Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Благодійництво Роздрукувати

Поляки та голландці оснащують лікарні Вінниччини

Представники благодійних фундацій «Мельниця» (Польща) та «Фонд Емсмунда» (Голландія) 16-19 серпня перебували на Вінниччині. Іноземці здійснили візит до Козятинського району, який співпрацює із зазначеними фондами вже 6-й рік. 19 серпня польські та голландські гості зустрілися із головою Вінницької обласної Ради Сергієм Татусяком.

У зустрічі також взяли участь заступник голови облдержадміністрації Любов Спірідонова, директор Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» Світлана Демко, начальник відділу охорони здоров’я Козятинської райдержадміністрації Олена Ліванчук, помічник голови Козятинської районної ради Олена Касаткіна.
Фундація «Мельниця» та «Фонд Емсмунда» 30 років спільно працюють з людьми з функціональними обмеженнями, відтак обласне керівництво насамперед цікавилося можливістю співпраці з фондами саме у цьому напрямі.
Олена Ліванчук поінформувала Сергія Татусяка, що район вже 6 років співпрацює з фундацією «Мельниця» та Конінським повітом Великопольського воєводства. За цей час іноземні меценати повністю забезпечили Козятинську районну лікарню та частково дільничні лікарні звичайними ліжками та ліжками-трансформерами.
− Оскільки у Козятині ми практично забезпечили заклади, то вирішили поділитися «гуманітаркою» з колегами із області. Так обласній організації «Гармонія» надали засоби реабілітації для інвалідів, лікарні імені Ющенка − ліжка і спецматраци. Сьогодні передаємо деяке обладнання лікарні імені Пирогова, − повідомила Олена Ліванчук.


Сергій Татусяк наголосив, що в Україні необхідно «розкручувати» створення подібних благодійних фондів, які працюють з людьми з функціональними обмеженнями.
− Обласна Рада разом громадськими організаціями предметно займається питанням неповносправних. Але, на жаль, при наявності у нас величезного людського потенціалу, волонтерів, ентузіастів своєї справи, ми маємо погану матеріальну базу. Тому ми потребуємо таких партнерів, як фундація «Мельниця» та «Фонд Емсмунда», − зауважив голова облради.
Любов Спірідонова наголосила, що наразі в області працює 12 міжнародних організацій, які переймаються проблемами інвалідів.
− Польські та голландські організації серед них завжди були найактивнішими і завжди надавали якісну допомогу, − зазначила Л. Спірідонова.
Окремо сторони обговорили питання щодо спрощення процедури розмитнення гуманітарних вантажів медичного призначення на українському кордоні. Представники «Мельниці» та «Фонду Емсмунда» підкреслили, що можуть значно розширити асортимент гуманітарної допомоги для Вінниччини, наприклад, постачати медичну апаратуру, але її не дозволять провезти через кордон без проходження відповідних дороговартісних процедур.
Сергій Татусяк та Любов Спірідонова вирішили, що обласна Рада і облдержадміністрація звертатимуться до парламенту та уряду з проханням переглянути нормативну базу, яка регулює розмитнення гуманітарних вантажів медичного спрямування.
− Це ненормально, коли нам допомагають такими необхідними речами, а ми не можемо їх розмитнити. Так, я знаю, що є схеми, через які під виглядом «гуманітарки» намагаються провезти інші товари, але для недопущення цього є відповідні органи, які мають це контролювати, − наголосив Сергій Пилипович.
Голова облради додав, що означене питання наразі є актуальним для області, оскільки Вінниччина знаходиться в пілотному проекті з охорони здоров’я, відтак звернення до уряду також має розглядатися в світлів реформи.
 

Повернутись Створено: 19 серпня 2011 року, 00:00 Переглядів: 826

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація