Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Андрій Ковальов: «Три роки жителі 26 вінницьких багатоповерхівок сплачують за тепло більше» Роздрукувати

Депутат обласної Ради Андрій Ковальов вважає себе далеким від політичних гасел й протягом усієї каденції намагається покращити якість питної води. При цьому, каже, його важко зарахувати до прихильників чи противників нинішнього менеджменту «Вінницяоблводоканалу».

– Андрію Євгеновичу, як голова постійної комісії облради з питань житлово-комунального господарства, енергоефективності та енергозбереження, вважаєте за потрібне передати КП «Вінницяоблводоканал» на баланс обласного центру?

– Більше того, я протягом останніх трьох років є одним із ініціаторів цього рішення, адже всі жителі Вінниці відчувають незадовільний стан питної води, бачать стан очисних споруд, які заважають жити мешканцям кількох спальних мікрорайонів. Жахливим є стан водогонів… Коштів в обласному бюджеті для модернізації та реконструкції обладнання немає.

Майже 98% абонентів «Вінницяоблводоканалу» є мешканцями Вінниці. І виникає справедливе питання: для чого області на балансі тримати комунальне підприємство, яке обслуговує саме обласний центр?.. Фінансові можливості Вінниці значно кращі. Це по-перше, а по-друге, місту легше залучити інвестиції для вдосконалення цього величезного підприємства.

Протягом останніх трьох років облрада передала майже усі цілісні майнові комплекси водоканалів районам. І це правильно. Залишилася лише Вінниця.

Оскільки умови у найкомфортнішому місті в Україні залежать від якості питної води, то логічно міськраді мати на балансі підприємство, яке відповідає за цей важливий показник комфорту.

Ще два роки тому я підготував проєкт рішення облради щодо створення наглядової ради комунальних підприємств «Вінницяоблводоканал» і «Вінницяоблтеплоенерго». Сенс створення наглядової ради, представленої експертами та громадськістю, був у тому, аби мати прозорий доступ і контроль за фінансово-економічною діяльністю найбільших монополістів.

Задоволений, що депутати все ж підтримали мій проєкт рішення про прозоре звітування комунальними підприємствами області про їхню фінансово-господарську діяльність. Ми створили нашим комунальним підприємствам сайти й вони звітують перед громадськістю.

До речі, тричі на сесії обласної Ради я не підтримував голосування про підвищення тарифів на тепло від нашого КП «Вінницяоблтеплоенерго». Але це питання розглянула інша комісія, що не заборонено. Погодила, винесла на сесію, а потім депутатський корпус підтримав, попри мої аргументовані зауваження.

Три роки я намагався, аби колеги підтримали абсолютно виважене рішення із передачі 26 багатоповерхових будинків (мікрорайонів Слов’янка, Тяжилів та Старе місто) з балансу облтеплоенерго на міськтеплоенерго. Будинкам надають послугу у «Вінницяоблтеплоенерго», тариф на опалення в них на 20% вищий, ніж у сусідніх багатоповерхівках, які опалюються від «Вінницяміськтеплоенерго». Міське підприємство готове взяти на обслуговування додаткових споживачів. Технічно все зроблено. Але депутати облради поки не віддавали абонентів.

 – У «борговому» конфлікті між «Вінницяоблводоканалом» і енергетиками присутня політика?

– Ще в середині минулого року комісія вивчала ситуацію, яка склалася навколо комунального підприємства і боргів енергетикам. Уже тоді було відомо про договір реструктуризації, підписаний у грудні 2017-го, за яким «Вінницяоблводоканал» мав протягом року виплатити близько 55 млн грн. За рік виплатив 3 мільйони.

Ми зверталися до голови ОДА, міського голови, голови бюджетної комісії з проханням розглянути «боргове» питання та винести на найближчу сесію. На той час вже було 18 попереджень про відключення. В сесійній залі я і керівник підприємства доповідали про ситуацію.

Погоджуюсь з тим, що більша частина провини лежить на державі через некорегування тарифів, адже з 2016-го тариф був меншим за обґрунтований. НКРЕКП лише в жовтні його підвищила. Держава мала б компенсувати близько 90 млн грн. Кілька років тому водоканал підставив плече «Вінницяоблтеплоенерго» і «Вінницяміськтеплоенерго», погодившись на десять років «віддати» їм свою різницю в тарифі від держави. Також протягом 2015-2016 років «Вінницяоблводоканал» передав близько 90 млн грн цим двом підприємствам. Це економіка… А політика існує. І завжди існувала.

– Коли чекати нових протистоянь конфліктних сторін?

– Ми внесли зміни до програм енергозбереження та енергоефективності, створивши механізм щодо компенсації різниці тарифів з обласного бюджету. Кошти облрада вже надала, а міськрада перерахувала більшу частину по договору реструктуризації.

Я сподіваюсь на підписання нового договору реструктуризації з енергетиками, де зрозуміло буде прописаний і графік платежів. Коли мають підписати, мені не відомо. Але саме від цих домовленостей залежить, чи будуть погрожувати вінничанам відключенням.

– Чи скоротяться програми з очищення річок, зважаючи на «обмеженість» обласного бюджету на 2020 рік?

– Скорочень фінансування для департаменту екології немає. Три року тому ми закупили земснаряди. Мене дивує, що відсутня велика кількість підготовлених кошторисів щодо очищення річок в районах. Я так думаю, що земснаряди завантажені на 20%.

– У рамках децентралізації яке комунальне майно має залишитися на обласному рівні?

– Я – прибічник передачі на місця якомога більше майна і щоб спроможні громади самостійно ними управляли. Проте, при передачі водоканалу на баланс Вінниці, найбільшою проблемою є те, що ми не можемо визначитися, що робити із підсилювальними станціями в Якушинецькій ОТГ, тобто об’єктами, розташованими на території інших громад. На сьогодні ми ще не знаємо, як вийти з цієї ситуації.

– Чим займаєтеся у вільний час?

– Вивчаю англійську мову. Спільно з однодумцями багато часу приділяємо роботі нашого Благодійного Фонду «Вінниця - комфортне та безпечне місто». Я очолюю благодійний фонд, який як допомагав вінничанам, так і допомагатиме надалі, не зважаючи на депутатство. За вісім років ми допомогли понад 60 тисячам родин. Постійно надходить гуманітарка і ми її роздаємо людям або закладам охорони здоров’я. Розвиваємо спільно дитячо-юнацький спорт та реалізовуємо важливі соціальні проєкти у Вінниці. Намагаюся приділяти якомога більше уваги власним дітям. Вечорами разом із сином бігаю… Багато читаю. Вивчаю «Біблію», нарешті я до неї дійшов.

З інтерв’ю інтернет-ресурсу «На Парижі»

Повернутись Створено: 27 грудня 2019 року, 11:32 Переглядів: 357

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація