Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Більшість злочинів на Вінниччині вчиняються у стані алкогольного сп’яніння та з побутових причин - правоохоронці Роздрукувати

Сьогодні, 6 червня, відбулася чергова відкрита зустріч депутатів обласної Ради з керівництвом Головного управління Національної поліції у Вінницькій області та управління патрульної поліції у Вінницькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України.

– Зустрічі проводяться відповідно до вимог статті 88 Закону України «Про Національну поліцію», згідно з яким керівники територіальних органів поліції не менше одного разу на два місяці проводять зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування на рівні областей, районів, міст та сіл з метою налагодження ефективної співпраці, – зазначив головуючий на засіданні очільник обласної Ради Анатолій Олійник. – Такі відкриті зустрічі проводяться кожного першого четверга парного місяця року. Обласна Рада систематизувала в своєму Регламенті ці зустрічі за погодженням Головного управління Національної поліції у Вінницькій області та управління патрульної поліції у Вінницькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України графіку відкритих зустрічей з депутатським корпусом на 2019 рік.

Заступник начальника Головного управління Нацполіції у Вінницькій області Віталій Ярмолюк повідомив депутатам обласної Ради, що в період з 1 січня цього року  по кінець травня до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено інформацію про вчинення 9 326 кримінальних правопорушень.

Всього в провадженні слідчих знаходиться 41 341 кримінальне правопорушення. У зв’язку із чим, пояснює правоохоронець, навантаження на одного слідчого в середньому становить 117 кримінальних проваджень.

– Серед зареєстрованих цього року кримінальних правопорушень у 2 235 з них встановлено особу правопорушника та останнім оголошено про підозру, – повідомляє Віталій Ярмолюк. – З огляду на це, відсоток розкритих правопорушень становить 37,4%. За цей час 1 846 особам оголошено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень. З них відносно 200 обрано міру запобіжного заходу вигляді взяття під варту, 118 – домашній арешт. Закінчено досудове розслідування у семи кримінальних провадженнях, які вчинені організованими злочинними групами, 26 кримінальних проваджень з корупційним правопорушенням, чотири пов’язані з земельними відносинами та 21 стосується бюджетних коштів. Під арештом більше 60 днів перебуває 36 підозрюваних осіб.

Депутат обласної Ради Андрій Вигонюк попросив представника  Головного управління Нацполіції у Вінницькій області поінформувати щодо тих питань, які порушували депутати обласної Ради на попередній відкритій зустрічі. Правоохоронець, посилаючись на те, що не був поінформований керівництвом про ці питання, не надав відповіді.

Голова обласної Ради Анатолій Олійник зазначив, що потрібно налагодити зворотній зв'язок.

– Ми напрацюємо лист до Головного управління Національної поліції у Вінницькій області з питаннями, які порушували депутати на цих зустрічах, і запропонуємо організувати спільне обговорення проблем за круглим столом разом з очільником Нацполіції, – сказав Анатолій Олійник.

Депутат обласної Ради Андрій Вигонюк також поцікавився у Віталія Ярмолюка:

– Чи встановлені імена замовників організованої злочинної групи, події яка сталася 13 травня? Ця група налічувала пів тисячі молодиків з вогнепальною зброєю та битками, які мали намір здійснити захоплення території Вінницького консервного заводу.

– Слідство з цього кримінального провадження ще триває, – відповів Віталій Ярмолюк. – Ті, хто були на місці події, усі вони бути затримані. До них застосовані запобіжні заходи. Також сьогодні в прокуратурі Вінницької області заплановане заслуховування кримінального провадження про хід розслідування. З приводу замовників наразі інформацію не можу озвучувати, оперативні працівники займаються цим.

Про порушення у бюджетній сфері запитував депутат обласної Ради Геннадій Мазур:

– Мене, як голову постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм, турбує ситуація із наповненням бюджетів як обласного, так і бюджетів місцевих рівнів, поводження з державними коштами, розкрадань та втрат у бюджетній сфері, – запитав Геннадій Мазур. – У низці перевірок Північного офісу аудитслужби, які направляються безпосередньо на місцеві прокуратури, а потім до Нацполіції, лише зрідка знаходяться винні. Маємо купу проблем із забудовниками, з тендерними закупівлями, системою «ProZorro», багато фактів, коли проводяться закупівлі на прямих договорах тощо. Маса порушень, з яких відкриті кримінальні провадження, але не триває подальше розслідування.

Відповідь на це питання заступник начальника Головного управління Нацполіції у Вінницькій області Віталій Ярмолюк не надав, посилаючись на завантаженість слідчих та пообіцяв передати інформацію до свого керівництва.

Про результати роботи управління патрульної поліції у Вінницькій області за п’ять місяців 2019 року повідомив заступник начальника управління Олександр Гаркавюк.

– В середньому вінницьким патрульним за добу виконується близько 127 завдань, – поінформував Олександр Гаркавюк. – Середній час прибуття екіпажу патрульної поліції складає 9 хв 46 с. Середній час обслуговування події - 44 хв 51 с. Винесено 22 697 постанов за порушення ПДР та 3 188 за порушення публічної безпеки. Всього винесено 25 885 постанов на суму 6 млн 816 тис. 099 грн, з них сплачено добровільно штрафів на суму 5 млн 206 тис. 680 грн.

На особливому контролі як громадськості, так і керівництва Нацполіції України та патрульної поліції зокрема, є виявлення водіїв, які керують транспортними засобами у стані сп’яніння.

– За сприяння обласної Ради, зокрема активності постійної комісії з питань законності, боротьби з корупцією, люстрації, регламенту та депутатської діяльності та з питань бюджету, фінансів та обласних програм, прийнято рішення про введення додаткових оплачуваних посад лаборантів у комунальному закладі «Вінницький обласний наркологічний диспансер «Соціотерапія», – повідомив Олександр Гаркавюк. – Відтепер лаборанти в цілодобовому режимі обстежують водіїв, які керують транспортними засобами з ознаками наркотичного сп’яніння і одразу ж видають висновки. На їх підставі патрульні одразу мають право обмежити кермування порушником та вилучити у нього транспортний засіб. До цього ми лише мали право у водія взяти забір матеріалів для тесту і відпускали підозрюваного далі сісти за кермо, чекаючи на висновок.

Також заступник начальника управління патрульної поліції у Вінницькій області Олександр Гаркавюк доповів депутатам про затримання осіб, які підозрюються у вчинені злочинів. Відтак, за п’ять місяців 2019 року вінницькі патрульні розкрили 286 злочини, серед яких чотири випадки хуліганства, сім грабежів, один розбій, 23 крадіжки, 18 тілесних ушкоджень, 13 незаконних поводжень зі зброєю, 103 наркозлочини, 84 підробки документів та 17 випадків знищення або підробки вузлів агрегатів. Як підсумували правоохоронці, більшість злочинів на Вінниччині вчиняються у стані алкогольного сп’яніння та з побутових причин.

Повернутись Створено: 6 червня 2019 року, 15:33 Переглядів: 378

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація