Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • ВИБОРИ-2020. Списки кандидатів у депутати до Вінницької обласної Ради

    Вінницька обласна територіальна виборча комісія прийняла низку постанов щодо реєстрації кандидатів у депутати до Вінницької обласної Ради по багатомандатному виборчому округу, включених до виборчого списку кандидатів у депутати від: ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «ЗА МАЙБУТНЄ» Вінницької регіональної організ ....

  • 336 студентів вінницьких вишів отримають компенсацію за навчання

    Під час чергового 45 сесійного засідання 44 депутати обласної Ради прийняли рішення «Про затвердження списку студентів учасників бойових дій та їхніх дітей для здійснення компенсаційної виплати за навчання протягом І-ІІ семестру 2019-2020 навчального року». Згідно із прийнятим рішенням компенсаційні виплати отримають 336 студентів із 26 ....

  • Членам сімей загиблих військовослужбовців надаватимуть матеріальну допомогу

    Сьогодні, 24 вересня, депутати обласної Ради розглянули зміни до рішення 21 сесії обласної Ради 7 скликання від 30 червня 2017 року № 392 «Про затвердження Порядку використання коштів обласного бюджету для надання матеріальної допомоги членам сімей загиблих військовослужбовців з нагоди ювілейних та пам’ятних дат створення військових час ....

Асоціація місцевого самоврядування Роздрукувати

Через стратегію – до вирішення проблем громади

У 2013 році виконавча дирекція Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування (ВОАОМС), яку очолює голова облради С.Татусяк, продовжила організацію та проведення консультативних зустрічей та практичних навчань для депутатського і сільського активу в територіальних громадах.
Один із таких заходів провели в Дашківцях Літинського району, інший – в Мізяківській сільській громаді Калинівського району. До обох залучили експерта-консультанта з організаційного розвитку державних установ, громадських організацій та приватних підприємств за системою «Результат», голову Вінницького Клубу успішних підприємців, члена громадської ради при Вінницькій обласній Раді та ОДА Ігоря Марчука.
І в Дашківцях, і в Мізяках говорили про способи залучення громади до вирішення проблем села. Також ділилися рекомендаціями, як краще скласти стратегічний план розвитку і що треба робити для того, аби його виконання стало більш ефективним.
Зокрема, в розмові із Мізяківським сільським головою Володимиром Ляшком з’ясували, що у тутешньої територіальної громади (об’єднує три села: Мізяків, Мізяківську Слобідку, Павленки) найболючіша проблема – відсутність роботи для селян, а також якісної питної води.
– Із 1025 жителів громади третину складають дачники, дуже багато пенсіонерів і лише 145 людей працездатного віку. Їм найскладніше, оскільки через відсутність роботи змушені її шукати у Вінниці чи в найближчих до нас районах. І це добре, якщо там влаштуються, а не поїдуть десь до столиці чи взагалі за межі країни. Люди хочуть працювати в селі, де проживають їхні родини та зростають діти. Ми маємо гарну школу, минулої осені на її базі відкрили чудовий садочок. На жаль, не все добре з місцевим ФАПом. Його приміщення потребує капітального ремонту. Понад 18 років не можемо вирішити проблему з Будинком культури, який у розваленому стані. Дуже хочемо відродити село і намагаємося залучати до того нашу молодь, – розповів Володимир Ляшко.
Він додає, що разом з молодими активістами мають кілька цікавих задумок, які покладені в основу Стратегічного плану розвитку громади. Зокрема, планують відродити садівництво, картоплярство, вирощування зелені та лікарських рослин.
– Але велику проблему для нашої громади становить відсутність якісної питної води. Селяни нині користуються криничною водою, але останніми роками рівень ґрунтових вод значно впав та й самі криниці давно не чистилися. На останній сесії сільської ради ми затвердили програму «Якісна питна вода». Вона передбачає заходи, направлені на розв’язання цієї життєво важливої проблеми, зокрема, спорудження водогону. Залишається лише віднайти кошти, адже з сільським бюджетом у 317 тис. 674 грн. самотужки того не вирішимо, –повідомив сільський голова.
Очільник Мізяківської громади наголосив, що варіантом вирішення проблеми з водогоном може стати створення сільського кооперативу.

Тезу, хто не планує, той не рухається вперед, вже добре засвоїли і в Дашківцях Літинського району. Місцеві активісти спільно із сільським головою Наталею Прокопенко ретельно підійшли до складання головного стратегічного документа своєї громади. Однак, зізналися під час спілкування із спеціалістами виконавчої дирекції Асоціації, що у такій справі все ж бракує знань.
– Як нам правильно написати Стратегію свого села, як до того грамотно підійти теоретично, ніби знаємо. А як те провести на практиці, як долучити до того людей, як їх активізувати, чим зацікавити, якою конкретикою мотивувати, як виявити їх бажання та використати можливості – це не завжди вдається зробити правильно. Думаю, подібне навчання нам зможе допомогти. Ніколи не буде зайвим прислухатися до рекомендованих порад, вчитися та набиратися позитивного досвіду від вдалих практик. Головне, щоб від того виграла наша спільна справа і наша громада, - зауважила Наталя Прокопенко.
Наприкінці практичних занять сільська очільниця від імені громади запросила працівників виконавчої дирекції Асоціації (ВОАОМС) та Ігоря Марчука ще раз завітати в Дашківці.

 

Повернутись Створено: 10 січня 2013 року, 00:00 Переглядів: 1349

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація