США в Україні, на якій обговорювалися питання запобігання корупції, децентралізації влади,  перспектив розвитку Вінницької області та можливих шляхів підтримки Урядом США  нашої області на шляху реформ. Окрім того, обговорювалося питання щодо можливості реалізації спільних грантових проектів та програм, що впроваджуватимуться Урядом та Посольством США в Україні.

В міжсесійний період продовжилися організаційно-правові заходи щодо створення Агенції регіонального розвитку Вінницької області. 

Хочу звернути увагу на те, що Вінниччина стала  першим регіоном в Україні, де депутатський корпус обласної Ради підтримав ініціативу і схвалив рішення про створення Агенції. Згодом голова обласної державної адміністрації прийняв розпорядження виступити засновником Агенції, а Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування, Вінницький національний технічний університет та Вінницький національний медичний університет ухвалили рішення ректоратів про входження до співзасновників Агенції.

Відбулися збори засновників, на яких було затвердили Положення про Агенцію та призначили  виконувачем обов’язків директора – Нікітюка Валерія Петровича.

23 червня відбулася державна реєстрація «Агенції регіонального розвитку Вінницької області». Її основним завданням визначено залучення інвесторів в регіон, реалізація проектів міжнародної технічної допомоги, створення інфраструктури через надання консалтингових послуг. На сьогодні вже закладено фундамент такої співпраці у 17 районах області, де працюють європейські мікропроекти ПРООН ЄС, ДЕСПРО та інші у ресурсно-інформаційних центрах розвитку громад, які мають стати базою для роботи Агенції на місцях.

З метою вивчення успішного польського досвіду діяльності агенцій відбувся також обмін делегаціями Вінницької області та Лодзинського воєводства:

- делегація нашої області, у складі голови та депутатів обласної Ради: Олексія Бородія, Олександра Крученюка, Лариси Білозір, а також керівників ряду підприємств та установ області  з робочою навчальної поїздкою відвідала та ознайомилася з роботою Лодзинської Агенції регіонального розвитку Республіки Польща, яка фактично стала моделлю для розбудови Вінницької Агенції;

- делегація Лодзинського воєводства Республіки Польща на чолі із Генеральним директором Лодзинської Агенції Регіонального Розвитку Пшемиславом Анджеяком під час свого візиту на Вінниччину  обговорила питання щодо співпраці з реальними інвесторами з області та ознайомилася із діяльністю Вінницького національного технічного університету, комунального підприємства «Вінницька транспортна компанія», приватного підприємства «Вінея», заводу з переробки ягід та фруктів «FRUKTONA».

На засіданні круглого столу „Агенція регіонального розвитку Вінницької області: становлення, основні напрями діяльності та перспективи розвитку”, який відбувся 22 квітня,  Пшемислав Анджеяк презентував вінницьким учасникам успішний досвід діяльності Лодзинської Агенції регіонального розвитку, яка була створена ще у 1991 році, та запропонував напрями співпраці, зокрема щодо навчання  менеджерів та пошуку міжнародних партнерів.

За результатами досягнутих домовленостей вже проведено конкретну роботу. Так, у ВУЗах Вінниці завершився відбір студентів,  які пройдуть стажування у Лодзинській агенції регіонального розвитку, а потім ставши справжніми менеджерами, зможуть впроваджувати набути знання у діяльності нашої регіональної агенції.

Під егідою розвитку діяльності Агенції Вінницької області у Вінниці 10 травня відбувся  семінар «Нарощування потенціалу та передача знань для підвищення та вдосконалення професійних навичок у галузі управління відходами у Вінницькій області» за участю голови та депутатів обласної Ради, заступників голів обласної та райдержадміністрацій. Делегація з Італії у складі представників акціонерного товариства «Контаріна» Марко Маттіелло, П‘єтро Піва та Енцо Фавоїно  з «Аграрної школи дель Парко ді Монца»  поділилися досвідом щодо різних систем обробки твердих відходів в Італії, їх утилізації і використання,  розповіли про принципи організації стійкої системи управління відходами та про політику ЄС у сфері поводження з відходами.

В наших планах - підписати в липні трьохсторонній меморандум про співпрацю між Агенцією регіонального розвитку Вінницької області (Україна) та двома європейськими - Лодзинською Агенцією Регіонального Розвитку (Республіка Польща) та Агенцією зі співробітництва та розвитку (Італійська Республіка).

Хочу відзначити, що в міжсесійний період також активною була участь депутатів обласної Ради в офіційних заходах, зокрема у Верховній Раді України:

- 8 квітня голова постійної комісії з питань освіти, культури, духовності та історичної спадщини Людмила Станіславенко виступила під час парламентських слухань у Верховній Раді України з питання розвитку туристичної індустрії як інструменту економічного розвитку та інвестиційної привабливості України та окреслила туристичні перспективи Вінницької області;

- 20 квітня в Комітеті з питань науки і освіти Верховної Ради України  відбувся розгляд питання про реалізацію Закону України «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів». Слухання відбувалися з ініціативи депутатів Вінницької обласної Ради попереднього скликання, які двічі зверталися до законодавчих органів влади щодо забезпечення належного державного регулювання використання ГМО. Від Вінниччини під час засідання виступила з конкретними пропозиціями у сфері поводження з ГМО перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська;

- 8 червня я, як голова Вінницької обласної Ради, взяв участь у  парламентських слухання на тему „Транскордонне  співробітництво як чинник євроінтеграційних процесів України», де з парламентської трибуни звернувся до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо необхідності розпочати будівництво міжнародного мосту Ямпіль-Косеуць, через річку Дністер.

Наступний важлива складова ефективної депутатської діяльності - це робота депутатів в робочих групах, з громадськістю, в округах.

6 червня під головуванням першого заступника голови обласної Ради Людмили Щербаківської та за ініціативи голови постійної комісії з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Лариси Білозір відбулося чергове засідання робочої групи з розгляду випадків захворювання дітей з онкогематологічною патологією на гепатит В та С  у Вінницькій обласній дитячій клінічній лікарні. Було ухвалено спільне рішення створити комісію з залученням фахівців Міністерства охорони здоров’я, Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації та постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту та зайнятості населення обласної Ради для напрацювання дієвих заходів стосовно зупинення розповсюдження гепатиту В та С на рівні області.

За ініціативи депутата обласної Ради Лариси Білозір сільські голови Тростянецького, Бершадського, Гайсинського та Теплицького районів Вінницької області відвідали селище Нова Ушиця Хмельницької області. Мета - переймання досвіду з організації процесу об’єднання територіальних громад. Адже саме Новоушицька територіальна громада отримала другу за розміром в Україні субвенцію на об’єднання громади та на її розвиток, яка склала 22 млн грн.

Окремо хочу зупинитись на ініціативі наших депутатів щодо підтримки учасників АТО. Так, 11 травня  від приміщення Вінницької обласної Ради   до вінничан, які служать у 9 окремому мотопіхотному батальйоні по лінії міста Попасної, за участю першого заступника голови обласної Ради Людмили Щербаківської, депутатів Михайла Повшедного, Григорія Зозулі та волонтерів з Вінниччини відправилось шість мікроавтобусів, наповнених необхідними для вояків продуктами, та джип  «Ніссан», який залишився у зоні АТО для виконання бойових завдань.

За дорученням керівництва області Людмила Михайлівна вручила 74 воїнам нагороди та Почесні грамоти за стійкість та мужність, самовіддану та активну діяльність, спрямовану на захист українського народу та з нагоди другої річниці від дня створення 9 окремого мотопіхотного батальйону.

Серйозну увагу депутати обласної Ради також приділяють просвітницькій роботі серед молоді з питань місцевого самоврядування. Зокрема за сприяння депутатів Вигонюка Андрія,  Крученюка Олександра,  Кривешка Сергія,  Мазура Геннадія учні шкіл м.Вінниці, м.Хмільник, Вінницького, Бершадського та Тростянецького районів ознайомилися роботою обласної Ради, депутатського корпусу та виконавчого апарату.

Серед важливих напрямів роботи обласної Ради - співпраця з органами місцевого самоврядування та місцевими органами виконавчої влади області,  територіальними громадами.

В міжсесійний період керівництво та депутати обласної Ради брали активну участь у роботі сесій місцевих рад, засіданнях колегій Департаментів, управлінь обласної державної адміністрації, здійснювали  прийоми громадян, виступали на радіо, телебаченні, на сторінках газет, брали участь у заходах з нагоди професійних та  державних свят. Зокрема, голова обласної Ради провів виїзні прийоми громадян в Теплицькому, Томашпільському, Барському районах, ознайомився з роботою закладів соціально-культурної сфери територіальних громад.

31 травня на базі Томашпільського району, відповідно до плану роботи обласної Ради,  відбулось виїзне   розширене  засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування  при голові обласної Ради.

В рамках розгляду першого питання порядку денного засідання «Про напрями співпраці місцевих органів влади області з Програмою розвитку ООН в Україні щодо підтримки регіонального та місцевого розвитку шляхом реалізації проектів міжнародної технічної допомоги, розвитку проектної і грантової діяльності» був підписаний Меморандум про взаєморозуміння між Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй та Вінницькою обласною асоціацією органів місцевого самоврядування. Така співпраця дозволить активізувати проектну та грантову діяльність у регіоні, а також надавати територіальним громадам необхідну інформаційну, консультаційну та методичну допомогу.

Окрім того, на засіданні було обговорено ще одне актуальне питання -  запровадження енергозберігаючих технологій в закладах соціальної сфери територіальних громад області та за результатами ухвалено рішення.

Під час практичної частини учасники ознайомились з досвідом роботи закладів соціальної сфери територіальних громад Томашпільського району.

Ще один із визначальних напрямів діяльності - це робота обласної Ради у складі Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування. Одним з пріоритетних завдань  Асоціації є проведення семінарів-тренінгів з написання грантових проектів. Такий семінар відбувся в травні у Центрі перепідготовки і підвищення кваліфікації керівних кадрів.

У травні-червні обласна Рада спільно з Асоціацією розпочала проведення презентативних зустрічей в Жмеринському, Могилів-Подільському, Тиврівському, Піщанському, Чечельницькому, Іллінецькому  та Чернівецькому районах області з сільськими, селищними, міськими головами, депутатами місцевих рад з питань організаційно-правового забезпечення вирішення проблем територіальних громад, грантової діяльності, участі в українських та європейських проектах і конкурсах.

24 травня голова обласної Ради взяв участь у засіданні Вінницької  регіональної платформи на тему: «Підтримка прийняття змін до Конституції в частині децентралізації та законопроектів напрацьованих АМУ», яке відбулося за участі Асоціація міст України та за підтримки USAID та виступив з пропозиціями щодо прискорення децентралізації влади в Україні.

Впевнений, що реформування місцевого самоврядування є однією з важливих складових шляху України до цивілізованого світу, яким є Європейський союз. Адже місцеве самоврядування  - це той інститут публічної влади, який повинен забезпечувати комфортні та безпечні умови життя людини незалежно від місця її проживання.

Не залишилась поза увагою обласної Ради і діяльність молодіжних громадських організацій. 4 червня у сесійній залі  обласної Ради відбулася відкрита сесія студентського Парламенту Вінниччини. В роботі сесії взяли участь керівництво обласної Ради керівники депутатських фракцій та окремі голови постійних комісій обласної Ради, які ознайомили студентських активістів з основними напрямами роботи обласної Ради 7 скликання та обговорили шляхи подальшої співпраці.

Серед важливих заходів у міжсесійний період - проведення 13-го Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад, на який спочатку передбачалось 6 млн.грн з обласного бюджету.

Хочу відзначити що, завдяки проведеній обласною Асоціацією органів місцевого самоврядування роз’яснювальній та методичній роботі в районах, цього року подано на конкурс рекордну кількість проектів – 710.

За результатами кількох засідань Конкурсної ради, визначено 211 проектів-переможців, реалізація яких  забезпечить в наших селах, селищах, містах ремонт дитячих садочків, лікарень, вуличне освітлення, будівництво водогонів, благоустрій територій. Необхідний обсяг коштів з обласного бюджету для забезпечення співфінансування цих проектів складає понад 13,5 млн.грн.

Мені приємно також відзначити,  що Вінницька обласна Рада серед обласних рад в Україні отримала найбільший загальний рейтинг за результатами моніторингу дотримання законодавства про доступ до публічної інформації. Про це стало відомо за результатами шестимісячного дослідження Центру демократії та верховенства права у рамках проекту Платформа «Омбудсмен Плюс».

Повернутись Створено: 1 липня 2016 року, 15:26 Переглядів: 986

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація