Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • ВИБОРИ-2020. Списки кандидатів у депутати до Вінницької обласної Ради

    Вінницька обласна територіальна виборча комісія прийняла низку постанов щодо реєстрації кандидатів у депутати до Вінницької обласної Ради по багатомандатному виборчому округу, включених до виборчого списку кандидатів у депутати від: ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «ЗА МАЙБУТНЄ» Вінницької регіональної організ ....

  • 336 студентів вінницьких вишів отримають компенсацію за навчання

    Під час чергового 45 сесійного засідання 44 депутати обласної Ради прийняли рішення «Про затвердження списку студентів учасників бойових дій та їхніх дітей для здійснення компенсаційної виплати за навчання протягом І-ІІ семестру 2019-2020 навчального року». Згідно із прийнятим рішенням компенсаційні виплати отримають 336 студентів із 26 ....

  • Членам сімей загиблих військовослужбовців надаватимуть матеріальну допомогу

    Сьогодні, 24 вересня, депутати обласної Ради розглянули зміни до рішення 21 сесії обласної Ради 7 скликання від 30 червня 2017 року № 392 «Про затвердження Порядку використання коштів обласного бюджету для надання матеріальної допомоги членам сімей загиблих військовослужбовців з нагоди ювілейних та пам’ятних дат створення військових час ....

Анатолій Олійник: «У нас є спільна мета – це спокій, розвиток і добробут на території Вінниччини» Роздрукувати

18 травня в приміщенні Вінницької облдержадміністрації відбулось засідання Вінницької обласної Ради Церков і релігійних організацій, під час якого було озвучено Звернення з питання викладання предмета «Християнська етика» у школах Вінницької області та розглянуто низку організаційних питань. У роботі засідання взяли участь голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, голова постійної комісії обласної Ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Людмила Станіславенко, а також представники Департаменту у справах національностей і релігій ОДА та засобів масової інформації.

Відкриваючи зібрання, головуючий на засіданні Ради Церков Кам'янець-Подільський єпископ-ординарій Леон Дубравський озвучив основні аспекти співпраці органів виконавчої та самоврядної гілок влади з релігійними громадами щодо питань збереження історичної спадщини, духовного виховання та утвердження здорового способу життя.

В свою чергу голова обласної Ради Анатолій Олійник привітав Леона Дубравського з обранням головуючим Ради Церков і зазначив:

 – Вінницька Рада Церков - одна із найпослідовніших і найсистемніших, яка працює на благо жителів області. Хотів би відзначити, що церковні відносини сприяють розвитку нашого регіону. Незважаючи на різну компетенцію, в нас є спільна мета – це спокій, розвиток і добробут на території Вінниччини.

В ході зібрання представники влади підтримали Звернення Ради церков і релігійних організацій при голові Вінницької обласної державної адміністрації до керівництва області, Департаменту освіти і науки, директорів шкіл Вінниччини та батьків учнів, а також погодилися сприяти вирішенню пріоритетних завдань, які стоять перед ними.

Для довідки:

ЗВЕРНЕННЯ

Ради церков і релігійних організацій приголові Вінницької обласної державної адміністрації до керівництва області, департаменту освіти і науки, директорів шкіл Вінниччини та батьків учнів.

Шановні директори і вчителі шкіл Вінницької області!

Християнська традиція і мораль - фундамент сучасної цивілізації та системи загальнолюдських морально-етичних цінностей. Християнські етичні цінності є невід'ємною складовою частиною української національної культури, її духовним корінням. Іхня користь для суспільства доведена упродовж багатьох століть існування українського етносу. І в наш час, коли в Україні відсутня достатньо ефективна концепція виховання шкільної молоді, яка могла б активно протистояти загальній моральній кризі, запровадження у навчально-виховний процес вивчення християнських цінностей стане противагою аморальності, бездуховності та реальною альтернативою псевдоцінностям сучасної масової культури.

З набуттям Україною незалежності у багатьох навчально-виховних закладах нашої держави, здебільшого у західних та південних областях, було запроваджено викладання предмета «Християнська етика». У 2005 році викладання цього предмета було започатковане на Вінниччині. На сьогоднішній день «Християнська етика» викладається у понад 100 навчальних закладах нашої області.

Апробовані програми з християнської етики довели свою ефективність та дієвість у системі формування у дітей та молоді високоморальних якостей, патріотичної та громадської свідомості, активної життєвої позиції та ціннісних орієнтирів. Програми адаптовані до поліконфесійності та національних традицій українського народу.

Вінниччина - регіон багатоконфесійний, і в цьому контексті може виникнути питання про необхідність забезпечення рівних можливостей для різних конфесій у викладанні цього делікатного предмета. З цього приводу варто зазначити, що «Християнська етика» як навчальний предмет не має конфесійної ангажованості. Особливістю курсу «Християнської етики» є акцентування на традиційних для України християнських духовних і моральних цінностях та поглибленому вивченні Біблії як однієї з фундаментальних основ християнського світогляду. Тому курс «Християнської етики» є толерантним та оптимальним до викладання і сприйняття учнями різних християнських віросповідань. А враховуючи те, що основні християнські етично-моральні норми не входять у протиріччя з найважливішими етичними цінностями основних релігій світу, «Християнська етика» позитивно сприймається й представниками нехристиянських конфесій, про що свідчить досвід деяких навчальних закладів Вінниччини.

Викладання предмета «Християнська етика» веде до прищеплення християнських моральних цінностей, а, отже, до виховання духовної особистості, чесного працівника, відповідального громадянина, справжнього патріота України, непримиренного до будь-яких проявів аморальності.

Переконані, що домінуюча частка християнської традиції в нашій країні є поважним аргументом для ознайомлення з її основами для всіх, хто живе в Україні, шанує її народ, його духовну культуру, традиції та звичаї.

Нові політичні та соціальні реалії нашого буття виразно окреслюють пріоритети духовності та віри. На Вінниччині є всі умови для розвитку цих пріоритетів, а саме: є програми, методичні розробки, які пройшли перевірку часом, є вчителі, котрі бажають викладати «Християнську етику», є батьки, які хочуть, щоби їхні діти вивчали цей предмет. За наявності усіх цих умов очевидною є необхідність поширення викладання предмету «Християнська етика» на усі навчальні заклади Вінницької області. З таким проханням ми звертаємось до керівництва Вінницької облдержадміністрації, обласної ради, рад усіх рівнів, департаменту освіти, директорів шкіл, педагогів та батьків. Зі свого боку пропонуємо всебічну співпрацю у навчально-методичному забезпеченні предмета «Християнська етика» та підтримку від усіх членів Вінницької обласної ради церков та релігійних організацій.

Шановні батьки!

Найдорожче, що у нас є - це діти. І ми хочемо, щоб вони виростали здоровими і щасливими. Не дивлячись на телевізор, який роками закарбовує в дитячій пам’яті сцени жорстокості, похоті, прагнення насолод. Всупереч павутині, яку плете для наших дітей Інтернет. Не дивлячись на рекламу алкоголю по телебаченню. Всупереч зусиллям наркоділків.

Найбільшим помічником для нас у цій справі стане школа і клас, де викладається християнська етика. І робить це добре підготовлений, відданий своїх справі вчитель.

В основі християнської етики лежить любов. Незалежно від статі, кольору шкіри, релігії. Навіть до ворогів. В якій ще педагогічній концепції чи етичній системі проголошуються такі високі моральні цінності і принципи, як в християнстві?

Християнська етика має бути в школах і слугувати наріжним каменем виховання української молоді. Вона є невід'ємним стратегічним завданням нашої держави, основою її успішної розбудови.

Першим кроком до запровадження викладання предмета «Християнська етика» у кожній конкретній школі є бажання батьків учнів, виражене у письмовій заяві на ім’я директора навчального закладу.

Другим кроком є сприяння керівництва школи ініціативі батьків: надання годин для викладання предмета.

Третім кроком є забезпечення педагогів, які викладатимуть «Християнську етику», навчально-методичними посібниками і матеріалами, а учнів - підручниками і робочими зошитами. У цьому на допомогу керівництву шкіл і батькам можуть прийти місцеві представники членів обласної Ради Церков і релігійних організацій, а також представники місцевої влади і органів місцевого самоврядування.

Четвертим кроком є організація за сприяння обласної влади і, зокрема, Департаменту освіти і науки облдержадміністрації курсів з підготовки вчителів предмета «Християнська етика» у Вінницькій академії неперервної освіти.

Шановні керівники обласної влади, органів самоврядування, департаменту освіти і науки, директори шкіл і батьки учнів!

Викладання предмета «Християнська етика» є можливим тільки за умови, що ми усі зрозуміємо необхідність морально-духовного виховання наших дітей, його стратегічне значення для успішного розвитку і процвітання нашої держави, і, об’єднавши наші зусилля, зробимо ті кроки, які залежать від нас, для того, щоби предмет «Християнська етика» викладався у кожній школі Вінницької області.

З повагою Головуючий РЦіРО Вінницької області

єпископ-ординарій ЛЕОН ДУБРАВСЬКИЙ

 

Повернутись Створено: 18 травня 2016 року, 18:34 Переглядів: 1801

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація