Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Бюджетна комісія «підтягує» прибутковість комунальних підприємств Роздрукувати

Наприкінці жовтня 2013 року постійною комісією обласної Ради з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів було завершено розгляд і затвердження фінансових планів комунальних підприємств на 2014 рік.

Голова постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів Наталія Рекута відзначила, що рівень підготовлених фінансових планів у цьому році є вищим за попередній. І все-таки фінансові плани були доопрацьовані з урахуванням рекомендацій, які надала комісія керівникам підприємств. Ці рекомендації стосувались розрахунків прогнозних показників доходів та витрат, необхідності врахування росту мінімальної заробітної плати при розрахунку показників оплати праці на підприємствах.  

В процесі спільної роботи комісії із комунальними підприємствами області усі висновки, пропозиції та рекомендації бюджетної комісії були враховані. Тому, прийняті фінансові плани максимально відповідають наявному порядку їх складання і затвердження.

Варто відзначити, що більшість комунальних підприємств запланувало одержання чистого прибутку у 2014 році. Найвищі показники чистого прибутку передбачено підприємствами Бюро технічної інвентаризації.

Так, найвищий показник чистого прибутку у 2014 році планують одержати Тульчинське БТІ – 230 тис.грн., Гайсинське БТІ – 205 тис.грн., Вінницьке обласне БТІ – 97,4 тис.грн. На даних підприємствах заплановано також зростання продуктивності праці та заробітних плат.

Незважаючи на зміни до законодавства щодо порядку реєстрації прав власності на нерухоме майно, підприємства Бюро технічної інвентаризації продовжують здійснювати види робіт, що забезпечують їм значні обсяги доходів:

проведення технічної інвентаризації, паспортизації і оцінки житлових будинків, господарських будівель, господарських споруд, садових та дачних будинків, гаражів;
проведення технічної інвентаризації і оцінки інженерних споруд, мереж водопроводу і каналізації,  споруд і мереж, електричних станцій і мереж;
здійснення землевпорядних та геодезичних робіт, в тому числі підготовка проектів створення нових і впорядкування існуючих землеволодінь; розробка технічної документації зі складання державних актів на право приватної власності на землю; складання схематичних планів земельних ділянок;
облік змін у складі, стані та вартості споруд, будівель;
оцінка нерухомого майна; оцінка цілісних майнових комплексів, паїв, часток в майні, цінних паперів, майнових прав та нематеріальних активів, у тому числі оцінка прав на об'єкти інтелектуальної власності; експертна грошова оцінка земельних ділянок.

Також в 2014 році запланували діяльність із прибутком спеціалізоване комунальне лісогосподарське підприємство Віноблагроліс і 14 дочірніх райагролісів. Найбільші плани щодо чистого прибутку встановили Погребищенський райагроліс – 72,4 тис.грн., Тиврівський райагроліс – 57,8 тис.грн., Калинівський райагроліс – 50 тис.грн. та головне підприємство, Віноблагроліс – 50 тис.грн.

Завдяки діяльності комунальних підприємств, обласним бюджетом заплановано одержати податку на прибуток в сумі близько 1,1 млн. грн., зокрема, 886,8 тис. грн. від діяльності Віноблагроліса і райагролісів, 146 тис. грн. від діяльності комунальних підприємств бюро технічної інвентаризації.

Серед інших комунальних підприємств варто виокремити Обласну спеціалізовану аптеку №1, яка планує в 2014 році більш як в 2 рази збільшити свої обсяги діяльності, досягнувши показника сукупних доходів у 7 млн. грн. Це здійснюватиметься за рахунок розширення аптечної мережі на території Вінницької області. На даний момент підприємство вже має позитивний досвід відкриття аптечного пункту у м.Бершаді.

Завдяки розширенню аптечної мережі Спецаптеки №1 більша кількість жителів Вінницької області отримають доступ до медикаментів за відносно нижчими цінами.

Варто відзначити, що члени бюджетної комісії беруть активну участь у процесі роботи над підвищенням ефективності діяльності комунальних підприємств. Зокрема, із тими підприємствами, які знаходяться на території мажоритарних округів, які представляють члени комісії або районів, де працюють у органах виконавчої влади.

Наталія Рекута зазначила, що, завдяки злагодженій роботі бюджетної комісії обласної Ради і комунальних підприємств, за 9 місяців 2013 року обласним бюджетом одержані суттєві понадпланові доходи від діяльності комунальних підприємств. Так, надходження від податку на прибуток комунальних підприємств до обласного бюджету склали 9,1 млн. грн., що становить 137,6% до плану на 9 місяців або додатково одержані 2,5 млн. грн. З відрахування частини чистого прибутку одержано 663,8 тис. грн., що складає 141,4% до плану або 194,3 тис. грн. додаткових надходжень.

 

 

 

Повернутись Створено: 28 листопада 2013 року, 17:56 Переглядів: 947

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація