Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Боротися з детінізацією економіки Вінниччини - легальними зарплатами Роздрукувати

24 березня на базі Вінницького міжрегіонального вищого професійного училища №4 пройшла нарада «Детінізація економіки Вінницької області». У нараді взяв участь голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник. Перед підприємцями Вінниччини виступали голова Вінницької ОДА Валерій Коровій, перший заступник голови ОДА Андрій Гижко, голова ради директорів професійно-навчальних закладів Вінницької області та директор ВМВПТУ №4 Олександр Дмитрик, начальник  ГУ Державної фіскальної служби у Вінницькій області Руслан Осмоловський,  перший заступник начальника Вінницької митниці Ігор Педосенко та ректор Вінницького національного технічного університету Володимир Грабко.

Перед початком наради  її учасники оглянули виставку-презентацію професійно-технічних училищ Вінницької області.  На ній молоді люди показали свої досягнення, і це вселило впевненість, що майбутнє нашої області у професійних руках.

На нараді говорили про те, що Вінницька область за результатами 2015 року зайняла 2-е місце в Україні  за обсягами промислового  виробництва. 370 промислових підприємств Вінниччини у 2015 році виробили продукції на 45 млрд грн.

Стосовно зайнятості населення відзначили, що  з 1 602 000 жителів Вінниччини - 717 тис.  є економічно активними, з них 282 тис. зайняті в різних сферах, 155 тис. мають власний бізнес, 30 тис. офіційно безробітні.  Чим займаються 248 тисяч жителів Вінниччини – невідомо.

Заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко повідомив про основні заходи  щодо детінізації економіки в області. Наприклад, проведення роз’яснювальної роботи щодо неприпустимості  зарплати в «конвертах», адже в Україні  близько 45% заробітних плат виплачується саме таким чином. Розповів про впровадження системи публічності та прозорості витрат бюджетних коштів, згідно Закону «Про здійснення державних закупівель», який вступає в силу 1 квітня. І саме з цієї дати планується перевести всі заклади соціальної сфери у Вінницькій області на закупівлі, виключно в електронному вигляді  з застосуванням сайту «Прозоро».

В своїх виступах керівники навчальних закладів Олександр Дмитрик та  Володимир Грабко наголошували, що їхні навчальні заклади готові випускати висококваліфікованих спеціалістів. А в умовах розвитку  підприємств буде потреба у робочих кадрах. І підприємці зацікавлені, щоб прийшли кваліфіковані спеціалісти. Директор Барського машинобудівного заводу одразу з залу подав заявку на висококваліфікованих працівників, яких потребує очолюване ним підприємство.

Як зазначив  у своєму виступі Анатолій Олійник, важливим аспектом боротьби з детінізацією економіки є  легалізація зарплат. Держава зробила крок назустріч бізнесу. Наприкінці минулого року суттєво знижено навантаження на фонд оплати праці. Єдиний соцвнесок зменшено майже вдвічі – до 22%. За рахунок зменшення відсоткової ставки економія по області становить майже 450 млн грн. Нині є можливість спрямувати ці кошти на підвищення  заробітної плати в середньому на 20%.

- У відповідь ми розраховуємо на позитивну реакцію бізнесу в частині детінізації заробітних плат та активної позиції щодо легалізації тіньової зайнятості і дотримання законних прав у офіційному працевлаштуванні, адже  податок на доходи фізичних осіб є одним з бюджетоутворюючих на регіональному рівні, - сказав Анатолій Дмитрович.

Повернутись Створено: 24 березня 2016 року, 17:01 Переглядів: 1183

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація