23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Благодійництво Роздрукувати

Поляки та голландці оснащують лікарні Вінниччини

Представники благодійних фундацій «Мельниця» (Польща) та «Фонд Емсмунда» (Голландія) 16-19 серпня перебували на Вінниччині. Іноземці здійснили візит до Козятинського району, який співпрацює із зазначеними фондами вже 6-й рік. 19 серпня польські та голландські гості зустрілися із головою Вінницької обласної Ради Сергієм Татусяком.

У зустрічі також взяли участь заступник голови облдержадміністрації Любов Спірідонова, директор Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» Світлана Демко, начальник відділу охорони здоров’я Козятинської райдержадміністрації Олена Ліванчук, помічник голови Козятинської районної ради Олена Касаткіна.
Фундація «Мельниця» та «Фонд Емсмунда» 30 років спільно працюють з людьми з функціональними обмеженнями, відтак обласне керівництво насамперед цікавилося можливістю співпраці з фондами саме у цьому напрямі.
Олена Ліванчук поінформувала Сергія Татусяка, що район вже 6 років співпрацює з фундацією «Мельниця» та Конінським повітом Великопольського воєводства. За цей час іноземні меценати повністю забезпечили Козятинську районну лікарню та частково дільничні лікарні звичайними ліжками та ліжками-трансформерами.
− Оскільки у Козятині ми практично забезпечили заклади, то вирішили поділитися «гуманітаркою» з колегами із області. Так обласній організації «Гармонія» надали засоби реабілітації для інвалідів, лікарні імені Ющенка − ліжка і спецматраци. Сьогодні передаємо деяке обладнання лікарні імені Пирогова, − повідомила Олена Ліванчук.


Сергій Татусяк наголосив, що в Україні необхідно «розкручувати» створення подібних благодійних фондів, які працюють з людьми з функціональними обмеженнями.
− Обласна Рада разом громадськими організаціями предметно займається питанням неповносправних. Але, на жаль, при наявності у нас величезного людського потенціалу, волонтерів, ентузіастів своєї справи, ми маємо погану матеріальну базу. Тому ми потребуємо таких партнерів, як фундація «Мельниця» та «Фонд Емсмунда», − зауважив голова облради.
Любов Спірідонова наголосила, що наразі в області працює 12 міжнародних організацій, які переймаються проблемами інвалідів.
− Польські та голландські організації серед них завжди були найактивнішими і завжди надавали якісну допомогу, − зазначила Л. Спірідонова.
Окремо сторони обговорили питання щодо спрощення процедури розмитнення гуманітарних вантажів медичного призначення на українському кордоні. Представники «Мельниці» та «Фонду Емсмунда» підкреслили, що можуть значно розширити асортимент гуманітарної допомоги для Вінниччини, наприклад, постачати медичну апаратуру, але її не дозволять провезти через кордон без проходження відповідних дороговартісних процедур.
Сергій Татусяк та Любов Спірідонова вирішили, що обласна Рада і облдержадміністрація звертатимуться до парламенту та уряду з проханням переглянути нормативну базу, яка регулює розмитнення гуманітарних вантажів медичного спрямування.
− Це ненормально, коли нам допомагають такими необхідними речами, а ми не можемо їх розмитнити. Так, я знаю, що є схеми, через які під виглядом «гуманітарки» намагаються провезти інші товари, але для недопущення цього є відповідні органи, які мають це контролювати, − наголосив Сергій Пилипович.
Голова облради додав, що означене питання наразі є актуальним для області, оскільки Вінниччина знаходиться в пілотному проекті з охорони здоров’я, відтак звернення до уряду також має розглядатися в світлів реформи.
 

Повернутись Створено: 19 серпня 2011 року, 00:00 Переглядів: 802

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація