Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Боротися з детінізацією економіки Вінниччини - легальними зарплатами Роздрукувати

24 березня на базі Вінницького міжрегіонального вищого професійного училища №4 пройшла нарада «Детінізація економіки Вінницької області». У нараді взяв участь голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник. Перед підприємцями Вінниччини виступали голова Вінницької ОДА Валерій Коровій, перший заступник голови ОДА Андрій Гижко, голова ради директорів професійно-навчальних закладів Вінницької області та директор ВМВПТУ №4 Олександр Дмитрик, начальник  ГУ Державної фіскальної служби у Вінницькій області Руслан Осмоловський,  перший заступник начальника Вінницької митниці Ігор Педосенко та ректор Вінницького національного технічного університету Володимир Грабко.

Перед початком наради  її учасники оглянули виставку-презентацію професійно-технічних училищ Вінницької області.  На ній молоді люди показали свої досягнення, і це вселило впевненість, що майбутнє нашої області у професійних руках.

На нараді говорили про те, що Вінницька область за результатами 2015 року зайняла 2-е місце в Україні  за обсягами промислового  виробництва. 370 промислових підприємств Вінниччини у 2015 році виробили продукції на 45 млрд грн.

Стосовно зайнятості населення відзначили, що  з 1 602 000 жителів Вінниччини - 717 тис.  є економічно активними, з них 282 тис. зайняті в різних сферах, 155 тис. мають власний бізнес, 30 тис. офіційно безробітні.  Чим займаються 248 тисяч жителів Вінниччини – невідомо.

Заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко повідомив про основні заходи  щодо детінізації економіки в області. Наприклад, проведення роз’яснювальної роботи щодо неприпустимості  зарплати в «конвертах», адже в Україні  близько 45% заробітних плат виплачується саме таким чином. Розповів про впровадження системи публічності та прозорості витрат бюджетних коштів, згідно Закону «Про здійснення державних закупівель», який вступає в силу 1 квітня. І саме з цієї дати планується перевести всі заклади соціальної сфери у Вінницькій області на закупівлі, виключно в електронному вигляді  з застосуванням сайту «Прозоро».

В своїх виступах керівники навчальних закладів Олександр Дмитрик та  Володимир Грабко наголошували, що їхні навчальні заклади готові випускати висококваліфікованих спеціалістів. А в умовах розвитку  підприємств буде потреба у робочих кадрах. І підприємці зацікавлені, щоб прийшли кваліфіковані спеціалісти. Директор Барського машинобудівного заводу одразу з залу подав заявку на висококваліфікованих працівників, яких потребує очолюване ним підприємство.

Як зазначив  у своєму виступі Анатолій Олійник, важливим аспектом боротьби з детінізацією економіки є  легалізація зарплат. Держава зробила крок назустріч бізнесу. Наприкінці минулого року суттєво знижено навантаження на фонд оплати праці. Єдиний соцвнесок зменшено майже вдвічі – до 22%. За рахунок зменшення відсоткової ставки економія по області становить майже 450 млн грн. Нині є можливість спрямувати ці кошти на підвищення  заробітної плати в середньому на 20%.

- У відповідь ми розраховуємо на позитивну реакцію бізнесу в частині детінізації заробітних плат та активної позиції щодо легалізації тіньової зайнятості і дотримання законних прав у офіційному працевлаштуванні, адже  податок на доходи фізичних осіб є одним з бюджетоутворюючих на регіональному рівні, - сказав Анатолій Дмитрович.

Повернутись Створено: 24 березня 2016 року, 17:01 Переглядів: 1039

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація