Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • ВИБОРИ-2020. Списки кандидатів у депутати до Вінницької обласної Ради

    Вінницька обласна територіальна виборча комісія прийняла низку постанов щодо реєстрації кандидатів у депутати до Вінницької обласної Ради по багатомандатному виборчому округу, включених до виборчого списку кандидатів у депутати від: ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «ЗА МАЙБУТНЄ» Вінницької регіональної організ ....

  • 336 студентів вінницьких вишів отримають компенсацію за навчання

    Під час чергового 45 сесійного засідання 44 депутати обласної Ради прийняли рішення «Про затвердження списку студентів учасників бойових дій та їхніх дітей для здійснення компенсаційної виплати за навчання протягом І-ІІ семестру 2019-2020 навчального року». Згідно із прийнятим рішенням компенсаційні виплати отримають 336 студентів із 26 ....

  • Членам сімей загиблих військовослужбовців надаватимуть матеріальну допомогу

    Сьогодні, 24 вересня, депутати обласної Ради розглянули зміни до рішення 21 сесії обласної Ради 7 скликання від 30 червня 2017 року № 392 «Про затвердження Порядку використання коштів обласного бюджету для надання матеріальної допомоги членам сімей загиблих військовослужбовців з нагоди ювілейних та пам’ятних дат створення військових час ....

Андрій Ковальов: «Три роки жителі 26 вінницьких багатоповерхівок сплачують за тепло більше» Роздрукувати

Депутат обласної Ради Андрій Ковальов вважає себе далеким від політичних гасел й протягом усієї каденції намагається покращити якість питної води. При цьому, каже, його важко зарахувати до прихильників чи противників нинішнього менеджменту «Вінницяоблводоканалу».

– Андрію Євгеновичу, як голова постійної комісії облради з питань житлово-комунального господарства, енергоефективності та енергозбереження, вважаєте за потрібне передати КП «Вінницяоблводоканал» на баланс обласного центру?

– Більше того, я протягом останніх трьох років є одним із ініціаторів цього рішення, адже всі жителі Вінниці відчувають незадовільний стан питної води, бачать стан очисних споруд, які заважають жити мешканцям кількох спальних мікрорайонів. Жахливим є стан водогонів… Коштів в обласному бюджеті для модернізації та реконструкції обладнання немає.

Майже 98% абонентів «Вінницяоблводоканалу» є мешканцями Вінниці. І виникає справедливе питання: для чого області на балансі тримати комунальне підприємство, яке обслуговує саме обласний центр?.. Фінансові можливості Вінниці значно кращі. Це по-перше, а по-друге, місту легше залучити інвестиції для вдосконалення цього величезного підприємства.

Протягом останніх трьох років облрада передала майже усі цілісні майнові комплекси водоканалів районам. І це правильно. Залишилася лише Вінниця.

Оскільки умови у найкомфортнішому місті в Україні залежать від якості питної води, то логічно міськраді мати на балансі підприємство, яке відповідає за цей важливий показник комфорту.

Ще два роки тому я підготував проєкт рішення облради щодо створення наглядової ради комунальних підприємств «Вінницяоблводоканал» і «Вінницяоблтеплоенерго». Сенс створення наглядової ради, представленої експертами та громадськістю, був у тому, аби мати прозорий доступ і контроль за фінансово-економічною діяльністю найбільших монополістів.

Задоволений, що депутати все ж підтримали мій проєкт рішення про прозоре звітування комунальними підприємствами області про їхню фінансово-господарську діяльність. Ми створили нашим комунальним підприємствам сайти й вони звітують перед громадськістю.

До речі, тричі на сесії обласної Ради я не підтримував голосування про підвищення тарифів на тепло від нашого КП «Вінницяоблтеплоенерго». Але це питання розглянула інша комісія, що не заборонено. Погодила, винесла на сесію, а потім депутатський корпус підтримав, попри мої аргументовані зауваження.

Три роки я намагався, аби колеги підтримали абсолютно виважене рішення із передачі 26 багатоповерхових будинків (мікрорайонів Слов’янка, Тяжилів та Старе місто) з балансу облтеплоенерго на міськтеплоенерго. Будинкам надають послугу у «Вінницяоблтеплоенерго», тариф на опалення в них на 20% вищий, ніж у сусідніх багатоповерхівках, які опалюються від «Вінницяміськтеплоенерго». Міське підприємство готове взяти на обслуговування додаткових споживачів. Технічно все зроблено. Але депутати облради поки не віддавали абонентів.

 – У «борговому» конфлікті між «Вінницяоблводоканалом» і енергетиками присутня політика?

– Ще в середині минулого року комісія вивчала ситуацію, яка склалася навколо комунального підприємства і боргів енергетикам. Уже тоді було відомо про договір реструктуризації, підписаний у грудні 2017-го, за яким «Вінницяоблводоканал» мав протягом року виплатити близько 55 млн грн. За рік виплатив 3 мільйони.

Ми зверталися до голови ОДА, міського голови, голови бюджетної комісії з проханням розглянути «боргове» питання та винести на найближчу сесію. На той час вже було 18 попереджень про відключення. В сесійній залі я і керівник підприємства доповідали про ситуацію.

Погоджуюсь з тим, що більша частина провини лежить на державі через некорегування тарифів, адже з 2016-го тариф був меншим за обґрунтований. НКРЕКП лише в жовтні його підвищила. Держава мала б компенсувати близько 90 млн грн. Кілька років тому водоканал підставив плече «Вінницяоблтеплоенерго» і «Вінницяміськтеплоенерго», погодившись на десять років «віддати» їм свою різницю в тарифі від держави. Також протягом 2015-2016 років «Вінницяоблводоканал» передав близько 90 млн грн цим двом підприємствам. Це економіка… А політика існує. І завжди існувала.

– Коли чекати нових протистоянь конфліктних сторін?

– Ми внесли зміни до програм енергозбереження та енергоефективності, створивши механізм щодо компенсації різниці тарифів з обласного бюджету. Кошти облрада вже надала, а міськрада перерахувала більшу частину по договору реструктуризації.

Я сподіваюсь на підписання нового договору реструктуризації з енергетиками, де зрозуміло буде прописаний і графік платежів. Коли мають підписати, мені не відомо. Але саме від цих домовленостей залежить, чи будуть погрожувати вінничанам відключенням.

– Чи скоротяться програми з очищення річок, зважаючи на «обмеженість» обласного бюджету на 2020 рік?

– Скорочень фінансування для департаменту екології немає. Три року тому ми закупили земснаряди. Мене дивує, що відсутня велика кількість підготовлених кошторисів щодо очищення річок в районах. Я так думаю, що земснаряди завантажені на 20%.

– У рамках децентралізації яке комунальне майно має залишитися на обласному рівні?

– Я – прибічник передачі на місця якомога більше майна і щоб спроможні громади самостійно ними управляли. Проте, при передачі водоканалу на баланс Вінниці, найбільшою проблемою є те, що ми не можемо визначитися, що робити із підсилювальними станціями в Якушинецькій ОТГ, тобто об’єктами, розташованими на території інших громад. На сьогодні ми ще не знаємо, як вийти з цієї ситуації.

– Чим займаєтеся у вільний час?

– Вивчаю англійську мову. Спільно з однодумцями багато часу приділяємо роботі нашого Благодійного Фонду «Вінниця - комфортне та безпечне місто». Я очолюю благодійний фонд, який як допомагав вінничанам, так і допомагатиме надалі, не зважаючи на депутатство. За вісім років ми допомогли понад 60 тисячам родин. Постійно надходить гуманітарка і ми її роздаємо людям або закладам охорони здоров’я. Розвиваємо спільно дитячо-юнацький спорт та реалізовуємо важливі соціальні проєкти у Вінниці. Намагаюся приділяти якомога більше уваги власним дітям. Вечорами разом із сином бігаю… Багато читаю. Вивчаю «Біблію», нарешті я до неї дійшов.

З інтерв’ю інтернет-ресурсу «На Парижі»

Повернутись Створено: 27 грудня 2019 року, 11:32 Переглядів: 490

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація