Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • ВИБОРИ-2020. Списки кандидатів у депутати до Вінницької обласної Ради

    Вінницька обласна територіальна виборча комісія прийняла низку постанов щодо реєстрації кандидатів у депутати до Вінницької обласної Ради по багатомандатному виборчому округу, включених до виборчого списку кандидатів у депутати від: ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «ЗА МАЙБУТНЄ» Вінницької регіональної організ ....

  • 336 студентів вінницьких вишів отримають компенсацію за навчання

    Під час чергового 45 сесійного засідання 44 депутати обласної Ради прийняли рішення «Про затвердження списку студентів учасників бойових дій та їхніх дітей для здійснення компенсаційної виплати за навчання протягом І-ІІ семестру 2019-2020 навчального року». Згідно із прийнятим рішенням компенсаційні виплати отримають 336 студентів із 26 ....

  • Членам сімей загиблих військовослужбовців надаватимуть матеріальну допомогу

    Сьогодні, 24 вересня, депутати обласної Ради розглянули зміни до рішення 21 сесії обласної Ради 7 скликання від 30 червня 2017 року № 392 «Про затвердження Порядку використання коштів обласного бюджету для надання матеріальної допомоги членам сімей загиблих військовослужбовців з нагоди ювілейних та пам’ятних дат створення військових час ....

Асоціація міст України запросила до діалогу усіх представників органів місцевого самоврядування Вінниччини Роздрукувати

Як законодавчо забезпечити розвиток місцевого самоврядування на Вінниччині сьогодні, 20 листопада, обговорили у форматі регіональної платформи міські, селищні, сільські голови разом з керівниками області та обласного центру. Головний самоврядний орган Вінниччини на зустрічі представляв заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк.

Розпочали засідання з розгляду питання нового етапу реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

– Я вважаю, що в умовах роботи нового Уряду проблематика місцевого самоврядування стоїть досить актуально, – сказав міський голова Сергій Моргунов. –  Ми знаємо, що при формуванні бюджету на 2020 рік достатньо серйозні дискусії викликали спроби «відкусити» ресурс від місцевого самоврядування на користь центру. Також важливе питання перерозподілу надходжень від акцизного податку на пальне, адже це достатньо серйозний ресурс, який могло втратити місцеве самоврядування. Ми разом зверталися до депутатів, аби це рішення не було підтримано. І на сьогодні акциз для місцевих бюджетів збережений у бюджеті 2020 року.

Голова облдержадміністрації Владислав Скальський зазначив, що 2020 рік – важливий для реформи децентралізації. Він запевнив, владі необхідно віднайти рецепт забезпечення повсюдності з найкращої конструкції спроможних ОТГ поза межами міст у Вінницькій області.

Заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк висловив своє занепокоєння фінансуванням медичних закладів з держбюджету, яке заплановане лише на перший квартал 2020 року. Крім того, на пряме фінансування з обласного бюджету передано п’ять закладів охорони здоров’я.

– Шкода, що сьогодні до нашого обговорення не долучилися народні депутати, адже є величезна кількість запитань до них, як до законодавчої гілки влади, – зазначив Михайло Кременюк. – Мене, як представника обласної Ради, турбує питання формування обласного бюджету. Адже субвенції з державного бюджету на освіту і медицину зменшилися майже наполовину. Це пов’язано з переходом, зокрема, закладів охорони здоров’я на некомерційні комунальні підприємства, коли заклади повинні почати заробляти для свого утримання самостійно. Як на мене, повинен пройти довший перехідний період. Наступного ж року всі негаразди впадуть на обласний бюджет, що вимагатиме від нас певної оптимізації коштів.

Як повідомили на засіданні, нещодавно фахівцями виконавчої дирекції регіонального відділення Асоціації міст України були  проведенні зустрічі з народними обранцями, на яких вони були проінформовані про проблеми місцевого самоврядування та ознайомлені з роботою Асоціації міст України.  На зустрічі з Прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком був присутній Ладижинський міський голова, член правління АМУ Валерій Коломєйцев. 

– В Кабміні ми обговорили широкий спектр проблем місцевого самоврядування, – сказав Валерій Коломєйцев. – Ми шукаємо зараз порозуміння між органами місцевого самоврядування і центральною владою. Я впевнений в тому, що рано чи пізно і урядовці, і народні депутати зрозуміють, що ті проблеми, які є, – це наші спільні проблеми. Адже кожен із них – член певної громади.

Вінницький міський голова резюмував, що органам місцевого самоврядування необхідно об’єднуватися та спільно з Асоціацією міст України розв’язувати загальні проблеми, зокрема ­– податки, ліцензії, екологія, субвенції, тощо.

Члени Асоціації міст України вирішили об’єднати низку пропозицій і передати питання народним депутатам на розгляд Верховної Ради. Одне з питань стосується можливості приєднання територіальних громад з різних районів до наявних ОТГ шляхом внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Повернутись Створено: 20 листопада 2019 року, 16:35 Переглядів: 453

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація