Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • ВИБОРИ-2020. Списки кандидатів у депутати до Вінницької обласної Ради

    Вінницька обласна територіальна виборча комісія прийняла низку постанов щодо реєстрації кандидатів у депутати до Вінницької обласної Ради по багатомандатному виборчому округу, включених до виборчого списку кандидатів у депутати від: ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «ЗА МАЙБУТНЄ» Вінницької регіональної організ ....

  • 336 студентів вінницьких вишів отримають компенсацію за навчання

    Під час чергового 45 сесійного засідання 44 депутати обласної Ради прийняли рішення «Про затвердження списку студентів учасників бойових дій та їхніх дітей для здійснення компенсаційної виплати за навчання протягом І-ІІ семестру 2019-2020 навчального року». Згідно із прийнятим рішенням компенсаційні виплати отримають 336 студентів із 26 ....

  • Членам сімей загиблих військовослужбовців надаватимуть матеріальну допомогу

    Сьогодні, 24 вересня, депутати обласної Ради розглянули зміни до рішення 21 сесії обласної Ради 7 скликання від 30 червня 2017 року № 392 «Про затвердження Порядку використання коштів обласного бюджету для надання матеріальної допомоги членам сімей загиблих військовослужбовців з нагоди ювілейних та пам’ятних дат створення військових час ....

Анатолій Олійник: «Сила демократії полягає в тому, щоб чути один одного» Роздрукувати

У приміщенні Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Вінницької області проходить наукова конференція. Тема якої: «Принципи демократичного врядування та особливості місцевого економічного розвитку в умовах децентралізації». 

В роботі конференції взяли участь голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, виконавчий директор Асоціації міст України, кандидат наук з держуправління Олександр Слобожан, керуюча справами виконавчого апарату Вінницької обласної Ради Тетяна Яременко, менеджер проєктів, офіс-менеджер Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні Світлана Савран, директор ЦППК при Київській обласній державній адміністрації, кандидат економічних наук Сергій Лукін, керівники обласних управлінь та департаментів, міські голови міст обласного та районного значення, голови ОТГ.

Модератором заходу виступила директорка Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Вінницької області, кандидат історичних наук Тетяна Пашиніна.

Тривалий час організація є надійним та системним партнером Центру перепідготовки. Працює в напрямах сприяння сфері державного і місцевого управління, реформування правоохоронних органів, підтримки суспільно-політичних структур. Фонд організовує навчання для підвищення кваліфікації службовців усіх рівнів управління, зокрема, посадових осіб місцевого самоврядування, — сказала Тетяна Пашиніна.

Під час засідання з вітальним словом до присутніх звернуся голова обласної Ради Анатолій Олійник та у своєму вітальному слові зазначив, що Фонд Ганса Зайделя працює під гаслом – «На службі демократії, миру та розвитку»

У 1967 році в Німеччині було засновано Фонд Ганса Зайделя ми всі пам’ятаємо ХХ століття, звичайно демократія зародилася набагато раніше, але саме у ХХ столітті був найпотужніший наступ на її розвиток окремих історичних особистостей, тому дуже символічно, що саме у 1967 році в Німеччині було створено такий Фонд, – сказав очільник найвищого самоврядного органу Анатолій Олійник.  – Демократія не ідеальний інструмент врядування, але кращого людство за роки свого існування не винайшло. Сила демократії полягає в тому, щоб чути один одного, щоб був порядок, адже демократія, це диктатура закону і диктатура більшості і, якщо більшість є – вона несе відповідальність за прийняті рішення.  

Голова облдержадміністрації Валерій Коровій у вітальному слові сказав, що демократичне врядування є важливою умовою сталого соціально-економічного розвитку  окремих територіальних громад і держави загалом.

- Середньомісячна заробітна плата у Вінницькій області в липні склала 10 280 грн. Це шостий результат серед областей в Україні. Ще кілька років тому Вінниччина займала останні місця в цьому рейтингу. Зрозуміло, що це не випадковість, а обумовлено стимулюванням економічного розвитку з таких точок економічного зростання окремих територій як, до прикладу міста Вінниця, Ладижин, Тульчин, Гніван та Іллінці, – розповів Валерій Коровій. – На сьогодні це об’єднані громади. На жаль, ця тенденція не охопила решту територій Вінницької області, хоча вони мають значний потенціал для розвитку. Є такі райони, де немає ОТГ або лише одна, тому об’єктивно визріла необхідність завершення процесу децентралізації, зокрема і шляхом прийняття Закону України про адміністративно-територіальний устрій.

Також в ході наради за активну участь в діяльності Асоціації органів місцевого самоврядування, впровадження заходів щодо реалізації місцевого самоврядування та покращення соціально-економічного становища в своїй територіальній громаді кращих голів ОТГ Вінниччини нагороджено Почесними грамотами обласної державної адміністрації та обласної Ради.

Стан та перспективи реалізації реформи децентралізації презентував виконавчий директор Асоціації міст України, кандидат наук з державного управління Олександр Слобожан. Він повідомив, що сьогодні в Україні засновано 848 об’єднаних територіальних громад, в яких відбулися вибори.

– 36 міст обласного значення приєднали 84 суміжні громади і 44 громади чекають на вибори. Нагадаю, Закон щодо добровільного приєднання територіальних громад до міст обласного значення дозволяє містам обласного значення згуртувати навколо себе сусідні сільські та селищні ради і стати центром об’єднаної громади без зайвих бюрократичних процедур – в тому числі, без проведення виборів, – наголосив Олександр Слобожан.

 

Він також зазначив, що головною метою реформи залишається створення спроможного місцевого самоврядування та надання якісних послуг громадянам, отож саме через цю призму й буде розглядатися формування майбутніх ОТГ.

Про принципи демократичного урядування в діяльності органів місцевого самоврядування доповіла керуюча справами виконавчого апарату обласної Ради, магістр держуправління Тетяна Яременко.

До слова також запросили голову Тростянецької селищної ОТГ Тростянецького району Людмилу Червонецьку, яка розповіла про реалізацію місцевих ініціатив в громаді на шляху до децентралізації.

За результатами цих та інших доповідей учасники конференції проаналізували стан децентралізацій них процесів у Вінницькій області, обговорили питання запровадження принципів доброго врядування в громади області, визначили чинники місцевого економічного розвитку в регіоні та сформували низку відповідних рекомендацій.

Повернутись Створено: 4 вересня 2019 року, 16:54 Переглядів: 612

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація